Da li biste pre izabrali veronauku ili građansko?

Na koji izborni predmet biste upisali dete?

  • Na veronauku

    glasova: 8 27,6%
  • Na građansko

    glasova: 15 51,7%
  • Nek samo odluči

    glasova: 6 20,7%

  • Ukupno glasova
    29
Ah. Ponovo veronauka i građansko....


Jeste da ima već bezbroj tema o ovome ali molim da se ne zaključava, jer je tema inspirisana nedavnom izjavom patrijarha SPC Porfirija da se deca slabo upisuju na veronauku i da se na njih vrši pritisak da se ne odlučuju za versku nastavu.

Na šta biste vi najradije upisali dete?

Što se mene lično tiče, trebalo bi ukinuti i jedno i drugo, jer se na tim časovima ne radi ništa, samo se gubi vreme. No, kad već moram da biram, pre bih izabrao građansko. Kakvo je vaše mišljenje?

ja kao protestant po krstenju, sam isao na veronauku od prvog razreda van nastave.
nama deci je bilo super. imali igracke,radionice ucili price iz biblije i naravno pevanje, koje sam mrzeogodisnje se islo na neko versko okupljanje omladine gde nas je bilo po nekoliko stotina. druzenja, poznanstva igre a usput si procitao bibliju i popamtio puno prica

nista lose nema u tome ako se prezentuje na pravi nacin i ako se istom posveti
u lokalnoj gimnaziji pop se 1 put pojavio za vreme skolske godine. kaze ne stize. a casovi se "odrzavaju"
radi se na nacin da se deci ogadi pravoslavlje i da sve lici na neku mucku,dangubu ili politizovanje umesto da ta deca nauce nesto osim adama i eve


covek da pomisli da je sve to deo neke tajne agende :think:
 
Rekoh ti mani se ti moje dece.
Ovde su i nečija druga deca u pitanju.
Ta deca ne treba da uče ove budalaštine koje im se nude.
Evo mi smo bili pošteđeni tih gluposti i izrasli smo u normalne i uspešne ljude. Ja ne znam nijednog svog školskog druga koji je sa mnom išao u isti razred, a da nije postigao nešto u životu. I to sve bez tih gluposti.
 
Ovde su i nečija druga deca u pitanju.
Ta deca ne treba da uče ove budalaštine koje im se nude.
Evo mi smo bili pošteđeni tih gluposti i izrasli smo u normalne i uspešne ljude. Ja ne znam nijednog svog školskog druga koji je sa mnom išao u isti razred, a da nije postigao nešto u životu. I to sve bez tih gluposti.
Ti ne znas ni jednog svog skolskog druga da nije postigao nesto ali oni znaju ....
 
ja kao protestant po krstenju, sam isao na veronauku od prvog razreda van nastave.
nama deci je bilo super. imali igracke,radionice ucili price iz biblije i naravno pevanje, koje sam mrzeogodisnje se islo na neko versko okupljanje omladine gde nas je bilo po nekoliko stotina. druzenja, poznanstva igre a usput si procitao bibliju i popamtio puno prica

nista lose nema u tome ako se prezentuje na pravi nacin i ako se istom posveti
u lokalnoj gimnaziji pop se 1 put pojavio za vreme skolske godine. kaze ne stize. a casovi se "odrzavaju"
radi se na nacin da se deci ogadi pravoslavlje i da sve lici na neku mucku,dangubu ili politizovanje umesto da ta deca nauce nesto osim adama i eve


covek da pomisli da je sve to deo neke tajne agende :think:
Bilo bi super kada bi se na veronauci učilo generlno o svim religijama kao i o istoriji religije. Ali ne na veronauci se deci ispire mozak i indoktrinira ih se u pravcu samo jedne religije. To je problem. To je opasnost po društvo.
 
A misliš da neće? Šta ono dete može da skapira? Kako mu predstaviš u to će da veruje.
Nemam problem sa tim da se uči o pravoslavlju, ali neka se uči i ostalim religijama.
Vidi se da nisi isao na veronauku nego ti je znanje sa internata i vodjenje nekom logikom ;)
Od nas 30tak dece niko se nije zaludio.
Bilo je i omladinsko okupljanje za starije gde se pilo vino za pricest uz pricu i druzenje.
Pricalo se i o biliji, , koje su cene na pijacama, kako se leci kurje oko. otpevali nesto, muzikanti su i svrilali.kako crkvene tako i strogradske pesme
Naravno bilo je dosta i filozofa koji su postavljali razna pitanja na koje je pop pokusavao sto argumentovanije da objasni


Ako se na normalan nacin pristupi, zasto mora nesto biti lose?
 
U islamskim zemljama nema ucenja o drugim religijama osim o islamu a ovi ateisti kao da hoce da sruse pravoslavlje i da se islam rasiri koji se i siri munjevitom brzinom
Ne mi hoćemo i islam da srušimo, a ne samo pravoslavlje. Šta će vas pravoslavlje ionako ga se ne pridržavate. A i islam je dobro uzdrman. Danas ti muslimani nisu više ti muslimani koji su bili do pre sto godina.
 
Ne mi hoćemo i islam da srušimo, a ne samo pravoslavlje. Šta će vas pravoslavlje ionako ga se ne pridržavate. A i islam je dobro uzdrman. Danas ti muslimani nisu više ti muslimani koji su bili do pre sto godina.
Nisu, nisu .....

0136bc6031f0a361e47769940bef5916.jpg


husi_ap.jpg
 
1. Nema direktno ovde, ali ima i te kako u programu.
Ниси навео која је наставна јединица која подстиче децу на хомосексуализам.
Свако може да препише наставне јединице и да каже да је грозно.
Потребно је да детаљније објасниш нешто.
У супротном објаснио си да ти се то не допада, што је у реду, али не образлаже твоју тврдњу да наставне јединице грађанског промовишу хомосексуализам.
2. Da vrši se uticaj i to na perfidan način kroz razgovor.
То ти видиш тако, то се у самом плану и програму не види.
3. Vidiš nisam čitao tu knjigu, ali jesam čuo za nju.
Пошто си љубитељ војске, кад прочиташ ту књигу видећеш да грађанско не учи људе да буду млакоње.
 
Ниси навео која је наставна јединица која подстиче децу на хомосексуализам.
Свако може да препише наставне јединице и да каже да је грозно.
Потребно је да детаљније објасниш нешто.
У супротном објаснио си да ти се то не допада, што је у реду, али не образлаже твоју тврдњу да наставне јединице грађанског промовишу хомосексуализам.

То ти видиш тако, то се у самом плану и програму не види.

Пошто си љубитељ војске, кад прочиташ ту књигу видећеш да грађанско не учи људе да буду млакоње.
Normalno da se ništa od toga javno i transparetno ne vidi. Nego se deca uvlače u tu bolesnu priču.
Nisam na sajtu primetio nikakve nastavne jedinice. Video sam programe i to je sve.
Knjigu ću da pročitam.
 
Normalno da se ništa od toga javno i transparetno ne vidi. Nego se deca uvlače u tu bolesnu priču.
Nisam na sajtu primetio nikakve nastavne jedinice. Video sam programe i to je sve.
Knjigu ću da pročitam.
Не спорим да има бесмислених ствари на том предмету.
Нпр ево књиге за млађе основце
https://zuov.gov.rs/wp-content/uploads/2020/10/Prirucnik-prvi-ciklus-approved.pdf
Шта овде конкретно можеш да нађеш везано за хомосексуализам ? Све је писано уопштено.
Међутим то о чему ти причаш зависи од тога ко предаје тај предмет.
Као кад смо ми ишли у школу.
Саме наставне јединице не фаворизују хомосексуализам, ако неки професор тако схвата грађанско, то је онда критика на њега, не на програм.
Такође сам програм није усмерен против војске и против тога да људи иду у војску и да ратују.
Ако неко жели то тако да прикаже, то је опет његова перспектива.
Знаш ли које је највеће умеће ратовања по оној књизи коју је писао Сун Цу ?
 
Normalno da se ništa od toga javno i transparetno ne vidi. Nego se deca uvlače u tu bolesnu priču.
Nisam na sajtu primetio nikakve nastavne jedinice. Video sam programe i to je sve.
Knjigu ću da pročitam.
Ако ти је лакше овако, ево упутства. Наслов је једна наставна јединица. Први разред основне школе
https://zelenaucionica.com/wp-content/uploads/2014/08/prirucnik-gradjansko-1.pdf
Где си ти овде нашао индоктринацију ?
 

Back
Top