Da kažemo nešto nešto ljepo o SRBIMA i HRVATIMA.. smAranje II

Duso, kada pomenu Brac...

Ostade mi jedna uspomena odande...Ruzna i tuzna...

Otisli mi camcem u Postire iz Omisa (Glavice)...

Putovanje traje oko 1 sat...

Tamo na Bracu smo kupili loseg proseka pa se napili...

I krenuli nazad...

A mene stomak poceo da mota cim smo krenuli....

A nema klozeta u camcu..

To se brzo bilo pretvorilo u pravi kosmar....

Nesto strasnije u zivotu do tada nisam doziveo...

Vec sam bio polu onesvesten kada smo stigli..

Ali sam ipak izdrzao.

Moja mama se gadno napila od case vina na Bracu, imaju neko gusto, crno vino...elem, htela sam da pomenem plazu Zlatni rat...sa jedne strane su bili talasi a sa druge mirno, mirno, sljunak...jel se secas?
 
Duso, kada pomenu Brac...

Ostade mi jedna uspomena odande...Ruzna i tuzna...

Otisli mi camcem u Postire iz Omisa (Glavice)...

Putovanje traje oko 1 sat...

Tamo na Bracu smo kupili loseg proseka pa se napili...

I krenuli nazad...

A mene stomak poceo da mota cim smo krenuli....

A nema klozeta u camcu..

To se brzo bilo pretvorilo u pravi kosmar....

Nesto strasnije u zivotu do tada nisam doziveo...

Vec sam bio polu onesvesten kada smo stigli..

Ali sam ipak izdrzao.

BLAJBI ..PLOVI U BRODICAMA SA WC .om:per:
 
lepo je to..samo sta zna dete...:)
...........

Пааа зато што је то СРПСКО ДРВЕЋЕ!


yebiga sad.bio je rat.nismo se igrali klikerima.ili kako bi rekli stari kinezi,u ratu i ljubavi je sve dozvoljeno.ili su to bili stari grci,egal.a cvece i drvece cemo ponovno posaditi.i opet ce hrvat svojoj srpkinjici pivati serenade..

kakav se rat odvijao na otocima- otmi sto vise :roll:,... zato komsije zavirivale godinama, da vide gde sta ima ......
a sada ne vracaju ni srbima ni muslimanima vikendice
 
Moja mama se gadno napila od case vina na Bracu, imaju neko gusto, crno vino...elem, htela sam da pomenem plazu Zlatni rat...sa jedne strane su bili talasi a sa druge mirno, mirno, sljunak...jel se secas?

Vise se duso ne secam kako je tacno bilo...(Davno je bilo)

Secam se crnog, gustog i sladunjavog vina koje se zove POSTUP i proizvodi se na Peljescu. Tamo sam ga pio kog najboljih proizvodjaca.

To je najbolje crno vino koje se proizvodilo na teritoriji bivse Jugoslavije.
 
Pa dobro ja sam se prodavala za djevreke sa belim prelivom koje sam tamanila u Splitu, uvek sam bila prodana dusa:mrgreen:, ali moja majka je zelela da se preseli tamo jer je njena komsinica bila supruga gradonacelnika...sve je bilo spremno da predjemo i puce rat:confused:...volela sam sve Dioklecijanovu palatu, veliki spomenik od bronze u starom gradu, klupice na rivi, bile su bele i kitnjaste, galebove, kornjacu na terasi nase gazdarice koja mi je kuvala belu kafu da joj pravim drustvo dok ona pije crnu...ma covek tamo - covek ovde, nevolja je samo sto su nas zavadili a svi mi se lako povampirili...ne mogu da verujem da je Lora na tom istom setalistu, komplet sa djevrecima i klupicama...strasno...volim Srbiju ali bilo bi nam bolje da je ostala neka blaga konfederacija, steta sto narod nije shvatao...

...bas na ono boldovano sam mislio...aj nadji u BG i NS mesta kao sto je Lora....i ja ti kupim slani djevrek.Mada,slazem se da ako si covek nebitno dal se krstis sa tri ili pet prstiju...svi imamo neke lepe i manje lepe uspomene ali one ne bi trebalo da uticu na zdravo rasudjivanje.
 
Da, da, smejes se ti Macak, i ja se sad smejem, al onda sam skoro umro....

Ne znas ti koje su to muke...

Da su me tada pitali da nesto priznam u zamenu za klozet - prizno bi koliko sam majku za sisu puta ujeo kada sam imao 6 meseci...

:hahaha: :hahaha: :hahaha: Знам Блајби знам....
Ја сам се бродицом враћао са Хвара на Пељешац....а уватило ме да мочам...
Иначе не пијем алкохол, ал сам тамо попио три кригле пива....па стисло...
Молим капетана на ладју да скочим у море....а он не да....ОТВОРЕНО МОРЕ....
Па кад смо дошли близу луке...а ја скочим све са документима и ловом у џепу.
:super:
 
...........

kakav se rat odvijao na otocima- otmi sto vise :roll:,... zato komsije zavirivale godinama, da vide gde sta ima ......
a sada ne vracaju ni srbima ni muslimanima vikendice

Сад ће да дође онај "ПРАВНИК" - ВИНДЕКС,
да ти објасни како то у ствари нису ваше викендице, него државе Хрватске!

А овај "културни, увиђавни и мирољубиви" постављач теме ће га наравно подржати у томе!
 
Vise se duso ne secam kako je tacno bilo...(Davno je bilo)

Secam se crnog, gustog i sladunjavog vina koje se zove POSTUP i proizvodi se na Peljescu. Tamo sam ga pio kog najboljih proizvodjaca.

To je najbolje crno vino koje se proizvodilo na teritoriji bivse Jugoslavije.

ДИНГАЧ....Блајби.....
Исто са Пељешца....ограничене количине од неколико вагона грожђа...
Трпањ и Оребић....
:super: :super: :super:
 
:hahaha: :hahaha: :hahaha: Знам Блајби знам....
Ја сам се бродицом враћао са Хвара на Пељешац....а уватило ме да мочам...
Иначе не пијем алкохол, ал сам тамо попио три кригле пива....па стисло...
Молим капетана на ладју да скочим у море....а он не да....ОТВОРЕНО МОРЕ....
Па кад смо дошли близу луке...а ја скочим све са документима и ловом у џепу.
:super:

E onda i ti znas sta su muke.....:D

A ja sam se jednom sa Korcule vraco camcem na Peljesac...

Pa nas je uhvatilo veliko nevreme..

Bilo je ocigledno da se tada i kapetanu prikakalo....
 
...bas na ono boldovano sam mislio...aj nadji u BG i NS mesta kao sto je Lora....i ja ti kupim slani djevrek.Mada,slazem se da ako si covek nebitno dal se krstis sa tri ili pet prstiju...svi imamo neke lepe i manje lepe uspomene ali one ne bi trebalo da uticu na zdravo rasudjivanje.

Tako je, upravo se iz tog razloga ne bih vracala u Hrvatsku...ne zelim da rusim uspomene, neka ostanu gde im je mesto...niko iz moje porodice nije krocio u Hrvatsku nakon rata...a mama je voli, vidim da je trazi u drugim drzavama, secam se da se zaplakala skoro kada su javili da su americki generali spremali Oluju na Bracu, na onom malenom, pitomom ostrvu, tuzno za zivote onih koje vise nema, moralo se to izbeci, nema opravdanja...
 

Back
Top