Brnabic nesto prica o autonomnim vozilima

Jbt, Srbi imaju autonomna vozila bez 5G mreze. Sta je napredan narod.
5G mreza ti kod nas ne treba za vozila koja sama voze.
skoro sam na nekoj drugoj temi pisao o tome.

radi se o brzini i kolicini podataka
sad kod nas nema puno tih automobila i sasvim fino rade i bez 5G-a
medjutim kad ih bude bilo vise nece moci i vec je data procena na svetskom nivou kad se omasovi upotreba tih automobila kolicina podataka medjusobne komunikacije vozila ce biti tolika da je neophodna 6G mreza tako da od masovne upotrebe takvih automobila nece biti nista u narednih brat bratu desetak godina.
 
5G mreza ti kod nas ne treba za vozila koja sama voze.
skoro sam na nekoj drugoj temi pisao o tome.

radi se o brzini i kolicini podataka
sad kod nas nema puno tih automobila i sasvim fino rade i bez 5G-a
medjutim kad ih bude bilo vise nece moci i vec je data procena na svetskom nivou kad se omasovi upotreba tih automobila kolicina podataka medjusobne komunikacije vozila ce biti tolika da je neophodna 6G mreza tako da od masovne upotrebe takvih automobila nece biti nista u narednih brat bratu desetak godina.
Ne znam da li si upoznat kako radi autonomna voznja ali tesko da moze da radi bez spoljnje mreze. Autonomna voznja zahteva softver koji se filuje podacima iz dva izvora, jedan su senzori na samim kolima a drugi su podaci od infrastrukture mreze/puta. Pa tako senzori na automobilu (radari, lidari, kamere, gps) mogu dati podatke u neposrednoj blizini vozila ali ne mogu dati podatke sta ima dva vozila ispred tvog vozila ako im oni blokiraju signale, ne mogu dati podatke sta ima na 50 ili100m ako nemaju cist prostor, a da ne pricam o daljinama 300 ili 500m. Te podatke softwer u automobilu skida sa clouda (i vraca tamo svoje podatke) i zato mu je potreban stabilan 5G prenos. Tamo se nalaze podaci o zakrcenjima, radovima na putu, sudarima, uslovima voznje na putu itd Sve te podatke, senzora i sa clouda softwer obradju i prilagodjava voznju njima. Pa tako, primer, ako se na 300m od dolazeceg autonomnog vozila iza krivine formirala kolona zbog sudara ili radova na putu a autonomni automobil se krece 120km/h te bi iza krivine zakocio u mestu ako se oslanja samo na senzore automobila. Ovako ako koristi i podatke mreze dobije informaciju da je zastoj iza krivine i postepeno smanjuje brzinu.

Autonomna voznja samo na senzorima automobila je kao pipkanje po mraku, nemas pojma sta je u drugom delu sobe, ilustrativno. Voznja na taj nacin je lutrija, cista lutrija u voznji po autoputu.
 
brnabic prica o vozilima bez vozaca kao data dozvola itd. ma bre to imas odvajkada evo dokaza;

Ma šta priča ta Brnabić, kao da je otkrila toplu vodu! Pa to su već imali u bajkama pre nego što je ona i rođena! Samo se pravi važna i pametna, a ništa novo nije rekla. Trebala bi da se bavi nečim korisnijim, umesto što troši vreme na očigledne stvari. Ma samo laže i obmanjuje, kao i uvek!
 
90-tih nije bila jos raspalija? Ili ne mozes da prezalis sto su iscurele? Ne mozes prezaliti kartonske tezge na Bulevaru, ono "devizzzzzeee", Arkana i ekipu, nicim izazvane i nepravedne sankcije, turbo-dizel kulturu...
SRJ je bila slobodna i nezavisna drzava (kao sadasnji Avgansitan ili Sev. Koreja :mrgreen: ), slobosevic je bio poslednji srBski drzavnik, a fabrike su uprkos svemu i dalje radile dok nije dosao pjeti listopada dvijetisucite, sa sve zutim lopovima koji su sve to unistili i pokrali!
 
u tome i jeste poenta
spoljna mreza kod nas moze da podrzi auonomiju jer ih nema puno.
kad se masovno pojave ni 5G nece moci da podrzi
Software za autonomnu voznju ne komunicira samo sa infrastrukturom druma nego i sa ostalim vozilima na mrezi pa je potreban sto brzi i kapacitivniji kanal za transfer tih informacija. Postoje dva protokola, jedan za konekciju vozilo i vozilo, drugi vozilo i infrasktura i oni rade na drugacijoj frekvenciji nego obican mobilni telefon i nemam pojma da li su operateri mobilne telefonije u Srbiji otkljucali te frekvencije. Za siguran rad softwera je kljucno da odziv (ping) mreze bude sto bolji i sto brzi i kapacitivniji, miniimum je LTE+ (prenos od 300Mbit/s i pingo od manje od 100 milisecond) a nisam siguran da li je on uopste i koliko rasprostranjen duz srpskih drumova. To morate pitati vase provajdere.
 
Software za autonomnu voznju ne komunicira samo sa infrastrukturom druma nego i sa ostalim vozilima na mrezi pa je potreban sto brzi i kapacitivniji kanal za transfer tih informacija.
suoer, bas tako.

a sad ti meni reci sa kojim vozilima kod nas on komunicira? :mrgreen:

kazem ti..kod nas moze da ide i u sadasnjim uslovima jer mozda imas 5 takvih automobila u srbiji.

konkretno znam da je jedna tesla bila u srbiji ne znam da li je jos uvek.

problem tesle kod nas je sto nema servisa.
 
suoer, bas tako.

a sad ti meni reci sa kojim vozilima kod nas on komunicira? :mrgreen:

kazem ti..kod nas moze da ide i u sadasnjim uslovima jer mozda imas 5 takvih automobila u srbiji.

konkretno znam da je jedna tesla bila u srbiji ne znam da li je jos uvek.

problem tesle kod nas je sto nema servisa.
Trenujtno na Polovni automobili imas 30-40 Tesli na prodaju. 2022 je uvoznik polovnih Tesli prodao 17 Tesli (dole imas link) za pocetak a ukupno je sredinom prosle godine bilo registrovano 48 automobila te marke u Srbiji. Do pocetka ove godine broj registrovanih Tesli je porastao na 60+ komada.

Polovne TESLE u Srbiji <-----------

Samo treba da izgooglas a ne napamet izbacujes podatke o nas administratore...
Kako moze da bude servisa ako nemas ni zvanicnog uvoznika tih automobila? Seviseri treba da budu vicni koriscenju softwera i inastalisanju istog pored mehanicarskih i elektricarskih vestina.

No, nije Tesla jedini proizvodjac automobila sa autonomnom voznjom, imaju je i VW, Audi, Porsche, BMW, MB, Volvo, pretpostavljam i francuski prozivodjaci (a svi oni imaju zvanicne predstavnike u Srbiji i prodaju EV i an srpskom trzistu), koreanci i japanci takodje. U Srbiji ima registrovanih 2 hiljade EV inace.

Ako nema komunikacije nema ni autonomne voznje, kratko.
 

Back
Top