(d)epilacija intimne regije

Paula

black cat
Moderator
Poruka
28.311
Nikad na Ženama nisam otvarala teme, no ovo me zanima:
Na koji način obavljate skidanje dlaka u intimnoj zoni?
Ovo je kutak za žene pa verujem da možemo podeliti iskustva.

Laserska epilacija?
Depilacija toplim voskom?
Brijanje ili trimer?

Da li sve, tj brazilka, ili samo bikini zona?
Prednosti, mane, kolika je uspešnost, odnos cena/kvalitet i sl.
 
Šećerna pasta, ne lijepi se za kožu, samo za dlaku. Mnogo je lakše od voska.
Ja sam išla na lasersku epilaciju, ono imala sam novca i pošto ceo život kuburim sa problemima dlačica u bikini zonu, kad već idem na to, uradila sam sve. Međutim, posle 6,7 epilacija u tih god dana nije bilo baš uspešno... Teško se skidaju na usminama. Pa neću više to ići. Ali bikini zona je pobijena 😊😁.

Pa sam išla posle na vrući vosak. No, malo strahujem od urastanja dlaka. Sa time sam uvek imala problem i nisam mogla da se brijem zbog crvenila, bubuljica, urastanja itd... Shvatam da je i ta sa šećernom pastom isto čupanje dlaka. Da li posle urastaju? Da li to zavisi od kože?
 
Šećerna pasta,
to ko deda brada? :D
1658948285263.jpeg
 
Ja sam išla na lasersku epilaciju, ono imala sam novca i pošto ceo život kuburim sa problemima dlačica u bikini zonu, kad već idem na to, uradila sam sve. Međutim, posle 6,7 epilacija u tih god dana nije bilo baš uspešno... Teško se skidaju na usminama. Pa neću više to ići. Ali bikini zona je pobijena 😊😁.

Pa sam išla posle na vrući vosak. No, malo strahujem od urastanja dlaka. Sa time sam uvek imala problem i nisam mogla da se brijem zbog crvenila, bubuljica, urastanja itd... Shvatam da je i ta sa šećernom pastom isto čupanje dlaka. Da li posle urastaju? Da li to zavisi od kože?
Meni ne. Probaj.
 
Ja sam išla na lasersku epilaciju, ono imala sam novca i pošto ceo život kuburim sa problemima dlačica u bikini zonu, kad već idem na to, uradila sam sve. Međutim, posle 6,7 epilacija u tih god dana nije bilo baš uspešno... Teško se skidaju na usminama. Pa neću više to ići. Ali bikini zona je pobijena 😊😁.

Pa sam išla posle na vrući vosak. No, malo strahujem od urastanja dlaka. Sa time sam uvek imala problem i nisam mogla da se brijem zbog crvenila, bubuljica, urastanja itd... Shvatam da je i ta sa šećernom pastom isto čupanje dlaka. Da li posle urastaju? Da li to zavisi od kože?
Depilacija šećernom pastom i jeste bolja za kožu i područja sklona urastanju dlaka, a jako je bitna i njega depilirane kože nakon depilacije. Piling je ono što će sigurno spriječiti urastanje. I raditi to redovno!
 
Setih se jedne poznanice iz Novog Sada.Išla je na intimnu depilaciju sa najboljom drugaricom da iznenadi muža.
Muž,u međuvremenu ušao u vezu sa tom drugaricom,čak je nagovarao ženu na trojku sa njom.
Žena otkrila,usledio haos,razvod,podela imovine,fizički obračuni,pretnje,sudovi,advokati...
Zadnje što mi rekla,...nije mi toliko krivo što me je prevario ,već što nisam znala da se obe sređujemo za istog čoveka...
 
Ja sam odavno odustala od depilacija zbog urastanja dlaka. Samo brijac.
Posto se sa godinama smanjuju i stanjuju, nije nikakav problem.
A i brate, to cupanje, ----kako vreme prolazi, sve manje sam spremna da trpim za lepotu
Kako da se smanjuju brijanjem? Ja brijač nisam upotrebila 30 godina bar. Čupanjem se smanjuju i tanje i ja sad to čupanje i ne osjetim.
 
Koju kupujes? Gde?
Ja sam dugo samu sebe depilitala voskom koji se greje u mikrotalsnoj, super je bio
Ali nemam ga vise, nemam gde ki da kupim pa taman da probam tu sscernu pastu

Kupujem kleopatru, u dm-u.
Malo je gnjavaža dok se ne ispraksaš, budeš sav ulepljen, al meni je super.
Otopiš je tako u ćasi u vreloj vodi, dovoljno da možeš da izvučeš iz posudice. Ja ne koristim špatulu, jer sam neurotičar, već čim mogu kašičicom da izvadim kuglicu, to i uradim. Onda tu kuglicu malo izmesim prstima, zagrejem da počne da se razvlači i prstima razvučem po površini, u smeru suprotnom od rasta dlake. Zalepim krpicu preko i cimnem u pravcu rasta.
Od paste dlake retko pucaju jer se čupaju u smeru rasta, a ne kontra, pa retko i urastaju, ja sam zadovoljna.
 

Back
Top