Црна Гора да се третира као непријатељска, српска власт да престане им се улизивати

jes crnogorci potpisali briselski sporazum i sedeli na hoklici...

"dva oka u glavi" sa istim kadrovima sluzbi, rade isto od 1945...spasavaju svoje guzice prodajuci muda za bubrege raspamecenom srpskom narodu, gde namestaju i svoje unuke na rukovodeca mesta samo da bi i dalje ebali drzavu srbiju.

posle neko kaze da treba zaboraviti sve i krenuti ispocetka kao da niceg nije bilo :lol:

ne dao bog da se ovde zakrvi, bosna je q sta ce ovde biti i kog stepena. ne bi tad bio u kozi ovih mandrila sto ebu narod 0-24h.
 
To što pomenuh je moje lično zapažanje. Da su Krajišnici po mentalitetu bliži Crnogorcims nego Srbijancima to stoji. Meni je vazda bilo prijatnije u društvu sa Crnogorcima nego sa Srbijancima (u prosjeku).
Možda im je kapa donekle slična ali mentalitet baš i ne. Jedino sličnost je tvrdoglavost i zadrtost. Krajišnici su okrenuti ka zapadu dok su Crnogorci okrenuti samo politički okrenuti zapadu a migracijom ka istoku tj Beogradu.
 
Možda im je kapa donekle slična ali mentalitet baš i ne. Jedino sličnost je tvrdoglavost i zadrtost. Krajišnici su okrenuti ka zapadu dok su Crnogorci okrenuti samo politički okrenuti zapadu a migracijom ka istoku tj Beogradu.
Kako su to Krajišnici okrenuti ka zapadu?
 
Zapazio sam da Crnogorci (pravoslavni stanovnici CG kako da se etnički izjašnjavali) iz nekog razloga nas Krajišnike više cjene i poštuju nego Srbijance. Msm da i bosanske a pogotovo hercegovačke Srbe takođe više cjene/poštuju nego Srbijance koje poprilično gledaju sa visine.
@Perperius @Pilgrim @Brđanin @Demagogic
Kolko cijene bosanske i hercegovačke Srbe vidi se tako što ni nakon 50 godina moji zemljaci ne mogu tamo dobiti crnogorsko državljanstvo. U toku rata pokazali su pravo lice prema tim izbjeglim Srbima,ne svi ali dobar dio njih.
 
Kolko cijene bosanske i hercegovačke Srbe vidi se tako što ni nakon 50 godina moji zemljaci ne mogu tamo dobiti crnogorsko državljanstvo. U toku rata pokazali su pravo lice prema tim izbjeglim Srbima,ne svi ali dobar dio njih.
Mislio sam na Crnogorce obične ljude, a ne na crnogorsku državu koja je anti-srpska.
 
Kako su to Krajišnici okrenuti ka zapadu?
Preko 80% migracije iz Krajine ide ka zapadnoevropskim zemljama. Prije rata većina Krajišnika se školovala i radila u Zagrebu i Sloveniji. Preko 80% preduzeća iz Krajine ima poslovne kontakte najvise ka Sloveniji i Italiji. Preko 80% Krajišnika ako ide na more ide Hrvatska,Slovenija ili Italija. Sve što se danas gradi u Zagrebu za dvije godine isti taj projekat se pravi u Banja Luci.

Što se tiče Crne Gore kod njih je sve to usmjereno ka Srbiji i Beogradu sa oko 80%. Jedino Crnogorski političari su zaglavili u Briselskom i Američkom anusu. To je sve od njihovog zapada.
Crnogorce sam rijetko kad sretao Kanadi ili Njemačkoj. Izuzev Bošnjaka sa sjevera CG njih ima dosta po Njemačkoj ali oni sebe ne smatraju Crnogorcima. Inače poslovna kultura im je 0.
 
Preko 80% migracije iz Krajine ide ka zapadnoevropskim zemljama. Prije rata većina Krajišnika se školovala i radila u Zagrebu i Sloveniji. Preko 80% preduzeća iz Krajine ima poslovne kontakte najvise ka Sloveniji i Italiji. Preko 80% Krajišnika ako ide na more ide Hrvatska,Slovenija ili Italija. Sve što se danas gradi u Zagrebu za dvije godine isti taj projekat se pravi u Banja Luci.

Što se tiče Crne Gore kod njih je sve to usmjereno ka Srbiji i Beogradu sa oko 80%. Jedino Crnogorski političari su zaglavili u Briselskom i Američkom anusu. To je sve od njihovog zapada.
Crnogorce sam rijetko kad sretao Kanadi ili Njemačkoj. Izuzev Bošnjaka sa sjevera CG njih ima dosta po Njemačkoj ali oni sebe ne smatraju Crnogorcima. Inače poslovna kultura im je 0.
Većina Krajišnika živi u Vojvodini i okolini Beograda.
 
Većina Krajišnika živi u Vojvodini i okolini Beograda.
Ima ih i po Vojvodini,a znaš li koliko ih ima od Slovenije,Italije,Austrije pa do Skandinavije? Saberi sve Krajšnike u Srbiji pa pomnoži sa 3. Eto toliko ih je van ex yu. Danas ako ne mogu naći posla u BL ili Prijedoru sutra su kod rodbine u Njemačkoj. Ono što se vidi u Zagrebu to se sutra pravi u Krajini. Krajišnici i Crnogorci su daleki jedni drugima. Povezuje nas ijekavica ali to nije dovoljno. Putevi nam se ne ukrštaju.
 
Ima ih i po Vojvodini,a znaš li koliko ih ima od Slovenije,Italije,Austrije pa do Skandinavije? Saberi sve Krajšnike u Srbiji pa pomnoži sa 3. Eto toliko ih je van ex yu. Danas ako ne mogu naći posla u BL ili Prijedoru sutra su kod rodbine u Njemačkoj. Ono što se vidi u Zagrebu to se sutra pravi u Krajini. Krajišnici i Crnogorci su daleki jedni drugima. Povezuje nas ijekavica ali to nije dovoljno. Putevi nam se ne ukrštaju.
U Srbiji ima bar 600.000 Krajišnika i to samo onih koji imaju to porijeklo u zadnjih 100 godina ili malo više. Da ne govorim o migracijana iz Krajine u Srem i Bačku u 18-om i 19-om vjeku. Potomke tih ranijih krajiških doseljenika je nemoguće prebrojati. Ja znam da mojih Dalmatinaca ima najviše između Beograda i Novog Sada i niko niko me ne može farbati da ih ima više u Njemačkoj, Americi ili Skandinaviji. U Batajnici i Novoj Pazovi Krajišnici su većina.
 
A kolika je Krajina ? Od Kupresa,Grahova pa sve do Broda i Doboja. Veliko je to prostranstvo nekad je živjelo tu dosta ljudi. Skoro svaki Krajišnik danas ima bar jednog bliskog srodnika u EU zemljama. Njihova dijaspora je danas uspješna u lobiranju stranih investicija u Krajini. Talo su uspjeli privući njemačke i austrijske kompanije u Derventu,Prnjavor,Gradišku...
 
A kolika je Krajina ? Od Kupresa,Grahova pa sve do Broda i Doboja. Veliko je to prostranstvo nekad je živjelo tu dosta ljudi. Skoro svaki Krajišnik danas ima bar jednog bliskog srodnika u EU zemljama. Njihova dijaspora je danas uspješna u lobiranju stranih investicija u Krajini. Talo su uspjeli privući njemačke i austrijske kompanije u Derventu,Prnjavor,Gradišku...
Krajišnici su Srbi iz zapadne Bosne tj. Bosanske Krajine (zapadno od Vrbasa) i Srbi iz Hrvatske. Doboj nije Krajine, kao ni Brčko, Semberija, istočna/srednja Bosna.
Ovo je najveće krajiško selo na svjetu https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Busije_(Zemun)
 
Sa ovime se apsolutno slažem ako se radi o pojedincima, ali šta ako je reć o čitavom jednom narodu.. uvek ima i jednih i drugih, pa ne možemo za takve slučajeve genaralizovati, niti ih sve poistovećivati sa odlukama njihove političke vrhuške.
Politička korektnost umesto realizma.
 
Србија нема никог ближег од другог ока у глави, тј. Црну Гору.

Никада нећемо бити против наше браће и сестара из Другог ока у глави!

А издајнике који хоће да нас заваде ћемо протерати у Сибир.

Још боље. Послаћемо их да туцају камен кад се буду обнављали Луганск, Крим и Доњецк.
:pop:
 
Ауторска: Као фол нова власт у Црној Гори пропагирао Вучић да је другачија, међутим иста антисрпска која хоће да гласа да је био геноцид у Сребреници и да се подржи независно Косово. Дачић и Вучић треба престану са лажима да је Црна Гора пријатељска, у Црној Гори само 30% се није одрекло Српства остали су антисрпски и као таква једино коректно је третирати их као непријатељи. Српска власт мора такођер да заустави Црногорску мафију која хара по Београду.

Kome mi ođe smetamo? ;)
 

Back
Top