Човек сам себе осуђује на рај или пакао

Gedeon

Poznat
Poruka
7.815
Наш познати старац отац Тадеј: "На земљи круже свакакви греси, особине духова који су пали. Сваки грех је мисао, мислена сила. Пали дуси се теше: једни у гневу, други у очајању, трећи у блуду - и међу њима има степена злобе. Ако је човек био у њиховој власти и слушао њихова наређења док је био у телу, и после изласка из тела мора да их слуша."
"У духовном свету мисли су јасне као говори, оне се чују. Зато је труд о души драгоценији од свих дарова у овоме свету. Ако се човек не очисти па пређе у вечност са лошим карактерним особинама, неће моћи да уђе међу анђеле и свете."

http://www.manastir-lepavina.htnet.hr/tadej.html
 
Убије некога. Светом тајном покајања, исповешћу пред свештеником. Али мора постојати кајање, искрено жаљење.
mora postojati period ... kajanje nije isto sto i pokajanje. Pokajanje je nacin života.... Živeti transformacijom koju je čovek postogao svakodnevnim kajanjem.
 
15 zdravomarija
То се зове епитимија. Свештеник може наложити и одговарајући духовни труд. Нема разрешења од греха без православног свештеника. Римокатоличко свештенство је нажалост отпало у јерес, а протестанти немају свештенство.
Најбоље је дати Богу божје а цару царево (држави своје), па признати свој грех и пред свештеником и пред полицијом и судом, па одслужити и свој дуг према друштву.
 
Jasno mišlju želim da podražavam jednu stranu, a druga strana svuda iskače kao bolje rešenje. Ha! Tokom posta mi je svakodnevno bar jedna osoba prvom nedeljom prinela lepe đakonije-"Ma, omrsi se, bre!"
Pa, ja sam sa obećanjem ušla u post, sa istim obećanjem ću iz njega i izaći.
Tačno mi se čine dalekim sva mrsna jela. Nije mi teško da odolim.
 
То се зове епитимија. Свештеник може наложити и одговарајући духовни труд. Нема разрешења од греха без православног свештеника. Римокатоличко свештенство је нажалост отпало у јерес, а протестанти немају свештенство.
Најбоље је дати Богу божје а цару царево (држави своје), па признати свој грех и пред свештеником и пред полицијом и судом, па одслужити и свој дуг према друштву.
tačan prevod je "vratite bogu božje a caru carevo" što znatno menja smisao poruke
 

Back
Top