CIA/NSA - Tito nije bio jugoslovenskog porekla


Pogledati prvu minutu, a ove pudlice je sigurno pojeo mrak :lol:

Evo još jednog primera za neverne Tome. (Ili je i ovo planirana zavera, da se vlasi ne dosete?) Iznerviran čovek uzvikne "ma, marš!" i "ama, bre!" Čovek bi očekivao za Rusa ili Poljaka izbačenog iz takta da opsuje nešto na poljskom, a ne da uzvikuje tipične balkanske seljačke uzvike, od kojih čak i turcizme.
 
Evo još jednog primera za neverne Tome. (Ili je i ovo planirana zavera, da se vlasi ne dosete?) Iznerviran čovek uzvikne "ma, marš!" i "ama, bre!" Čovek bi očekivao za Rusa ili Poljaka izbačenog iz takta da opsuje nešto na poljskom, a ne da uzvikuje tipične balkanske seljačke uzvike, od kojih čak i turcizme.

Dobro, ali rekao je i "kanjon između velikih brdova". Ali, nisam čuo "ama, bre".
 
Gledajuci tebe tako , i ja bih VAS stavio u prvi plan... sa spoljnim neprijateljima je lakse.

drago mi je da smo ustanovili i da se slazemo da ne postoji ni jedno jedino titovo naredjenje koje u prvi plan stavlja borbu protiv Nemaca ili ne daj Boze ustasa, a ne cetnika...mozemo da stavimo tacku na to...svaki dalji komentar je suvisan :D

a tebi da olaksam, bila je citava tema o tome...i zamisli niko, apsolutno niko nije postavio ni jedno...a videli smo da je onih koji stavljaju u prvi plan borbu protiv cetnika, pritom izbegavajuci borbu protiv Nemaca i ustasa na pretek...

http://forum.krstarica.com/showthre...-koje-u-prvi-plan-stavlja-borbu-protiv-Nemaca

s toga mozemo da zakljucimo da partizanski pokret nije bio ''narodnooslobodilacki'' vec iskljucivo revolucionarni...a kako je vrh KPJ 1943. godine nudio Nemcima zajednicku borbu protiv saveznika, ne mozemo ga smatrati ni saveznickim, ni antifasistickim...na zalost veliki broj casnih Srba u partizanima bio je prevaren ali cinjenice ostaju...
 
Poslednja izmena:
drago mi je da smo ustanovili i da se slazemo da ne postoji ni jedno jedino titovo naredjenje koje u prvi plan stavlja borbu protiv Nemaca ili ne daj Boze ustasa, a ne cetnika...mozemo da stavimo tacku na to...svaki dalji komentar je suvisan :D

a tebi da olaksam, bila je citava tema o tome...i zamisli niko, apsolutno niko nije postavio ni jedno...a videli smo da je onih koji stavljaju u prvi plan borbu protiv cetnika, pritom izbegavajuci borbu protiv Nemaca i ustasa na pretek...

http://forum.krstarica.com/showthre...-koje-u-prvi-plan-stavlja-borbu-protiv-Nemaca

s toga mozemo da zakljucimo da partizanski pokret nije bio ''narodnooslobodilacki'' vec iskljucivo revolucionarni...a kako je vrh KPJ 1943. godine nudio Nemcima zajednicku borbu protiv saveznika, ne mozemo ga smatrati ni saveznickim, ni antifasistickim...na zalost veliki broj casnih Srba u partizanima bio je prevaren ali cinjenice ostaju...

Bila bi ludost ici u frontalni sukob sa vojskom NDH, nebi imali nikakve sanse i bili bi pometeni. Puskaranje sa grupicama terorista poput raznih cetnika i sl. je jedino bilo moguce.
 
ok, bolje i da trazite razna glupava opravdanja nego da i dalje pricate davno prevazidjene bajke...

Sto se tice tvog posta, ima tu svasta da se napise...Ja nikada nigde, ni od jedne strane, nisam cuo i jednu rec hvale za vojsku NDH (u smislu hrabrosti, borbenosti, itd)...njihovi saveznici se gade i zgrazavaju nad njihovim zlocinima, do tada neupamcenim, nazivaju ih najvecim zlocincima i zlotvorima, bolesnicima...kao drugo postoji nebrojeno primera gde i kada dodje do ''sukoba'' izmedju partizana i vojske NDH ovi se predaju bez ikakvog otpora i ostavljaju oruzje partizanima (koji oni potom upotrebe u borbi protiv cetnika)...kao trece, ciscenje citavih sela i terena od cetnika nije nikakvo ''puskaranje''...kao cetvrto, cetnici nisu nikakvi teroristi vec legalna vojska kraljevine Jugoslavije, a teroristi, petokolonasi, banditi su upravo partizani, vojska zabranjene politicke partije ciji je jedini cilj osvajanje vlasti i koja u te svrhe koristi ratno stanje i okupaciju zemlje...

Dakle, nema nikakvog ''puskaranja'' vec citav rat Tito naredjuje bespostednu borbu protiv cetnika dok istovremeno izbegava borbu protiv Nemaca i ustasa i cak saradjuje sa njima...
 
Poslednja izmena:
ok, bolje i da trazite razna glupava opravdanja nego da i dalje pricate davno prevazidjene bajke...

Ja nikada nigde, ni od jedne strane, nisam cuo i jednu rec hvale za vojsku NDH (u smislu hrabrosti, borbenosti, itd)...njihovi saveznici ih se uglavnom gade i zgrazavaju nad njihovim zlocinima, do tada neupamcenim...

A kako ces cuti kada je ta vojska bila na porazenoj strani i 50 godina ispiranja mozga dalo je takve rezultate. Istina je da je NDH bili drzava koja nikad nije uspjela pod kontrolu drzati svoj tadasnji teritoriji. Svugdje po sumama di se okrenes imas partizane, imas nesto malo cetnika, imas njemacku i talijansku vojsku... svega i svacega. Pavelic u Zagrebu prica o NDH a Zagreb mu pun dosunika i suradnika partizana, partizani po zagorju, partizani dolje na baniji, kordunu... Ali sve u svemu normalno je da su partizani izbjegavali sukobe i jedino sto im je bilo moguce je da rade diverzije, da dizu pruge i druge vazne objekte u zrak. Pa cijeli rat su partizai bili u defanzivi i kao takvi nedovoljno opremljeni, nedovoljno jaki normalno je bila da samo bjeze ovamo, bjeze onamo. A sto su mogli? Da krenu na Zagreb? :D Radi se o gerilcima koji nisu bili u stanju da se suprostave njemacima i vojsci NDH i to je logicno. Jedino sto su mogli je to da su puskarali sa tim isto sumskim gerilcima cetnicima ali sa ozbiljnom vojskom ici u otvoren sukob je put u propast.

Dogodilo bi ima se isto ko i cetnicima na Ljevca Polju-


kao drugo postoji nebrojeno primera gde i kada dodje do ''sukoba'' izmedju partizana i vojske NDH ovi se predaju bez ikakvog otpora i ostavljaju oruzje partizanima (koji oni potom upotrebe u borbi protiv cetnika)...

Toga je bilo jer ljudi nisu zeljeli u rat a mobiliziralo ih.


Ja nikada nigde, ni od jedne strane, nisam cuo i jednu rec hvale za vojsku NDH

Nisam ni ja nikada cuo ni za partizane osim sami sebe sto su hvalili 45 godina. Niti za cetnike nisam cuo da su nesto sposobni, hrabri i td. Jedino su svabe bile sposobne, jake...

Recimo za hrvatske legionare koji su bili u sastavu Vermahta... to je bila jedina nenejemacka postrojba koja je sa njemcima usla u Staljnigrad a na tom frontu je bilo svih vojski iz Europe. 200 000 talijana, Rumunja, Madzara, francuza... ovih onih.
 
Poslednja izmena:
drago mi je da smo ustanovili i da se slazemo da ne postoji ni jedno jedino titovo naredjenje koje u prvi plan stavlja borbu protiv Nemaca ili ne daj Boze ustasa, a ne cetnika...mozemo da stavimo tacku na to...svaki dalji komentar je suvisan :D

a tebi da olaksam, bila je citava tema o tome...i zamisli niko, apsolutno niko nije postavio ni jedno...a videli smo da je onih koji stavljaju u prvi plan borbu protiv cetnika, pritom izbegavajuci borbu protiv Nemaca i ustasa na pretek...

http://forum.krstarica.com/showthre...-koje-u-prvi-plan-stavlja-borbu-protiv-Nemaca

s toga mozemo da zakljucimo da partizanski pokret nije bio ''narodnooslobodilacki'' vec iskljucivo revolucionarni...a kako je vrh KPJ 1943. godine nudio Nemcima zajednicku borbu protiv saveznika, ne mozemo ga smatrati ni saveznickim, ni antifasistickim...na zalost veliki broj casnih Srba u partizanima bio je prevaren ali cinjenice ostaju...

Pretpostavljam da u sledecoj temi dokazujes da su komunisti saradjivali sa partizanima? :kafa:
 
Pokazalo se da su sva naklapanja o Brozu kao strancu ustvari jedan prostački senzacionalizam unovačljive prirode koji je otklon od činjenica uspevao da gradi zahvaljujući ideološkom i zato informacijskom vakuumu koji je nastao nakon tzv. "demokratkih promena", a zasnivao se na ranijim, starim salonskim spekulacijama iz, takoreći, predtelekomunikacijskog doba.

Broz je kajkavac hrvatsko-slovenačkog porekla (prema sopstvenom pričanju bio privržen majci Mariji koja je bila Slovenka).

Rezultat Brozove vladavine je uništenje srpske nacionalne politike i države s jedne, i procvat hrvatske nacionalne politike i stvaranje države s druge strane. U odnosu na Pavelićevu NDH, Brozova SRH ima daleko veći ekonomski potencijal (možda trostruko) budući da joj je vratio Dalmaciju i priključio Istru te Baranju i Međimurje na uštrb Bosne i dela Srema.

I neka mi se samo ne javljaju oni koji prave ravnotežu tipa: "pa i Hrvati ga sad mrze!:

Reljabasic_inside.jpg

Relja Bašić govori o susretu s Tuđmanom: "Potom sam im stao prepričavati ove anegdote s Titom koje i vama iznosim. Ali Tuđman me ljutito prekinuo: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo ni nas! Zato i držim njegovu bistu na Pantovčaku!” I, eto, odmah je, što se kaže, atmosfera splasnula za 70 posto, pa smo se svi skupa brzo razišli."
 

Back
Top