CIA/NSA - Tito nije bio jugoslovenskog porekla

To što je bio mašinbravar, ne znači da je bio mentalno retardiran ili genetski lišen ukusa, niti je tad svaka opština imala besplatnu srednju školu, a svaki gradić više škole i isturena odeljenja fakulteta. Realno, lakše je talentovanog mašinbravara naučiti da svira klavir, nego Poljaka ili Rusa srpski (srpskohrvatski) toliko dobro da ga čitavog života niko ne provali da je stranac, od prevodilaca i stalne pratnje, do najbližih saradnika i bračnih partnera. Za Ciu je pitanje kako posmatra zagorski dijalekt, a ovde pouzdano znam da ima učesnika na temi koji zagovaraju da je zagorski kajkavski zaseban slovenski jezik, različit od srpskog (srpskohrvatskog) i da ga njegovi govornici uče kao strani jezik. I sad odjednom nije moguće da je neko Zagorac ako loše govori srpski, već mora da bude Poljak ili Rus. Verovatno i po mogućstvu poljski ili ruski Jevrejin, jer ga u tom trendu alijenizacije i dehumanizacije treba lišiti i slovenstva.

Kako se bre ne provali?
Covek nikad nije naucio ni da nabada srpski.
Onaj prestolonaslednik mentol cak bolje prica od njega.
Nadji ti meni mashinbravare rodjenje krajem 19.v. koji su svirali klavir verujem da ih je bilo na sve strane.
 
Kako se bre ne provali?
Covek nikad nije naucio ni da nabada srpski.
Onaj prestolonaslednik mentol cak bolje prica od njega.

Tito je imao akcenat ali nije grešio gramatiku i imao je ogroman fond reči. Prestolo(ne)naslednik je, s obzirom na vladanje srpskim jezikom nakon gotovo 20 godina života u Srbiji, jedna za Srbe uvredljiva pojava.

Nadji ti meni mashinbravare rodjenje krajem 19.v. koji su svirali klavir verujem da ih je bilo na sve strane.

Za klavir (za sada) ne znam, ali je za mačevanje je ubedljivo isprčao. Kaže, pričam po sećanju, nakon što je izučio zanat u Sisku, dok je radio u Sloveniji, bio je član sokolskog društva gde se bavio gimnastikom; odatle su treneru tražili da preporuči nekoga za mačevanje i on je preporučio Broza.

Odgledaj na Youtubeu Tito priča i Titove memoare i videćeš da je to taj jedan isti.
 
čitala sam davno u nekoj knjizi, mislim da se zove istorija četničkog pokreta, gde su valjda bila neka svedočanstva Dražinih savremenika ili tako nešto, Dražin utisak nakon prvog susreta sa Titom i taj utisak je bio da je čovek Rus..
No, ko god bio, nekako je logično da nije bio sa ovih prostora :D

Verovatno si citala Titov intervju za Lajf Magazin u kome Tito prepricava kako je izradio Drazu da misli da razgovara sa ruskim generalom :mrgreen:
 
mada mnogo toga pokazuje da nije imao nista zajednicko sa ovim narodom i prostorima...

u prilog tome i sledeci konkurs na temu: pronadjite makar jednu ratnu sliku Josipa Broza Tita s narodom?

Dakle pre upada Crvene Armije...koju je Tito inace licno trazio i platio kako bi resio pitanje Srbije, u koju nikad ne bi prismrdeo...

http://srbin.info/2013/08/istorija-draza-se-s-narodom-veseli-uz-trubace-foto/

Ja imam video snimak na kome cetnici i americki piloti igraju dzepni bilijar dok pranjanske seljanke motikama i grabuljama prave pistu :ceka:
 
mada mnogo toga pokazuje da nije imao nista zajednicko sa ovim narodom i prostorima...

u prilog tome i sledeci konkurs na temu: pronadjite makar jednu ratnu sliku Josipa Broza Tita s narodom?

Dakle pre upada Crvene Armije...koju je Tito inace licno trazio i platio kako bi resio pitanje Srbije, u koju nikad ne bi prismrdeo...

http://srbin.info/2013/08/istorija-draza-se-s-narodom-veseli-uz-trubace-foto/

Ali stvarno... Zar je moguce da mozes da postavis ovako glupo pitanje?

Covek koji je proveo godine i godine u politickoj ilegali, ziveo i radio u tajnosti, prerusen, pod laznim imenima... Tebi nije jasno zasto ne postoje njegove fotografije iz rata, pa jos sa narodom... :eek:

Stari je bio Dzems Bond svog vremena i to je jedini logican nacin da neko prezivi u tim uslovima.

Mada, ima svakakvih gerilaca... s nekima bi u ono vreme mogao i da se slikas...
 
Ali stvarno... Zar je moguce da mozes da postavis ovako glupo pitanje?

Covek koji je proveo godine i godine u politickoj ilegali, ziveo i radio u tajnosti, prerusen, pod laznim imenima... Tebi nije jasno zasto ne postoje njegove fotografije iz rata, pa jos sa narodom... :eek:

Stari je bio Dzems Bond svog vremena i to je jedini logican nacin da neko prezivi u tim uslovima.

Mada, ima svakakvih gerilaca... s nekima bi u ono vreme mogao i da se slikas...

Dzejms Bond svoga vremena :hahaha::hahaha::hahaha:

ne tupi...

Očajno slabo ide potraga za Titovom ratnom slikom sa narodom. Komentari na prethodni članak pokazuju da Tito i danas ima mnogo pristalica među Srbima i drugim eks-JU narodima. Koliko juče, oni su se mogli opkladiti u kuću i imanje da je njihom omiljeni istorijski lik bio pravi narodni čovek – ljubičica bela, koju voli i omladina cela i sav ostali narod. A da je đeneral Draža bio zlikovac koji nikud nije smeo bez svojih telohranitelja. Kad ono, međutim! Gde su Titove slike sa narodom? Pojela maca? Ili se zaista toliko borio da nije stigao da se slika?

O tome ko se koliko borio – videćemo narednih dana. Za sada, nastavljamo javni konkurs: pronađite makar jednu ratnu sliku Josipa Broza Tita sa narodom.

http://www.telegraf.rs/vesti/809064-pogledajte-dok-se-draza-druzi-s-narodom-tita-nigde-nema-foto

postoji li slika ovog sa narodom ili ne postoji??? odgovori...a zakljucke cemo lagano izneti....

dok trazis jednu jedinu takvu sliku, usput mozes da mi navedes i jedno jedino Titovo naredjenje koje u prvi plan stavlja borbu protiv Nemaca ili ustasa, a ne cetnika...imas sve vreme ovog sveta :mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tito je imao akcenat ali nije grešio gramatiku i imao je ogroman fond reči. Prestolo(ne)naslednik je, s obzirom na vladanje srpskim jezikom nakon gotovo 20 godina života u Srbiji, jedna za Srbe uvredljiva pojava.



Za klavir (za sada) ne znam, ali je za mačevanje je ubedljivo isprčao. Kaže, pričam po sećanju, nakon što je izučio zanat u Sisku, dok je radio u Sloveniji, bio je član sokolskog društva gde se bavio gimnastikom; odatle su treneru tražili da preporuči nekoga za mačevanje i on je preporučio Broza.

Odgledaj na Youtubeu Tito priča i Titove memoare i videćeš da je to taj jedan isti.

Mrkalj ti izgleda imaš puno znanja (bez uvrede za sve ostale) :)
Ima li istine u tome, kada g. Deretić kaže da je Josipu Brozu pre 2. svetskog rata falio neki prst (kao odsekao ga sekularom ili nešto slično), a ovaj "novi" Broz imao je sve prste.
 
Mrkalj ti izgleda imaš puno znanja (bez uvrede za sve ostale) :)
Ima li istine u tome, kada g. Deretić kaže da je Josipu Brozu pre 2. svetskog rata falio neki prst (kao odsekao ga sekularom ili nešto slično), a ovaj "novi" Broz imao je sve prste.

Odgledaj Titove memoare na Youtubeu od Bulajića u kojima se jasno vidi da se čovek od 84, 85 godina priseća događaja o kojima priča. Takođe, sa senilnošću dolazi do vraćanja jezičkih oblika u najraniju mladost oje si eventualno tokom života korigovao prema književnom standardnom jeziku; to takođe pokazuje da je Tito slovenačko-zagorskog porekla.
 
Dzejms Bond svoga vremena :hahaha::hahaha::hahaha:

ne tupi...



http://www.telegraf.rs/vesti/809064-pogledajte-dok-se-draza-druzi-s-narodom-tita-nigde-nema-foto

postoji li slika ovog sa narodom ili ne postoji??? odgovori...a zakljucke cemo lagano izneti....

dok trazis jednu jedinu takvu sliku, usput mozes da mi navedes i jedno jedino Titovo naredjenje koje u prvi plan stavlja borbu protiv Nemaca ili ustasa, a ne cetnika...imas sve vreme ovog sveta :mrgreen:

Gledajuci tebe tako , i ja bih VAS stavio u prvi plan... sa spoljnim neprijateljima je lakse.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mrkalj ti izgleda imaš puno znanja (bez uvrede za sve ostale) :)
Ima li istine u tome, kada g. Deretić kaže da je Josipu Brozu pre 2. svetskog rata falio neki prst (kao odsekao ga sekularom ili nešto slično), a ovaj "novi" Broz imao je sve prste.

Prvobitni Broz je bio Ilir, a ovaj podmetnuti je bio Jevrejin, ustvari Hazar...

Veruj mi, to je ziva istina...

Pitaj Deretica, on to zna mnogo podrobnije da objasni, garantujem!
 
Kako se bre ne provali?
Covek nikad nije naucio ni da nabada srpski.
Onaj prestolonaslednik mentol cak bolje prica od njega.
Nadji ti meni mashinbravare rodjenje krajem 19.v. koji su svirali klavir verujem da ih je bilo na sve strane.

Čovek je učio (i govorio) tadašnji "hrvatskosrpski", odn. ono što se danas zove hrvatski. Kako nije naučio "ni da nabada", kada je govorio odlično, bez gramatičkih grešaka i sa širokim fondom reči. Otkud da prestolonaslednik Aleksandar bolje govori nego on? Ne preterujmo.

Odakle ta fama da je Tito ne znam kako dobro svirao klavir? Čovek je bio pola svog životnog veka član elitnog svetskog društva. Svako osim onoga ko ima baš izrazit nedostatak talenta u vezi sa muzikom i brojanjem može da nauči da svira velik broj prostijih kompozicija da impresionira okolinu. A Tito garant nije svirao Rahmanjinova, čitajući iz notne knjige.
 

Back
Top