Chinchile

Evo da i ja predstavim moju "trojku"

Ovaj levo što stoji je Skočko,desno Sivko (krzno mu je predivno, bez ijednog čuperka)

SkockoiSivko-1.jpg


Još malo pozer Sivko

Sivkom2-1.jpg


Sivkom1-1.jpg


Debeljko

Debeljkom1-1.jpg


Sinoćnje kupanje (snimak je malo taman)


Prvo sam kupila Sivka jer je bio sam u kavezu 50x50 cm i to 6 meseci,niko nije pokazao interesovanje da ga kupi.Onda sam mu našla društvo, u susednom petshopu, njih dvojica koje nisam htela da razdvajam. I tako od avg 2008 imam njih trojicu :D
 
Evo mene... Kupala sam ih dva puta do sada u onoj mesavini peska, sumpora i pudera, i neverovatno, ali vec sam primetila novu dlaku. Moguce da je i onaj daktanol krem sto sam mu vec pre toga mazala, u kombinaciji sa ovom carobnom mesavinom :) dao rezultate...

Hvala na savetima, i dalje cu ga kupati u tome dok ne vidim da mu je izraslo krzno na svim mestima gde je bilo opalo.
Ne znam da li smem da ga kupam u tome povremeno i prevencije radi, kasnije?

Htela sam da pitam jos nesto za hranu...
Hranim ih onom hranom Chinchilla Nature, pa ne znam da li je to dovoljno ili treba da im dajem jos nesto od minerala i vitamina? Seno jedu kao poludeli, a i grozdjice obozavaju... Grancice lesnika su im takodje jedne od omiljenih.
Kako izgledaju pelete / palete, ne znam kako se kaze tacno, posto sam razlicito citala :) ?
Jesu li im one neophodne i gde mogu da ih nabavim, posto nigde nisam nasla?

Ja nikako ne uspevam da postavim sliku, jednostavno me nece! :)

Da probam sad, ovo je njihova kucica:

dsc00453n.jpg
 
Od hrane mozes kupiti sledece:

13425317.jpg


Peleti

13425066.jpg


versale20-20laga20szynszyla20nature20re--1.jpg


2028-1.jpg


ChinchPro.jpg


emotion_chonchola.jpg


http://www.versele-laga.com/Nutri/N...n/Packaging/VLcomplete/CompleteChinchilla.jpg

Ovako izgledaju granule od uzgajivaca, koriste ih na farmama za cincile

hrana-1.jpg



Ja mojima pomesam npr. Chincilla Complete, Nature i Premium Nature. Ili dodam i Emotion Beauty u to, zavisi kad sta imaju u petshopu i Star Petu. Kad je kriza za lovu, kupim im 2kg granula od uzgajivaca i pomesam sa nekom od hrane proizvodjaca Versele Laga.

Dobijaju i seno, grancice vrbe, breze,malo maslacka.

Mozes i ubuduce preventivno da das cincili da se kupa u toj smesi sa peskom.Cim prestane ovo sa krznom sto ga muci sad, ja bih 1x mesecno nastavila, pa na svaka 2 meseca.

Super je kucica:)
 
Poslednja izmena:
Jao ljudi, pa vi ste stvarno od pomoci!
Hvala za savete, trazila sam u dosta pet shopova kod nas ovde u NS, ali slabo bas ima hrane za cincile. Jedina koju sam nasla svuda je ta Chincilla Nature.
To i jedu. A videcu da li mogu jos nesto da nabavim. Inace, u Star Pet bas cesto idem, ali nikad ne zateknem nista osim ove Nature.
Od kojih uzgajivaca kupujes? Gde? (kucence X)

Hvala na komplimentima za kucicu, inace je hand-made :)

A barakuda, muzjak se negde sakrio na slicici, inace slikano mojim telefonom, pa je zato tamnija slika, i dok su jos bili zajedno u njoj, posto sam ih sada odvojila da i ona ne bi dobila gljivice, ali ih je dobila dok je bila s njim u kavezu pre razdvajanja.
Nadam se da ce im se oboma to uskoro srediti, da opet mogu biti zajedno.
Evo kako izgledaju sada...

zaforumresize.jpg


Ona je u velikoj kucici, a on u manjoj, sakrio se u kucici svojoj malenoj i ne voli da se slika zato sto je previse lep, da neko ne bi oslepeo od njegove lepote :) ...
Dame imaju prednost, naravno...

Salim se, bice uskoro slicica njihovih.. Jako su slatki... On je pravi harambasa, a ona pitoma i obozava da se mazi...
 
Sto se tice nabavke hrane u NS,za cincile je bas bilo nekih zastoja u poslednja 4 meseca.
U petshopu Zoovet u Stevana Musica kod Spensa uvek ima hrane. Chincilla Complete+Prestige ili Nature i ona nova ProDegu.Oni su bas snabdeveni.
I u Cara Dusana ima neki novi pet shop,tamo sam za 440 din kupila tu Nature.
Sad je bilo i u Star Petu,ali su kod njih odlicne cene. Oni oko Futoske pijace deru sa cenama!

Granule koje se koriste na farmama cincila kupujem u Farmexu, to je na Temerinskom putu, posle Najlona.Tamo kupujem i pesak 80din/kg
 
Preslatki su:)

Pa jeftino je kod njih jer prodaju u dzakovima i na veliko.
Npr pesak je u dzaku od 20kg a granule isto,a njima je rok trajanja 3 meseca.Za to vreme nema sanse da moji pojedu toliko granula,pa kupim obicno 2 kg, cena je oko 50 din/kg i pomesam ih sa kvalitetnijima od Versele Laga

Jel su se parili ovi tvoji, sta je sa bebama bilo ili sta ces ubuduce sa njima?
 
Nisu se parili jos uvek, mladi su jako.. On sada ima oko 3 meseca, a ona oko 4 pretpostavljam, posto je bila starija od njega kad sam ih kupila pre mesec dana otprilike. On je imao dva meseca i bio je jos beba. Spavao je par dana non stop dok se nije navikao na sredinu. Pa ne znam da li ce hteti da se pare posto ne znam ni kako to ide, posto je on svetlo sive boje a ona tamno siva. Jel ima to neke veze?

Pa videcu sta cu sa bebama, mozda zadrzim, a mozda i prodam neku ako ih bude vise, ali samo ljubiteljima zivotinja, posto smo ih kupili da spasimo barem dve. :(
 
Pozdrav svima i molim za pomoc. Citam da su neki pravili sami kaveze pa me zanima gde ste kupovali punktovanu pocinkovanu zicu kao sto je na slikama koje je gore postavio kucence X . Meni treba za dno za kavez i da je razmak izmedju okaca 10x10 mm. Iz okoline Lazarevca sam pa ako znate ko prodaje na teritoriji grada Beograda, Arandjelovca ili Valjeva molim jos jednom da javi ( moze i na pp , ako se krsi pravilo o reklamiranju ).
Hvala i pozdrav
 
Poslednja izmena:
Jako se tesko nalazi ta zica.
Ja sam je jedva nasla u NS.
Pokusaj kod nekih koji imaju farmu cincila dole u Srbiji,jer sigurno nabavljaju one buntove od 25m duzine.
poslacu ti na pp broj tel gde sam ja kupila pa ih pitaj jel prodaju nekome iz tih gradova koje si naveo
 
poozzzzz svima , treba za par dana da nabavim cincile , ali ne zelim da ih uzmem dok ne nabavim sve sto ce mi biti potrebno za njih... :) ... granulirana hrana . rekli su da je najbolja zbog sistema za varenje kod cincila i sl. :)
 

Back
Top