Chinchile

jedan pet shop se zatvorio , a ovaj drugi se otvorio ... i ja sam otisao da vidim da li imaju pesak , hranu ili slicno ... medjutim nista ... kad budem dolazio u rumu po cincile , onda cu traziti i pesak i hranu .. :)
 
na onom prvom forumu , gde su i vas telefon i mail ... slike su vasih cincila ... jel ?? :D

uff... nemoj to vas, vase, svi smo ovde na ti :D

Ono su slike sa neta. Ja nemam bas dobar fotoaparat, odnosno koristim onaj los sa mobilnog i slike uglavnom ispadnu mutne pa neizgleda lepo. Ali imam istog onakvog belog muzjaka koji je sa onakvom standardnom zenkom i kad imaju mlade budu onako boje bele kafe, sivkaste, kao onaj malisan tamo.

Stavljao sam i slike mojih cincila ovde, sada cu potraziti...

Evo nasao sam http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=11318978&postcount=43
To su malo bolje slike. Uslikao sam jedno 50 komada, tih 5,6 slika je bilo prihvatljivo sve ostalo mutno.
--------------------------------

Sad sam se setio, ti si iz mitrovice. Ima li tamo kod tebe neko ko prodaje piljevinu? Nestalo mi je i vec neko vreme nemogu da nadjem Ili ako znas nekog tamo ko prodaje one palete za ogrev. Cuo sam da je to super za podlogu.
Ako znas posalji mi mail ili pp :ok:
 
Poslednja izmena:
CAOOOO,evo ija sam ovdje nova i imam takodje jednu malu chinchilu staru 3 mjeseca i imam vec problem sa njom ,pa ako neko moze da mi pomozne ,molim vas:worth:....stalno se ceska i primjetila sam danas da sa lijeve strane trbuha Ima 1cmX1cm mjesto bez dlake opala joj JE ili je sama to pocupala i na sredini tog kruga ima jednu malu sitnu kao bradavicu ili se to meni prividja ,bas sam se zabrinula i krzno joj je nekako u posljednje vrijeme bas kao da se skupilo oko udova i sa donje strane trbuha,stavljam joj svaki dan pijesak sa fungistopom tako je rekao covjek kod koga je kupljena.Znaci stavim u pijesak jednu kafenu kasicicu i ne stavljam vise dok ne dospem jos pijeska .Da li je mogu da je dobila gljivice ili sta vec :confused:,meni je strasno zao nekako mi izgleda tuzno, stalno je pustam vani ,preko daNa je pustim, ali ona ode ispod stalka za tv i dole spava a navece kao malo trckara okolo .,zao mi je da bude u kavezu stalno jer jos nisam nabavila veliki..
Dosadna sam znam ali imam i ovo pitanje kako je pripitomiti ja je ne mogu milovati nesto specijalno malo dodje do ruke uzme grozdjicu ili badem i pobjegne ,ja bih da se igram sa njom da nije usamljena ali ona bjezi .
:(
MOLIM VAS pomozite mojoj maloj Minji tako se zove :-)
 
verovatno si dobila cincilu koja zaradila neku gljivicu,a moze biti i da se sama ocupala,....
vecinom tako mlade cincile nemaju takvih problema
savet,uzmi parce fate,uvaljaj u fungi stop i istrljaj to mesto gde je cinili spala dlaka
pazi da je nepustas tako dugo van kaveza po kuci,moze da izgricka nesto od plastike i t d,a to
moze da dovede do zatvora i do problema.........
 
@suncokret09
U gornjem desnom uglu svakog posta imas broj. Idi na stranu 4 i pogledaj post #97 i #98
Napisano je tacno koliko peska na koliko smese ide. Siguran sam da ce ti to pomoci.

I netreba da se brines zbog ovoga. Cincile imaju jako gusto krzno i moguce je da izmedju krzna udje prljavstina a da cincila nemoze da je odstrani. Onda posle nekog vremena na to mesto dodju paraziti i cincila se toliko cese da joj otpadne dlaka. Ali zato ova kombinacija sumpo/puder izuzetno efikasno resava problem. Cim se paraziti uklone cincila se vise nece cesati u ubrzo ce se videti nova dlaka. Zbog tako gustog krzna ovo nije tako retka pojava, ali srecom lako se resava.
 
STA SE DESAVA KADA SE CHINCHILA POKVASI?!Moja je upala u lavor sa vodom i pokvasila se do pola...Cula sam da je to dosta strasno...
Ispusta neke zvuke kao da cvili, to je i pre nego se pokvasila radila ali sada kao da se jace cuje, sta joj se desava?
 
Moja chinchila je upala u vodu!!!Zna li neko sta moze da joj se desi i da li je to jako opsno?!
I jos jedno pitanje: da li vasa chinchila ispusta zvuke, posto moja ciche jos od kada sam je dobila...
 
Moja chinchila je upala u vodu!!!Zna li neko sta moze da joj se desi i da li je to jako opsno?!
I jos jedno pitanje: da li vasa chinchila ispusta zvuke, posto moja ciche jos od kada sam je dobila...

Pa hitno fenom osusiti koliko god moze detaljno. Nakon toga je pustiti u kavez i staviti joj njen vulkanski pesak da se valja koliko god zeli.

Mislim da cak ni fenom nemoze da se osusi skroz do koze i vlaznosti ce ostati koliko god se trudila. Zato mora i u pesak da se dobro izvalja i da taj pesak upije ostatak.

Moze da ispusta razne zvuke. Najcesce kad se uplasi. Nije nista neobicno. Vremenom kad se navikne na gazdu i okolinu prestace.
 
Juce mi se okotila cincilica kakvu do sada nisam video. Cincile su uglavnom jednobojne, moguce je da imaju vise nijansi koje se postepeno preklapaju, a ova moja je svetlija u prednjem delu tela, tamnija pozadi i preko tamnog krzna ide cisto bela, nepravilna sara. Zadnje nogice i repic su takodje beli :) Dosta sam i slika na netu gledao ali takvu cincilu do sada nisam video.

Evo ako neko zeli da vidi pokusao sam da napravim par slicica. Inace okotile su se dve. I druga je isto svetlija napred tamnija pozadi, rep je beo i ima nekoliko belih tufnica na guzi :mrgreen:

http://img210.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=65563052.jpg
 

Back
Top