Chinchile

otac i majka koih su boja?

Cincile su standard i bela. Dosad sam od njih uglavnom dobijao male boje bele kafe, dosta svetlo sive sa vise nijansi (svetlije tamnije) otprilike kao ova a ovo sad prvi put vidim pa mi je dosta neobicno :)

Sto je najzanimljivije zadnji deo ce izgleda biti jako taman i bas preko tog dela ide ta cisto bela strafta koja ide od jedne noge, preko celog tela do druge zadnje noge.
 
Poslednja izmena:
VELIKO HVALAAAAAAAAAAAA @nesa.nesa i @barakuda......izgleda da se problem kod moje minje rijesio sto se tice krzna tu je pocelo rasti ali se dalje ceska ,a recte mi ia vec skoro cetvrti dan ako joj je izmet jako mekan nije proliv ali nije ni tvrd kako bi trebao biti znaci jako je ekan i razlijepi se ,uradila sam onako kako bi trebalo da joj se samo sijeno i pelati cak samsa sestrom pomocu sprice dala joj i linek probiotik ali je dalje stanje isto ,Nije jela jedno dva dana skoro nista i onda je pocela jesti,znaci sada jede,moze li imati neke parazite,nemoj te mi reci za veterinara znam i to ali ovdje u sarajevo slabo ko sta zna o njima jer ih nema uopste kupiti ovdj i nema skoro nikakve opreme ni hrane ,hranu mi je slao rodjak iz zagreba ,sada sam skontala u gradu jedan zo vrt koji za njih samo ima neku mjesavinu hrane ali nije lose :-)))))bolje ista nego nista ,siporeks mi je nasao momak na nekom gradilistu i tako na jedvite jade nadjem nesto za nju i sta sada da radim sa ovim izmetom ocito je da ima neki probavnih smetnji ...da davala sam joj i zobene one pahuljice,to je malo jela ...HVALAAAA VAM , super ste bas dosta savjeta dajete ,vi koji znate nesto o njima ,ima tako dobrih kaveza za njih ,i ove male sarene bebice sto su se okotile neki dan su preslatke:-*****
 
hocu da uzmem cincilu, pa me zanima da li moraju da zive u paru? znam za degue da tuguju ako su sami, pa me zanima da li to vazi i za cincile :D

I cincile su veoma drustvene zivotinje tako da bi bilo dobro da su u paru. U prirodi zive u kolonijama (grupi), ali moze i da zivi sama. Ti ces joj biti drustvo :)
Inace i degui su jedna vrsta cincile.
 
a koje su starosti cincile koje se uglavnom prodaju?
ja bih volela neku mladju da uzmem, a one koje sam videla u pet shopu mi deluju kao potpuno odrasle...

i jos me zanima ako neko zna da mi kaze kako se krecu cene kaveza za njih? i da li je bolje da je uzmem sad, ili da sacekam da prodje leto (ovo pitam za njeno dobro, jer je mozda bolje da bude kod nekog ko ima iskustva s njima za vreme vrucina, nego kod mene xD )?
 
a koje su starosti cincile koje se uglavnom prodaju?
ja bih volela neku mladju da uzmem, a one koje sam videla u pet shopu mi deluju kao potpuno odrasle...

i jos me zanima ako neko zna da mi kaze kako se krecu cene kaveza za njih? i da li je bolje da je uzmem sad, ili da sacekam da prodje leto (ovo pitam za njeno dobro, jer je mozda bolje da bude kod nekog ko ima iskustva s njima za vreme vrucina, nego kod mene xD )?

Mozes ih kupiti raznih starosti, ali odrasle su skuplje. Sa 45 dana se odvajaju od majke, a odrasle su 8 meseci. Uglavnom se prodaju izmedju 2-4 meseca

Kaveza imas raznih. Sto je veci kavez bolje za cincilu ali naravno i skuplje. To zavisi od tvojih mogucnosti. Zavisi i gde se ti nalazis. U vecim gradovima je sigurno skuplje.

Pravilo je da cincile treba da budu na temperaturi od 16 do 26 stepeni (to je savrseno za njih) stim sto bolje podnose hladnocu. Sto se tice leta, samo se nesme izlagati direktnom suncu, podnela bi ona vise temperature kao sto i ti podnosis. Nije bas lagodno ali tako ti je. Obezbedis joj dosta vode preko leta i trebalo bi da bude ok. Nemora da sad striktno bude do 26 stepeni. Preko dana ako ode i vise, uvece se malo rashladi pa bude ok.
 
@barakuda Hvala ti na prethodnom odgovoru.Iskreno me zanima uopsteno cena opreme i da li su samotnjaci ili je bolje da zive u parovima?Toliko za sada?

Netreba nikakava sad posebna oprema za njih. Samo sto je veci kavez to ce se lepse osecati. Kao i svakim drugim glodarima parcence drveta da uvek imaju da trose zube, voda i hrana. Sve ostale igrackice mozes kasnije dodavati ako zelis.
Moze da se drzi i sama cincila ali su to drustvene zivotinje i bilo bi im mnogo lepse da su u paru. Ljudi ih cesto drze i same i nista im nefali ni takvo drzanje. Kad su same od vlasnika ce imati drustvo.
 
Ok nije dugo bilo slicica pa evo da stavim ja par komada mojih sivo belih malisana :mrgreen:

54764566.jpg


79074850.jpg


94127556.jpg


96076232.jpg


73278935.jpg


25688691.jpg


Ajde stavite i vi par svojih slicica ;)
 

Back
Top