Chinchile

Aloha,ljudi! Ja evo da vam se malo pridruzim u caskanju o chinchillama...
Imam jednog muzjacica,ime mu je Cici i lud je kao struja! Kod nas je dva meseca i dosta se pripitomio,mozemo da ga mazimo kad je pusten bar na 5 sekundi. Ako imate nedoumicu da li da udomite chinchillu,odbacite je i to ucinite ODMAH! Zivotinjica ja san snova i extra je kao ljubimac! Ako vam treba nesto od opreme ili hrane,Hvala Bogu pa nam je podario Pet centar na NBG-u!
POZDRAV SVIMA!
 
Da li zna neko gde ima da se nabavi Anti-fungus za chinchille?

U cemu je tacno problem kad ti treba Anti-fungus?
Ako imas problema sa kozom kod cincila najefikasnije je da u poljoprivrednoj apoteci kupis vinogradarski sumpor. Pomesas ga sa obicnim decijim puderom u razmeri 1:1 i stavis im u pesak gde se kupaju (dobro izmesati sa peskom da nebude grmuljica)
Na jednu mericu peska( obicna plasticna casa od jogurta, 2 decilitra) ide jedna kafena kasicica smese(sumpor/puder).

Ako je cincili opala dlaka, to je zbog cesanja(najcesce se desava oko ociju, njuske i usta). Posle 1-2 kupanja u pesku cincila ce prestati da se cese i ubrzo nakon toga videces novu dlaku da raste na tom mestu.

Ako je kod tvojih cincila ovaj slucaj opadanja dlake oko ociju i nosa netreba da se brines zato sto je ovo cesta pojava kod njih i vrlo brzo i efikasno se leci.
 
_NEBOYSHA_ kako stavljas slike ovako da budu zajedno sa porukom, a ne thumbnails dole? (nema veze, nasao sam kako ide)

..............................................................................................................................................................................................................................................
vulvorin
Aloha! Raspitujem se za antifungus jer sam na par mesta procitao i cuo da treba sa vremena na vreme(2-3meseca) baciti ga u koje kupanje prventivno, a posto sam skoro sve od preparata za negu i ishranu nabavio,pa rekoh da i ovo nabavim,nije na odmet... A jesi li siguran za taj sumpor? POZ!

Siguran sam. Koristio sam ga vise puta i veoma je efikasno. Moze i kao lek i kao preventiva, samo mislim da nema potreba stavljati zivotinji ako je zdrava. Ako primetis opadanje dlake onda je najbolje staviti i to se procisti za 1 dan.
 
Poslednja izmena:
4barakuda: aloha! raspitujem se za antifungus jer sam na par mesta procitao i cuo da ga treba sa vremena na vreme(2-3 meseca) ubaciti u koje kupanje preventivno... posto sam skoro sve nabavio od preparata za odrzavanje i ishranu,pa pomislih nije na odmet da i njega nabavim... inace moja chinchilla Cici je vitalna ,zdrava i luda kao struja i trnutno nema nikakvih problema osim s'vremena na vreme sto nas budi uvece,ali to nije ucestalo i strasno... jesi li siguran za taj tvoj sumpor? POZ!:worth:
 
4barakuda: aloha! raspitujem se za antifungus jer sam na par mesta procitao i cuo da ga treba sa vremena na vreme(2-3 meseca) ubaciti u koje kupanje preventivno... posto sam skoro sve nabavio od preparata za odrzavanje i ishranu,pa pomislih nije na odmet da i njega nabavim... inace moja chinchilla Cici je vitalna ,zdrava i luda kao struja i trnutno nema nikakvih problema osim s'vremena na vreme sto nas budi uvece,ali to nije ucestalo i strasno... jesi li siguran za taj tvoj sumpor? POZ!:worth:

Drago mi je da si zadovoljna :mrgreen: Evo citirao sam te na postu iznad tvog i odgovorio ti. Srecno

Edit:
Ala se preplicemo sa odgovorima :) Bas smo u isto vreme na forumu. I kod mene se cincile oglasavaju, nista cudno posto one imaju siroki spektar zvukova koje pustaju.
 
Postavljajte slike...veših činča..

Evo gledam tvoje slike i bas sam odlucio da i ja postavim par komada. Samo meni je dosta komplikovano posto imam samo ovaj aparat sa telefona i od 10 slika koje uslikam 9 je mutno jedna je dobra. Uracunati da se i cincile non stop migolje i nece da se smire za slikanje :) bas zna da bude problem.

Nego evo i mojih ljubimaca

U ovoj prostorijici drzim belog muzjaka i standard zenku

74443472.jpg



42952968.jpg



81167522.jpg



23212294.jpg



81126833.jpg


Ovde je krenuo da se penje, ja mu pruzim travku i stane i razmislja da li da sidje ili da nastavi penjanje :)
arrow-down.gif


76933197.jpg


Evo i malisana. Neznam tacno u koliko sati su se okotili ali nisu stariji od jednog dana. Male dvojke :D

25947187.jpg



Mali su toliko nemirni, a tako mladi. Uzeo sam ga u ruku da pokusam da ga slikam
arrow-down.gif


54436188.jpg



67214939.jpg


Onda je poceo da se smiruje i polako da drema. Verovatno mu je bilo lepo toplo u ruci dok nije skroz zaspao :mrgreen:

94833215.jpg



54848830.jpg



38269973.jpg


Onda sam ih vratio kod mame i odma na rucak


60717433.jpg



77685740.jpg



75347698.jpg
 
Preslatki su vam cincilici ... :heart:
Moj decko imam muzijaka, ali ja nisam zadovoljna njegovim uslovima zivota ... kavez je po svim merilima mali:( i napolju je dnevno jako kratko, a i cesto je menjao sredinu u kojoj zivi pa kako mu je bilo kod njega sad mu je i super, volela bih da ga ja uzmem, ali nemam uslova...

Mogu samo da kazem da ja nisam videla pametniju zivotinju i zanimljiviju (a imam ninfu koju obozavam:heart:) ali cincilic je pametan jako, jako ... i ako se bas zblizis sa njim verujem da moze da se izgradi sjajan odnos, jedva cekam neko srecnije vreme da kupim taj veliki kavez :)
 
Ja bih hteo da imam cincilu, ali posto zivim na selu neznam kako i gde da nabavim hranu, pesak, i piljevinu (ako mora posebna piljevina za njih)...... Uzeo bih jednu ali mislim da ce biti sama a za dve nemam mesta... Jos i moji bas nisu za to da uzmem i tu jednu ali polako popustaju...JEL MOZE NEKO DA MI DA SAVET U VEZI NJE I KAKO I STA.... MOLIM VAS NAPISITE MI NESTO
 

Back
Top