Бугарофашистичка пропаганда о "Сербској Експанзији"

А извини, Карлос, шта значи реч ЧОКАЛИЈА на македонском - нисам знао да је она по било ком основу погрдна ???:dontunderstand:

Није ни тако битно јер ја мислим да не само на Македонском веч и на Српском ви незнате шта значи.Ја само знам да је употреблјавате кад хочете нешто да нас увредите.Иначе ја сам први пут реч Чокалија чуо кад сам се пријавио на овом форуму.
 
Источне Усташе

Све то долази директно из ЕУније. Они већ одавно звецкају о томе међу собом, ова пропаганда је само почетак избијања бугарског клозета на површину. Г-вна. Очигледно је да су све фашистичке земље преблаго третиране после Другог светског. Све их је скупа са Немачком требало свести на земљице величине словеније са становништвом испод милион становника.

Бугари чекају само прави тренутак,људи се овде зезају али након економског колапса Србије сасвим је реалан сценарио да Србија буде распарчана и да се изврши ревизија граница,а то укључује и Бугаре.

Бугари уопште нису Словени, они су Монголи, Руси су се вековима крвили са воложским Бугарима, па је ред сад дошао на нас, с правом су то источне усташе, мада су префриганији и лукавији, праве се као наши пријатељи, браћа Словени, браћа православци, а увек нож у леђа. Но Србин увек за Бугара има лека.

..aha..pa da ...niste dugo ratovali..pa se usprckali duhovi....:hahaha: :hahaha: ..
 
Источне Усташе

Све то долази директно из ЕУније. Они већ одавно звецкају о томе међу собом, ова пропаганда је само почетак избијања бугарског клозета на површину. Г-вна. Очигледно је да су све фашистичке земље преблаго третиране после Другог светског. Све их је скупа са Немачком требало свести на земљице величине словеније са становништвом испод милион становника.

Бугари чекају само прави тренутак,људи се овде зезају али након економског колапса Србије сасвим је реалан сценарио да Србија буде распарчана и да се изврши ревизија граница,а то укључује и Бугаре.

Бугари уопште нису Словени, они су Монголи, Руси су се вековима крвили са воложским Бугарима, па је ред сад дошао на нас, с правом су то источне усташе, мада су префриганији и лукавији, праве се као наши пријатељи, браћа Словени, браћа православци, а увек нож у леђа. Но Србин увек за Бугара има лека.



Turo - Tatari samo po imenu. Naši, balkanski Bugari su Sloveni koliko i mi, a Rusi su se krvili sa Bugarima sa Kame, koji su ostatak neraseljeneh Bugara koji se nisu spustili ka Balkanu.

Na žalost, među nama postoje neprijateljstva koja bi trebalo prevazići i započeti novu eru dobrih srpsko - bugarskih odnosa. Pošto su nam zapadni susedi katolici, oni su nam najbliža pravoslavna slovenska braća. Bilo je bugarskih dobrovoljaca na našoj strani u ratovima 90- tih, a Bugarska pravoslavna crkva ne daje podršku nezavisnoj Makedonskoj pravoslavnoj crkvi, iako je je to više u skladu sa bugarskim interesima


 
Шта сте се толико узбудили око неке будале са јутјуба,да видите шта све неки људи постују тамо...:mrgreen:
Таквих ликова у Бугарској је увек било и биће,а ви падате у ватру као као адолесценти.
Али такви ликови постоје у свим земљама.
Уосталом,главна фантазија тих Бугарских ликова је Македонија,не толико источна Србија.
Бугарска држава је генерално показала шта мисли о становништву Источне Србије,током 1 светског рата,где нема скоро ниједне породице која није неког ту изгубила.
А само становништво је показало шта мисли о Бугарској кад је дигло Топлички устанак.
И Македонци су јасно показали такође свој став током 2 светског рата.
У источној Србији Бугара има јако мало,и то у општинама Димитровград(Цариброд) и Босилеград.


Ево теби чланци са Енглеске википедије:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bulgarisation
http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Bulgaria

Бугаризација,Велика Бугарска.

hippy:
Ovo su izgleda 2 najveca bugarska problema a imaju ih jos nazalost!

Torlaci

Torlak.png
:hahaha:

Овде треба запазити пар ствари...

1.Једини људи који у Источној Србији не говоре Торлачким дијалектом су управо Бугари:

425px-Census_2002_Serbia%2C_ethnic_map_%28by_municipalities%29.png


2.Да се Територија Торлачког наречја углавном поклапа са територијом Топличког устанка 1917 против Бугара.
450px-Prokuplje_spom3.jpg


3.Да су већина ових области учествовала у првом Српском устанку против Турака,а најславнији споменик устаницима налази се управо у Чегру,код Ниша.
 
Na žalost, među nama postoje neprijateljstva koja bi trebalo prevazići i započeti novu eru dobrih srpsko - bugarskih odnosa. Pošto su nam zapadni susedi katolici, oni su nam najbliža pravoslavna slovenska braća. Bilo je bugarskih dobrovoljaca na našoj strani u ratovima 90- tih, a Bugarska pravoslavna crkva ne daje podršku nezavisnoj Makedonskoj pravoslavnoj crkvi, iako je je to više u skladu sa bugarskim interesima

И то је тачно,односи су варирали током векова.
Не треба заборавити да док је Бугарска још била под Турцима,једна од првих држава које су подржале Бугарску борбу против Турске власти је управо била кнежевина Србија.
 
Источне усташе. Хахаха. Па добро шта ћеш, не можеш се увек слагати с људима, и ако су исте вере као ти. Тако се и ја не слажем с људима из Ирана.

Људи из Ирана су Шити,а Балкански Муслимани су сунити.
Шта Шити и Сунити мисле једни о другима,види се из Ирака,па и Пакистана.
А Ирак и Иран (обе Муслиманске земље) су водиле рат са милионским жртвама.

Слажем се да "источне Усташе" нема никаквог смисла,јер су Бугари православни словенски хришћани који пишу ћирилицом,а знамо какав је став правих Усташа по том питању...
Проблем је што због неких будала са интернета људи падају у ватру.
 
Poslednja izmena:
Torlaci su Srbi,Bugari,Makedonci i manje grupe su zbog vere Goranci(Muslimani) i Karasoveni(Katolici)!

"Торлаци" је назив које су смислили лингвисти.Само становништво тамо тако себе не назива,нити свој дијалекат.
Српско становништво говори Штокавицом у тим областима,док Бугари само то становништво називају Србима,као и само Српско становништво себе.
Бугарска верзија тог говора је Бугарски језик,који због лигвистичког контакта дели речи са Српским из тих крајева.
Уосталом треба видети где се тај дијалекат више говори,да ли у Бугарској или Србији...па закључити чији је тај говор...и под чијем се утицајем развијао.
 
Poslednja izmena:
Шта сте се толико узбудили око неке будале са јутјуба,да видите шта све неки људи постују тамо...
Таквих ликова у Бугарској је увек било и биће,а ви падате у ватру као као адолесценти.
Али такви ликови постоје у свим земљама.
Уосталом,главна фантазија тих Бугарских ликова је Македонија,не толико источна Србија.
Бугарска држава је генерално показала шта мисли о становништву Источне Србије,током 1 светског рата,где нема скоро ниједне породице која није неког ту изгубила.
А само становништво је показало шта мисли о Бугарској кад је дигло Топлички устанак.
И Македонци су јасно показали такође свој став током 2 светског рата.
У источној Србији Бугара има јако мало,и то у општинама Димитровград(Цариброд) и Босилеград.
Чекај чекај само да те не изненади неко саопштенје бугарске официјалне политике и да чујеш како Бугари су ослободили Србију гонечи Нјемце.Славна Бугарска армија је гонила Нјемце све до Суботице.Татари су закон човече(али само за глупости)
 
ljudi !!!
u razgovoru sa covekom iz dimitrovgrada /pre neki dan sprovedeni izbori u bugarskoj,pa se glasalo i u dimitrovgradu za one koji imaju duplo drzavljanstvo /pre neki dan mi kaze da je srbiji dimitrovgrad i bosilegrad dodeljen na 100 godina zbog srpskih zasluga u I sr.?????? i da taj rok istice 2022 godine ????
jel neko nesto zna o ovome,ili je ovo mozda istina a u srbiji se cuti ?????
 
ljudi !!!
u razgovoru sa covekom iz dimitrovgrada /pre neki dan sprovedeni izbori u bugarskoj,pa se glasalo i u dimitrovgradu za one koji imaju duplo drzavljanstvo /pre neki dan mi kaze da je srbiji dimitrovgrad i bosilegrad dodeljen na 100 godina zbog srpskih zasluga u I sr.?????? i da taj rok istice 2022 godine ????
jel neko nesto zna o ovome,ili je ovo mozda istina a u srbiji se cuti ?????

Za ovo prvi put čujem! Pročitao sam brdo literature o Prvom ratu i posleratnom stanju, i na fakulteteu sam slušao odlična predavanja o tom periodu, i nigde nikad niko nije spomenuo tako nešto
 
Za ovo prvi put čujem! Pročitao sam brdo literature o Prvom ratu i posleratnom stanju, i na fakulteteu sam slušao odlična predavanja o tom periodu, i nigde nikad niko nije spomenuo tako nešto

pa nisam ni ja...al se tako prica medju narodom dimitrovgrada..verovatno se o tome govorilo u predizbornoj kampanji ili gde vec....zato ako je neko u stanju da da neku informaciju bio bih zahvalan,...
 
To je tačno da je od strane lingvista to stanovništvo označeno kao Torlaci.Ali to ni u kom smislu nemože da promeni nacionalno ubeđenje tog stanovništva.
Srbi ostaju Srbi,Bugari ostaju Bugari,Makedonci ostaju Makedonci itd.
Može jedino da bude korisno za zbližavanje tri južno slovenska naroda Srba,Bugara i Makedonaca.

Ти народи су ионако блиски као словенски православни хришћани,без обзира на лингвистику.
Дијалекти којим говоре Срби у тим областима се јасно разликују од Бугарског,и јако се мало разликују од стандардног Српског језика,а те разлике више звуче као Српски сленг,него као Бугарски или Македонски.
Уосталом путовао сам по тим крајевима,и знам како локални Срби говоре.
Веће разлике постоје између Кокни и Оксфордског дијалекта Енглеског језика у самој Британији.
Треба приметити са друге стране радикалне разлике у језику код неких од суседних народа.
400px-Shtokavian_Subdialect_en.png
 
Poslednja izmena:
ljudi !!!
u razgovoru sa covekom iz dimitrovgrada /pre neki dan sprovedeni izbori u bugarskoj,pa se glasalo i u dimitrovgradu za one koji imaju duplo drzavljanstvo /pre neki dan mi kaze da je srbiji dimitrovgrad i bosilegrad dodeljen na 100 godina zbog srpskih zasluga u I sr.?????? i da taj rok istice 2022 godine ????
jel neko nesto zna o ovome,ili je ovo mozda istina a u srbiji se cuti ?????

Prvi put cujem za to. Nejskim ugovorom ove dve opstine su dodeljene Kraljevini SHS 1919. godine. U samom ugovoru ne stoji ogranicenje po bilo kom pitanju,tako da taj deo teritorije ostaje deo Srbije od 1919. pa nadalje. Da je tacno to sto se suska po Dimitrovgradu,ugovor bi istekao 2019. u novembru a ne 2022.

A sad eto znamo da se i Bugari nadaju odvajanju od Srbije,i da mirno cekaju 2022. godinu. A posle toga eto i kod njih gerile :D Samo pitanje je nazalost koliko ce ih ostati tada,jer pored negativnog prirastaja odlaze i za Bugarsku. Od danas 19 hiljada Bugara,od cega 15-16 hiljada zivi u ove dve opstine,za 10-15 godina nece ostati veliki broj ljudi. U Dimitrovgradu su Bugari u medjuvremenu izgubili apsolutnu vecinu i cine relativnu.

Inace Nejski ugovor je Kraljevini SHS dodelio osim ove dve opstine i istocni deo danasnje opstine Surdulica (uglavnom bugarska planinska sela koja su bila bolje povezana sa srpskim selima oko Surdulice i Vlasinskog jezera),juzni deo opstine Babusnica (predeo oko Zvonca i Zvonacke Banje),i deo opstine Zajecar istocno od reke Timok.
 
Источне Усташе

Све то долази директно из ЕУније. Они већ одавно звецкају о томе међу собом, ова пропаганда је само почетак избијања бугарског клозета на површину. Г-вна. Очигледно је да су све фашистичке земље преблаго третиране после Другог светског. Све их је скупа са Немачком требало свести на земљице величине словеније са становништвом испод милион становника.

Бугари чекају само прави тренутак,људи се овде зезају али након економског колапса Србије сасвим је реалан сценарио да Србија буде распарчана и да се изврши ревизија граница,а то укључује и Бугаре.

Бугари уопште нису Словени, они су Монголи, Руси су се вековима крвили са воложским Бугарима, па је ред сад дошао на нас, с правом су то источне усташе, мада су префриганији и лукавији, праве се као наши пријатељи, браћа Словени, браћа православци, а увек нож у леђа. Но Србин увек за Бугара има лека.

sto uopste pricas o bugari. kad god su krenuli na srbiju nayebali su.
 
Prvi put cujem za to. Nejskim ugovorom ove dve opstine su dodeljene Kraljevini SHS 1919. godine. U samom ugovoru ne stoji ogranicenje po bilo kom pitanju,tako da taj deo teritorije ostaje deo Srbije od 1919. pa nadalje. Da je tacno to sto se suska po Dimitrovgradu,ugovor bi istekao 2019. u novembru a ne 2022.

A sad eto znamo da se i Bugari nadaju odvajanju od Srbije,i da mirno cekaju 2022. godinu. A posle toga eto i kod njih gerile :D Samo pitanje je nazalost koliko ce ih ostati tada,jer pored negativnog prirastaja odlaze i za Bugarsku. Od danas 19 hiljada Bugara,od cega 15-16 hiljada zivi u ove dve opstine,za 10-15 godina nece ostati veliki broj ljudi. U Dimitrovgradu su Bugari u medjuvremenu izgubili apsolutnu vecinu i cine relativnu.

Inace Nejski ugovor je Kraljevini SHS dodelio osim ove dve opstine i istocni deo danasnje opstine Surdulica (uglavnom bugarska planinska sela koja su bila bolje povezana sa srpskim selima oko Surdulice i Vlasinskog jezera),juzni deo opstine Babusnica (predeo oko Zvonca i Zvonacke Banje),i deo opstine Zajecar istocno od reke Timok.

a menja li sta ako sam ja lose razumeo godinu isteka ugovora ???
 
Prvi put cujem za to. Nejskim ugovorom ove dve opstine su dodeljene Kraljevini SHS 1919. godine. U samom ugovoru ne stoji ogranicenje po bilo kom pitanju,tako da taj deo teritorije ostaje deo Srbije od 1919. pa nadalje. Da je tacno to sto se suska po Dimitrovgradu,ugovor bi istekao 2019. u novembru a ne 2022.

A sad eto znamo da se i Bugari nadaju odvajanju od Srbije,i da mirno cekaju 2022. godinu. A posle toga eto i kod njih gerile :D Samo pitanje je nazalost koliko ce ih ostati tada,jer pored negativnog prirastaja odlaze i za Bugarsku. Od danas 19 hiljada Bugara,od cega 15-16 hiljada zivi u ove dve opstine,za 10-15 godina nece ostati veliki broj ljudi. U Dimitrovgradu su Bugari u medjuvremenu izgubili apsolutnu vecinu i cine relativnu.

Inace Nejski ugovor je Kraljevini SHS dodelio osim ove dve opstine i istocni deo danasnje opstine Surdulica (uglavnom bugarska planinska sela koja su bila bolje povezana sa srpskim selima oko Surdulice i Vlasinskog jezera),juzni deo opstine Babusnica (predeo oko Zvonca i Zvonacke Banje),i deo opstine Zajecar istocno od reke Timok.

Никаакв уговор ниеј прављен већ се радило о Бугарској капитулацији и корекцији граница.
дакле само Бугари су имали обавезе а никакво временско ограничење.

Ако се нешто шушка, то је село обавештајних служби.
 
Никаакв уговор ниеј прављен већ се радило о Бугарској капитулацији и корекцији граница.
дакле само Бугари су имали обавезе а никакво временско ограничење.

Ако се нешто шушка, то је село обавештајних служби.

Joj macak,bukvalisto :D...to jeste ugovor,mirovni ugovor kao posledica bugarske okupacije pola Srbije i drugih zemalja u I svetskom ratu. Ticao se jedino Bugarske. To je formalan naziv dokumenta,koa svakog dokumenta kod kojeg dolazi do naplacivanja racuna pobedjenima od strane pobednika..
 
Poslednja izmena:
a menja li sta ako sam ja lose razumeo godinu isteka ugovora ???

Ne,jer u ugovoru koliko znam ne stoji godina trajanja. Slicna prica prati i Bukurestanski mirovni ugovor iz 1913. godine,gde neki Makedonci tvrde da 2013. godine imaju pravo da sebi prikljuce delove Grcke,Bugarske,Albanije i deo Srbije oko manastira Prohora Pcinjskog i stvore jedinstvenu Makedoniju. A zapravo sve to je ipak malo smesno,ma ko ce se uopste relevantan setiti takvih stvari i kakva je realna podrska za pokretanje takvih stvari,ako je uopste i tacno da je mir sklopljen na 100 godina.
 
Poslednja izmena:
Ne,jer u ugovoru koliko znam ne stoji godina trajanja. Slicna prica prati i Bukurestanski mirovni ugovor iz 1913. godine,gde neki Makedonci tvrde da 2013. godine imaju pravo da sebi prikljuce delove Grcke,Bugarske,Albanije i deo Srbije oko manastira Prohora Pcinjskog i stvore jedinstvenu Makedoniju. A zapravo sve to je ipak malo smesno,ma ko ce se uopste relevantan setiti takvih stvari.

Ниси добро разумео.Македонци у 2013 чекају да виде неправде које су нјима ураџене.2013 год.је кобна за нас.Али ја лично не очекујем неке спектакуларне резултате пошто нису Грци проблем веч неке влијателне Европске државе који су подржали делјенје Македоније.Грчка је само извршилац те гнусне завере зато што они су узели највечи и најлепши и најбогати део.Те исте државе су дали подршку Грцима и на самиту у Букурешту пре неко време када нисмо ушли у НАТО ко бајаги због име и Грчку.
 
Ниси добро разумео.Македонци у 2013 чекају да виде неправде које су нјима ураџене.2013 год.је кобна за нас.Али ја лично не очекујем неке спектакуларне резултате пошто нису Грци проблем веч неке влијателне Европске државе који су подржали делјенје Македоније.Грчка је само извршилац те гнусне завере зато што они су узели највечи и најлепши и најбогати део.Те исте државе су дали подршку Грцима и на самиту у Букурешту пре неко време када нисмо ушли у НАТО ко бајаги због име и Грчку.

pa jedan dan ima da ljubite grke jer su vas spasli od nato.
 

Back
Top