Бугарофашистичка пропаганда о "Сербској Експанзији"

Није ни тако битно јер ја мислим да не само на Македонском веч и на Српском ви незнате шта значи.Ја само знам да је употреблјавате кад хочете нешто да нас увредите.Иначе ја сам први пут реч Чокалија чуо кад сам се пријавио на овом форуму.

Чокалија је колико сам успео да сконтам у смислу ЈУЖЊАК... а иначе свакако није увредљиво јер:

Petak, 18.10.2002
VEČERAS U "HUMANITASU" U BEČU
STAROGRADSKE PESME

Srpsko-austrijsko kulturno-humanitarno udruženje "Humanitas" večeras organizuje muzičko veče. U prostorijama "Humanitasa" u 15. Bečkom okrugu, Grangasse 4/2, sa početkom u 19.30 časova nastupiće ansambl "Čokalija".

"Čokalija" već desetina godina neguje pravu srpsku pesmu i u južnoj Srbiji
važi za svojevrsnu legendu starogradske muzike. "Humanitas" poziva sve ljubitelje starogradske muzike da dođu i uz specijalitete srpske kuhinje provedu još jedno veče za pamćenje.​
Izvor:"Vesti"




 
Чокалија је колико сам успео да сконтам у смислу ЈУЖЊАК... а иначе свакако није увредљиво јер:

Petak, 18.10.2002
VEČERAS U "HUMANITASU" U BEČU
STAROGRADSKE PESME

Srpsko-austrijsko kulturno-humanitarno udruženje "Humanitas" večeras organizuje muzičko veče. U prostorijama "Humanitasa" u 15. Bečkom okrugu, Grangasse 4/2, sa početkom u 19.30 časova nastupiće ansambl "Čokalija".

"Čokalija" već desetina godina neguje pravu srpsku pesmu i u južnoj Srbiji
važi za svojevrsnu legendu starogradske muzike. "Humanitas" poziva sve ljubitelje starogradske muzike da dođu i uz specijalitete srpske kuhinje provedu još jedno veče za pamćenje.​
Izvor:"Vesti"




Сад ми је нешто јасније јер нико није знао да објасни шта је то.Али ако је тако онда Чокалије су лјуди који живе од Ниша па надоле доБујановца.Ту негде око Пирота :hahaha::hahaha:Зар није то Јужна Србија?
 
pa jedan dan ima da ljubite grke jer su vas spasli od nato.

Па да будем искрен ако се ја питам Грци имају једно велико ХВАЛА од мене,али што се тиче НАТОа.Ако ја грешим зашто Грци су променили топониме на све?Чак и на лјуде који су тамо живели.Или тако се то ради у ЛУлку ДЕМОКРАТИЈЕ?
 
Сад ми је нешто јасније јер нико није знао да објасни шта је то.Али ако је тако онда Чокалије су лјуди који живе од Ниша па надоле доБујановца.Ту негде око Пирота :hahaha::hahaha:Зар није то Јужна Србија?

Чокалија=онај који слуша или игра Чочек...музикант у ширем значењу.
 
Чокалија је колико сам успео да сконтам у смислу ЈУЖЊАК... а иначе свакако није увредљиво јер:

Petak, 18.10.2002
VEČERAS U "HUMANITASU" U BEČU
STAROGRADSKE PESME

Srpsko-austrijsko kulturno-humanitarno udruženje "Humanitas" večeras organizuje muzičko veče. U prostorijama "Humanitasa" u 15. Bečkom okrugu, Grangasse 4/2, sa početkom u 19.30 časova nastupiće ansambl "Čokalija".

"Čokalija" već desetina godina neguje pravu srpsku pesmu i u južnoj Srbiji
važi za svojevrsnu legendu starogradske muzike. "Humanitas" poziva sve ljubitelje starogradske muzike da dođu i uz specijalitete srpske kuhinje provedu još jedno veče za pamćenje.​
Izvor:"Vesti"




Ево реци ти зашто шиптари се лјуте када их ми зовемо тим именом а они и сами се тако зову?
 
Сад ми је нешто јасније јер нико није знао да објасни шта је то.Али ако је тако онда Чокалије су лјуди који живе од Ниша па надоле доБујановца.Ту негде око Пирота :hahaha::hahaha:Зар није то Јужна Србија?

Маћедонија = Стара Србија ...:per:

Војвода Бабунски = комите = четници...итд.итд.
 
Е сад је комплетно.Значи ми смо неки играорци и музичари?:hahaha::hahaha:***** ли му сунце ако сам ово знао.
Рекао сам музичари у ширем смислу,а слушаоци/играчи Чочека у ужем смислу.
А имате и прилично надарене музичаре,узгред....
 

Све то долази директно из ЕУније. Они већ одавно звецкају о томе међу собом, ова пропаганда је само почетак избијања бугарског клозета на површину. Г-вна. Очигледно је да су све фашистичке земље преблаго третиране после Другог светског. Све их је скупа са Немачком требало свести на земљице величине словеније са становништвом испод милион становника.

Бугари чекају само прави тренутак,људи се овде зезају али након економског колапса Србије сасвим је реалан сценарио да Србија буде распарчана и да се изврши ревизија граница,а то укључује и Бугаре.

Бугари уопште нису Словени, они су Монголи, Руси су се вековима крвили са воложским Бугарима, па је ред сад дошао на нас, с правом су то источне усташе, мада су префриганији и лукавији, праве се као наши пријатељи, браћа Словени, браћа православци, а увек нож у леђа. Но Србин увек за Бугара има лека.

Ama sto li gu bulazdi ovaj nist gu ne razbiram .
 
danas sam potencirao ponovo razgovor sa prijateljem u dimitrovgradu !!!
cilj mi je bio da saznam nesto vise i prica je sledeca : 1919 godine srbiji je pripojen dimitrovgrad i bosilegrad--razlog se zna...on tvrdi da se aneksija dela teritorije vrsi na 100 godina,te da je teritorija aneksirana od strane kraljevine SHS,tako da 2019 aneksija istice.kako su u bugarskoj na zadnjim izborima pobedila desnica nacionalno orjentisana,najverovatnije 2019 ce traziti teritorije nazad .... povod proslo 100 godina i vise ne postoji kraljevina SHS.... samo sam preneo razmisljanja i price koje se pricaju na istocnoj granici srbije ...
 
danas sam potencirao ponovo razgovor sa prijateljem u dimitrovgradu !!!
cilj mi je bio da saznam nesto vise i prica je sledeca : 1919 godine srbiji je pripojen dimitrovgrad i bosilegrad--razlog se zna...on tvrdi da se aneksija dela teritorije vrsi na 100 godina,te da je teritorija aneksirana od strane kraljevine SHS,tako da 2019 aneksija istice.kako su u bugarskoj na zadnjim izborima pobedila desnica nacionalno orjentisana,najverovatnije 2019 ce traziti teritorije nazad .... povod proslo 100 godina i vise ne postoji kraljevina SHS.... samo sam preneo razmisljanja i price koje se pricaju na istocnoj granici srbije ...
Priču sam prvi put čuo ovde na forumu.
Izmišljena i plairana je od stranih službi.
 
Па да будем искрен ако се ја питам Грци имају једно велико ХВАЛА од мене,али што се тиче НАТОа.Ако ја грешим зашто Грци су променили топониме на све?Чак и на лјуде који су тамо живели.Или тако се то ради у ЛУлку ДЕМОКРАТИЈЕ?

dobro ajd. nego grci su vam komsiluk i koliko se secam ne mrzu vas. pusti bre politiku.ona se uvek vodi u interesu par ljudi. jesil ti ikad osetio nekakvo neprijateljstvo grckog naroda prema makedonci kad si bio kod njih. ne verujem. a to sto vas maltretiraju na granicu i u konzulati pa ti sluzbenici moraju da sprovode politiku koju im diktira atina. osim tog kolko znam grci izdrzavaju pola makedonije.najvise su oni pokupovali vase firme i da nije njih ne bi vam ni jenkiji mogli pomoci.
 
dobro ajd. nego grci su vam komsiluk i koliko se secam ne mrzu vas. pusti bre politiku.ona se uvek vodi u interesu par ljudi. jesil ti ikad osetio nekakvo neprijateljstvo grckog naroda prema makedonci kad si bio kod njih. ne verujem. a to sto vas maltretiraju na granicu i u konzulati pa ti sluzbenici moraju da sprovode politiku koju im diktira atina. osim tog kolko znam grci izdrzavaju pola makedonije.najvise su oni pokupovali vase firme i da nije njih ne bi vam ni jenkiji mogli pomoci.

Добро ако не рачунамо појединачне случајеве и нема неких вечих проблема.Чак мислим да ово са Грцима је у самим владама.Они су сваке Суботе овде код нас да пазарују.Толоко смо навикли на нјих да мислимо како су наши.:hahaha::hahaha:ОК,да ти кажем Грци су лош народ.Чак су гори и од шиптаре.И незнам зашто мислиш да су они донели тешке паре код нас.Нико не иде да ти донесе паре и богатство како би ти болје живео.Ја бих реко да уствари они су изнели тешке паре.Супер-маркети нису неке инвестиције.Поточно то и нису никакве инвестиције.Текстилне погончиче ти мислиш да су инвестиције?Не не то су велике дезинформације да Грци нас ране.
 

Back
Top