Buducnost srpsko-hrvatskih odnosa?

Sta ce biti s nasim odnosima?

  • Prokletstvo se nastavlja

    glasova: 26 63,4%
  • Vece zlo ce nas spojiti

    glasova: 9 22,0%
  • Jedan narod ce nadvladati drugi

    glasova: 6 14,6%

  • Ukupno glasova
    41
Шта раде Данас, Време, некада Борба, нисам сигуран чији је био Монитор (можда црногорски)?

Јок болан зато Београдски суд за ратне злочине ради пуном паром. Суди Србе. Шта ради хрватски суд? Суди Србе. Шта ради муслимански суд? Суди Србе. Шта раде шиптарски "судови"? Суде Србе.

Зато ви пишете о ЗДС као "старохрватском" поздраву, Јасеновцу као "троструком логору" у којем су убијани Хрвати, о Јастребарском као "пријатељу дјеце"... Иди бегај!

Od tih listova ostao je jedino "Danas" i to u smiješnoj tiraži. Vreme naplaćuje ulaz na portal, baš pametno za opozicijsku novinu.

Ne kontriraj samo da bi kontrirao, znaš i sam da su mediji u Srbiji postali teški užas zadnjih 10 ak godina. Ti kačiš sa indexa, sa jutarnjeg, robija k., i srpske manjinske novine u hr financiraju se iz proračuna, imaš još barem 10 neovisnih novina i portala, svi ti ljudi mogu pisati i pišu, i dobro je da je tako.

Srbija se gotovo predala i raspala sama od sebe, mislim na srpsko građansko društvo, nema ih, bar nema ovo što ja pratim. Gotovo endemična hiperprodukcija medijskog šunda.

A Nati je merak ni više ni manje nego na opskurni Podcast Velebit, a vama svaka novina takva.
"Migovi smrt za Hrvate"
"Hrvati nemate šanse"
"Šešelj o Kolindi:prdela je ko kobila"

Kažem ti ja, vrati se ti kući, u slobodu. Ko Lesi.
 
Slabo ili skoro nikako su pokriveni zločini prema Hrvatima u srpskim medijima.

Malo i gotovo ništa se ne zna.

Kod nas ništa nije bilo tabu tema a da nije prošla kroz medije uz kritički osvrt.

U toj vašoj tkz. RSK nitko nije osuđen...

Која корист? Они хрватски бабокољачи који су "суђени" про форме, добијали су скоро па условне казне. Насмијао би се грохотом на њихове осуде да није оваква тема.

Наша РСК је била "шумска" и "терористичка творевина", а ми "Бизантинци", зар то није довољно. Мене то не чуди, ал ме чуди да су се припадници западноеуропског уљудбеног круга понашали као звијери, а Бога ми, судећи по "траговима" ни до данас нису ћуд промјенили.
 
Оћу, оћу, само упалите свјетло у Јасеновцу. Ендехазију назвати слободом може само тешки болесник.


Шта рећи? Тата ти је Леси или узми пицоглуа нек ти буде Леси. То је так еуропски. Ставиш му поводац па га пропарадираш. :lol:
Ko Lesi.
Ko=kao.

Nisam rekao da si yebeni pas.
Ali da mislim da si rijetko ojađen čovjek mislim. Ali to je već drugi par postola.
Endehazija ne postoji, evo već 74 godine.
 
Типично подмукло хрватско. Ниси мога рећи вратија се Шиме или вратија се ко Шиме, но Леси.

Нисам озлојеђен. Мени не можете продавати приче о вашој култури, слободама, Европи...Знам вас.
 
Типично подмукло хрватско. Ниси мога рећи вратија се Шиме или вратија се ко Шиме, но Леси.

Нисам озлојеђен. Мени не можете продавати приче о вашој култури, слободама, Европи...Знам вас.

Gledaj, ispričao sam ti se(i objasnio ti) i rekao da nisam mislio da si pas jeba ga ti.

Znaš možda Bukovicu ili Benkovac gdje su svi inače i oduvijek ludi ko zemlja, Srbi ili Hrvati, eno ti Pupovac prodaje priču o ugroženosti Srba a lik živi na yebenom Tuškancu. A tvoj zemljak iz Ceranja. Loše mu je u 3pm. Ustaše ga kolju svaki dan.

Bolje je biti Srbin u Hrvatskoj nego Srbin u Srbiji i to duplo. Ali ako si normalno nasađen i ako živiš svoj život. Ako si debil kojemu ustaše iskaču iz paštete onda je to teška yebena egzistencija. Naravno, puno je jednostavnije ići linijom manjeg otpora i sve svaljivati na nekakvog virtualnog neprijatelja.
 
Gledaj, ispričao sam ti se(i objasnio ti) i rekao da nisam mislio da si pas jeba ga ti.

Znaš možda Bukovicu ili Benkovac gdje su svi inače i oduvijek ludi ko zemlja, Srbi ili Hrvati, eno ti Pupovac prodaje priču o ugroženosti Srba a lik živi na yebenom Tuškancu. A tvoj zemljak iz Ceranja. Loše mu je u 3pm. Ustaše ga kolju svaki dan.

Bolje je biti Srbin u Hrvatskoj nego Srbin u Srbiji i to duplo. Ali ako si normalno nasađen i ako živiš svoj život. Ako si debil kojemu ustaše iskaču iz paštete onda je to teška yebena egzistencija. Naravno, puno je jednostavnije ići linijom manjeg otpora i sve svaljivati na nekakvog virtualnog neprijatelja.
Да ми је знати на којим си ти дрогама? :lol:
 
Да ми је знати на којим си ти дрогама? :lol:

Za kog qurca onda dolaze sezonci odraditi kod ustaša ljeto? Valjda bi onda bilo obrnuto, ili barem ne bi dolazili da je u ndhziji tako strašno?
Zašto srpski doktori dolaze kod ustaša da ih liječe? Iz humanitarnih razloga?

Yebe se tebe, tebi ide penzija koja je veličine prosječne srpske plaće, za ono šta tebi treba i više nego dosta. Ustaše su šljam sveta i te fore. Malo ispod loze u Voši, na laptopu, laganica. Po ljetu u Benkovac, malo do Karina na srpsko more. Ili do Biograda ako ti se baš ono da. Jesam pogodio šta?
 
Za kog qurca onda dolaze sezonci odraditi kod ustaša ljeto? Valjda bi onda bilo obrnuto, ili barem ne bi dolazili da je u ndhziji tako strašno?
Zašto srpski doktori dolaze kod ustaša da ih liječe? Iz humanitarnih razloga?


Yebe se tebe, tebi ide penzija koja je veličine prosječne srpske plaće, za ono šta tebi treba i više nego dosta. Ustaše su šljam sveta i te fore. Malo ispod loze u Voši, na laptopu, laganica. Po ljetu u Benkovac, malo do Karina na srpsko more. Ili do Biograda ako ti se baš ono da. Jesam pogodio šta?

Hebaji ga, pare ne smrde...dolaze Hrvati u Srbiju, agresora četničkog starog, da uzmu pare, idu Srbi u Hrvatsku kod ustaša da uzmu neke pare...

Jednom sam dok sam čekao u privatnoj klinici u Beogradu sedeo sa nekim muslimanima, pardon, Bošnjacima, iz Srebrenice...došli kod genocidaša da se leče

(da ironija bude veća, u klinici su najpoznatiji doktori bili bivši VMA kadar)

To sve ne znači ništa. To je normalizacija života.

Imali smo tu "normalizaciju" 45 godina, pa se uredno poklali čim se pružila prilika.

Tako je i u Hrvatskoj za Srbe sve normalno, osim što povremeno nije...
 
Hebaji ga, pare ne smrde...dolaze Hrvati u Srbiju, agresora četničkog starog, da uzmu pare, idu Srbi u Hrvatsku kod ustaša da uzmu neke pare...

Jednom sam dok sam čekao u privatnoj klinici u Beogradu sedeo sa nekim muslimanima, pardon, Bošnjacima, iz Srebrenice...došli kod genocidaša da se leče

(da ironija bude veća, u klinici su najpoznatiji doktori bili bivši VMA kadar)

To sve ne znači ništa. To je normalizacija života.

Imali smo tu "normalizaciju" 45 godina, pa se uredno poklali čim se pružila prilika.

Tako je i u Hrvatskoj za Srbe sve normalno, osim što povremeno nije...

Jozo, ne govorimo ovdje o tome. Momentalno je u Hrv nešto jači standard nego u Srbiji, plus su se upraznila radna mjesta, naravno je da će ljudi doći, i hvala bogu da hoće.

Govorim o tome da se umjetno pumpa atmosfera da u Hrvatskoj love i kolju Srbe po ulicama, a da imamo istovremeno paradoksalnu situaciju da ljudi iz Srbije dolaze a ustaše ih šatro kolju i maltretiraju. Pa šta ste koji qurac sado-mazo entuzijasti?

Normalno funkcionirajućim ljudima je sve jasno na prvi pogled, a forumskim četaricama je također sve jasno(jer samo debilima nije jasno) ali se prave jelte..debili.
 
Jozo, ne govorimo ovdje o tome. Momentalno je u Hrv nešto jači standard nego u Srbiji, plus su se upraznila radna mjesta, naravno je da će ljudi doći, i hvala bogu da hoće.

Govorim o tome da se umjetno pumpa atmosfera da u Hrvatskoj love i kolju Srbe po ulicama, a da imamo istovremeno paradoksalnu situaciju da ljudi iz Srbije dolaze a ustaše ih šatro kolju i maltretiraju. Pa šta ste koji qurac sado-mazo entuzijasti?

Normalno funkcionirajućim ljudima je sve jasno na prvi pogled, a forumskim četaricama je također sve jasno(jer samo debilima nije jasno) ali se prave jelte..debili.

Ma pumpa se atmosfera kad treba, što je kao sad, obično u fazi predizbornih kampanja.

Hoću da ti kažem da klica zla postoji. Kod svih nas.

I onda dođu pogodni periodi kada se incidenti medijski pumpaju, i periodi kada se o tome ćuti.

Poenta je da ih ima. I kad se pumpaju, i kad se ne pumpaju.
 
Ma pumpa se atmosfera kad treba, što je kao sad, obično u fazi predizbornih kampanja.

Hoću da ti kažem da klica zla postoji. Kod svih nas.

I onda dođu pogodni periodi kada se incidenti medijski pumpaju, i periodi kada se o tome ćuti.

Poenta je da ih ima. I kad se pumpaju, i kad se ne pumpaju.
Točno, incidenata ima.

Međutim, sa gotovo sto postotnom sigurnošću mogu reći kako je više incidenata između Grobara i Delija ili Torcide i BBB nego na nekoj međunacionalnoj osnovi.
Stvar je kakav će se kontekst dati. Od dva razbijena prozora i tri supijane šake može se napraviti novi Jasenovac u medijima dok si rekao seks.

Što se tiče predizborne godine, non stop su neki izbori, uvijek je to na tapetu.
 
Zlo nas je rastavilo - zlo će nas spojiti

Forumaši koji imaju nešto protiv su iz m(j)ešanih zajednica i/ili vukojebina
Sa obaveznim defektom u mozgu jer ne vide očigledne stvari ispred svog nosa

Hvala
Какво год да је зло, већег зла од хрвата нема. Они су архи-зло. Гори од свих зала, која су се икад у универзуму појавила. Није нас никакво спољно зло раставило. Раставило нас је зло које се огледало у томе, што су хрвати масовно клали српску децу, чему је често претходило паклено мучење.
 
Točno, incidenata ima.

Međutim, sa gotovo sto postotnom sigurnošću mogu reći kako je više incidenata između Grobara i Delija ili Torcide i BBB nego na nekoj međunacionalnoj osnovi.
Stvar je kakav će se kontekst dati. Od dva razbijena prozora i tri supijane šake može se napraviti novi Jasenovac u medijima dok si rekao seks.

Što se tiče predizborne godine, non stop su neki izbori, uvijek je to na tapetu.

Dobro, sa tim se slažem. Oni koji traže problem će naći Grobara, Torcidaša, Srbina ili Hrvata da naprave problem.

U Hrvatskoj je standard znatno viši nego u Srbiji, pogotovo na primorju. Veliki broj stanovnika Srbije ima hrvatsko državljanstvo. Ovde gde ja živim ima svega, jedno 20-25 nacija, došlih sa raznih strana u raznim periodima, i znam dosta ljudi sa putovnicom. Samo na poslu, gde nas je tridesetak, znam troje.

I pored svega toga, znam samo jednog koji je otišao u Hrvatsku na trajno, da tamo živi (u Pulu). Uglavnom idu u Nemačku, a mogu ti reći da u velikom broju idu u Sloveniju.

A bilo bi najlogičnije da odu u Hrvatsku. Ne trče baš svi za "velikim" ciframa eura u Nemačkoj, mnogi su spremni da se opredele za pristojan život u sredini gde jezik razumeju, i gde su im ljudi sličniji.

To je neki moj subjektivni pogled.

Možda će se to vremenom promeniti, ali za sada se u Hrvatsku baš ne trči, da se trajno živi, u odnosu na države gde lova jeste veća (u apsolutnom iznosu) ali je teže i snaći se i uklopiti. Mada je činjenica da se broj sezonaca, ili onih koji rade za firme u Hrvatskoj, a žive ovde (vozači, na primer) povećava.
 
Kolinda pisala Pupovcu: Pomno pratim, zlonamerne kritike Hrvatske
Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović optužila je poslanika SDSS Milorada Pupovca da na neprimeren i zlonameran način kritikuje Hrvatsku.
IZVOR: BETA SREDA, 11.09.2019. | 19:45 -> 19:56

Kako se navodi u pismu koje je prenela njena pres-služba, predsednica je uputila pismo Pupovcu “u kojem ga obaveštava da s pažnjom prati njegove javne istupe u kojima na potpuno neprimeren, neprihvatljiv i zlonameran način kritikuje Republiku Hrvatsku”.

“Odlučna u nameri da kao državljani Republike Hrvatske gradimo zemlju mira, razumevanja i prosperiteta, predsednica Grabar-Kitarović sa žaljenjem zaključuje da gospodin Pupovac nije pažljivo pročitao njeno pismo iz 2016. godine, te ga u celosti ponavlja”, navodi kabinet predsednice.


U pismu se ističe da Grabar Kitarovićeva to smatra “svojom obavezom i zbog desetak hiljada pripadnika srpske nacionalnosti koji su, braneći svoju domovinu Hrvatsku od velikosrpskih agresora, potvrdili domoljublje i nikada ga nisu narušili moralnim patroniziranjem, a posebno ne političkim ucenjivanjem, iako imaju pravo i obavezu kao državljani Republike Hrvatske ukazivati na potencijalne anomalije koje su, nažalost, sastavni deo odrastanja svakog društva, ali ne u meri kako bi neki želeli da prikažu i time naštetiti državi u kojoj žive“.

Uz to je priloženo i pismo Pupovcu iz 2016. kao odgovor na njegovo pismo kojim je upozorio na porast atmosfere netolerancije i poruka mržnje prema političkim, etničkim i drugim manjinama u zemlji.

Grabar Kitarovićeva je u svom pismu osudila pretnje i izlive govora mržnje prema više javnih osoba i organizacija, ali je istovremeno ocenila i da među njima ima onih koji svojim nastupima provociraju i vređaju najveći deo hrvatske javnosti, izruguju se Domovinskom ratu i negiraju samu ideju hrvatske države. Ona je tada osudila postupke koji su upereni protiv političkih, etničkih i drugih manjina, ali i dodala da treba osuditi i sve postupke koji vređaju hrvatski narod ili bilo koju većinu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Опет "великосрпска агресија", опет "рат". Опет су за антисрпски шовинизам криви Срби. Црни Милорад "негира идеју хрватске државе"? Кад ће "одрасти" њихово друштво? :lol:
 
Hebaji ga, pare ne smrde...dolaze Hrvati u Srbiju, agresora četničkog starog, da uzmu pare, idu Srbi u Hrvatsku kod ustaša da uzmu neke pare...

Jednom sam dok sam čekao u privatnoj klinici u Beogradu sedeo sa nekim muslimanima, pardon, Bošnjacima, iz Srebrenice...došli kod genocidaša da se leče

(da ironija bude veća, u klinici su najpoznatiji doktori bili bivši VMA kadar)

To sve ne znači ništa. To je normalizacija života.

Imali smo tu "normalizaciju" 45 godina, pa se uredno poklali čim se pružila prilika.

Tako je i u Hrvatskoj za Srbe sve normalno, osim što povremeno nije...
a tek šiptari koj se leče po Srbiji
 
Dobro, sa tim se slažem. Oni koji traže problem će naći Grobara, Torcidaša, Srbina ili Hrvata da naprave problem.

U Hrvatskoj je standard znatno viši nego u Srbiji, pogotovo na primorju. Veliki broj stanovnika Srbije ima hrvatsko državljanstvo. Ovde gde ja živim ima svega, jedno 20-25 nacija, došlih sa raznih strana u raznim periodima, i znam dosta ljudi sa putovnicom. Samo na poslu, gde nas je tridesetak, znam troje.

I pored svega toga, znam samo jednog koji je otišao u Hrvatsku na trajno, da tamo živi (u Pulu). Uglavnom idu u Nemačku, a mogu ti reći da u velikom broju idu u Sloveniju.

A bilo bi najlogičnije da odu u Hrvatsku. Ne trče baš svi za "velikim" ciframa eura u Nemačkoj, mnogi su spremni da se opredele za pristojan život u sredini gde jezik razumeju, i gde su im ljudi sličniji.

To je neki moj subjektivni pogled.

Možda će se to vremenom promeniti, ali za sada se u Hrvatsku baš ne trči, da se trajno živi, u odnosu na države gde lova jeste veća (u apsolutnom iznosu) ali je teže i snaći se i uklopiti. Mada je činjenica da se broj sezonaca, ili onih koji rade za firme u Hrvatskoj, a žive ovde (vozači, na primer) povećava.

Naravno da se u Hr ne trči. Osim toga, to je najsvježije moguće stanje od prije 2 godine. Do negdje 2017. posla nije bilo ni za domaće. Sezonci tu čine lavovski dio jer se zaradi nešto da se možda može pregurati godina u Srbiji van Beograda(što se u Hrvatskoj ne može u pravilu, s obzirom na troškove) a opet se živi, kod kuće, u Srbiji. Meni je osobno drago da se to događa, jer radije bi da mi kuha Srbin nego neki Nepalac. Ili da me liječi. Jbg više vjerujem fakultetu u Beogradu nego u Lahoreu. Vidjet ćemo šta će biti. Postoje neke brojke da se 2000 familija doselilo u Hr iz SRB ali otom potom.

Šta se mene tiče, Slovenija je jedna od najboljih zemalja na planeti za život. Ima vrlo pristojan standard, i nikakvih problema kroz koje prolaze zapadne zemlje, u vidu getoizacije, gastarbeiter subkulture, rasnih i kulturnih trvenja i slično. Okolina je prekrasna, u srcu si Europe. Alpe ti pod nosom, Jadran ti pod nosom. Što je najvažnije, mentalno su daleko od ovih odvratnih Srbin-Hrvat-Oluja-Jasenovac-Vukovar-Srebrenica sr.anja. Mentalno su normalniji.

Inače, ima tu još jedna strana. Slovenija ekonomski nije baš najsjajnije, ako te zanima mogu ti poslati jednu analizu. Od svih usporedivih zemalja nagrnuli su najveći deficit od 2010-2019. A nisu imali rata niti sankcije, niti Turke jelte. Pošto vidim da te interesira ekonomija. Ali, za malog čovjeka možda nebitno.
 
Naravno da se u Hr ne trči. Osim toga, to je najsvježije moguće stanje od prije 2 godine. Do negdje 2017. posla nije bilo ni za domaće. Sezonci tu čine lavovski dio jer se zaradi nešto da se možda može pregurati godina u Srbiji van Beograda(što se u Hrvatskoj ne može u pravilu, s obzirom na troškove) a opet se živi, kod kuće, u Srbiji. Meni je osobno drago da se to događa, jer radije bi da mi kuha Srbin nego neki Nepalac. Ili da me liječi. Jbg više vjerujem fakultetu u Beogradu nego u Lahoreu. Vidjet ćemo šta će biti. Postoje neke brojke da se 2000 familija doselilo u Hr iz SRB ali otom potom.

Šta se mene tiče, Slovenija je jedna od najboljih zemalja na planeti za život. Ima vrlo pristojan standard, i nikakvih problema kroz koje prolaze zapadne zemlje, u vidu getoizacije, gastarbeiter subkulture, rasnih i kulturnih trvenja i slično. Okolina je prekrasna, u srcu si Europe. Alpe ti pod nosom, Jadran ti pod nosom. Što je najvažnije, mentalno su daleko od ovih odvratnih Srbin-Hrvat-Oluja-Jasenovac-Vukovar-Srebrenica sr.anja. Mentalno su normalniji.

Inače, ima tu još jedna strana. Slovenija ekonomski nije baš najsjajnije, ako te zanima mogu ti poslati jednu analizu. Od svih usporedivih zemalja nagrnuli su najveći deficit od 2010-2019. A nisu imali rata niti sankcije, niti Turke jelte. Pošto vidim da te interesira ekonomija. Ali, za malog čovjeka možda nebitno.

Da, Slovenci jesu najzaduženiji od svih bivših SFRJ, ali su istovremeno jedini od bivših SFRJ koji imaju veći izvoz od uvoza.

Što će reći, nije važno koliko si zadužen, nego možeš li opušteno da otplaćuješ rate...
 
Da, Slovenci jesu najzaduženiji od svih bivših SFRJ, ali su istovremeno jedini od bivših SFRJ koji imaju veći izvoz od uvoza.

Što će reći, nije važno koliko si zadužen, nego možeš li opušteno da otplaćuješ rate...
Da, ali nije baš samo to.
Penzije su ostavili u prvom stupu,pay as you go sistem, nisu imali tranzicijski deficit mirovinske reforme a od 2009-2017 se zadužuju u prosjeku 5,2% BDP-a godišnje. Debelo najviše od usporedivih zemalja srednje Europe.
Jedna relativno neuspješna Hrvatska bi se u tom razdoblju, da je imala taj sistem mirovinskih fondova kao Slovenci, zaduživala u prosjeku 2,6% za iste godine. Ovako, pošto je to ostavljeno, stopa je bila 4,4%.

Poljska i Mađarska su napravile komplet demontažu drugog stupa i ulile te pare naprosto u budžet, tj okrale su svoje građane. U stvari yebena prevara od zemalja i njihovog ekonomskog uspjeha. Vrlo pojednostavljeno govoreći.
 
Da, ali nije baš samo to.
Penzije su ostavili u prvom stupu,pay as you go sistem, nisu imali tranzicijski deficit mirovinske reforme a od 2009-2017 se zadužuju u prosjeku 5,2% BDP-a godišnje. Debelo najviše od usporedivih zemalja srednje Europe.
Jedna relativno neuspješna Hrvatska bi se u tom razdoblju, da je imala taj sistem mirovinskih fondova kao Slovenci, zaduživala u prosjeku 2,6% za iste godine. Ovako, pošto je to ostavljeno, stopa je bila 4,4%.

Poljska i Mađarska su napravile komplet demontažu drugog stupa i ulile te pare naprosto u budžet, tj okrale su svoje građane. U stvari yebena prevara od zemalja i njihovog ekonomskog uspjeha. Vrlo pojednostavljeno govoreći.

Nisam te baš najbolje razumeo. U ovo oko penzijskih stubova se ne razumem uopšte, nisam pratio detalje.

Kad kažeš Slovenci se zadužuju 5,2% BDP godišnje, da li tu misliš na ukupno zaduženje građana, države i privrede?

Koliko sam sad letimično pogledao, udeo državnog duga u BDP u Sloveniji pada, a u 2018 su čak imali mali suficit.
 

Back
Top