Quantcast

Buducnost srpsko-hrvatskih odnosa?

Sta ce biti s nasim odnosima?

• Prokletstvo se nastavlja

glasova: 17 58,6%
  • Vece zlo ce nas spojiti

glasova: 8 27,6%
  • Jedan narod ce nadvladati drugi

glasova: 4 13,8%

• Ukupno glasova
    29

arco

Domaćin
Poruka
3.229
Ne znam za vas ali moj utisak je da je nas sam bog prokleo da zivimo jedni pored drugih. Da li istorija poznaje neko prokletstvo tog tipa?

Ako pogledate mape kroz istoriju uvek smo "jedni pored drugih".
Moj utisak je da Hrvati mrze Srbe ali mi nije jasno zasto.
I na forumu sam par puta upala u objasnjavanja sa drugim pripadnicima hrvatskog naroda i potpuno besmislene rasprave i sad mi je zao sto sam toliko vremena izgubila na to.
Sta vi mislite hocemo li se mi medjusobno unistiti ili cemo ipak naci "zajednicki jezik"u buducnosti?
Odakle potreba za unistenjem nekog ko govori jezik koji se razume? (uopste odakle potreba za unistenjem bilo koga).......

Zar ne bi trebalo da nam bude drago da postoji druga drzava u kojoj ljudi govore jezik na kojem mozemo da se sporazumemo? Ja licno nemam nista protiv Hrvatske i zapravo sam u zivotu upoznala samo super Hrvate. Na forumu ima par nekih bizarnih mrzitelja to ne racunam naravno.

2 puta smo gradili drzavu zajedno oba puta u krvi zavrsili...sta nam je to trebalo...ipak kad idemo dalje u istoriju toga nije bilo.........najgori je cini se 20. vek

Zasto se oni toliko mrze?

Evo ja polazim od sebe.
Ponekad mislim genocidashi jedni, treba zidom od njih da se ogradimo, prekinemo sve diplomatske kontakte, zabranimo robu iz Hrvatske
a onda mislim pa zasto......i nekako ne umem da ih mrzim....
572149
po popu Dukljaninu:
572150

Poslednja izmena:

veliki krang

Buduća legenda
Poruka
38.579
Moj utisak je da Hrvati mrze Srbe ali mi nije jasno zasto.
Zamisli da ti neko vekovima pere mozak kako pripadaš superiornom narodu pre svega u smislu religijske pripadnosti. A potom zamisli tu konfrontaciju sa realnošću kada "superiorni" na terenu ostaju inferiorni robovi, a oni koji bi trebalo da su inferiorni (kako se tvrdi pri pomenutom ispiranju mozga) sami prave svoju državu i organizuju sebi društvo. I sve se to događa na relativno malom prostoru.

Uz Čobansku bunu, koju su ugušili upravo Srbi, to je razlog zašto nas zakržljali mrze. Dakle, budućnosti nema jer se ovakvo stanje neće promeniti. To jest ne svetle budućnosti, a ono što će se desiti na tamnijoj strani jeste lagano izumiranje zakržljalih i vraćanje stvari u normalu, kao što je to bilo pre njihove pojave. Budući da iza sebe ne ostavljaju ništa vredno, za par decenija ih se niko neće sećati i to bi bilo to, slično kao i sa Titoslavijom.

veliki krang

Buduća legenda
Poruka
38.579
Ovde ne bi pitanje trebalo da bude da li srpsko - zakržljali odnosi imaju budućnost, već čemu dobri odnosi sa njima? To jest, s obzirom na sve što se izdešavalo, potencijalna korist od tih odnosa morala bi da bude ogromna, odnosno da nadmaši rizik. Ja zaista ne vidim kakvu mi to korist možemo od njih da imamo...

arco

Domaćin
Poruka
3.229
Ovde ne bi pitanje trebalo da bude da li srpsko - zakržljali odnosi imaju budućnost, već čemu dobri odnosi sa njima? To jest, s obzirom na sve što se izdešavalo, potencijalna korist od tih odnosa morala bi da bude ogromna, to jest da nadmaši rizik. Ja zaista ne vidim kakvu mi to korist možemo od njih da imamo...
pa nekako zarad nekih dobrih susedskih odnosa
da se podrzavamo u svetu i tako to?

Koga oni imaju blizeg od nas i koga mi imamo blizeg od njih?
Nemojte mi reci da prosecan Hrvat oseca Albanca za blizeg nego Srbina?