Brzi ručak

Ppoffftttt,pa što im fali?

Tu firmu sam Bog nadgleda, ukoliko bi i došlo do nekih mućki, instantno bi viša sila reagirala.
Isto kao kod Badela, nad svakim nspunjenim unučićem, anđeo dežura.

🥰

ma umjesto tih kobaja biram
1712129929463.png
ima više vitamina i minerala :mace: 🥰

1. Испечеш на тигању пилеће бело а на другој плотни куваш кромпир за пире. Салата из кесе, само зачинити.
2. Риба у рерни на пек-папиру, кувани кромпир, блитва

И једно и друго за 30'.

Чорба од црвеног сочива.

Лук и шаргарепу исецкаш и динсташ 15 минута, додаш шољу опраног црвеног сочива уз још воде. Куваш још пет минута. Зачиниш и изблендујеш.

20'.

Кинеска мешавина из кесе са пиринчем.

Сунеш садржај кесе на уље, кад се опусти додаш шољицу опраног пиринча са истом количином воде, зачиниш сољу и куркумом и чекаш гледајући ТВ.

20'.

Сунеш садржај кесе на уље, кад се опусти додаш шољицу опраног пиринча са истом количином воде, зачиниш сољу и куркумом и чекаш гледајући ТВ.

20'.
Te kineske mesavine su mi nekako prezacinjene, imaju neki smek koji mi se ne svidja, ali jesu lake i brze za spremanje.

20'.
Ovo cesto pravimo samo ne dodajem ulje.
Ova i meksikanska sa crvenim pasuljem su baš ukusne.

Ako dodajemo meso onda prvo meso, bez masnoće pa kada opusti svoju dodam biber, povrće, so i to je to. Ni vodu ne dodajem.

Hvala 🙂

Već X puta spomenuta piletina, i file uvaljan u krem supu od pečuraka, poređan u pleh, premazan pavlakom, peći u rerni 15-20min

plus oprani i očišćeni šampinjoni , svaki malko posoljen unutra i ko voli malko belog luka naseckati unutra, (ko baš oće da se optereti pred kraj pečenja može u svaku pečurku dodati malo kajmaka il kačkavalja)

IMG_20240330_104549.jpg

Било које месо + броколи (кува се на пари 3-5 минута) или прокељ (5 минута у кључалој води а затим продинстати на белом луку).

Back