Brzi ručak

za taj rižoto ide više paraboiled pirinač, rastresitiji
za đuveč onaj skrobastiji

kada bi zapekla paraboiled kao đuveč u rerni, ostale bi samo suve treske što krcaju pod zubima kao kamenčići
Moram te ispraviti. Risotto se pravi od pirinca okruglog, kratkog zrna (Arborio, Baldo) i ne sme biti parboild.
Parboild pirinac ima manje skroba i manje je kremast, zato nije dobar za risotto.
 
1712090460333.png


nije baš danas ali je bilo nedavno
 
Ne umem nista brzo da spremim, ako se povodim sa ovih vasih 5-10 minuta. Tu mogu da udju samo pecena jaja, neka salata....palenta....ma, za sve mi treba vise vremena. Nisam osoba koja ume da zbrza, ili radim lagano i opušteno ili nikako.
 
Šta pravite kada vam treba ručak na brzinu?

Samo ne bolonjeze, njih krčkam prilično dugo i ne spadaju mi u ovu kategoriju.

Evo danas nisam pravila ručak jer nisam imala ni ideje, a ni volje.

Bolonjeze gotove za 20 minuta, to mi je najbrzi rucak. I moram da se pohvalim da ko god ih je probao - bio je odusevljen 😊😊😊

Drugi je klasican lazy muski rucak: bacim 10 kobasica na gril i malo sira, a krompir, sargarepu i luk u suvu fritezu, i eto opet top rucka za 20 min.

Domacu supu skuvam za 40 min.

Ili okrenem "Alberta", i narucim nesto iz obimnog asortimana - to je, ipak, najbrze 😁
 
Bolonjeze gotove za 20 minuta, to mi je najbrzi rucak. I moram da se pohvalim da ko god ih je probao - bio je odusevljen 😊😊😊

Drugi je klasican lazy muski rucak: bacim 10 kobasica na gril i malo sira, a krompir, sargarepu i luk u suvu fritezu, i eto opet top rucka za 20 min.

Domacu supu skuvam za 40 min.

Ili okrenem "Alberta", i narucim nesto iz obimnog asortimana - to je, ipak, najbrze 😁
Jes' pročitao prvi post? Nisi. Ne mogu bolonjeze da se ukrčkaju za 20 min pa barem duvao i puvao u njih! Nije to to.

Ma i ja sam "brza" u kuhinji. Za Ledene kocke mi je rekord 18 minuta, ali kada dođem s posla, kao Čunga Lunga žvaka se rastežem i ja bih to na brzinu često ali nemam ideje.

Da, zamrznuti sos za Bolonjeze ili ćufte u paradajz sosu, punjene paprike to je super, obožavam ali evo danas - energije 0, ideja 0, srećom dete me spasilo.

Definitivno su paste najbrže. Posle kajgane. :)
 

Back
Top