Božiji sud

sto nam daje za pravo zakljuciti da si ti pokusao defragmentizirati Biblijsku formuilaciju PRVI I PPOSLEDNJI klja je nerazdvojiva i odnosi se ekskluzivno na Boga Nebeskoga !
mislis na Boga Oca?
zar se ne odnosi na Hrista?

p.s. ja fragmentiram, a ti defragmentiras, mislim ako znas sta to znaci uopste, ali kako god, kakve veze to ima sa 2 vaskrsenja?!
 
projektujes, pa si i osilio
Da vidimo razloge za ovaj tvoj utisak:
vidi, ti si taj koji treba da dokaze 2 vakrsenja, a moja polazisna teza je da se nigde ne pominju sve do 95. godine i laznog otkrivenja
Svakako,kad sam se vec ukljucio na ovu temu to i jeste moja obaveza ali molim te obrati paznju na sledecem: ja sam se ukljucio sa replikom na tvoju tvrdnju da je knjiga Otkrivenje navodno nebiblijska ( zapravo koristio si grublje reci koje ne bih ponavljao) i da su prvi hriscani verovali drugacije od onog sto je zapisano u toj knjizi a odnosi se na predmetna dva vaskrsenja.
Dakle u istom stilu sam te pitao kako su verovali ti isti hriscani u odnosu na pitanje Hristove prirode u kontekst Njegove tvrdnje da je PRVI I POSLEDNJI pa mi daj molim te konacno odgovori to sto te pitam za da nastavimo sa diskusijom.
Dakle !??

onda ti kreces da glumatas, a zasto? jer nemas kontraargument polaznoj tezi
Dali imam ili nemam imacemo prilike videti kasnije,trenutno smo u fazi skupljanje dokaza stoga si ti na redu da odgovoris na direktno postavljenom pitanju.
Dakle ?

mislis na Boga Oca?
zar se ne odnosi na Hrista?
p.s. ja fragmentiram, a ti defragmentiras, mislim ako znas sta to znaci uopste, ali kako god, kakve veze to ima sa 2 vaskrsenja?!

Opet to isto radis - nemoj me analizirati vec mi odgovori na pitanje pa onda krecem ja.
Izvoli.
 
Dakle u istom stilu sam te pitao kako su verovali ti isti hriscani u odnosu na pitanje Hristove prirode u kontekst Njegove tvrdnje da je PRVI I POSLEDNJI pa mi daj molim te konacno odgovori to sto te pitam za da nastavimo sa diskusijom.
Dakle !??
ma ne mozes na pitanje odgovarati pitanjem, a fakat je da prvi hriscani nisu pomenuli nikad 2 vaskrsenja

otkud ja znam kako ti "prvi i poslednji" dovodis u vezu sa 2 vaskrsenja? na tebi je da to kazes i pokazes, otkuda ja znam u kom smeru ti razmisljas? koji su ti citati na pameti, [sve se ja sam pitam u sebi, a ti mene]? eto, neka bude da ne znam, prvo me nauci, pa mi dokazi 2 vaskrsenja
 
ne samo lažu po forumu da veruju.
Ma lazu svi, ali ti mene zoves laznjakom, jer im trazim da mi pokazu gde pise i kako su to prvi hriscani verovali u 2 vaskrsenja [po Otkrivenju, po Didahe], i zasto ne pisu 2 u simvolu vere onda? Ovo mi je najvaznije 1 ili 2, a izmedju 2, ono 1000-godisnje carstvo, ostalo sve mozemo da nadjemo zajednicki jezik i dogorimo se, ali ovde ne odstupam. Ili je zig666 bio za vreme nerona, ili ce tek da se napravi, ali oni namerno brkaju vremensku hijerarhiju, a drze se umisljenih autoriteta, kao mali sam ja, a njihovi su svi veliki

i sto su oni veci to se demoni bore vise za njih, pazi uobrazilje, napravise holivud od hriscanstva, pa borba na nebu arh., Mihajla... evo sa'ce samo za njihove oci
 
Poslednja izmena:
Ma lazu svi, ali ti mene zoves laznjakom, jer im trazim da mi pokazu gde pise i kako su to prvi hriscani verovali u 2 vaskrsenja [po Otkrivenju, po Didahe], i zasto ne pisu 2 u simvolu vere onda?
pa forumski hrišćani uglavnom lažu. ti recimo ako si pravoslavni vernik a pravoslavlje prihvata otkrivenje ko si ti da ga izbacuješ. ne trti se. kaže ja bih poizbacivao šta šta iz biblije ali poštujem pc. jer ako je otkrivenje laž onda je i celo pravoslavlje laž.
kapiraš? e zbog toga sam ti rekao da si lažnjak kad se javno deklarišeš kao pravoslavni hriscanin.
il ti sujeta opet neće dozvoliti da razumeš šta se piše. ali nisi jedini, pripadnici amer v. z. su majstori u laganju. oni su pseudo hrišćani.
 
jer ako je otkrivenje laž onda je i celo pravoslavlje laž.
kapiraš?
ma kako je knjiga od Hrista, a samo se na nasoj liturgiji ne cita? ja mislim da ti ne kapiras, da njen autor cak preti ako neko doda ili oduzme njegovoj knjizi, navodno od Hrista, TESKO NJEMU, a ovamo komplet istok, uslovno istocna Crkva ga odbacivala u 4. veku, a u 7 dva kanona, sa i bez njega, na Trulskom saboru.
Znaci ni tada, po vama, nije postojalo Pravoslavlje, orto-DOKS, od doks-ologije, ispravnog proslavljanja Boga, a tu se misli na liturgijsko proslavljanje gde je ova zabranjena, a ne na veliku sizmu, pa da smo tada mi nastali; i zapadna crkva pretenduje na pravovernost, kazu da su pravoverni,. ali ne lazu da su pravo-slavni, jer oni slave po knjizi otkrivenja, a mi ne... znaci, ne lazemo se, sve je jasno zasto bas samo mi drzimo da pravo-slavimo, a kazemo da smo i mi i oni pravoverni, katolicanski itd - jel ti razumes razliku?
 
pripadnici amer v. z. su majstori u laganju. oni su pseudo hrišćani.
ajde da konsultujemo neke nase autoritete, ko su im blizi anglikanci ili rimokatolici, velimirovica npr.
razumem ja averziju prema protestantima, ali oni su plodovi rimokatolika.. pa onda moramo da odemo dalje u istoriju kod njih, lukavih latina, a sta nas briga za americke sekte, baba jele, ili raselovce i ostalu boraniju? van pameti je da sa njima bavimo, osim sprdnje ovde na forumu, i da iscackamo odakle im gro pogresnog ucenja, a ja tvrdim iz laznog otkrivenja, sto i argumentujem.
 
ma kako je knjiga od Hrista, a samo se na nasoj liturgiji ne cita? ja mislim da ti ne kapiras, da njen autor cak preti ako neko doda ili oduzme njegovoj knjizi, navodno od Hrista, TESKO NJEMU, a ovamo komplet istok, uslovno istocna Crkva ga odbacivala u 4. veku, a u 7 dva kanona, sa i bez njega.
Znaci ni tada nije postojalo Pravoslavlje, orto-DOKS, od doks-ologije, ispravnog proslavljanja Boga, a tu se misli na liturgijsko proslavljanje gde je ova zabranjena, a ne na veliku sizmu, pa da smo tada mi nastali; i zapadna crkva pretenduje na pravovernost, kazu da su pravoverni,. ali ne lazu da su pravos-lavni, jer oni slave po knjizi otrkeivenja, a mi ne... znaci ne lazemo se, sve je jasno zasto bas samo mi drzimo da pravo-slavimo
opet ne razumes
jel u bibliji - jeste
jel i u pravoslavnim prevodima - jeste. šta sad mudruješ.
kako ja da se deklarišem pravoslavni hriscanin kada ceo sz smatram za mitološku knjigu. zato što poštujem pravoslavlje nikako ne mogu biti hrišćanin.
pravoslavac mogu i za mene sam pravoslavni vernik jer da ne mislim tako ne bi sebe tako deklarisao.
a hrišćani mogu da se nazivaju i adventisti i baptisti
simbol vere
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин.
 
zato što poštujem pravoslavlje nikako ne mogu biti hrišćanin
ako slavis Boga liturgijski pravo, bez laznog otkrivenja onda i samo onda si pravoslavan, to se zove dokso-logija, odakle nama naziv da smo orto-doks, ali ti tesko utuvljujes, evo da pojacam tempo:

svi misle da su pravo-verni. i to kaze svaka za sebe, ali samo smo mi pravo-slavni, to niko drugi ne misli za sebe, niti kaze!
svi misle da su katolicanska, sveopsta crkva za ceo svet, i vaseljenu cak, i to kaze svaka nazovi crkva za sebe, pa i mi!

Чекам васкрсење мртвих.
jedno, a ne to jedno zarad 1000 godisnjeg carstva, pa onda drugo
И живот будућег века. Амин.
znaci da nema 1000-godisnjeg iz laznog otkrivenja posle prvog vaskrsenja
 
ako slavis Boga liturgijski pravo, bez laznog otkrivenja onda i samo onda si pravoslavan, to se zove dokso-logija, odakle nama naziv da smo orto-doks, tesko utuvljujes

svi misle da su pravo-verni. i to kaze svaka za sebe, ali samo smo mi pravo-slavni, to niko drugi ne misli za sebe, niti kaze!
svi misle da su katolicanska, sveopsta crkva za ceo svet, i vaseljenu cak, i to kaze svaka nazovi crkva za sebe, pa i mi!


jedno, a ne to jedno zarad 1000 godisnjeg carstva, pa onda drugo

znaci da nema 1000-godisnjeg iz laznog otkrivenja posle prvog vaskrsenja
šta ima da slavim boga, kako se to slavi bog?
vidim sad u srbiji moderno "slava bogu" da se kaže.
po meni je dovoljno "sačuvaj me i sakloni od zla"
a da li će biti carstva, vaskrsenja to je tek šta će biti ako uopšte to i bude.
34. Не брините се дакле за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свог.
brineš se za nešto "tamo daleko" a ni sutra ne znaš šta te čeka. a ako i bude sutra, samo će se pobrinuti za se.

eto prisvojim neku mudrost iz biblije koja ima smisla.
 
šta ima da slavim boga, kako se to slavi bog?
Доксологија (грч. Δοξα + λεγω, лат. gloria, славословље, слава) је облик молитве у православној литургији којим се исказује трансцендентност, моћ и величина Божија. https://sr.wikipedia.org/sr/Доксологија

imas i rimokatolcku definiciju, opet je kljucna rec liturgija, samo na njihovoj liturgiji se cita i lazno otkrivenje, a na nasoj ne, NIKADA!

Što je doksologija i zašto se ona moli?
Doksologija je kratki hvalospjev koji veliča Boga i koji se svakodnevno koristi u liturgiji.
https://laudato.hr/vijesti/istinito-lijepo-i-dobro/sto-je-doksologija-i-zasto-se-ona-moli

Cak i oni znaju da smo samo mi ORTO-DOKS, a pravoverni, katolicanski mozemo da budemo i mi i oni, te termine delimo, a ortodoks smo samo mi, eto to ti je doks-ologija, samo mi pravo-ORTO proslavljamo Boga, a svi ostali krivo sa laznim otkrivenjem. I to svi znaju samo se prave mutavi, a ja jedini otkrivam da se ne lazemo vise, ionako vam stoji pred nosem, samo od sume ne vidite drvo.
 
Poslednja izmena:
Доксологија (грч. Δοξα + λεγω, лат. gloria, славословље, слава) је облик молитве у православној литургији којим се исказује трансцендентност, моћ и величина Божија. https://sr.wikipedia.org/sr/Доксологија


Što je doksologija i zašto se ona moli?
Doksologija je kratki hvalospjev koji veliča Boga i koji se svakodnevno koristi u liturgiji.
https://laudato.hr/vijesti/istinito-lijepo-i-dobro/sto-je-doksologija-i-zasto-se-ona-moli
znači kad god se moliš ti ga slaviš (pojednistavljeno)
zašto ti misliš da je potrebno slaviti boga, da li on to želi? ako želi i zahteva onda je bog narcisoidan. kao kad bi ti od svoje dece zahtevao da te slave što si ih napravio, što ih raniš, što ih vaspitavaš.
koja je roditelju najveća nagrada? da budu živi i zdravi, kulturni, da se odnose sa poštovanjem i da se klone nevolja.
pa zar smo mi bolji od boga pitam?
 
znači kad god se moliš ti ga slaviš (pojednistavljeno)
zašto ti misliš da je potrebno slaviti boga, da li on to želi? ako želi i zahteva onda je bog narcisoidan. kao kad bi ti od svoje dece zahtevao da te slave što si ih napravio, što ih raniš, što ih vaspitavaš.
koja je roditelju najveća nagrada? da budu živi i zdravi, kulturni, da se odnose sa poštovanjem i da se klone nevolja.
pa zar smo mi bolji od boga pitam?
pa, ne bas, jer nije se Bog slavio od uvek medju ljudima, prvo se postovao, tj. gledalo se koji je to kome se veruje da se postuje
 
meni to slavljenje boga nije za pohvalu, da poštuješ ok.
šta je potrebno bogu od nas, apsolutno ništa. ako nešto i traži od nas traži isto što i normalan roditelj od svoje dece.
pa dobro, nisi ti andjeo da stalno slavis Boga, i oduvek, bar se ne rugas kao antihrist u laznom otkrivenju:
Otkrivenje 5,12 Govoreći glasom velikijem: dostojno je jagnje zaklano da primi silu i bogatstvo i premudrost i jačinu i čast i slavu i blagoslov.
2. Petrova 1,16 Jer vam ne pokazasmo sile i dolaska Gospoda našega Isusa Hrista po pripovijetkama mudro izmišljenijem, nego smo sami vidjeli slavu njegovu.
2. Petrova 1,17 Jer on primi od Boga oca čast i slavu kad dođe k njemu takovi glas: ovo je sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji.

tada nije bio raspet, zaklan.
 

Back
Top