Božiji sud

Čemu služi?
ako ćemo nemo stajati pred Sudijom i samo čuti presudu, onda je to više obaveštenje nego sud.
sud podrazumeva suđenjenje proces sa svedocima, zastupnicima, odbranom, tužiteljima itd.
zar mitarstva baš upravo ne opisuje pravi proces suđenja???
Sto ne citas pismo?

Danilo 7,9 Gledah dokle se postaviše prijestoli, i starac sjede, na kom bješe odijelo bijelo kao snijeg, i kosa na glavi kao čista vuna, prijesto mu bijaše kao plamen ognjeni, točkovi mu kao oganj razgorio.
Danilo 7,10 Rijeka ognjena izlažaše i tecijaše ispred njega, tisuća tisuća služaše mu, i deset tisuća po deset tisuća stajahu pred njim; sud sjede, i knjige se otvoriše.

Kada shvatis da postoje 2 vaskrsenja onda mozes tek da shvatis smisao suda.
Znaci fali ti osnova da bi razumeo sud a nju mozes da naucis izucavanjem pisma temstski.

Pre Hristovog dolaska se na nebu odrzava sud nad svom umrlima.
To je sada
Pocelo se sa verujucima.
Jer kada Isus dodje jedni ce vaskrsnuti drugi ostati u grobovima.

Zasto jedni vaskrsavaju drugi ne?
To je rezultat tog suda koji se sada odvija na nebu.
Bez tig suda Bog ne zeli sam da odlucuje vec ceo svenir.

Pismo kaze da ce verni suditi covecanstvu pa i palim andjelima.
Posle vaskrsenja svi verujuci preuzimaju sud.
Jer Bog ceka i njihovu odluku.
Taj sud ce trajati 1000 god posle Hristovog drugog dolaska gde ce m8ci da provere sve sto je bilo ba tom sudu i da zakljuce sud svojom potvrdom.

Posle toga desava se drugo vaskrsenje.
Svi koji su odbacili Boga vaskrsavaju da prime konacni sud i da zauzmu stav.

Čemu služi?
ako ćemo nemo stajati pred Sudijom i samo čuti presudu, onda je to više obaveštenje nego sud.
sud podrazumeva suđenjenje proces sa svedocima, zastupnicima, odbranom, tužiteljima itd.
zar mitarstva baš upravo ne opisuje pravi proces suđenja???
Nešto pre neki dan osetim grižu savesti. I počnem da razmišljam da li treba da me grize savest, da u stvari i nisam naneo štetu i tako vagajući treba li ili ne treba da me grize savest, pade mi na pamet Božiji sud.
Šta bi Bog rekao? Jesam li kriv? Ako jesam- koliko? Ako nisam- zašto me grize savest?

To ti je ono "Jao šta sam uradio, (u mom slučaju parkirao na mestu za invalide) sto posto sam ovim sebi zagarantovao pakao!"
Jesam li? Koji su moji razlozi i preke potrebe da se parkiram na mestu za invalide pa makar na nekoliko minuta i još sam to uradio potpuno bezdušno jer sam video da invalid čeka mesto.

Koja će kazna da me snađe?

Ne verujem da to ide tako. Nikakva kazna gora od griže savesti nije potrebna, i to je kao neki kompas, moralni kompas koji nas vodi.
Mislim da je i raj i pakao u našem mozgu, oprosti sebi ako možeš. Poenta mi je da je svako sam sebi i kadija i sudija.

Nešto pre neki dan osetim grižu savesti. I počnem da razmišljam da li treba da me grize savest, da u stvari i nisam naneo štetu i tako vagajući treba li ili ne treba da me grize savest, pade mi na pamet Božiji sud.
Šta bi Bog rekao? Jesam li kriv? Ako jesam- koliko? Ako nisam- zašto me grize savest?

To ti je ono "Jao šta sam uradio, (u mom slučaju parkirao na mestu za invalide) sto posto sam ovim sebi zagarantovao pakao!"
Jesam li? Koji su moji razlozi i preke potrebe da se parkiram na mestu za invalide pa makar na nekoliko minuta i još sam to uradio potpuno bezdušno jer sam video da invalid čeka mesto.

Ne verujem da to ide tako. Nikakva kazna gora od griže savesti nije potrebna, i to je kao neki kompas, moralni kompas koji nas vodi.
Mislim da je i raj i pakao u našem mozgu, oprosti sebi ako možeš. Poenta mi je da je svako sam sebi i kadija i sudija.
Imas moju temu koja obradjuje skrupuloznost.

Значи да ти савест још није затрпана најгорим грехом очајања и негирања Божије силе овде

Кајање за ситне грехе, довешће те и до већих кајања... олакшаћеш своју савест, па ти ни казна неће падати тешко, пошто ће вероватно изостати због милости Божије према свима покајнима

Није свако сам себи судија, већ или као осуђеник пред Богом сам себе осудиш на промену набоље по савести, или без савесности навлачиш на себе невољну казну, која је опет гура на онај први процес умањења и брисања казне до помиловања...

Буквално, сам бираш себи казну, вољну тј. катарзичну или невољну тј. мучну... помиловање или пресуду не бираш, већ ти је Бог даје по твојој савести која остаје без изговора на исход

Значи да ти савест још није затрпана најгорим грехом очајања и негирања Божије силе овде

Кајање за ситне грехе, довешће те и до већих кајања... олакшаћеш своју савест, па ти ни казна неће падати тешко, пошто ће вероватно изостати због милости Божије према свима покајнима

Није свако сам себи судија, већ или као осуђеник пред Богом сам себе осудиш на промену набоље по савести, или без савесности навлачиш на себе невољну казну, која је опет гура на онај први процес умањења и брисања казне до помиловања...

Буквално, сам бираш себи казну, вољну тј. катарзичну или невољну тј. мучну... помиловање или пресуду не бираш, већ ти је Бог даје по твојој савести која остаје без изговора на исход
Iskreno, sad si me pozitivno iznenadio ovim postom, mislio sam da drugačije razmišljaš. Hvala brate, lepo si objasnio.

Кад упаднеш у неки мој фајт са другима овде, неће бити поштеде, јер ти и не користи...

Други је падеж директно разглабање проблематике, тад се не бој ничега, имаш пун риспект...

Pre Hristovog dolaska se na nebu odrzava sud nad svom umrlima.
To je sada
Pocelo se sa verujucima.
Zaista, zaista vam kažem: ko moju riječ sluša i vjeruje onome koji je mene poslao, ima život vječni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život. (Jovan, 5:24)

dakle, adventisti i jehovini svedoci ne veruju Hristu, vec antihristovom laznom otkrivenju koje je djavo posejao decenijama posle Hrista

inace u glasnikovom postu nema ni promil istine, ne isplati se sve pobijati, hriscani nisu verovali u dva vaskrsenja u prvom veku, vec je to lazno otkrivenje iz 95 godine, i potom didahe
Hristos nikada nije pominjao 2 vaskrsenja, niti apostoli, sve do laznog otkrivenja, pa racunajte koliko je to decenija, vise od pola veka,
Taj sud ce trajati 1000 god posle Hristovog drugog dolaska gde ce m8ci da provere sve sto je bilo ba tom sudu i da zakljuce sud svojom potvrdom.
ucenje kod nas odbaceno kao jeres, a koje je podmetnula rimska crkva, hilijazam - milenarizam, od 1000. g.

Poslednja izmena:
Zaista, zaista vam kažem: ko moju riječ sluša i vjeruje onome koji je mene poslao, ima život vječni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život. (Jovan, 5:24)

dakle, adventisti i jehovini svedoci ne veruju Hristu, vec antihristovom laznom otkrivenju koje je djavo posejao decenijama posle Hrista

inace u glasnikovom postu nema ni promil istine, ne isplati se sve pobijati, hriscani nisu verovali u dva vaskrsenja u prvom veku, vec je to lazno otkrivenje iz 95 godine, i potom didahe
Hristos nikada nije pominjao 2 vaskrsenja, niti apostoli, sve do laznog otkrivenja, pa racunajte koliko je to decenija, vise od pola veka,
ucenje kod nas odbaceno kao jeres, a koje je podmetnula rimska crkva, hilijazam - milenarizam, od 1000. g.
Istina... Rekao je pod a) da su svi proroci bili do Jovana Krstitelja i pod b) da niko ne zna ni dan ni čas.
Tvrditi da će nešto da se dešava na nebu pre Njegovog povratka je teška obmana jer kad bi mogli proreći šta će se dešavati, znalo bi se i kad bi to moglo da se desi pa bi proračuni Carstva Božijeg imali smisla.
Ovako, niti se ko može nazvati prorokom, osim lažnim, niti se stvari odvijaju po unapred poznatom redosledu. Tako da može da se vrati bilo kad i pre navodnog suda. Ni po čemu nećemo znati, niti možemo znati, ni dan, ni čas.

Tako je ali sto si citirao ovog teksta koji nema nikakve dodirne tacke sa pitanjem koliko vaskrsenja ima ?
Hmmm,a jesu li po toj logici hriscani u prvom veku verovali da je Hristos PRVI I POSLEDNJI !???

Hristos nikada nije pominjao 2 vaskrsenja, niti apostoli, sve do laznog otkrivenja,
..dakle po tebi Hristos nije PRVI I POSLEDNJI !???

..dakle po tebi Hristos nije PRVI I POSLEDNJI !???
ma to je trik pitanje koje moze da znaci mnogo toga, a kojim ti pokrivas fakat da nisu verovali u 2 vaskrsenja

za PRVI smo imali posebnu temu cak
za POSLEDNJI - kao kapetan koji ostaje do poslednjeg, da niko ne bude ostavljen od NASIH
Tako je ali sto si citirao ovog teksta koji nema nikakve dodirne tacke sa pitanjem koliko vaskrsenja ima ?
ni nagovestaja o 2 sve do 95 godine i laznog otkrivenja, vise od pola veka, svo Pismo koje je postojalo u prvom veku nema pojma o 2, tek lazno otkrivenje uvodi to o 2 vaskrsenja, ali opet mi znamo samo za 1 i u simvolu vere, ne verujemo u 2, a izmedju nekih 1000 godina, makar i simbolicnih - to je za nas jeres hilijazma [grcki], tj. milenarizma [latinski]

... da dodje carstvo Tvoje - ili: vec je doslo
... sad je sud ovome svetu, sada [95. godine] ce biti izbacen knez ovoga sveta napolje, a ja videh satanu [jos onda, kada se demoni pokoravase 70-orici ucenika] kako pade s neba kao munja

sta vam vise nije jasno, i dokle cete se lagati, i lagati druge?

Poslednja izmena:
ma to je trik pitanje koje moze da znaci mnogo toga, a kojim ti pokrivas fakat da nisu verovali u 2 vaskrsenja
Ne dragi moj prijatelju,to jeste rutinsko pitanje koje se zasniva na opstopoznatoj Biblijskoj realnosti.
Ta se formulacija koristila u SZ ali eto vidimo je i u NZ stoga je red da nam pojasnis o cemu se radi ili jos preciznije - dali su oni verovali da je Hristos PRVI I POSLEDNJI !??
za POSLEDNJI -
Molim te nemoj falsifikovati Bozju rec - nisam te pitaosta znaci pojam PRVI a sta znaci POSLEDNJI jer i prvi a i poslednji mozemo svi mi biti puuuno puta u toku dana dok PRVI I POSLEDNJI moze biti samo jedan u citavom kosmosu - BOG !!!
kao kapetan koji ostaje do poslednjeg, da niko ne bude ostavljen od NASIH
ni nagovestaja o 2 sve do 95 godine i laznog otkrivenja, vise od pola veka, svo Pismo koje je postojalo u prvom veku nema pojma o 2, tek lazno otkrivenje uvodi to o 2 vaskrsenja, ali opet mi znamo samo za 1 i u simvolu vere, ne verujemo u 2, a izmedju nekih 1000 godina, makar i smbolicnih
Niszam ti trazio da ponavljas ono sto si vec rekao nego si dobio konkretno pitanje stoga te molim daj mi ga odgovori...
...ilio ako neces priznaj da neces i to je to,nit ces biti prvi nit posledenji koji je to uradio na ovom forumu...
Heeej,koje li slucajnosti - evo i ja sam koristio reci prvi a i poslednji u istoj recenici,jel to isto kao ona formulacija iz Svetog Pisma...!? :kafa:

Molim te nemoj falsifikovati Bozju rec - nisam te pitaosta znaci pojam PRVI a sta znaci POSLEDNJI jer i prvi a i poslednji mozemo svi mi biti puuuno puta u toku dana dok PRVI I POSLEDNJI moze biti samo jedan u citavom kosmosu - BOG !!!
i? sta sam ja falsifikovao?
Heeej,koje li slucajnosti - evo i ja sam koristio reci prvi a i poslednji u istoj recenici,jel to isto kao ona formulacija iz Svetog Pisma...!? :kafa:
i? sta hoces od mene? kako si dokazao 2 vaskrsenja i 1000-godisnje carstvo? a sinovi carstva bice baceni u tamu najkrajnju, - to vama sleduje.
ti samo mene optuzujes, a argumenti? njih ne nudis, ja ih nudim, svaki put dam citat, ti za 2 vaskrsenja nemas argument, ni za 1000-godisnje carstvo, a ja dadoh citat. Hristovo carstvo je vecno, a vama koji verujete u 1000 godisnje citirah sta sleduje, imaju 2 carstva, a ne 2 vaskrsenja, sve si pobrkao

Poslednja izmena:
i? sta sam ja falsifikovao?
Hteo si defragmentizirati predmetnu formulaciju tretirajuci razlicito deo pojma PRVI od onog drugog I POSLEDNJI sto je grub falsifikat Svetog Pisma.
Naime,predmetna se formulacija koristi jedino zajedno u paketu iskljucivo kada je rec o Bozjim epitetima dok se zasebne reci "prvi" kao i druga rec "poslednji"veoma cesto srecu u Pismu i odneose se na neke segmente ljudskog zivota,opisu rednih dana i .d.

? sta hoces od mene?
Pa ako moze zajam od 20.000 eura,vracam do prvog... :D

kako si dokazao 2 vaskrsenja i 1000-godisnje carstvo? a sinovi carstva bice baceni u tamu najkrajnju, - to vama sleduje.

ti samo mene optuzujes, a argumenti? njih ne nudis, ja ih nudim, svaki put dam citat, ti za 2 vaskrsenja nemas argument, ni za 1000-godisnje carstvo, a ja dadoh citat. Hristovo carstvo je vecno, a vama koji verujete u 1000 godisnje citirah sta sleduje, imaju 2 carstva, a ne 2 vaskrsenja, sve si pobrkao
Ja sam te bato prvo pitao stoga je red da mi odgovoris pitanje pa tek cemo onda razmatrati dokaze i tek na kraju sledi konacni zakljucak.
Dakle ???

Hteo si defragmentizirati predmetnu formulaciju tretirajuci razlicito deo pojma PRVI od onog drugog I POSLEDNJI sto je grub falsifikat Svetog Pisma.
to nije istina, mogao sam samo da fragmentyjem, jer i jeste fragmentovao sam Isus kada rece JA SAM POCETAK, ali cak ni tada nisam falsifikovao
Ja sam te bato prvo pitao stoga je red da mi odgovoris pitanje pa tek cemo onda razmatrati dokaze i tek na kraju sledi konacni zakljucak.
Dakle ???
ne, nego je bilo reci o dva vaskrsenja, pa si ti uveo prvi i poslednji, kada sam ti ja reko da nisi dokazao 2 vakrsenja sa prvim-poslednjim, mislis na alfa-omegu, a-z, azazela mozda?
dakle? kako mislis neistinama da bilo sta dokazes, i citatima van konteksta? dokazi 2 vaskrsenja, mozes, ne mozes? hteo bi mene da propitujes, da me napadas pitanjima usput lazuci? jel zato ne mozes da dokazes?

Poslednja izmena:
robivek:
Hajdemo proveriti jel zaista nije ili mozda ipak jeste, evo dokaza:

bas kao

za POSLEDNJI -

Kao sto se jasno vidi,u tu priliku si nam dao do znanja da je za pojam PRVI vec bilo neke zasebne teme a da je to bio slucaj i za ono POSLEDNJI sto nam daje za pravo zakljuciti da si ti pokusao defragmentizirati Biblijsku formuilaciju PRVI I PPOSLEDNJI koja je nerazdvojiva i odnosi se ekskluzivno na Boga Nebeskoga !

ne, nego je bilo reci o dva vaskrsenja, pa si ti uveo prvi i poslednji, kada sam ti ja reko da nisi dokazao 2 vakrsenja
dakle? kako mislis neistinama da bilo sta dokazes, i citatima van konteksta?
Molim te nemoj mi ulaziti u moje misli nego se drzi diskusije koju smo zapoceli i u kojoj si dobio konkretno i precizno pitanje.
Dakle ne razmisljaj zasto te pitam nego mi odgovaraj tacno to sto te pitam jer ces razloge za moje pitanja svakako dobiti u produzetku.

Dakle ne razmisljam zasto te pitam nego mi odgovaraj tacno to sto te pitam jer ces razloge za moje pitanja svakako dobiti u produzetku.
projektujes, pa si i osilio

vidi, ti si taj koji treba da dokaze 2 vakrsenja, a moja polazisna teza je da se nigde ne pominju sve do 95. godine i laznog otkrivenja

onda ti kreces da glumatas, a zasto? jer nemas kontraargument startnoj tezi

Back