Bog a zasto ne Boginja?

Mi kao ljudsko drustvo imamo arhi-stereotip da je posao zena da radjaju a muskaraca da ubijaju... to je vazilo nekad.... zeni koja nije za brak i muskarcu koji nije za vojsku sigurno nesto bitno fali z:)
Одакле постоји тај стереотип ? Не разумем одакле је идеја да мушкарци убијају ? Па није природно окружење мушкарца рат ? Не верујем да постоји стереотип да мушкарци не стварају.
Толико заната су мушки - обућари, ковачи... Мушкарци и те како стварају. Погледај највеће куваре на свету, то су мушкарци. Мушкарац и те како ствара.
 
Bog ne može imati spol.

Jedna mozgalica: kojeg je roda Bog u jezicima koji nemaju ženski rod? Recimo, imenice u finskom jeziku nemaju rod. Slično ti je sa mađarskim i turskim jezikom, kao i nekim drugim.

Međutim, ako se Bog obratio ljudima, to bi trebalo biti u skladu sa onim što ljudi razumiju.

Zašto baš u muškom rodu? Dobro pitanje. Vjerujem zbog osjećaja sigurnosti ili nekog sličnog razloga. Znaš, nisu isti lav i leptir. Muškarci su biološki jači i snažniji od žena, što automatski ne degradira ženu. Žena je u mnogim stvarima bolja i vičnija od muškarca.

Političke, ekonomske, socijalne i mnoge druge prilike treba uzeti u obzir u vrijeme "objavljivanja" religija kad se "sudi" zašto je Bog opisan u muškom rodu. Nije baš jednostavno, ali može biti shvatljivo.
Cak ni omrazena biblija ne tvrdi da se bog obratio ikad ljudima.
Uvjek su posrednici u pitanju s raznih strana.
 
Ko смо то ми и одакле ово знамо ?
Dr. sc. Steven Scherer, voditelj projekta mapiranja ljudskih gena na Baylor College of Medicine`s HumanGenome Centar iz Houstona ,
2001. god. napisao je da u ljudskom genomu postoji barem 200 gena koji se cine"stranima" u odnosu na nasledstvo koje povezuje sa
ostalim kicmenjacima. Pa odakle tih neljudskih 200 gena :?:
 
A otkad to Svevisnji nema pol, zasto ga hristos zove Otac?
Duh na jevrejskom je imenica zenskog roda , i tako ispada da je duh zensko, :)
Бог је бесполно биће. Пусти сад јеврејски језик, Христос се оваплотио као мушкарац, али је постојао од вечности, тј. постојао је и пре него што се физички родио од Богородице.
Прецизније речено, нема почетак, исто као и Пресвета Тројица.
 
Verovalo se u mnoge bogove u antici koji su bili i muski i zenski i to je vremenom evoluiralo u monoteizam gde je ostao samo jedan, muski. Njega su proglasili za kreatora. No znamo da je kreiranje zenski princip a unistavanje muski. Zasto onda ne postoji nijedna monoteisticka religija u kojoj bi bozanstvo bilo zenskog roda? :think:
triggered-feminist.gif
 
Бог је бесполно биће. Пусти сад јеврејски језик, Христос се оваплотио као мушкарац, али је постојао од вечности, тј. постојао је и пре него што се физички родио од Богородице.
Прецизније речено, нема почетак, исто као и Пресвета Тројица.
Trojica je musko.
Izraelski Bog YHWH El je musko.
Jovan 4, 24 A Bog je Duh; znaci da nema trojstvo, vec dvojstvo.

1) Ako je Bog Duh, kako je Marija zacela od duha,a znamo kako se bebe formiraju, s obzirom da je genetski dokaz da je Jeshua Nazirej imao 23 zenska i samo 1 muski hromozom, :?:
2) Tvrdis da je Hristos postojao od vecnosti,a to znaci da je bio Duh kao posebna celina, znaci : Duh Otac i Duh Sin.
3) Definisi rec Bice, jer je ljudsko bice stvoreno prema oblicju bozijem i definisi rec Oblicje. :?:
4)Tvrdis da je Bog bespolno bice, objasni iz Egzodusa 15, 3 Gospod je velik ratnik; ime mu je Gospod.
יְהוָ֖ה (Yah·weh)אִ֣ישׁ (’îš)יְהוָ֖ה (Yah·weh)שְׁמֽוֹ׃ (šə·mōw)
The Lord is a warior, the Lord is his name.
Bog Jahveh je Ratnik, Jahveh je njegovo ime.

Sad redom, odgovori na svako pitanje.
 
Бог је бесполно биће.
nece biti
Bog je Otac, znaci musko, i Gospod je bio musko, A vala i ja Adam sam prvi isto musko, pa tek onda zensko od muskih x hromozoma [eva od mog rebra], ili za sinove dadoh y hromozome

Женски пол је хомогаметан и ствара само један тип јајних ћелија (према томе који полни хромозом имају), ћелије са X хромозомом.

Мушки пол је хетерогаметан и ствара два типа гамета:

muskarac je prvi, i on bira pol koji hromozom daje, ili zena bira koji uzima
I uvek ce da fali, a feminizam moze da se obesi macku o rep. Feminizam, roken rol, droga, hipi pokret sve je stiglo iz engleskog Tavistok-a. A mnogo pre toga, odredjeni religijski simboli dokazuju, da muskarac daje,a zena prima.

e sad princip uzimanja ne bi bio moguc da nema odakle da se da, a to znaci da je opet muskarac, i pocetak - MUSKO BRE, A I PO LOGICI, XY JE SLOZENIJE NEGO XX, musklarac pravi razliku x od y, a zena samo duplira 2x, za y nema pojma
Прецизније речено, нема почетак, исто као и Пресвета Тројица.
HRISTOS JESTE POCETAK [STVARANJA]
 
Poslednja izmena:
Aha, a zasto kaze Jeshua Nazirej da je Otac u njemu, :?:
ti si istrazivac, jel to dvojstvo? nije.
ja, ti, mi, svi smo duse [zive], potom duhovi, prvo je dusevno potom duhovno, i u tom smislu je Bog duh po definiciji, i nesto ultimativno i za nas ljude, u onaj dan bar bice

tako da kada to kaze, ja u ocu, i otac u meni, zvuci metafizicki, ali nije, isti je to duh, i mi smo svi ultimativno jedno.... sada nismo, ali bicemo, bar mi koji se nadamo spasenju imajuci, dobivsi taj zalog duha krstenjem

da je boziji rekli bi da se cepka,. pa je zato sveti duh i on dise gde hoce - direktno objasnjenje zasto imamo sv. trojstvo, a ne dvojstvo

jer ako je ne odem, on nece doci, idem i poslacu vam ga - parafraziram Hrista
 
ti si istrazivac, jel to dvojstvo? nije.
ja, ti, mi, svi smo duse [zive], potom duhovi, prvo je dusevno potom duhovno, i u tom smislu je Bog duh po definiciji, i nesto ultimativno i za nas ljude, u onaj dan bar bice

tako da kada to kaze, ja u ocu, i otac u meni, zvuci metafizicki, ali nije, isti je to duh, i mi smo svi ultimativno jedno.... sada nismo, ali bicemo, bar mi koji se nadamo spasenju imajuci, dobivsi taj zalog duha krstenjem
Telo i Duh = dusa. Kada telo umre, duh se vraca Svevisnjem. I svi ce biti u bozijoj nebeskoj dimenziji.
Nema metafizike, duh napusta telo, medicinski je dokazano.
Odgledaj ovaj video, pa onda razmisli:
 
govori onaJ KOJI ZNA STA GOVORI

  • imas istorijski fokus, kontekst od silaska do vaznesenja - sina
  • masovnost svetim duhom, funkcionisanje
  • definiciju boga kao duha, da bi mi/vi materijalni mogli da shvatimo/SHVATITE

jednako sveto trojstvo
amin
 
Telo i Duh = dusa. Kada telo umre, duh se vraca Svevisnjem. I svi ce biti u bozijoj nebeskoj dimenziji.
Pa, nije tako, lepo ti kazem da gresis, da je to vracanje tastina nad tastinama, kaze propovednik, nebrojeno puta sam citirao
nebeska dimenzija je i pakao na 3. nebu
a bogu sta ce tvoj duh, ili nekog gresnika, ako kaze idite od mene, nikada vas nisam znao? ili kada kaze bice baceni u tamu najkrajnju? ti gresis.
Nema metafizike, duh napusta telo, medicinski je dokazano.
kako zelis, ali to je dedukcija, jedina logicka metoda koje se ja kao vernik odricem, jer je vera indukcija, jer mi saznajemo verom, indukcijom, gradimo, dodajemo, a ne dedukcijom, eliminisanjem, rusenjem [naseg zemaljskog satora] i sl.

dakle, dusa to smo mi, ne delimo sami sebe na duh i materiju, niti dedukcijom materijalnog sebe dolazimo do duha [to sam nagovarao black star da se upusti u diskusiju, jer je dobar sa engleskim, a i drugde vidi npr.

Kako glasi definicija verske ideologije?

...usmerenjem, a suprotno usmerenje je nevera https://forum.krstarica.com/threads/vera-ili-konkretna-ili-apstraktna-studentima-biblije.891307/ concrete - not abstract, KONKRETNO SHVATANJE, real, for building (za gradjenje), solidify (udružiti se, zgusnuti se), form into a mass concretion -...
]

danas smo duse, a sutra cemo biti kao andjeli, duhovi, sutra, a ne danas
vi svi trcite pred rudu, kao junci
 
Poslednja izmena:

Back
Top