Biti žena - blagoslov ili kletva.

Ne bih ja nas sad tu veličala a muskarce omalovazavala.. sto se mene tiče ja sam srećna sto sam žena sa svim onim otežavajucim okolnostima i komplikacijama koje mahom sama sebi pravim. Muskarci su blagosloveni sto rade na dva takta, off/on, krompir- meso ali nikako mi nismo “proklete” jer nam je dato da okrecemo svet a njih ohrabrujemo kako to oni savrseno rade! I dok je tako srećne mi, srećni oni.
 
volim što sam žena
teško je kada moraš u isto vreme da budeš i muškarac
teško je kada si zatrpan muškarcima koji hoće da ti ''pomognu'', teško je kada i u najiskrenijem prijatelju prepoznaš sebe kao šniclu, teško je kada te drugari tvoje dece odmere, teško je kada počneš da posmatraš svet oko sebe na taj način.
podela na muško i žensko.
onda je najteže.
i samo tada poželim da sam muško i odvalim nekoga od života.
srećom su to samo fleševi.
nema lepšeg osećaja nego se osetiti sa nekim kao žena, iako svakodnevno boriš muške bitke, tu je neko da te podseti šta ti treba, ko si i šta si... a ti ne smeš da se pustiš sasvim jer sutra opet moraš da navučeš oklop i u boj.
teško i lepo...

Ne bih ovde nista dodao, osim da nije svakoj zeni dato da bude zena,
a neke ne zasluzuju, pa je normalno da im je to sto su zene kletva.
 
Znala sam da ce da se javi neka koja tu rec mesto dozivljava kao uvredu.
Mada biti gospodjica u zrelim godinama kako kazes malo je nezgodno i kljuc je nerazumevanja.

Vidi, moj nik nema veze s godinama, a upravo zato što sam u zrelim godinama pitam se gde mi je to, kao ljudskom biću ženskog roda - mesto? Ja ni kera ne šaljem na mesto sem kad napravi neko sranje. Uostalom nije ni važno. Sedi ti na tom tvom mestu, i budi srećna s tim. Meni od ko zna koga utvrđeno "mesto" ne odgovara, više volim da sama odlučim kuda ću. I s tim sam srećna. Nije mi nezgodno nimalo :)
 
Vidi, moj nik nema veze s godinama, a upravo zato što sam u zrelim godinama pitam se gde mi je to, kao ljudskom biću ženskog roda - mesto? Ja ni kera ne šaljem na mesto sem kad napravi neko sranje. Uostalom nije ni važno. Sedi ti na tom tvom mestu, i budi srećna s tim. Meni od ko zna koga utvrđeno "mesto" ne odgovara, više volim da sama odlučim kuda ću. I s tim sam srećna. Nije mi nezgodno nimalo :)
Sve ide po planu kako sam i predpostavljala.. mesto, pas, ogranicenja, neko me postavi i kaze mi gde mi je mesto.... sve opsta mesta.
Zao mi je ako se nismo razumele. Da pojednostavim: žena treba da bude žena, i sama sebi da nadje mesto pored svog muskarca ili ako ga nema/ neće onda u drustvu ( širi pojam, ne u drustvu svojih prijatelja)
Niko nije pominjao ogranicavanje slobode, kuda ces ici, kada ces doci i slicno.
Mnogo zena to vezuje za neki vlasnicki odnos zena- muskarac a uopste nije taj kontekst.
 

Back
Top