Biti žena - blagoslov ili kletva.

sha je ovo, mythbusters?z:lol:
cinjenica je da postoje muskarci koji se plase "jakih" zena.
cinjenica je da postoje i oni koji se ne plase.
zabavno je gledati sa strane kako to izgleda..na pravu loptu lakse je imati neznicu, poslusnu mirnu dobru....pored koje se osecas kao muskarac. odabers takvu, smoris se posle sest meseci. ona nadjes "jaku" koja s tobom plovi na talasu..e, al s njom nema sakom od sto ..smoris se za sledeci sest meseci. onda opet ona prva..i tako,,z:mrgreen:
slicno je kad imas pored sebe "jakog" muskarca..
mnogo zena bira slabijeg od sebe, s kim moze kako oce..
toliko varijacija na temu.
ali nebitno je to
bitno je da covek raste, da sagledava svoje motive zasto nesto radi, pokusava da eliminise sopstvene nedostatke..
to bi bilo najvise sto u ovom zivotu mozemo da uradimo, zar ne? :)
 
Izgleda da forumasice znaju nesto sto ja ne znam. :)

Postoje zene koje nauce zivot pre nego uskoce u njega, one koje nauce kasnije i one koje nikad ne nauce.
Za prave zene je biti zena uzivanje,
jer sama odredjuje sve odnose koji su joj vazni mnogo lakse i jednostavnije nego muskaraci.
Od osobina, vaspitanja i iskustva zavisi kako ce se snaci u realnom svetu, ali svoj unutrasnji sama uredjuje.

Na jake i slabe zene se dele u odnosu na realan svet, ne samo u odnosu na muskarce.
Naravno, slabim zenm su i muskarci problem kao i svi drugi odnosi u zivotu.
 
jeste bar konstatovali da jaka znaci iskljucivo fejk nadrk stav ,ok moze i da znaci da je svaka jaka jer uvek ima mukice koji je se boji,aj jbg opet dok ne dobije pip:aha:
izraz jaka je bas problematicann, i nema veze sa nadrkanoscu
najnadrkanija moze biti ona kojoj muz daje dzeparac a ona izigrava lavicu
jaka je zena koja ima svoju lovu, svoj zivot, svoj stav u zivotu, kooja ne kmeci kad ima problem nego ga resi...koja ce ti u zivotu pomoci, i nece ti biti kamen oko vrata.
e sad to sve ne znaci da ne moze biti nezna i puna ljubavi i sta sve ne
desi se da zena koja je samostalna u toj borbi ogrubi, i postane muskaraca..ali to se desi i muskarcima..retko su uspesni muskarci dobrocudni veseli i porodicni.
cesce su arogantni cinicni i egoisticni..
dakle, slicne su to boljke, nema veze sa polom..
 
To su zene koje znaju sve, u sve se kapiraju (verovatno bolje i od muskaraca), ali eto, ne mogu da nadju partnera...i ne shvataju zasto ne, jer one su domacice, ljubavnice, majstori, vaspitacice, poslovne zene,...ma peglaju golim rukama..
...a u biti su iskompleksirane (svaka koja izjavi da ne moze naci partnera zbog svog uspeha je iskompleksirana) ...a suzivot sa ego gromadom je tesko podnosljiv.
 
To su zene koje znaju sve, u sve se kapiraju (verovatno bolje i od muskaraca), ali eto, ne mogu da nadju partnera...i ne shvataju zasto ne, jer one su domacice, ljubavnice, majstori, vaspitacice, poslovne zene,...ma peglaju golim rukama..
...a ubiti su iskompleksirane (svaka koja izjavi da ne moze naci partnera zbog svog uspeha je iskompleksirana) ...a suzivot sa ego gromadom je tesko podnosljiv.

slazem se 100%
 
srce moje, to sto su uspesne na poslu, ne znaci da su uspesne i privatno..cak, moguce je da su toliko energije ulozile u poslovni uspeh, da im je ona druga, intimna strana licnosti, ostala ..pa, nerazvijena.
i jos nesto.
veliki broj zena koje nisu "uspesne" "imaju" muskarca samo zato jer nemaju uslova da od njega odu..z:lol:
nazalost, malo je parova koji su sustinski ok, posle duzeg vremenskog perioda:)

- - - - - - - - - -

navodnici su tu zbog toga sto mi je to sve veoma relativno..i sta je uspeh, i sta znaci imati, i sta znaci jaka..i bla bla..
sretna vam nova godina:)
:zgrudvanje:
 
svaka koja izjavi da ne moze naci partnera zbog svog uspeha
Poodavno sam imaom priliku da se upoznam sa veoma uspešnom ženom. Zaista je materijalno-finansijskom svetu sposobna za sve i veoma je dobro zarađivala.

Bila je sama i nije uspevala da uspostavi vezu sa muškarcem. Verovatno je to pripisivala svom uspehu.

Nije sagledavala da se sa njom uopšte ne može razgovarati! Čim bi neko počeo da govori, upadala bi sagovorniku u reč, napadala bi ideju koju još nije ni čula i na kraju poromenila temu tako da onaj koji je počeo nešto nikakom to nije mogao da završi.

Naravno, naš je prvi razgovor bio i poslednji. Bez obzira na svu njenu uspešnost, kome treba žena sa kojom ne možeš razgovarati nego je možeš samo slušati?
 
Poslednja izmena:
Izgleda da forumasice znaju nesto sto ja ne znam. :)

Postoje zene koje nauce zivot pre nego uskoce u njega, one koje nauce kasnije i one koje nikad ne nauce.
Za prave zene je biti zena uzivanje,
jer sama odredjuje sve odnose koji su joj vazni mnogo lakse i jednostavnije nego muskaraci.
Od osobina, vaspitanja i iskustva zavisi kako ce se snaci u realnom svetu, ali svoj unutrasnji sama uredjuje.

Na jake i slabe zene se dele u odnosu na realan svet, ne samo u odnosu na muskarce.
Naravno, slabim zenm su i muskarci problem kao i svi drugi odnosi u zivotu.



vidi se da iskustvo progovara iz tebe, ti mora da si prava žena
 
Znam bre koto, šalim se. Sofija je super, i ja je gotivim, ali nikako ne mogu ni da se složim ni da postupam po njenom racionalnom tumačenju emotivnih odnosa, makar još 2 miliona puta udarila glavom o zid. Mislim da je ovaj poslednji udarac bio najači u mom životu, ali me to uopšte ne ometa da isto tako budem uverena da je moglo da bude nešto najlepše u mom životu. I bilo je, dok je trajalo. Kad se završilo bilo je momenata kada sam poželela da nikad nije ni počelo.Nek boli dok boli, rukama stegni kozu svoju, podamnom zategni strah, i noktima pucaj u znoju... Ali, jbga, ja bi opet sve uradila isto.Pa koliko mi srce izdrži. Nikad u stvarima srca neći ići razumom. Jer srce ima razloge koje razum ne poznaje. Ne može. Kapetan je imao u sebi ono nešto čime je mogao da me drži do kraja života. On je odlučio drugačije i presekao. Da li je bio u pravu ili nije - vreme će pokazati, i njemu i meni. Ja kroz život idem u nadi da će jednom doći ta prava, sudbinska povezanost. Kažu - nada umire poslednja. Umreće kad budem i ja umrla. Do tada neka mi se, daj Bože, desi još sto kapetana. Neću ravnu liniju, hoću da poskakuje gore dole kao ludo, za mene to jeste život. Ravna linija nije život, to je životarenje u nekoj vrsti komatoznog stanja. Bem li ga, sto ljudi sto ćudi.
 
Poslednja izmena:
paeste..paeste, svi ste u pravu.. al svi ljudi imaju izvesne kompexe, nemo sad, kao, to se kod nas nije pojavilo i nismo primetili, problem je kad prevagnuč. inače, postoje samim tim što pripadmo ljduskom rodu...čast vanzemaljcima i sfe..

Malo je tema u fazonu one pošalice:

Mi debeli ćemo da smršamo, a šta ćete vi glupi?

A glupi kažu: I mi ćemo da smršamo!
 
Znam bre koto, šalim se. Sofija je super, i ja je gotivim, ali nikako ne mogu ni da se složim ni da postupam po njenom racionalnom tumačenju emotivnih odnosa, makar još 2 miliona puta udarila glavom o zid. Mislim da je ovaj poslednji udarac bio najači u mom životu, ali me to uopšte ne ometa da isto tako budem uverena da je moglo da bude nešto najlepše u mom životu. I bilo je, dok je trajalo. Kad se završilo bilo je momenata kada sam poželela da nikad nije ni počelo.Nek boli dok boli, rukama stegni kozu svoju, podamnom zategni strah, i noktima pucaj u znoju... Ali, jbga, ja bi opet sve uradila isto.Pa koliko mi srce izdrži. Nikad u stvarima srca neći ići razumom. Jer srce ima razloge koje razum ne poznaje. Ne može. Kapetan je imao u sebi ono nešto čime je mogao da me drži do kraja života. On je odlučio drugačije i presekao. Da li je bio u pravu ili nije - vreme će pokazati, i njemu i meni. Ja kroz život idem u nadi da će jednom doći ta prava, sudbinska povezanost. Kažu - nada umire poslednja. Umreće kad budem i ja umrla. Do tada neka mi se, daj Bože, desi još sto kapetana. Neću ravnu liniju, hoću da poskakuje gore dole kao ludo, za mene to jeste život. Ravna linija nije život, to je životarenje u nekoj vrsti komatoznog stanja. Bem li ga, sto ljudi sto ćudi.

Zao mi je zbog vas dvoje...
Ali svidja mi se tvoja vera u ljubav. :) Nisi malodusna i ljuta, a to je dobro. :)
 
Znam bre koto, šalim se. Sofija je super, i ja je gotivim, ali nikako ne mogu ni da se složim ni da postupam po njenom racionalnom tumačenju emotivnih odnosa, makar još 2 miliona puta udarila glavom o zid. Mislim da je ovaj poslednji udarac bio najači u mom životu, ali me to uopšte ne ometa da isto tako budem uverena da je moglo da bude nešto najlepše u mom životu. I bilo je, dok je trajalo. Kad se završilo bilo je momenata kada sam poželela da nikad nije ni počelo.Nek boli dok boli, rukama stegni kozu svoju, podamnom zategni strah, i noktima pucaj u znoju... Ali, jbga, ja bi opet sve uradila isto.Pa koliko mi srce izdrži. Nikad u stvarima srca neći ići razumom. Jer srce ima razloge koje razum ne poznaje. Ne može. Kapetan je imao u sebi ono nešto čime je mogao da me drži do kraja života. On je odlučio drugačije i presekao. Da li je bio u pravu ili nije - vreme će pokazati, i njemu i meni. Ja kroz život idem u nadi da će jednom doći ta prava, sudbinska povezanost. Kažu - nada umire poslednja. Umreće kad budem i ja umrla. Do tada neka mi se, daj Bože, desi još sto kapetana. Neću ravnu liniju, hoću da poskakuje gore dole kao ludo, za mene to jeste život. Ravna linija nije život, to je životarenje u nekoj vrsti komatoznog stanja. Bem li ga, sto ljudi sto ćudi.

Код мене је рацио одбрамбени механизам. ;) И тога сам савршено свесна.
Развио се као последица удараца који су били , мени лично, веома тешки за поднети.
Управо због страха да опет не страдам.
Страсти су ме вукле увек у амбис, а имам их у претераној количини.
Међутим, моја процена је да ми је лакше да се с њима борим него да им се препустим.
И свесна сам да је то доживотна борба.
Па да видимо ко ће кога да шета.:)
 

Back
Top