Biti žena - blagoslov ili kletva.

Meni je sinoc bilo lose,jutros pegla,ceo dan juce jedva sam ustala par puta.Slosilo mi se neverovatno,namazana sam jednom da mi bude lakse.I opet cu biti nadam se jer sama ne mogu.
Ako pisemo uopsteno muski u nasim zivotima treba da budu sposobni za prisutnost i pomoc u ovakvim i slicnim situacijama.To je broj 1.u zivotu ali na zalost mnogi taj deo price preskoce i hoce da su tu samo kad je lepo.To ne valja jer takav nije sposoban za realan zivot.

Uspesna zena koja trazi normalno musko nece dozvoliti olosima da joj pridju.Trazice normalnog lika koji nece biti iskompleksiran jer je ona uspesna.Takvih je malo i odatle cela ta prica.
 
Meni je sinoc bilo lose,jutros pegla,ceo dan juce jedva sam ustala par puta.Slosilo mi se neverovatno,namazana sam jednom da mi bude lakse.I opet cu biti nadam se jer sama ne mogu.
Ako pisemo uopsteno muski u nasim zivotima treba da budu sposobni za prisutnost i pomoc u ovakvim i slicnim situacijama.To je broj 1.u zivotu ali na zalost mnogi taj deo price preskoce i hoce da su tu samo kad je lepo.To ne valja jer takav nije sposoban za realan zivot.

Uspesna zena koja trazi normalno musko nece dozvoliti olosima da joj pridju.Trazice normalnog lika koji nece biti iskompleksiran jer je ona uspesna.Takvih je malo i odatle cela ta prica.

mislim žao mi je što si bolesna i ja ti želim brz oporavak. ali u jednom grešiš. uspešna žena ostvarena u profesiji i karijeri retko bira mirnog i porodici okrenutog muškarca za vezu. Toliko su se toga odrekle zarad diplome i posla da im je napokon došao trenutak da odbace dobar utisak o sebi i nađu nekog skandal majstora da im malo začini život....:lol:

rekoh negde na ljisu, znaš zauz kakve su žene
znaju da su u raju su samo kad im je dosadno.
 
Meni je sinoc bilo lose,jutros pegla,ceo dan juce jedva sam ustala par puta.Slosilo mi se neverovatno,namazana sam jednom da mi bude lakse.I opet cu biti nadam se jer sama ne mogu.
Ako pisemo uopsteno muski u nasim zivotima treba da budu sposobni za prisutnost i pomoc u ovakvim i slicnim situacijama.To je broj 1.u zivotu ali na zalost mnogi taj deo price preskoce i hoce da su tu samo kad je lepo.To ne valja jer takav nije sposoban za realan zivot.

Uspesna zena koja trazi normalno musko nece dozvoliti olosima da joj pridju.Trazice normalnog lika koji nece biti iskompleksiran jer je ona uspesna.Takvih je malo i odatle cela ta prica.

Moje jutro. Nisam spavala, ustala u 3h. Peglala, prala sudove, jutros. Noć pre toga napio se. Vređao, pokušavao da prebaci krivicu na mene, i ako je za sve uglavnom on kriv. Bog ga je kaznio pa je pao i razbio glavu, a onda pokušao da očerupa moju. Fala Bogu pa imam dovoljno kose.
Ostajemo u braku, izgovor, deca, a ustvari plašimo se usamljenosti, i da nećemo naći nekog koji će nas voleti zbog nas samih, koji će nas želeti baš takve kakve smo. Ko neće prebacivati krivicu, koće imati i svest i savest, i dušu i emocije.
Pobeći kuda?
Treba pomoći deci koja i ako rade ne mogu da sa svojom platom stanu na sopstvene noge.
 
Moje jutro. Nisam spavala, ustala u 3h. Peglala, prala sudove, jutros. Noć pre toga napio se. Vređao, pokušavao da prebaci krivicu na mene, i ako je za sve uglavnom on kriv. Bog ga je kaznio pa je pao i razbio glavu, a onda pokušao da očerupa moju. Fala Bogu pa imam dovoljno kose.
Ostajemo u braku, izgovor, deca, a ustvari plašimo se usamljenosti, i da nećemo naći nekog koji će nas voleti zbog nas samih, koji će nas želeti baš takve kakve smo. Ko neće prebacivati krivicu, koće imati i svest i savest, i dušu i emocije.
Pobeći kuda?
Treba pomoći deci koja i ako rade ne mogu da sa svojom platom stanu na sopstvene noge.

Ovo su najveće Božje zapovest:
Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svom misli svojom.

Ljubi bližnjeg svog kao samog sebe. O ovima dvema zapovestima visi sav zakon i proroci." Matej 22:37-40 (u prevodu voli svoju porodicu i none sa kojima hleb deliš)

Ostale Božje zapovesti su:

Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega. ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).
 
Ovo su najveće Božje zapovest:
Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svom misli svojom.

Ljubi bližnjeg svog kao samog sebe. O ovima dvema zapovestima visi sav zakon i proroci." Matej 22:37-40 (u prevodu voli svoju porodicu i none sa kojima hleb deliš)

Ostale Božje zapovesti su:

Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega. ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).

A da li tip koji te maltretira ljubi bližnjeg svog (tebe) kao samog sebe? Ili ponaša sebično udovoljavajuci isključivo sebi ne obazirući se na tuđe, najosnovnije potrebe, da budu tretirani kao ljudi a ne krpe!?
Ne naoadam te. Pokusavam da te uhvatim za ramena i protresem, da se osvestis. Razumem te. Ali jednom MORAS preseci. I neces zbog toga biti losa osoba, ni majka. Ali ces ponovo prodisati.
Ne dozvoli da neko ko treba da oseća krivicu zbog svojih postupaka je prebaci na tvoju savest. On gresi, on brlja, on maltretira,...a ti se skupljas, sramis, preispitujes,...
Pogledaj se u ogledalo. I uporedi ko si bila nekada a ko si sada. Kako je on uticao na tebe? Treba li ti to? Ne treba.
Sama! Pa sta? Ko moze bolje da ti ugodi nego ti sama sebi!? :)
Nadji modus, znam da nije lako, da se ceka pravi trenutak... Ali nazalost, mnoge ga od silnog odlaganja ni ne dočekaju.
Moraš spasiti sebe. Tako ces valjati i deci i unucima... A bices jos zaljubljena, za to najmanje brini :zag:
 
Moje jutro. Nisam spavala, ustala u 3h. Peglala, prala sudove, jutros. Noć pre toga napio se. Vređao, pokušavao da prebaci krivicu na mene, i ako je za sve uglavnom on kriv. Bog ga je kaznio pa je pao i razbio glavu, a onda pokušao da očerupa moju. Fala Bogu pa imam dovoljno kose.
Ostajemo u braku, izgovor, deca, a ustvari plašimo se usamljenosti, i da nećemo naći nekog koji će nas voleti zbog nas samih, koji će nas želeti baš takve kakve smo. Ko neće prebacivati krivicu, koće imati i svest i savest, i dušu i emocije.
Pobeći kuda?
Treba pomoći deci koja i ako rade ne mogu da sa svojom platom stanu na sopstvene noge.

Zao mi je, Pandora.... :(
Pobeci mozes uvek. Tvoja deca vec rade, to nije mala stvar. A sama i usamljena neces ostati. Ne plasi se. Ti ni ne slutis kakvu slobodu i radost moze doneti samoca i napustanje nezdrave veze i kakve nove mogucnosti se tu stvaraju kada covek bude sam i kada mora da se pokrene.
Zivotna kolotecina te uzela pod svoje, sve si prihvatila i ono sto nikako nisi trebala. Mozes li to nekako promeniti? Shvata li on sta vam radi??

Pazi na sebe. :cmok2:
 
Ovo su najveće Božje zapovest:
Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svom misli svojom.

Ljubi bližnjeg svog kao samog sebe. O ovima dvema zapovestima visi sav zakon i proroci." Matej 22:37-40 (u prevodu voli svoju porodicu i none sa kojima hleb deliš)

Ostale Božje zapovesti su:

Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega. ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).

mislim da je problem u bogu, ko jos normalan prosjecno inteligentan vjeruje u ta sranja :)))
svako je bog za sebe
 
Moje jutro. Nisam spavala, ustala u 3h. Peglala, prala sudove, jutros. Noć pre toga napio se. Vređao, pokušavao da prebaci krivicu na mene, i ako je za sve uglavnom on kriv. Bog ga je kaznio pa je pao i razbio glavu, a onda pokušao da očerupa moju. Fala Bogu pa imam dovoljno kose.
Ostajemo u braku, izgovor, deca, a ustvari plašimo se usamljenosti, i da nećemo naći nekog koji će nas voleti zbog nas samih, koji će nas želeti baš takve kakve smo. Ko neće prebacivati krivicu, koće imati i svest i savest, i dušu i emocije.
Pobeći kuda?
Treba pomoći deci koja i ako rade ne mogu da sa svojom platom stanu na sopstvene noge.

a takvi kakvi ste bash se volite, malo sado mazo plus bog u prichi da zachini

ja na ovo zaista ne mogu da gledam sa empatijom, tako da je bolje da cutim i pozelim ti da dodjesh k sebi i da ne trpash decu u prichu kao izgovor za sopstveni strah i suochavanje sa zivotom, ma kakav da je .
sve najbolje.
 
mislim žao mi je što si bolesna i ja ti želim brz oporavak. ali u jednom grešiš. uspešna žena ostvarena u profesiji i karijeri retko bira mirnog i porodici okrenutog muškarca za vezu. Toliko su se toga odrekle zarad diplome i posla da im je napokon došao trenutak da odbace dobar utisak o sebi i nađu nekog skandal majstora da im malo začini život....:lol:

rekoh negde na ljisu, znaš zauz kakve su žene
znaju da su u raju su samo kad im je dosadno.

Hvala,borim se.Danas je bolje polako.Nije poenta da bude kukanje,spomenula sam jer je najbitniji deo zivota i veoma tesko naci nekog ko ga prihvata.
Znam za drugacije primere,pisem o njima.
 
Moje jutro. Nisam spavala, ustala u 3h. Peglala, prala sudove, jutros. Noć pre toga napio se. Vređao, pokušavao da prebaci krivicu na mene, i ako je za sve uglavnom on kriv. Bog ga je kaznio pa je pao i razbio glavu, a onda pokušao da očerupa moju. Fala Bogu pa imam dovoljno kose.
Ostajemo u braku, izgovor, deca, a ustvari plašimo se usamljenosti, i da nećemo naći nekog koji će nas voleti zbog nas samih, koji će nas želeti baš takve kakve smo. Ko neće prebacivati krivicu, koće imati i svest i savest, i dušu i emocije.
Pobeći kuda?
Treba pomoći deci koja i ako rade ne mogu da sa svojom platom stanu na sopstvene noge.

Policija,Sigurna kuca i resavanje toga.Najgore je ne ciniti nista.
 
Pijanac se prepoznaje i pre braka. Ali devojkama su trezvenjaci nezanimljivi i dosadni. Štaviše, trezvenjaci ostaju dosadni i ženama koje se (možda!!!) udaju za njih.

Ovako je uzbudljivije ali to je uvek sopstveni izbor.
Moze a ne mora da znaci.Ima ljudi koji tek u braku pokazu pravo lice.Tipa "sad nemas gde,tvoji te ne bi primili nazad (ili kada ona nema svoje iz kojih god razloga,nema gde da ode) " i eto.
Trezvenjaci su najbolji ali je mnogo foliranata.
Ne opravdavam - skrecem paznju na to da postoje razlicite situacije.
 
Poslednja izmena:
volim što sam žena
teško je kada moraš u isto vreme da budeš i muškarac
teško je kada si zatrpan muškarcima koji hoće da ti ''pomognu'', teško je kada i u najiskrenijem prijatelju prepoznaš sebe kao šniclu, teško je kada te drugari tvoje dece odmere, teško je kada počneš da posmatraš svet oko sebe na taj način.
podela na muško i žensko.
onda je najteže.
i samo tada poželim da sam muško i odvalim nekoga od života.
srećom su to samo fleševi.
nema lepšeg osećaja nego se osetiti sa nekim kao žena, iako svakodnevno boriš muške bitke, tu je neko da te podseti šta ti treba, ko si i šta si... a ti ne smeš da se pustiš sasvim jer sutra opet moraš da navučeš oklop i u boj.
teško i lepo...
 
Poslednja izmena:

Back
Top