Biblioteka 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemam oca... tako da ću imati snage da pročitam knjigu o kojoj je Mirka pisala.


Pročitala sam Molitva moje majke,Nafisa Hadži.
Knjiga o životu jedne porodice indo-pakistanskog porekla. Glavna junakinja je buntovnik u svojoj porodici.Odbijanjem tradicionalnih vrednosti pravi svoj put.

Naizgled dobra knjiga, protkana radostima, tragedijama i neobičnim životnim situacijama koje povezuju ili udaljavaju porodice.
Moje mišljenje staviću u spojler
Međutim , po meni ...roman je komercijalizovan . Mora da se javi jedna usedelica, jedna osoba sumnjivog karaktera , jedan pripadnik GL populacije, jedan borac za tradiciju i borbu protiv nepravde i naravno neka razočarana osoba sa izneverenim očekivanjima.
 
ja posle pauze od sva meseca nastavljam da citam Opsadu Crkve Svetog Spasa.

Mnogo volim ovaj PDF.Ustvari mnogo volim knjige, i biblioteke, od deteinjstva..i ovo mi dodje kao neka virtualna biblioteka...

Cim procitam ovu knjigu, a divna je...planiram da citam Milankovica Kroz vasionu i vekove, a onda sam mislila da pocnem i najnovijeg Murakamija...ali, sad mi se nesto cita i ova nasa Cirjanic, pa Erland Lu, a i Pisma iz Norveske..:prstic:..eto zato volim biblioteku...sve je na jednom mestu!

Sad vidim da hvalite tu knjigu Bekstvo, iako nikad nisam cula ni za pisca ni za knjigu, vasi postovi preporuke su me podstakli na nju..ma ko ce sve to da postigne.l..

Ljubim vas citalice! :heart:

Jao jeste izasao novi Murakami... A ja nisam procitala ni onu trilogiju. Tek prvu... nema trece u biblioteci, pa sam se razocarala i uzela nesto drugo...
Sad sam se i ja zainteresovala za tu Monro. Nisam cula za nju. Koliko sam skapirala, ona pise samo price?
Pa kako da dodjem do svih tih poslastica od knjiga?
 
Hvala svima mnogo na preporukama, napraviću spisak pa krećem polako.. Imala sam Marijin, profesorkin, spisak iz parka, sad imam i forumski...:lol:
Inače retko čije preporuke kada su knjige u pitanju poslušam, jer sam neviđena picajzla što se toga tiče. Ali po ovome što ste vi napisali ( a ja sam pročitala) vidi se da znate materiju i volite knjigu...:D
 
Poslednja izmena:
Udruženje ljubitelja knjiga i pite ljuskuše
Igracica goa – San Sa, Laguna 230 str
Malo ostrvo – Andrea Levi, Laguna 480 str,
Nova zemlja – Djampa Lahiri, Beobook 310 str,
Svetlost severa - Dženifer Doneli, Laguna 320 str,
Damasko sečivo – Barbara Kleverli, Laguna 270 str,
Muzika I tišina – Rouz Tremejn, Laguna 400 str,
Otmenost ježa – Mjuriel Barberi, Čarobna knjiga, 320str,
Zemlji obecani – Hilari Dzordan, M&M, 240 str.
Biblija otrovne masline – Barbara Kingsolver, Laguna 440 str.
Imenjak – Đampa Lahiri, Politika 290 str.
Amin Maluf - Levantski djerdan, Laguna, 220str.

Ove su mi iz ove godine za koje mislim da bi ti legle s obzirom na već spomenutog Lovca na zmajeve.
A kada smo već kod njega, možeš i 1 000 čudesnih sunaca od istog pisca :)

Lamar, Siva kaže da NEĆE citiram: "debilnost kao Lovac na zmajeve", a ti nudiš 1000 čudesnih sunaca... :)
 
Pročitala sam Molitva moje majke,Nafisa Hadži.
Knjiga o životu jedne porodice indo-pakistanskog porekla. Glavna junakinja je buntovnik u svojoj porodici.Odbijanjem tradicionalnih vrednosti pravi svoj put.

Naizgled dobra knjiga, protkana radostima, tragedijama i neobičnim životnim situacijama koje povezuju ili udaljavaju porodice.
Moje mišljenje staviću u spojler
Međutim , po meni ...roman je komercijalizovan . Mora da se javi jedna usedelica, jedna osoba sumnjivog karaktera , jedan pripadnik GL populacije, jedan borac za tradiciju i borbu protiv nepravde i naravno neka razočarana osoba sa izneverenim očekivanjima.

Bas dugo planiram da citam tu knjigu odn. dugo mi je na spisku ali nikako da je 'uhvatim' u biblioteci.

Danas bi trebalo da krenem sa Gospa od Badema Marina Fiorato. Dopao mi se njen roman Kcerka Toskane pa se nadam da je i ovaj ok.
 
Je l' imate neku preporuku da nije klasik, ali da nije ni neka debilnost novijeg doba tipa Lovca na zmajeve?
Ostala bez ideja, a nemam nešto vremena preterano da čitam loše knjige.

Lamar, Siva kaže da NEĆE citiram: "debilnost kao Lovac na zmajeve", a ti nudiš 1000 čudesnih sunaca... :)
Kukuuuu, ja ne videh dobro :trlja: Koliko taj jedna reč sve menja!
Dakle u tom slučaju bih izbacila naravno samo 1000 čudesnih sunaca.

Ali bi spisak generalno izgledao ovako:

Odbrana I poslednji dani – Borislav Pekic, BIGZ 130 str,
Igracica goa – San Sa, Laguna 230 str,
Psece srce – Mihail Bulgakov, Nolit 120 str.
Jednostavan zivot – Kenzaburo Oe, IPS 190 str. (sitnih slova),
Ljuljaska daha – Herta Miler, Laguna, 300 str,
Francuski roman - Frederik Begbede, Booka 140 str,
Muzika I tišina – Rouz Tremejn, Laguna 400 str,
Otmenost ježa – Mjuriel Barberi, Čarobna knjiga, 320str,
Covek u mraku - Pol Oster, Geopoetika 180 str.
Rođena kao Grkinja – Melina Merkuri, Plavi jahač 320 str.
Lični čudesnik - Ž. E. Agvaluza, Dereta 160 str.
Amin Maluf - Levantski djerdan, Laguna, 220str.

S' tim što naravno ni onaj spisak ne bih zanemarila. A na ovom spisku su one malo... "jače" knjige.
Naravno treba malo proguglati i videti šta od navedenog zadovoljava interesovanja osobe koja bi eventualno prihvatila preporuke.
Zimski pozzz. Nije stigla zima ali stigli zimski smajlići z:poz:
 
Kukuuuu, ja ne videh dobro :trlja: Koliko taj jedna reč sve menja!
Dakle u tom slučaju bih izbacila naravno samo 1000 čudesnih sunaca.

Ali bi spisak generalno izgledao ovako:

Odbrana I poslednji dani – Borislav Pekic, BIGZ 130 str,
Igracica goa – San Sa, Laguna 230 str,
Psece srce – Mihail Bulgakov, Nolit 120 str.
Jednostavan zivot – Kenzaburo Oe, IPS 190 str. (sitnih slova),
Ljuljaska daha – Herta Miler, Laguna, 300 str,
Francuski roman - Frederik Begbede, Booka 140 str,
Muzika I tišina – Rouz Tremejn, Laguna 400 str,
Otmenost ježa – Mjuriel Barberi, Čarobna knjiga, 320str,
Covek u mraku - Pol Oster, Geopoetika 180 str.
Rođena kao Grkinja – Melina Merkuri, Plavi jahač 320 str.
Lični čudesnik - Ž. E. Agvaluza, Dereta 160 str.
Amin Maluf - Levantski djerdan, Laguna, 220str.

S' tim što naravno ni onaj spisak ne bih zanemarila. A na ovom spisku su one malo... "jače" knjige.
Naravno treba malo proguglati i videti šta od navedenog zadovoljava interesovanja osobe koja bi eventualno prihvatila preporuke.
Zimski pozzz. Nije stigla zima ali stigli zimski smajlići z:poz:
Pazi Hiljadu žutih sunaca je daleko od dobre knjige, ali nije ni loša koliko Lovac na zmajeve. Čovek očigledno nema talenta ili ga ima, ali želi da zaradi što je u inostranstvu itekako moguće kada su knjige u pitanju. Lovcu na zmajeve mnogo više fali nego ovoj drugoj tako da mi je ona prihvatljiva.
 
Meni je malo bolje "Bekstvo" ali možda zato što mi je to bio prvi susret sa Alis Monro pa sam bila potpuno oduševljena a posle sam znala i šta da očekujem. I ove u "Previše sreće" koju večeras završavam su takođe dobre priče, ali tu ima i neka koja mi možda nije "vau!" a u "Bekstvu" su mi bile biser do bisera. U svakom slučaju, obe ih veoma visoko vrednujem. Kupi koja ti se učini zanimljivija.
Samo, pokušaj da pronađeš moj post o "Bekstvu" preko pretrage - tamo sam rekla zašto mi se sviđa Monro. To kažem jer je veoma specifična i možda ne leži svakome. Ona je nekako divno spora, sva je drama u suptilnom obrtu koji te na kraju ostavi bez reči, likovi su joj obični ljudi, najčešće žene iz malih gradova u Kanadi, tzv. "mali ljudi". mada naravno tako nešto ne postoji. I stvarno je majstor stila i kratke priče, veoma prefinjena i nije za čitanje s pola mozga jer se propusti ta njena suptilnost. Mnogo volim kako piše.

- - - - - - - - - -



Bi, videla sam da ti je koleginica u širem izboru za NIN-a i to onom knjigom koja je na tebe ostavila najjači utisak. Baš bi mi bilo milo da uđe u uži krug
.
Našla sam tvoj post. Uzeću onda Bekstvo, pa ako mi je bude dopalo kako piše , tu su i ostale knjižice:)

Ta-na-na-naaaa. Bila danas na sajmu knjiga u Domu sindikata. Kupila deci poklone za NG.
Pahuljice, 1 000 puta te :cmok: jer si mi uštedela tačno 1 403.60 dinara :lol:

Elem, evo koliko košta knjiga u knjižari http://www.evro-giunti.com/webinar/view/12_zlatnih_bajki/16518 a ja sam je sa sajamskim popustom kupila za 1 210,00 dinara.
A Pahuljica je spomenula sajam na kome sam (o pameti :roll: ) i prošle godine ako se ne varam kupila dečije poklone za NG.
Što bi se danas reklo, ekstra :ortakinje:

Ja još otišla na sajam, mislim da ću tek u januaru. Moram da vidim, da odaberem neku knjižicu sebi za poklon. Red je:zcool:
 
Nemam oca... tako da ću imati snage da pročitam knjigu o kojoj je Mirka pisala.


Pročitala sam Molitva moje majke,Nafisa Hadži.
Knjiga o životu jedne porodice indo-pakistanskog porekla. Glavna junakinja je buntovnik u svojoj porodici.Odbijanjem tradicionalnih vrednosti pravi svoj put.

Naizgled dobra knjiga, protkana radostima, tragedijama i neobičnim životnim situacijama koje povezuju ili udaljavaju porodice.
Moje mišljenje staviću u spojler
Međutim , po meni ...roman je komercijalizovan . Mora da se javi jedna usedelica, jedna osoba sumnjivog karaktera , jedan pripadnik GL populacije, jedan borac za tradiciju i borbu protiv nepravde i naravno neka razočarana osoba sa izneverenim očekivanjima.
Isti utisak je imala i moja mama. Kad smo pričale, kaže mi kako ju je glavna junakinja na svakoj strani nervirala:D Ja još nisam čitala.

Bas dugo planiram da citam tu knjigu odn. dugo mi je na spisku ali nikako da je 'uhvatim' u biblioteci.

Danas bi trebalo da krenem sa Gospa od Badema Marina Fiorato. Dopao mi se njen roman Kcerka Toskane pa se nadam da je i ovaj ok.
Imam ovu Gospu od Badema, ali me ne vuče da je čitam. Baš me zanima kad pročitaš da vidim šta misliš da li da je čuvam ili da je prosledim daljez:)
 
Meni rođendan ide pa sam suptilno stavila do znanja šta želim..:lol:
Meni je bio pre 15 dana, a nisam dobila nijednu knjiguz:hm: Mada mi ljudi često kažu da nemaju pojma šta sve imam od knjiga pa ih retko i dobijem onda. Ali ne mari, zato ja sebe obradujem s vremena na vreme z:lol:
Juče sam napravila spisak za buduće kupovine. Zaključak - bankrot mi ne gine:zroll:
 
To jeste. Ali moram da priznam da su uglavnom knjige koje sam dobila bile dobre:) Bude neki promašaj tu i tamo, ali u globalu nije tako loše. A meni toliko knjiga fali da ne znam za koju bih se pre suptilno odlučila da mi je neko pokloni:lol:. Bilo je situacija kad su mi rekli da biram koju hoću, ali tada jako vodim računa o ceni i biram jeftinije. One koje su skuplje kupujem sama.
 
Meni daju love koliko hoće, pa ja dodam...;)


Usput, meni se Molitva moje majke dopala, čisto da se zna, a imam i Kuću u Kairu, pa vam baš hvala što ste me podsetile...:cmok:

- - - - - - - - - -

Pazi Hiljadu žutih sunaca je daleko od dobre knjige, ali nije ni loša koliko Lovac na zmajeve. Čovek očigledno nema talenta ili ga ima, ali želi da zaradi što je u inostranstvu itekako moguće kada su knjige u pitanju. Lovcu na zmajeve mnogo više fali nego ovoj drugoj tako da mi je ona prihvatljiva.

Onda pređi na Kiša i Pekića, ako ih nisi do sad iščitala...;)
 
Meni daju love koliko hoće, pa ja dodam...;)


Usput, meni se Molitva moje majke dopala, čisto da se zna, a imam i Kuću u Kairu, pa vam baš hvala što ste me podsetile...:cmok:

- - - - - - - - - -



Onda pređi na Kiša i Pekića, ako ih nisi do sad iščitala...;)
To je najbolja varijanta, ali u mom slučaju je češće sve ili ništa:lol:

Nikom ni reči, Harlan Koben. Dobar triler, ima dosta obrta i drži pažnju. Dejvid Bek je lekar čija je žena ubijena pre osam godina. Bar tako izgleda. Jednog dana on dobija anonimni mejl u kojem ima naznaka da je Elizabet živa, ali to nikome ne sme da kaže. To će probuditi sumnju u to da je ona mrtva i Dejvid počinje naravno da se interesuje da li je to istina. Neki će mu pomagati da otkrije šta se zapravo događa (iako nije trebalo nikome da kaže za mejlove), neki će mu odmagati, što svesno što nesvesno...
Sve u svemu, dobra knjiga. Mogu da zapazim da je rasplet delimično sličan kao u Šest godina. Moglo je možda malo maštovitije, da l' u jednoj ili drugoj knjizi nebitno, ali mi je bilo tematski slično. Kad još neko pročita Šest godina, onda ću da kažem na šta konkretno mislim, da ne pokvarim utisak onima koji će je tek čitati, pa onda možemo da upoređujemo.:)

I evo, uzela sam kao sledeću koju čitam Osećaj gospođice Smile za sneg.:)
 
Udruženje ljubitelja knjiga i pite ljuskuše
Igracica goa – San Sa, Laguna 230 str
Malo ostrvo – Andrea Levi, Laguna 480 str,
Nova zemlja – Djampa Lahiri, Beobook 310 str,
Svetlost severa - Dženifer Doneli, Laguna 320 str,
Damasko sečivo – Barbara Kleverli, Laguna 270 str,
Muzika I tišina – Rouz Tremejn, Laguna 400 str,
Otmenost ježa – Mjuriel Barberi, Čarobna knjiga, 320str,
Zemlji obecani – Hilari Dzordan, M&M, 240 str.
Biblija otrovne masline – Barbara Kingsolver, Laguna 440 str.
Imenjak – Đampa Lahiri, Politika 290 str.
Amin Maluf - Levantski djerdan, Laguna, 220str.

Ove su mi iz ove godine za koje mislim da bi ti legle s obzirom na već spomenutog Lovca na zmajeve.
A kada smo već kod njega, možeš i 1 000 čudesnih sunaca od istog pisca :)

rece da nije tog tipa...."lol:
 
Jao jeste izasao novi Murakami... A ja nisam procitala ni onu trilogiju. Tek prvu... nema trece u biblioteci, pa sam se razocarala i uzela nesto drugo...
Sad sam se i ja zainteresovala za tu Monro. Nisam cula za nju. Koliko sam skapirala, ona pise samo price?
Pa kako da dodjem do svih tih poslastica od knjiga?

Cirjanic je napisala i 4 romana, a ima i zbirke pripovedaka....ja odoh da citam opsadu crkve svetog spasa...:D

Sto se tica mukaramija ja sam fan, imam sve njegove knjige osim cuvene trilogije i najpopularnioje Igraj, igraj, igraj. Njih nisam ni citala.


Jedva cekam da navalim na Milankovica! :zaljubljena:
 
Ja prelistah sadrzaje knjiga od Nesboa i nesto mi se Crvendac bas i nije mnogo svideo :confused:
pa sam presla odmah na sebe :lol: Nemesis, zvuci interesantno, videcu do kraja.
Od 11 knjiga, fale mi 2, moram i njih da nadjem, da kompletiram sve.
 
Zato ja "suptilno" naglasim šta mi fali... bolje i to nego da kupuju gluposti....:D

Pa zavisi sta volis. Ja od domacih pisaca na primer uvek rado citam Selenica i Pekica, Selimovica, takodje.

A mozes da citas i Murakamija mog omiljenog savremenog pisca. Prijatno sam bila iznenadjena Kisonovim pripovetkama. Procitala sam 3 zbirke, sve su sjajne.

Citala sam jos neke od knjiga koje se ovde pominju kao na primer Biblija otrovne masline..i to mi je nekako....dosadno? sporo? ne bih znala kako da objasnim. Taj zanr porodicne sage mi se ne dopada.

sedam cudesnih sunaca, nisam uspela ni da zavrsim koliko me smorila knjiga, kao ni devojcicu od ljose. Singera volim takodje. Prust je uvek dobar izbor.
 
Pa zavisi sta volis. Ja od domacih pisaca na primer uvek rado citam Selenica i Pekica, Selimovica, takodje.

A mozes da citas i Murakamija mog omiljenog savremenog pisca. Prijatno sam bila iznenadjena Kisonovim pripovetkama. Procitala sam 3 zbirke, sve su sjajne.

Citala sam jos neke od knjiga koje se ovde pominju kao na primer Biblija otrovne masline..i to mi je nekako....dosadno? sporo? ne bih znala kako da objasnim. Taj zanr porodicne sage mi se ne dopada.

sedam cudesnih sunaca, nisam uspela ni da zavrsim koliko me smorila knjiga, kao ni devojcicu od ljose. Singera volim takodje. Prust je uvek dobar izbor.

Pa te pisce ne možeš čak ni upoređivati. I ja kažem da je Hiljadu žutih sunaca loša knjiga, ali daleko bolja od Lovca na zmajeve.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top