Quantcast

„Bečko-berlinska škola” vs novoromantičari

Poruka
5.209
Ово теби личи на српски? :kafa:

Helmut Rix - Etruscan, The Ancient Languages of Europe, edited by Roger D. Woodard, Cambridge University Press, 2008, 140-164
Ovaj post je falsifikat. Od starosrpske azbuke (vinacanke) je nastala danasnja srpska azbuka i latinica.
Rasenski je proban da se protumaci sa madjarksim, semitskim, africkim jezicima, a nikad sa slovenskim jer su falsifikatori istorije znali da je srpski-slovenski jezik, a nije im odgovarala istina.
Srpsko se unistava vekovima. Imamo danas primer progona i unistavanja cirilice i maltertiranje srpskog jezika, stvaranje novih reci i azbuke u Bosni, Hrvatskoj, cak i Grnoj Gori...
Sebe su zvali Raseni. Njihovi gradovi Rasina, Volci, Kosa... nosili su srpske opanke i kape, bili srpske genetike I2a.
Sve Rasensko je unistavano, brisano, knjige unistavane...

Poruka
5.209
Мени ја та теорија завере нелогична. Турска никада није својатала историју онога што данас контролишу. Осим Талибана и ИСИЛа нико други не уништава систематски археолошка налазишта. Западној европи не иде ни из џепа ни у џеп да "скривају" србско порекло било чега. Они своју историју знају, и признају да није била бог зна како сјајна. Напротив, свесни су свог дивљачког (варварског) порекла. Швеђани и остали Скандинавци се не шире иако су добро потковани. Да Срби имају толико историјске грађе као они, нико не би могао на реп да нам стане.
Pises svoju propagandu.
Postoji zavera protiv Srba u svim vremenskim peridima i lako mogu da dokazem.
Hrvati su ispravno osudjeni za genocid nad Srbima 1990ih pa je presuda Haga promenjena.
Podmetanja i lazi o Srbima da imaju logore za albance i bosnjake, namestanje laznih genocida Srbima.
Za vreme komunizma tita samo ono sto je poznato streljanje civila oko 50. 000 Srba (glumaca, vidjenijih Srba).
Genocid nad Srbima u Nemackoj traje vekovima, za vreme tridesetogodisnjeg rata su neverovatno izgenocidisani, danas ih ima svega oko 100.000.
Genocid, progon, i asimilacija Srba u Nemackoj (germanizovanje i brisanje tragova o postojanju Srba) traje vekovima.
Martin Luther (Ljutic), i Gottfried Wilhelm von Leibniz (Ljubic) su Srbi koji su germanizovani.
Cak se zna y-hg Martin Luther-a I2a-dinN.

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.578
Ovaj post je falsifikat. Od starosrpske azbuke (vinacanke) je nastala danasnja srpska azbuka i latinica.
Rasenski je proban da se protumaci sa madjarksim, semitskim, africkim jezicima, a nikad sa slovenskim jer su falsifikatori istorije znali da je srpski-slovenski jezik, a nije im odgovarala istina.
Srpsko se unistava vekovima. Imamo danas primer progona i unistavanja cirilice i maltertiranje srpskog jezika, stvaranje novih reci i azbuke u Bosni, Hrvatskoj, cak i Grnoj Gori...
Sebe su zvali Raseni. Njihovi gradovi Rasina, Volci, Kosa... nosili su srpske opanke i kape, bili srpske genetike I2a.
Sve Rasensko je unistavano, brisano, knjige unistavane...
Где проналазиш те податке? Читам на википедији да од 113 узорака из града Волтера, 74.3% припада Р1б, 7.1% Г2а и 2.7% Ј2а. То је укупно 84.1%. Не знам шта је ресто. И2а се не помиње, можда је и има али сигурно не превладава. А свеопшти закључак је да су Етрурци дошли из предела данашње Турске, специфично око града Измира и да тамо има и данас највише генетских рођака Етрураца. То се и иначе поклапа са Херодотовом причом да су они пореклом из Анатолије.
Такође сам гледао небројано слика и скулптура Етрураца али опанке и капе не нађох.

Poruka
5.209
Bas zgodno dosli iz Turske i preskocili prostor Srbije. Nisu Raseni dosli iz Turske nego su Srbi odavde stvorili Rasene i naselili deo Turske (hetiti).
Metalurgija Rasena je identicna tehnologija metalurgije Srba vincanaca.
Ponovo neke semitske lazi i podmetanja.
Raseni su bili evropljani Srbi I2a hg, a ne neke druge genetike.
Herodot ne znam ni da li je stvarna istorijska licnost, a tek ta prica da su dosli odatle.
Ima emisija na srbijaglobal o Rasenima, njihove slike i skulpture...

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.578
Bas zgodno dosli iz Turske i preskocili prostor Srbije.
Они су били поморци и путовали су бродовима.
Raseni su bili evropljani Srbi I2a hg, a ne neke druge genetike.
Осим што ти кажеш, где то пише? Ко је испитивао?
Herodot ne znam ni da li je stvarna istorijska licnost, a tek ta prica da su dosli odatle.
Одакле Херодотова Историја? Ко је и када (лажно) писао у његово име? Зашто мислиш да је измишљен?
Ima emisija na srbijaglobal o Rasenima, njihove slike i skulpture...
Гледао сам то и раније али сам се сада вратио да видим опанке и капу. "Опанци" су очигледно чизме, а ни капа нема баш сличности а поготово што и није карактеристична за Србе па и све да личи. Иначе цела емисије са своди на безброј лабавих претпоставки.

Poslednja izmena:
Poruka
5.209
y- Haplogrupe G (kavkaska) i J (semitska) nikad nisu bili moreplovci, kao ni MtDNA K i U kod jevreja i Samija.
Srbi, nordijci, Sardinijci, Baski (stari evropljani) su moreplovci oduvek hg I, R1a, mtDNA H.
Taj "Turski" grad Izmir ima tipican srpski slovenski nastavak mir, poznat ranije kao Smirna, zatim oblast Konak... to je na enlgeskoj vikipediji napisano, pa cije su to reci, gde je etimologija.
Svi gradovi na obalama (Lepenski Vir, Zadar koje su napravili I2a Srbi) su pravili stari evropljani Srbi, sloveni, nordijci, evropski moreplovci.
Ima slika u Bilbijinoj knjizi i navedeno mesto, postavljao sam, cisti opanci, a i zanimljivo indo-arijevci isto imaju opanke koje zovu upanak.
Tvoje negiranje dokaza samo potvrdjuje ogromnu anti-spsku propagandu i lazi koje se konstantno sipaju.

Poslednja izmena:

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.578
y- Haplogrupe G (kavkaska) i J (semitska) nikad nisu bili moreplovci, kao ni MtDNA K i U kod jevreja i Samija.
Srbi, nordijci, Sardinijci, Baski (stari evropljani) su moreplovci oduvek hg I, R1a, mtDNA H.
Taj "Turski" grad Izmir ima tipican srpski slovenski nastavak mir, poznat ranije kao Smirna, zatim oblast Konak... to je na enlgeskoj vikipediji napisano, pa cije su to reci, gde je etimologija.
Svi gradovi na obalama (Lepenski Vir, Zadar koje su napravili I2a Srbi) su pravili stari evropljani Srbi, sloveni, nordijci, evropski moreplovci.
Са толиким инсистирањен на Србско није ни чудо што нико у окружењу неће више да се дружи са нама. Изгледа да на једног као што сам ја долази барем десет као што си ти.

psmaniac

Aktivan član
Poruka
1.714
Са толиким инсистирањен на Србско није ни чудо што нико у окружењу неће више да се дружи са нама. Изгледа да на једног као што сам ја долази барем десет као што си ти.
Основни узрок српске пропасти је управо ово што си написао. Неће да се друже са нама због наше умишљености о сопственој
супериорности?! Ми смо своју супериорност према њиховој маленкости доказали небројено пута.
Не браним сада Пантелићеве ставове али зар ми треба да се одрекнемо себе да би се дружили?
Док смо се братили и једни друге звали браћом и сестрама напредовали смо у свему, откад се
дружимо отишли смо у рацку. У задње време примећујем пораст употребе узречице 'друже',
рођеног брата сам упозорио да ми се тако не обраћа. Колики је то амбис у који смо упали кад
рођену браћу зовемо друговима? Ако имаш потребу да се дружиш са 'окружењем', присети се
пословице: 'Са ким си такав си'!

Slaven777

Buduća legenda
Poruka
41.764
Џабе гледамо ове слике, јер очигледно се са њих мало шта може прочитати. Зна се како се поставља светло за фотограсање рељефа, а то није овако.
Tačno tako. Prosto ne mogu da verujem koliko neki ljudi žele očajnički da nešto bude istina i onda isključuju sve druge mogućnosti i/ili kritiku. :roll:

Основни узрок српске пропасти је управо ово што си написао. Неће да се друже са нама због наше умишљености о сопственој
супериорности?! Ми смо своју супериорност према њиховој маленкости доказали небројено пута.
Не браним сада Пантелићеве ставове али зар ми треба да се одрекнемо себе да би се дружили?
Док смо се братили и једни друге звали браћом и сестрама напредовали смо у свему, откад се
дружимо отишли смо у рацку. У задње време примећујем пораст употребе узречице 'друже',
рођеног брата сам упозорио да ми се тако не обраћа. Колики је то амбис у који смо упали кад
рођену браћу зовемо друговима? Ако имаш потребу да се дружиш са 'окружењем', присети се
Mislim da shvatam poruku Mite Komite; on je prosto želeo da kaže da je loše ispadati kao pomahnitali ludak jer to odbija ljude (generalno).

Ja se sa tim viđenjem ne slažem. Ono se zasniva na održavanju stereotipa društvenog normativa i suzbijanju svega što od toga odstupa. Tako se ljudi koji imaju očigledno neke probleme teraju da te probleme (mentalne prirode) ukriju, iz sramote, zbog čega ih lošije razumemo, ali se i teže uspostavljaju dijagnoze. Suština toga je održavanje nečega što se percipira kao normala, bez suočavanja sa problemom u suštini. Moje je viđenje potpuno drugačije. Ako ti ljudi ne bi bili pritisnuti da se sakriju i ukoliko bi bili otvoreniji, uključiv i bez straha od društvenog ostrakizma, mnogo lakše bi bilo identifikovati probleme i pomoći im; skrenuti pažnju i uputiti na adekvatnu psihijatrijsku terapiju. To je pravi korak od kojeg bukvalno svako ima koristi, i to na dugoročne staze, a ne potiskivanje problema i zabijanje glave u pesak.

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.578
Једна је ствар држати своје а сасвим друга грабити све око себе и проглашавати својим. И ја сам се "пецао" на те теорије о Винчи, Аријевцима, Кљосовом најстаријем србском гену (због тога сам и урадио ДНК анализу), Нино Белову, Александру Србљанину, Србенди у Индији, Санскриту, и да су се сви "словени" некад звали Срби. Кад се тако замути вода и граби и лево и десно онда је лако изгубити објективност. У међувремену сам почео да читам и друге изворе а и да користим логику мало више па ето делим искуства са онима који су вољни да читају.

Poruka
5.209
Ti, slaven i co. ste lazovi i manipulatori. Sta je to sto sam napisao netacno.
Nemaju Srbi sta da grabe. To jeste nase stvarno, ono sto je srpsko je srpsko.
Mnogo naucnika (pravih, objektivnih) znaju da je zemljoradnja pocela na ovim prostorima. Maria Gimbutas, Harald Harman, Jak Piren, Svetozar Nani Stankovic, Djordje Jankovic je isto pronasao da su Srbi starosedeoci...
Posle zemljoradnje koju su zapoceli I2a, R1a , mtDNA H na ovom prostoru populacija Srba naglo raste i naseljava vecinu evrope, Mesopotamiju Kurdistan, Tursku, Iran, reku Sindhu (Pakistan, Indija, Afganistan)... stari Srbi stvaraju prvu pismenost i metalurgiju...
Semitskim lazovima anti-srbima anti-slovenima i anti-evropljanima istina se ne svidja, otuda negiranje svih mogucih dokaza koji otkrivaju istinitu istoriju Srba i svih evropljana.

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.578
Mislim da shvatam poruku Mite Komite; on je prosto želeo da kaže da je loše ispadati kao pomahnitali ludak jer to odbija ljude (generalno).
Да. Само зато што смо ми задржали име Срби не значи да имамо тапију на целу словенску историју. А чак и са именом Срби имам проблем јер је био притајен све док Немања није установио модерну србску државу а Србин постао синоним за хришћанина православца.

Poruka
5.209
Evo jedan obican prost dokaz protiv trolova kao slaven.
Odgovori na ovo prosto sustinsko pitanje Mita Komita, bez rasprave o istoriji i narodima.
Slaven je sam priznao da ne poznaje dobro genetiku, a on je otvorio zapoceo temu Geneticka Genealogija II.
Da li je normalno da neko ko nema pojma o genetici otvara temu o genetici.
Dok je slaven i co. trolovao vise od 10 godina, ja nisam nista nigde komentarisao vec sam konstantno proucavao genetiku, i pomalo antropologiju, arheologiju, migracije naroda, jer je to "moja stvar" nesto sto volim da proucavam.

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.578
Mnogo naucnika (pravih, objektivnih) znaju da je zemljoradnja pocela na ovim prostorima. Maria Gimbutas, Harald Harman, Jak Piren, Svetozar Nani Stankovic, Djordje Jankovic je isto pronasao da su Srbi starosedeoci...
Да ли можеш да утувиш у главу да то што је земљорадња и металургија започета на територији данашње Србије не значи да су у питању Срби. Чак ни то што је нађена грнчарија, нити "србица" не доказује ништа. На пример, сви знају, а и они сами признају, да су Хелени преузимали све локалне обичаје, културу и писменост када су наилазили на напреднија друштва. Значи, ништа необично да преузмеш нешто боље од онога што имаш.
Мој основни проблем је невероватна разлика између две главне одлике Срба: Ратници којима је мрско узимати мотику (типично Р1а1 хаплогрупа) и земљорадници који обожавају родну груду што их храни (типично И2 хаплогрупа). Једни плави, други црномањасти. И тако редом... По мени, не може и јаре и паре. А то са кастама (једни ратници, други земљорадници, трећи сточари...) не говори о народу него о друштвеном уређењу.

Slaven777

Buduća legenda
Poruka
41.764
Odgovori na ovo prosto sustinsko pitanje Mita Komita, bez rasprave o istoriji i narodima.
Slaven je sam priznao da ne poznaje dobro genetiku, a on je otvorio zapoceo temu Geneticka Genealogija II.
Dok je slaven i co. trolovao vise od 10 godina, ja nisam nista nigde komentarisao vec sam konstantno proucavao genetiku, i pomalo antropologiju, arheologiju, migracije naroda, jer je to "moja stvar" nesto sto volim da proucavam.
Otvorio sam temu zato što sam prethodnu zaključao, jer je morala biti zatvorena u skladu sa tadašnjim pravilima foruma. Bio sam tada moderator. To je bio jedan striktno tehnički potez i moja obaveza tada, usled nedostatka originalnog postavljača teme na forumu.

Poruka
5.209
Da li ti mozes da shvatis sta je to autohtono i najstariji evropljanin kromanjonac I2a na ovom prostoru (balkan, centralna evropa) Srbin, i da danasnji Srbi imaju autosomalno genetsko poklapanje sa starim Srbima (pre 10.000 godina) na ovom prostoru +95% iste genetike, i da se genetika lako ne menja, desetinama hiljada godina ostaje ista.
Grci i albanci su uljezi u evropi, skoriji migranti i genetski (vise od 50%) ne pripadaju evropi, onoliko su evropljani koliko su asimilirali Srbe.

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.578
То што неко отвори тему не значи да постаје модератор. Људи често отварају теме о ономе што не познају довољно а да би видели реакције, поготово оних који нешто знају. Не отварају сви теме да би се хвалетали својим знањем и држали лекције другима.

HanibalBarka666

Aktivan član
Poruka
1.005
Da li ti mozes da shvatis sta je to autohtono i najstariji evropljanin kromanjonac I2a na ovom prostoru (balkan, centralna evropa) Srbin, i da danasnji Srbi imaju autosomalno genetsko poklapanje sa starim Srbima (pre 10.000 godina) na ovom prostoru +95% iste genetike, i da se genetika lako ne menja, desetinama hiljada godina ostaje ista.
Grci i albanci su uljezi u evropi, skoriji migranti i genetski (vise od 50%) ne pripadaju evropi, onoliko su evropljani koliko su asimilirali Srbe.
Ta halpogurpa I2a u kom procentu je zastupljena kod Srba danas? Onako okvirno.

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.578
Пристајем и признајем и никад нисам негирао да је И2 аутохтона за ово подручје. Али имам проблем што се у исти кош трпа Р1а1, "типичан србски ген", који по свим карактеристикама нема благе везе са овим првим. Ради се о потпуно различитим народима. Можемо да расправљамо само ко је од те двојице Србин а ко неко други.
Грци и Шиптари (не албанци) су дођоши и ту нема дилеме. Грци сами признају, Шиптари се праве блесави али постоје необориви докази. Нису сви албанци шиптари.

HanibalBarka666

Aktivan član
Poruka
1.005
Zbog cega to pitas.
Otprilike racunajuci sve Srbe oko 37% I2a, 9% I1, 20% R1a, 15% E-v13...
Kad se gleda genetika, treba da se gleda autosomalno, pored y-hg i mitohondrijalne haplogrupe.
Srbi su starosedeoci na ovom prostoru bez sumlje. Racunaju se sve I hg (I2a, I2c, I1)
Dakle da zaokružimo na 40%, šta je sa ostalih 60% ?

PS bez sumLJe možda i jesu, ali ja u to čisto sumnjam :D

Poruka
5.209
Stvar je u tome sto je R1a dosla na balkan i centralnu evropu pre 15-10 hiljada godina i zivi u simbiozi sa I hg , tako da su R1a uzeli zene mtDNA H (koje su originalno zene od I hg - tj. njihovi ocevi) i autosomalna genetika kod nosioca y-hg I2a i R1a gotovo nema razlike, male su razlike...
I2a i R1a je vec dugo vremena genetski i jezicki jedna populacija.
Gde god se nalaze visoki procenti I + R1a nalaze se staroevropski "indoevropski" jezici. Persijanci, Kurdi, vedski arijevci, Sloveni.