batine

nisam bio nešto mnogo nemirno dete, al sam bio izuzetno bezobrazan, voleo sam verbalnu konfrontaciju i da isterujem pravdu, često i da teram mnogo inat...pa sam stoga dobio određenu količinu batina - opet, to je više bilo do mog bahatog stava nego do zapravo nekih stvari koje sam radio
od keve sam dobijao batine dok je to imalo smisla, a prilično rano je izgubilo smisao, jer jednostavno se taj odnos snaga promeni i nema više ni bola ni ničega...Ima tu onog pedagoškog u šamaru, uvek ostane, al sam ja indiferentan uvek bio prema tome jer sam imao svest o manipulativnoj strani šamara, pa je i to batalila...
Od ćaleta dosta manje kvantitativno, ali kvalitativno zato...ih :) Na prste dve ruke koliko me je puta prebio, al' je svaki put bilo ozbiljno - ne zameram mu, osim za jednom kada smatram da je to bilo nepravedno i ostalo mi je u sećanju (a bio sam baš klinac), inače je bilo sa smislom i ne mogu reći da nije imalo efekta...
ja pamtim jedan šamar s kraja 70tih...:/
ja jeo pasulj, on pljeskavice...ja mu rekao "oću malo" on mi uvalio šamarčinu...
odvratno :/
 
misim da sam na onoj temi pomeno da sam takođe dobio batine i kad umro Tito pa kad sam ih pito "što plačete"
i najurili me posle da se igram napolje
 
Ја сам електро инжењер и деци струја не може наудити.
То са обарањем напона је само екстензија твоје тврдње о лајт загрејаној рингли, сори.
Moji su sve utičnice bili zaštitili. I to nakon što su sestru i mene zatekli kako se otimamo koja će prva da je popravi:/

Kakve metode si ti primijenio, još imaš bliznakinje. Šta kada priča ne pomogne?
A recimo dijete zatičeš sa nožem u kuhinji. Treba li roditelj da čeka da se posiječe?
 
Moji su sve utičnice bili zaštitili. I to nakon što su sestru i mene zatekli kako se otimamo koja će prva da je popravi:/

Kakve metode si ti primijenio, još imaš bliznakinje. Šta kada priča ne pomogne?
A recimo dijete zatičeš sa nožem u kuhinji. Treba li roditelj da čeka da se posiječe?
Имам ја и сина(9) па су утичнице код нас заштићене још у његово доба, али један инцидент се десио код свастике у лето 2011. кад су се играле на поду поред утичнице и једна покушала да стави чачкалицу унутра(!!!).
Ја сам их одвукао од утичнице тренутак пре ,,успеха", али жена им је поделила неколико удараца по задњици.
 
Ја сам електро инжењер и деци струја не може наудити.
То са обарањем напона је само екстензија твоје тврдње о лајт загрејаној рингли, сори.

- - - - - - - - - -



Имам ја и сина(9) па су утичнице код нас заштићене још у његово доба, али један инцидент се десио код свастике у лето 2011. кад су се играле на поду поред утичнице и једна покушала да стави чачкалицу унутра(!!!).
Ја сам их одвукао од утичнице тренутак пре ,,успеха", али жена им је поделила неколико удараца по задњици.

a, sto, ako struja ne moze deci da naudi?
 
poželjno je da ne vide kad ih opališ zbog toga što rade nešto što ti misliš da ne trebaju da rade, inače će kad tebe nema da rade to što ne treba da rade, jer bol povezuju s tobom i s predmetom koji ne treba da diraju, umesto samo sa predmetom zbog kojeg su dobili udarac :ok:
 
Ma da. Ja sam za to da ih od petog meseca polako ozračujemo, a od desetog dajemo štakorin da bi postali imuni koliko- toliko. Posle prst u struju i slične stvari. Pravimo hipergeneracije!
 
Ја сам електро инжењер и деци струја не може наудити.
То са обарањем напона је само екстензија твоје тврдње о лајт загрејаној рингли, сори.

- - - - - - - - - -





a, sto, ako struja ne moze deci da naudi?
У предшколском узрасту осетљиви су на струју.
Што квариш послове јер мислиш да си убедљивија?
 
У предшколском узрасту осетљиви су на струју.
Што квариш послове јер мислиш да си убедљивија?

aha
znaci da sma ipak dorbo postupila jer sam uticnice zastitila?
mislim, oboje su bili u predskoslkom uzrastu :lol:
a, sad, kad mi je sin u skoli, a cera nije, sta sad da radim?
da zastitim polovinu od ukupnog broja, ili...? :think:

edit: ne razumem kako kvarim poslove?

- - - - - - - - - -

Ma da. Ja sam za to da ih od petog meseca polako ozračujemo, a od desetog dajemo štakorin da bi postali imuni koliko- toliko. Posle prst u struju i slične stvari. Pravimo hipergeneracije!

:lol:
 
Ni ja ne razumem zašto neko udara bebu kad joj ništa tim udarcem nećeš dokazati. Pazi, kad se stigne do batina uglavnom znači da su svi normalni načini vaspitanja zakazali. Možda su bili dobri, možda nisu. Ali šta da radiš sa detetom koje ničim ne možeš kazniti, ne razgovara sa tobom, a vidiš da postaje problematično? Neće tu batine pomoći svakako, ali razumem da su u strahu velike oči. A ja ne znam kakvo čudovište moraš biti da tučeš dete mrtav- hladan. Za to ipak treba postojati afekat. Ako odlučiš da udariš dete ili bilo koje drugo živo biće smiren, znači da sa tobom kao čovekom nešto opasno nije u redu.
Ali ni ja nisam majka, pa šta znam.

I životinje udaraju svoje mladunce, nije poenta u tome da ti dokažeš detetu bilo šta, već da ga odvratiš od određene stvari dok ne bude sposobno da razume zašto nešto ne treba raditi.
 
aha
znaci da sma ipak dorbo postupila jer sam uticnice zastitila?
mislim, oboje su bili u predskoslkom uzrastu :lol:
a, sad, kad mi je sin u skoli, a cera nije, sta sad da radim?
da zastitim polovinu od ukupnog broja, ili...? :think:

edit: ne razumem kako kvarim poslove?

- - - - - - - - - -



:lol:
Погледај доле на шта ти личи пост мајке ти!
Нарвно да треба да задржиш заштиту није ти то с утичницама и старошћу деце дисјункција тј или једно, или друго, већ коњукција тј и једно и друго.
Капиш?

Ја сам електро инжењер и деци струја не може наудити.
То са обарањем напона је само екстензија твоје тврдње о лајт загрејаној рингли, сори.

- - - - - - - - - -





a, sto, ako struja ne moze deci da naudi?
 
Ја сам електро инжењер и деци струја не може наудити.
То са обарањем напона је само екстензија твоје тврдње о лајт загрејаној рингли, сори.

- - - - - - - - - -

То је постојало још кад сам ја 83. одслужио часно и поштено, нема напретка?


У предшколском узрасту осетљиви су на струју.
Што квариш послове јер мислиш да си убедљивија?

Погледај доле на шта ти личи пост мајке ти!
Нарвно да треба да задржиш заштиту није ти то с утичницама и старошћу деце дисјункција тј или једно, или друго, већ коњукција тј и једно и друго.
Капиш?



no kapis
evo svih tvojih postova
pa mi reci gde je problem?
 
Poslednja izmena:
@Siva&DeeLite :

Ko od vas dvoje smatra decu nesvesnim životinjama,
promaklo mi je ....

:ceka::prstic::ceka:

@poznavalac :

Promakla ti je dopuna :
- Ukoliko je uzemljenje ispravno izvedeno i povezano (šta ukoliko je utičnica bez uzemljenja?) i ukoliko je zaštitna sklopka ispravna ....

z;)
 

Back
Top