Baskijska vlada odobrila održavanje referenduma o samoopredeljenju

Cek', ja nisam bas skapirao oko cega se ovde razvila polemika. Oko toga da li su Arapi vladali Spanijom 700 godina? Jesu. Ne celom, ali su u jednom trenutku drzali 90% iste plus ceo Portugal, a Baskiju (tadasnju Navaru) nikad nisu pokorili.

A sto se tice onog Idijevog o ponositim spanskim plemicima i narodu koji su se, kao fol, konstantno shibali sa osvajacima to je bullshit. Lokalni vladari su ulazili u dilove sa Arapima, slali cerke u njihove hareme, a raja u okupiranom delu Spanije je zivela potpuno isto kao u Srbiji pod Osmanlijama.
 
људи да ли ви мислите да ће Баскија да буде независна као Косово?
ја мислим да неће зато што је Шпанија члан ЕУ и НАТО а ви шта ви мислите

Zavisi od Amera sve... Ako im se interes ukrsti sa spanskim, eto nama baskije.
 
људи да ли ви мислите да ће Баскија да буде независна као Косово?
ја мислим да неће зато што је Шпанија члан ЕУ и НАТО а ви шта ви мислите

Naravno da nece, zato sto Spanija ima dobar standard i ne treba im zajebancija sa novom drzavom van EU.
 
људи да ли ви мислите да ће Баскија да буде независна као Косово?
ја мислим да неће зато што је Шпанија члан ЕУ и НАТО а ви шта ви мислите
Ne znam, ali moze doci do ozbiljne yebade u slucaju da se na tom referendumu izglasa nezavisnost, posto nijedna spanska vlada tako nesto nece prihvatiti.
 
Nemoj mi te hipoteze "da smo u EU sve bi nam brige bile resene". Da nismo pravili usranu Jugoslaviju ili da smo u toj Jugoslaviji nije na vlast dosao ustaski marsal bila bi nama ladovina.

и то си у праву али то је прошлост која не може да се исправи овде па и на овом форуму има још лујки који сањају титу
 
и то си у праву али то је прошлост која не може да се исправи овде па и на овом форуму има још лујки који сањају титу

Mazohisti su ti jugonostalgicari, al' sto nam je u buducnosti ciniti pojma nemam, al' znam da EU nije resenje za probleme i da od americke sfere uticaja moramo bezati.

Aj uzdravlje i laku noc!
 

Back
Top