Ban za sve koji velicaju NATO i bombardovanje Jugoslavije!

Pa nije da me to pitas ali mogu da ti odgovorim....
Npr kada je Sloba izazvao pad krajine, manevrom i dogovorom sa Hrvatskim Tudjmanom, nacionalni lider ne bi trebalo da primi tolike izbeglice...

Iz mnogo razloga, jedan je razaras drustveno tkivo maticnog drustva....je jedan vazan razlog....
To se ne sme raditi , a moze se primiti talas izbeglica prihraniti i odmah spremati za nazad.....uz pomoc i logistiku....nikako da se daje prednost u odnosu na domicilno stanovnistvo i da se gleda da dobiju prednosti u odnosu na domace stanovnistvo i da im se motivacija za povratak u maticnu sredinu sroza na nulu....

U tom trenutku mesanje postaje aktivno, ali tako treba raditi....
Da se tako pocelo raditi, za 6 dana bi Hrvati molili da se izbeglice same vrate a da ih ne prima Srbija pa da ih obuce i salje nazad.....

Jer ako mu Srbija prihvati decu malu i zene koje ostaju i odmah se stavljaju u ratnu privredu za taj Srpski nacionalni pokret....ne za Srbiju nego za Krajinu , onda svi ti proterani Krajisnici i Bosanci i ostali ce odjednom krenuti da razvaljuju Hrvatsku vojsku ma kako mislili da su jaki....i da su zasticeni svojim zenama i decom....
.
Па онда и ја да узвратим на одговор који нисам тражио...

Није било говора да се врате у Хрватску.

Требало је да остану у Посавини и лепо живе у питомом крају уместо Книнске крајине где може да живи само ко се тамо родио.

Ни Хрвати дан данас не знају не знају шта с тим кршем да раде.

Међутим, сви Срби сањају да живе у Београду, па су тако и Крајишници кренули у Београд.

Моје питање се односило на солидарност.

.
 
Pa nije tu samo solidarnost data, nego i mnogo vise..
Zato sam dao vise od odgovora, da pokazem da ne treba preterati...
Tj solidarnost je kad das nekom u nesreci nesto ali ne da se iselis i njemu prepises kucu...to vec nije solidarnost...

A to da li su trebali da idu u Slavoniju ili nazad u Knin, to je meni sad bespredmetno , a racunam da je lakse da ih privolis da se vrate tamo gde osoecaju kao svoje, a ne tamo gde im je novo i tudje..
Ako oni procene da su preslabi , onda sto ti kazes, nova oblast u kojoj mogu da poremete odnos snaga i sebi stvore novu strukturu...



Da ljudi mogu da razmisljaju mobilno sto bih ja voleo , ja bih sad razdvajao ljude po karakteru i intelektualnoj snazi , pa bi imali varos za ovakve kao PA, papani....varos za bukvaliste, varos za lozaje, varos za ambiciozne neambiciozxne, to je posebna sorta kod Srba a i u svetu...varos za mislioce....i onda bi ljudi bili sretniji i ispoljeniji...
Zamisli skupis sve Seselje u jedno mesto...milina za Radikalnu stranku i sve takve patriotske snage....

To se moze ostvariti , napravis balans izmedju cene promene stanista i cene dobitka grupisanja , troskova stalnog seljenja i troskova uskladjivanja sa novim okruzenjem..
 
Poslednja izmena:
NATO zločinci ubijaju samo slabije.. što sad ne bombarduju Moskvu?
naguzise jadne ukre da oni bombarduju moskvu, pa samo nijima moskva da se osveti, a nafo ckepi

odma' je trebalo da radi nuklerno, ali nema veze, sad ce takticko prvo

zapad kada napuni gace, samo ce da skrene sve na drugi stranu, zato ga je vec trebalo gadjati:

Жириновски оставио застрашујуће пророчанство: Иран ће бити центар ужасних догађаја

 
Ne znam zašto su Srbi toliko kivni na Hitlera i Njemačku. Od svih naroda i nacija na koje je nasrnula Njemačka, Srbi su jedini koji su to zaslužili. Hitler od Srbije, odnosno Jugoslavije predvođene Srbijom nije tražio ništa doli neutralnost. I dok su ga drugi uvjeravali da je Srbija dvolična Hitler joj je vjerovao i s njom potpisao pakt samo da bi ga nakon 3 dana isti izdali i zabili mu nož u leđa. Od kad je svijeta i vijeka, nitko ne voli one koji pogaze dogovor i vlastitu riječ. Sve druge je napao s nekim ciljem i svrhom, a Jugu je napao isključivo zbog emocija, s kojima se svi mogu poistovjetiti. Da ste bili mrvicu mudriji pa da nakon potpisa niste talasali, danas bi Balkan izgledao posve drugačije.
Naci apologete su posebna kategorija koju obožavam :hahaha:

Ko je prekršio Versajski ugovor? Minhenski sporazum? Pakt Molotov-Ribentrop?

Srbi?

In March 1939 Hitler sketched out his plan for the ‘Great Economic Area’: ‘German dominion over Poland is necessary in order to guarantee the supply of agricultural products and coal for Germany … Hungary and Roumania belong without question to the area essential for Germany’s survival … The same can be said of Yugoslavia. This is the plan, which shall be completed up to 1940.’

Link
 
Pa onda ne govori kako se brineš o njima. Kao da nekoga u Nišu boli uvo za Srbe u Banjaluci. Za nas ovde oni su samo Bosanci. Ne moze Srbija da zrtvuje dobrobit svojih građana zbog stranih državljana.
Ne lupaj strani državljanine. Bugarin iz Dimitrovgrada bi da u Srbiji određuje ko je Srbin a ko ne? Zavodi ti red po Sofiji.
 
Ja tebe? Koju sam ja tebi tako strašnu uvredu ovde napisao da si ti morao majku da mi spominješ i verovatno zato dobiješ opomenu?

O jbm ti kakva nepravda...baš nezasluženo. Osetljiva dušica mala :mazipsa:

Da, Sloba je kriv.
Osetljiva dušica Fortes mora da piše kako njegova partijska šefica kaže.

DBDD861B-1753-44E5-8D6B-AE068BD995A6.jpeg
 
naravno da je ovo laž.. imam druga sa Kosova niko ga ne zove Šiptar.. kuma iz Pule, niko ga ne zove Hrvatom..
nastavi da lupaš gluposti ali ja nemam vremena da čitam tvoje debilizme..ideš na ignor.. :D pozdravi Mačkonija i ostale ;)
On je inače veliki bugarski patriJota koji se ubi od muke što mu propade njihovo sanstefansko carstvo.
 
Poslednja izmena:
Rasturanje SFRJ nije došlo sa strane nego je kulminacija svih pogrešnih unutrašnjih politika počevši od 1918 do 1991 i apsolutno je unutrašnje pitanje. Nisu Srbi glasali Miloševića niti Hrvati Tuđmana na nečiji nagovor. Hteli su to.

Inače Mesić,Tuđman,Izetbegović su svi posledice dešavanja od 1987-1990 a tu je Milošević bio glavni. Dok su se donosile ključne odluke za raspad SFRJ ova trojica su ribali wc-e u Minhenu ili Istanbulu ili gde već.

Dok se svet menjao jer se završavao hladni rat a to je tada bilo gotovo i moglo se iz druge galaksije videti , normalno je da se pojavila potreba da se redefinišu neki unutrašnji odnosi. Milošević je mislio iz samo nekog njemu znanog razloga da to treba da rešava onako kako je radio. Rezultat vidljiv.

Ovo što si ti ovde napisao je ona klasična propaganda za plebs koju je Milošević forsirao a i još je najpopularnija međ istim nažalost. On je svoje katastrofalne procene i poteze krio iza "CIA snajka". Samo ponavljanje iste i posle 30 godina i verovanje u nju mi govori sa kim diskutujem.

Inače da. NATO je napao SRJ nelegitimno i prekršio je međunarodno pravo. Čak i taj magarac Milošević je imao pravo da suzbija šiptarsku pobunu na našoj teritoriji. Ko to osporava? Ali ne možeš žmuriti na činjenicu da je to što je usledilo bila suma svih gešaka i pogrešnih procna do tada koje je pravio. On je nacrtao metu na Srbiju koja je u jednom trenutku postala pogodna za iskoristiti.
To ne opravdava NATO i tadašnju US vrhušku. Samo to ne možeš promeniti ali je iz greške trebalo naučiti i politiku koja je dovela do toga nikada više ponavljati. Ali ne. "CIA snajka" Lakše je tako.
Ne lupaj. Znamo da ne smeš ni da pisneš protiv Zelene i Kola.
 
Ne lupaj. Znamo da ne smeš ni da pisneš protiv Zelene i Kola.
Evo ga dežurni Vučićev branilac iz "Amerike" :lol:

Kakva zelena...sad. Da se nisi pogubio negde u prevodu? Zamenila centrala direktive?

Osim što vas botove nervira i što organski mrzi Putina, što su joj jedine dobre i ljudske osobine, žena je težak blam za Nemačku, totalno nesposobna i ona i Šolc.
 
Evo ga dežurni Vučićev branilac iz "Amerike" :lol:

Kakva zelena...sad. Da se nisi pogubio negde u prevodu? Zamenila centrala direktive?

Osim što vas botove nervira i što organski mrzi Putina, što su joj jedine dobre i ljudske osobine, žena je težak blam za Nemačku, totalno nesposobna i ona i Šolc.
Kad god je ''gusto'', patriJote ce izmedju gradjanske opozicije i vucica ipak izabrati vucica, ma koliko god ga ''mrzeli''.
 
Kad god je ''gusto'', patriJote ce izmedju gradjanske opozicije i vucica ipak izabrati vucica, ma koliko god ga ''mrzeli''.
Ma ovaj kao "protiv" Vučića a bukvalno skače da pravda svaki put kada ga neko spomene kritički. Bez greške. Uvek ima "ali" za njega...isprati mu malo postove.
Kakav patriota, botina klasična.
 

Back
Top