Avion Air Srbije udario banderu prilikom poletanja

mario80

Legenda
Banovan
Poruka
59.883
Autorska tema.
Potpuni haos na beogradskom aerodromu! Pilot promašio pistu pa skrljao avion o baneru i poleteo :lol: i kružio oko beograda da potroši gorivo.

https://www.google.com/amp/s/www.vi...ijetanju-sa-aerodroma-nikola-tesla-u-beogradu

5549415_avion-er-srbija-_ls-s.jpg

Šta mislite jel bio na koksu? :lol:
 
Dokle god nista nije usisano u turbinu i zastitna oplata kucista tockova nije kompletno probijena, avion moze i dalje da funkcionise. Sreca je i sto mehanizam za uvlacenje i izvlacenje spojlera nije ostecen.
Centralni rezervoar se nalazi izmedju tockova. I ako izgleda strasno to se smatra strukturalnim ostecenjem.
Sada sam bas pogledao video. Ostecen je i krilni rezervoar za gorivo. Ovo je moglo da se zavrsi tragedijom. Velikom srecom nije.
 
Колико сам прочитао извештај Петра Војиновића посада је заузела положај за полетање на погрешном месту и да их је контролни торањ одмах упозорио на то као и то да им је конторла лета дала 3 пута могућност да се врате на исправну позицију. Зашто нису послушали то ће утврдити надлежни али да је највероватније, према Војиновићевим речима, крива посада авиона.
 
Ево једног из аеродромскеслужбе шта је рекао:
“Avion je trebalo da sa rulnice D6 izadje na pistu 30L i poleti. Pilot je pogresno skrenuo i sa rulnice D5 je izasao na pistu 30L. To mu je ostavilo polovinu originlano planirane duzine piste. Kontrola leta je upozorila pilota na gresku, pilot je potvrdio da je svestan gde se nalazi, i odlucio da poleti sa te pozicije. Kontrola je pitala pilota da li je siguran, ponovila mu koliko metara piste ima na raspolaganju, i pilot je uprkos svemu odlucio da poleti. Imao je nesto sitno preko 1200 metara piste, racunica za avion u toj konfiguraciji je da je potrebno 1400 metara. Naravno da nije uspeo da poleti na vreme sa te distance, izleteo je sa piste na travu, udario repom o zemlju, a zatim pokosio antene sistema za instrumentno sletanje prilikom cega je ostetio mehanizaciju krila i probio rezervoar za gorivo. Prosao je iznad autoputa na manje od 15 metara visine. Cista je sreca sto su svi ostali zivi, da je prilikom udarca ostetio motore i izgubio snagu, pao bi na autoput i izazvao katastrofu.”
 
aha, mogu da polete ako im toranj ne odobri....taj vojinović je idiot
Видиш по речима ових да су они добили дозволу али да су упозорени да немају довољно дугачку писту и да их је контрола питала да ли су свесни где се налазе.
Зар контрола, ако претпостави да може да избије проблем не заустави полетање? мада сам опет прочитао(опет код Војновића) да је у том случају све на посади.
Бем ли га ипак је то један посебан свет и они знају шта раде, ваљда.
 
Видиш по речима ових да су они добили дозволу али да су упозорени да немају довољно дугачку писту и да их је контрола питала да ли су свесни где се налазе.
Зар контрола, ако претпостави да може да избије проблем не заустави полетање? мада сам опет прочитао(опет код Војновића) да је у том случају све на посади.
Бем ли га ипак је то један посебан свет и они знају шта раде, ваљда.
Ma gde smeju da polete, pogotovo u stranoj zemlji....nego neki nepismeni kontrolor sedeo na tornju...demokratski kadrovi ne odgovaraju za greške u državi Srbiji....
 
Ma gde smeju da polete, pogotovo u stranoj zemlji....nego neki nepismeni kontrolor sedeo na tornju...demokratski kadrovi ne odgovaraju za greške u državi Srbiji....
Koliko sam ja gledao djeknu, svi kontrolori leta su angazovani i obuceni od CG firme za kontrolu leta...i dan danas je tako...

Ne zezam se, stvarno Crnogorska sluzba avijacije i dan danas radi obuku, odlucuje ko ce da radi i prima sve kontrolore leta u Srbiji i u BG....
 
Видиш по речима ових да су они добили дозволу али да су упозорени да немају довољно дугачку писту и да их је контрола питала да ли су свесни где се налазе.
Зар контрола, ако претпостави да може да избије проблем не заустави полетање? мада сам опет прочитао(опет код Војновића) да је у том случају све на посади.
Бем ли га ипак је то један посебан свет и они знају шта раде, ваљда.
Nema tu poseban svet.....poseban svet je kad udjes u WC pa ga silji tamo koliko hoces, necu nista da kazem...ovako nema nista ej mi smo se dogovorili....jeste, aaha,

Sve se to ponavlja stalno...
I na hirurgiji , i na Dedinju , ja sam svedok da na VMA u vreme kad je VMA bio VMA nije moglo tako , tj ono sto mora mora da se odradi...
Sad ajd hoces ovako hoces onako , hoces bez poklopca, hoces bez tocka, bez prozora, samo leti na ispod 3000m visine...
 

Back
Top