АПИС - МЕТАФОРА СРПСКЕ ПОЛИТИЧКЕ СВЕСТИ ИЛИ ЗАБЛУДА

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
WIBU:
85% gradjana ove zemlje NE MISLI KAO VI IZ SRS, a s obzirom na to da vi neistomlisljenike nazivate svim onim socnim epitetima ne nadajte se bilo cemu vecem dok se bar malo ne upristojite!
Нама је и оволико довољно. Ви промислите шта ће ваши када сиђу са власти. Ала ће бити весло! Писаће штампа у наставцима, а бежанија преко гране таква да ће бити редови на граничним прелазима. Али све мислим да ће наши кадрови међу Цариницима херметички затворити границу.
 
paola:
Нама је и оволико довољно. Ви промислите шта ће ваши када сиђу са власти. Ала ће бити весло! Писаће штампа у наставцима, а бежанија преко гране таква да ће бити редови на граничним прелазима. Али све мислим да ће наши кадрови међу Цариницима херметички затворити границу.
jadna,poremecena,isfrustrirana,klimakterichna zeno..pa kome ti pretis? koga ces ti muchenice da zatvoris? ti i tvoji radikalski dzulovi...pretis terorizmom i ubistvima..fuj,bre..vi ste bre dno dna...sad mi je jasno zasto vas toliko mrzim,mrzim vas bre iz dubine duse,vi ste kancer na tkivu srbije...
 
Pagan, polako. A ti Paola, stvarno te ''emocije'' gledaj da trošiš negde drugde. Način na koji pišeš, ponekad i šta pišeš, priču može odvesti samo u jednom smeru, a taj smer nam ne odgovara. Gledaj da malo smiriš situaciju ako ikako možeš. Neko opsuje, neko uvredu, neko proziva, neko lupeta, neko spamuje... Spisak dugačak, a posledice po temu i učesnike uvek iste.
 
serb_pagan:
jadna,poremecena,isfrustrirana,klimakterichna zeno..pa kome ti pretis? koga ces ti muchenice da zatvoris? ti i tvoji radikalski dzulovi...pretis terorizmom i ubistvima..fuj,bre..vi ste bre dno dna...sad mi je jasno zasto vas toliko mrzim,mrzim vas bre iz dubine duse,vi ste kancer na tkivu srbije...
Јомини, Јомини, јел читаш ти ово? Замисли када би неки радикал овако лупетао? Шта би му твоја канцеларија урадила? Ти паганини, баш умеш да се изнервираш! Чувај то мало живаца и памети, требаће ти. Озбиљна дискусија тек следи. Али, ти то не разумеш. Гушиш се у свом мутљаку! Жалим те. Таквима и сама помисо на радикале на власти изазива прединфарктну кризу. Чувај се, дечко мој (од 70 година!)
 
serb_pagan:
jadna,poremecena,isfrustrirana,klimakterichna zeno..pa kome ti pretis? koga ces ti muchenice da zatvoris? ti i tvoji radikalski dzulovi...pretis terorizmom i ubistvima..fuj,bre..vi ste bre dno dna...sad mi je jasno zasto vas toliko mrzim,mrzim vas bre iz dubine duse,vi ste kancer na tkivu srbije...


Nisi ni ti cvjecka. Ukoliko me pamcenje dobro sluzi ti si pricao o nekakvom kicenju bandera Julovcima.
 
jomini:
Pagan, polako. A ti Paola, stvarno te ''emocije'' gledaj da trošiš negde drugde. Način na koji pišeš, ponekad i šta pišeš, priču može odvesti samo u jednom smeru, a taj smer nam ne odgovara. Gledaj da malo smiriš situaciju ako ikako možeš. Neko opsuje, neko uvredu, neko proziva, neko lupeta, neko spamuje... Spisak dugačak, a posledice po temu i učesnike uvek iste.
Јомини, опет шибаш погрешног коња! Најбоље би било да ми не одговарамо на бестидне увреде напаљених типова који се као чичак каче увек на радикале! Можда да забраниш свим радикалима приступ, па "мирна Бачка"?
 
paola:
Јомини, опет шибаш погрешног коња! Најбоље би било да ми не одговарамо на бестидне увреде напаљених типова који се као чичак каче увек на радикале! Можда да забраниш свим радикалима приступ, па "мирна Бачка"?
Šibam, a? Neka ti bude... Ja sam veoma biranim rečima govorio, a mogla bi i ti probati.
 
UofC:
Nisi ni ti cvjecka. Ukoliko me pamcenje dobro sluzi ti si pricao o nekakvom kicenju bandera Julovcima.
Е, па то се не рачуна! То се односи на ЈУЛ-овце, а може и радикали, у пакету. сачувај боже да је помислио на ЛДП, ДС, Г17...
 
jomini:
Šibam, a? Neka ti bude... Ja sam veoma biranim rečima govorio, a mogla bi i ti probati.
Моје речи су врло пробране! Анализирај моје постове и упореди их са којечијим са Форума. Када неко изврне смисао теме и види невидљиво, па три томе нема ни знања ни такта за дискусију, него само дисквалификације, како другачије да ми одговориш него мало иронично, мало цинично. Али, све у границама фер плеја и културе, као када разговараш са недораслим саговорником.
 
paola:
...као када разговараш са недораслим саговорником.
Vidi sada... Ovo je ravno direktnoj uvredi s jednom razlikom. Uvreda je i čin bezobrazluka i nekulture, a ovo, ova nadmenost, šta li je već, prelazi svake granice. To stalno radiš i time ometaš normalan tok razgovora, baš poput uvreda i psovki.
 
jomini:
Vidi sada... Ovo je ravno direktnoj uvredi s jednom razlikom. Uvreda je i čin bezobrazluka i nekulture, a ovo, ova nadmenost, šta li je već, prelazi svake granice. To stalno radiš i time ometaš normalan tok razgovora, baš poput uvreda i psovki.
Па када се неко понаша као недорасло дериште и крешти и дури се, без повода и аргумената, као паганини, како то другачије назвати него инфантилним и недораслим понашањем'? где ти видиш овде увреде и псовке у мојим постовима? А у дргим постовима? Видиш ли их?
 
paola:
Па када се неко понаша као недорасло дериште и крешти и дури се, без повода и аргумената, као паганини, како то другачије назвати него инфантилним и недораслим понашањем'? где ти видиш овде увреде и псовке у мојим постовима? А у дргим постовима? Видиш ли их?
Ako si pismena kao što mislim da jesi, možeš da primetiš da sam izjednačio tvoj način konverzacije sa psovkama i uvredama pojedinih učesnika koje upravo ti osuđuješ. Nisam nigde rekao da ti psuješ. Ne driblaj me, nisam ja neki tvoj učenik koji misli da su nastavnici i profesori oni-koji-imaju-odgovor. Preskoči mene.
 
jomini:
Ako si pismena kao što mislim da jesi, možeš da primetiš da sam izjednačio tvoj način konverzacije sa psovkama i uvredama pojedinih učesnika koje upravo ti osuđuješ. Nisam nigde rekao da ti psuješ. Ne driblaj me, nisam ja neki tvoj učenik koji misli da su nastavnici i profesori oni-koji-imaju-odgovor. Preskoči mene.
Ма, како можеш једну цивилизовану и аргументовану дискусију да изједначаваш са псовкама? Осим ако ово није припрема за перфидно затварање теме или бан. Не мораш ми ни одговорити. Не дриблам те, само ми је жао што ниси увек објективан. А то се не односи само према мени. То сам приметила и према још некима. Али, вретимо се теми. Мислим да дискусије и квалификације Пагана нису релевантне за смисао теме.
 
paola:
Ти си меродаван да оцењујеш нечију памет? Како високо мишљење имају понеки медиокритети о себи? То им је иначе одлика!

naravno da sam merodavan...svako je merodavan...to je subjektivna stvar...
u kom sam smislu mediokritet? posto se ocigledno poznajemo, da to mozes da ocenis... :roll:

ako bi razradila temu koju si pocela, al' da bude smislena, a ne nediskriminitorno pljuvanje po...ne znam kome...DOSu, koji se raspao pre nekoliko godina :roll: ...to bi menjalo moj kompletan utisak...
ja volim istorijske paralele... :smile:
 
paola:
Какав патолошки страх од феномена "Апис"! Овде се више говори о препознавању стања и положаја Србије и српског народа онда и сада. разрешење не мора да се одвија по таквом клишеу. Срби су и пре убијали своје властодршце (или их испоручивали у Хаг, једини у свету!), али један је Александар Обреновић! И тако нешто не мора нужно да се понавља на такав начин! Српски владароубице су врло маштовити. То се показало и на примеру Милошевића. Апис је само симболика. Може се свргнути режим и политичким изборима, па ако се "победа" не призна извести народ на улице, затражити помоћ Легије, запалити парламент, РТС, полицијске станице, покупити оружје... па када се властодржац дозове памети и не изведе тенкове на улицу и тиме заштити тај исти народ од себе, онда га спаковати па у неки нови Хаг!
Molio bih prevod,od bilo koga,ovog crvenog dela citata.Ne zelim verovati da pise onako kako sam ja shvatio,pa zivim u nadi... :shock: :confused:
A sto se tice plavog dela,mene on,ipak,asocira na potragu za nekim novim Apisom i na sledstveni tok dogadjaja, :shock: koji se,uzgred, i desio 12.03.2003.Je li to poziv na rehabilitaciju "oka sokolovog" i oprost(slicno onom Amfilohijevom,pored odora pokojnog premijera)? :shock:
Generalno,paola,ne vidim kako si mi ti to replicirala.Ovo mi lici na manifestaciju frustracije zbog stvari koje su se morale desiti i dobro je da jesu(naravno,pricam o neminovnosti isporucivanja predsednika SPS-a i bivseg predsednika Milosevica).
 
paola:
Да ли је превирање на савременој српској политичкој сцени дошло дотле да се историја понавља? Да ли је српски народ доведен у ситуацију, у којој је био за време краља Александра Обреновића, да због претеране везаности за Западне силе и њихову антисрпску политику, да се окрене себи и унутрашње проблеме решава на национално достојанственији начин? Паралеле су очигледне! Народ доведен на маргине и унутрашње и спољашње политике, подцењен и уцењен сталним диктатима "међународне заједнице" стење и чути. Докле? Положај Срба у Босни, на Космету, у Хрватској.... и у самој Србији је очајан. Ко нуди решење? Шта нам је чинити?
U, pa paola Ja mislio vi radikali Miroljubivi....Hvala ti što si mi razbila iluziju :evil: :evil: :evil:
 
Nexus 6:
naravno da sam merodavan...svako je merodavan...to je subjektivna stvar...
u kom sam smislu mediokritet? posto se ocigledno poznajemo, da to mozes da ocenis... :roll:

ako bi razradila temu koju si pocela, al' da bude smislena, a ne nediskriminitorno pljuvanje po...ne znam kome...DOSu, koji se raspao pre nekoliko godina :roll: ...to bi menjalo moj kompletan utisak...
ja volim istorijske paralele... :smile:
Када би ваше ДОС-овске теме биле постављене и разрађене бар приближно овако све би било културније и лепше. Толико пљујете и лепите етикете радикалима да сте се и сами упљували дозлабога!
 
DB 06:
Molio bih prevod,od bilo koga,ovog crvenog dela citata.Ne zelim verovati da pise onako kako sam ja shvatio,pa zivim u nadi... :shock: :confused:
A sto se tice plavog dela,mene on,ipak,asocira na potragu za nekim novim Apisom i na sledstveni tok dogadjaja, :shock: koji se,uzgred, i desio 12.03.2003.Je li to poziv na rehabilitaciju "oka sokolovog" i oprost(slicno onom Amfilohijevom,pored odora pokojnog premijera)? :shock:
Generalno,paola,ne vidim kako si mi ti to replicirala.Ovo mi lici na manifestaciju frustracije zbog stvari koje su se morale desiti i dobro je da jesu(naravno,pricam o neminovnosti isporucivanja predsednika SPS-a i bivseg predsednika Milosevica).
Ово црвено је веж виђен и преживљен сценарио. Може и тако! А што се ви штрецате при анализи таквог развоја догађаја и могуће репризе?
 
paola:
Када би ваше ДОС-овске теме биле постављене и разрађене бар приближно овако све би било културније и лепше. Толико пљујете и лепите етикете радикалима да сте се и сами упљували дозлабога!

toliko o etiketiranju...

ovo nije tema o tome kako "nase DOSovske" teme nisu razradjene, nego o...cemu god...zato i treba da se razradi...jer niko nema pojma sta je pisac hteo da kaze...
dakle...o temi...sta Apis...?
 
serb_pagan:
ludacha je direktno pozvala na izvrsenje drzavnog udara i nadam se da ce je moderatori dozivotno banovati sa foruma krstarice...prizivanje aktivnosti crne ruke znaci jedino to..samo budala to ne vidi...jos gori su oni koji se prave da ne vide to..znaci moderatori,delujte...ludacha je jasno pozvala na ubijanje legalno izabranih srpskih drzavnika...
Serb, bez ljutnje, opet drobish!
Nije pozvala, a ja cu sad da kazem ono sto mi je na srcu, pa da vidimo kako ces to da protumacis, i hoces li traziti moje dozivonto banovanje- nema Apisa, nema :cry:
 
Nexus 6:
toliko o etiketiranju...

ovo nije tema o tome kako "nase DOSovske" teme nisu razradjene, nego o...cemu god...zato i treba da se razradi...jer niko nema pojma sta je pisac hteo da kaze...
dakle...o temi...sta Apis...?
Pa, Apis je bio olicenje enegrgicnog i hrabrog oficira(nastranu sto je bio uzuzetno stasit:)
i kazu, sazdan samo od vrlina koje krase jednog oficira, i sad ide ono sto je interesantno, neki kazu da je to sto je on smatrao da se sve kad je rec o drzavi i diplomatiji trebali resavati na vojnicki nacin (znamo kako) dok drugi misle da je to bila vrlina.
Ne znam sta bi nama danas bilo dobro, ne mogu da razlucim, mozda pomalo :confused:
 
paola:
Ово црвено је веж виђен и преживљен сценарио. Може и тако! А што се ви штрецате при анализи таквог развоја догађаја и могуће репризе?
Ako bi se pojavio vlastodrzac kao onaj sto je svrgnut 5-og oktobra,ne bih se ja strecao od reprize tog dogadjaja.
Medjutim,strecnula me je ona odrednica "vladaroubice",koja se jasno odnosi na tadasnje "prevratnike"(da ih tako nazovem grubo).Nikoga oni nisu ubili.Cemu takvo izvrtanje cinjenica?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top