АПИС - МЕТАФОРА СРПСКЕ ПОЛИТИЧКЕ СВЕСТИ ИЛИ ЗАБЛУДА

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па да наставимо мало

That whenever any Form of Government becomes destructive of these ends, it is the Right of the People to alter or to abolish it, and to institute new Government, laying its foundation on such principles and organizing its powers in such form, as to them shall seem most likely to effect their Safety and Happiness.

Е то вам је "господо" (или боље да кажем другови) Декларација независности ваших омиљених Сједињених Држава.
Дакле одлучите се већ једном да ли сте за права народа или за неко дириговање из центра. А не како вам када одговара.
 
Duh Sekire:
И као ниси се обраћао радикалима као примитивцима?
А да ли си се бунио када су се други тако обраћали?
Да ли си указао на њихову површност?!?

ja svakome dam sansu, ako se on/a pokaze kao primitivac, sta me sprecava da mu se tako i obracam...a i tada se ne spustam na taj nivo...
a sada izbegavam da ulazim u diskusiju sa glupim ljudima...

i da, bunio sam se... kada je izasla Kandicka sa optuzbom da je Nikolic ubijao civile...temu protiv toga sam ja postavio, ako se ne secas...

i nemoj mi ti drzati moralne pridike, molim te...gospodine "komunizam je dobar, dokle god ja ne zivim u njemu"
 
Па ајде да онда банујемо овог бата кроу-а (а и оног другог) који не схватају шта је паганство - мисле да су пагани зато што не верују у Христоса већ у једног другог (самопроглашеног) месију.
Да и не говорим о нелогичности антисемитизма и истовремене одбране јеврејских вредности... :roll:
 
Nexus 6:
i da, bunio sam se... kada je izasla Kandicka sa optuzbom da je Nikolic ubijao civile...temu protiv toga sam ja postavio, ako se ne secas...

i nemoj mi ti drzati moralne pridike, molim te...gospodine "komunizam je dobar, dokle god ja ne zivim u njemu"

"Онај ко мисли да је савршен нека први баци камен."

А онај ко не мисли да је савршен такође може бацити камен, али нека јасно одабере страну. Има само мали проблем. Одабир стране искључује објективност. Онај ко тврди да је објективан, а говори са позиција једне стране у сукобу, тај је или лицемеран или психички оболео.
 
Nexus 6:
ja se izvinjavam, ali Apis je rehabilitovan iz jedinog razloga da bi se pljuvalo po Karadjordjevicima...inace, kao coveka koji se zalagao za Veliku Srbiju, komunisti bi ga streljali sa obe strane i jos "overili" na zemlji...
Lepo si ovo primetio.
Nego,nije mi jasno iz ovog paolinog uvodnog posta,ko je taj savremeni Apis?
Nadam se da nije onaj sto se smeskao u dvoristu vlade pre par meseci :shock: ili onaj hromi spisatelj?
I na kraju,zar pored tako izvesne pobede radikala(kako sami tvrde) treba razmatrati "Apisov model"?!
 
Nexus 6:
ja se izvinjavam, ali Apis je rehabilitovan iz jedinog razloga da bi se pljuvalo po Karadjordjevicima...inace, kao coveka koji se zalagao za Veliku Srbiju, komunisti bi ga streljali sa obe strane i jos "overili" na zemlji...

hteo je on i aleksandra karadjordjevica da zvekne

e bio je legenda... svaka mu chast!
 
DB 06:
Lepo si ovo primetio.
Nego,nije mi jasno iz ovog paolinog uvodnog posta,ko je taj savremeni Apis?
Nadam se da nije onaj sto se smeskao u dvoristu vlade pre par meseci :shock: ili onaj hromi spisatelj?
I na kraju,zar pored tako izvesne pobede radikala(kako sami tvrde) treba razmatrati "Apisov model"?!


kako da ne treba????

pa treba i sad, a i ako radikali pobede! 8)
 
Duh Sekire:
"Онај ко мисли да је савршен нека први баци камен."

А онај ко не мисли да је савршен такође може бацити камен, али нека јасно одабере страну. Има само мали проблем. Одабир стране искључује објективност. Онај ко тврди да је објективан, а говори са позиција једне стране у сукобу, тај је или лицемеран или психички оболео.

gresis...
ja tezim objektivnosti u svemu, pogotovo na ovom forumu i politici uopste...i bas tako znam da sam u pravu...ne mislim, nego znam...i ne pada mi na pamet da bacam kamenje...a i ako ga nekad bacim, to radim da bih nervirao idiote...isto kao i ti...

a ima samo jedan drugi problem...svet nije savrsen...nije crno-beli...

sustinski, Kastro je bolji od Batiste...sustinski i od Regana...a objektivno...kako ja da pogledam u oci nekog Kubanca koji mi se zali da ga policija lema jer voli da slusa americku muziku, i kazem mu da je Kastro super?
 
JABUCHILO:
mozes da objasnis na sta tacno mislis kada pravis tu paralelu?


postavio sam temu odavno, al' da ne trazis...ukratko...
izgubljen rat, nezaposlenost mladih, razocaranost u demokratiju...porast popularnosti ekstremnih politickih opcija...
tj. besposleni mladi ljudi, povredjenog nacionalnog ponosa, razocarani u demokratiju...recept za katastrofu...potrebna je samo varnica...
 
Nexus 6:
sustinski, Kastro je bolji od Batiste...sustinski i od Regana...a objektivno...kako ja da pogledam u oci nekog Kubanca koji mi se zali da ga policija lema jer voli da slusa americku muziku, i kazem mu da je Kastro super?

Па немој ни да га гледаш.
ЛДП Прока је лепо рекао "од свих неправди на свету..."
А ја бих му рекао како је жртва историјских околности. А и нисмо на овој планети само да бисмо уживали.
 
Duh Sekire:
Па немој ни да га гледаш.
ЛДП Прока је лепо рекао "од свих неправди на свету..."
А ја бих му рекао како је жртва историјских околности. А и нисмо на овој планети само да бисмо уживали.

ma super... :roll:
nemoj ti da gledas Iracanina sa delom tomahavka u glavi... :roll:
 
Nexus 6:
gresis...
ja tezim objektivnosti u svemu, pogotovo na ovom forumu i politici uopste...i bas tako znam da sam u pravu...ne mislim, nego znam...i ne pada mi na pamet da bacam kamenje...a i ako ga nekad bacim, to radim da bih nervirao idiote...isto kao i ti...

a ima samo jedan drugi problem...svet nije savrsen...nije crno-beli...

sustinski, Kastro je bolji od Batiste...sustinski i od Regana...a objektivno...kako ja da pogledam u oci nekog Kubanca koji mi se zali da ga policija lema jer voli da slusa americku muziku, i kazem mu da je Kastro super?


pa nije bas tako da ih lema policija za to...
ali pazi Kuba ima sankcije od te iste Amerike jos od '61 godine...(sto je ako izracunas jako puno godina) te je donekle razumljiva prica zasto je ta muzika zabranjena i ne rado slusano...Naravno razumem ja tebe da ti pricas o principu i slobodi izbora, ali ima tu uveki ona druga strana..
 
Nexus 6:
ma super... :roll:
nemoj ti da gledas Iracanina sa delom tomahavka u glavi... :roll:

Е па ја гледам Ирачана зато што је томахавк од исте силе могао да заврши и у мојој глави.
Капираш?
Не верујем.
А онај ко забрањује Кубанцу да слуша неку музику не забрањује мени, нити ми је раније забрањивао, нити ће ми икада забрањивати. Е то је битна разлика.
 
Duh Sekire:
Е па ја гледам Ирачана зато што је томахавк од исте силе могао да заврши и у мојој глави.
Капираш?
Не верујем.
А онај ко забрањује Кубанцу да слуша неку музику не забрањује мени, нити ми је раније забрањивао, нити ће ми икада забрањивати. Е то је битна разлика.

da se ostavimo muzike i koncentrisemo na policijsko lemanje...
na pomen demokratije, tenkovi na ulice...
e, isti taj ko lema Kubanca, je lemao i ljude ovde, i preti da ih lema ponovo...
jel' ti kapiras?
 
Исти?
milosevic-photo.jpg


fidel_castro.jpg


Не буди смешан?
И шта си ти Милошевићев пропагандиста?!? Па он се представљао као неки Че Гевара или Фидел Кастро.
Не, разлика није само визуелна. Мада и та је довољна, али пошто сам у неким другим случајевима био против визуалних поређења, не бих да будем недоследан.

Као прво - Кастро је хтео да се договори са Американцима, али су њима интереси мафије били битнији.
Милошевићу су Американци нудили договор, он се сам курчио.
То је битна разлика.

Ако желиш да поредиш учи мало историју. Мада свако поређење је мање више неумесно. Не можеш два пута ући у исту реку.
Ја не морам шта да поредим у случају Ирака. Ирачане су бомбардовали Американци, мене су бомбардовали Американци. Погазили су Уједињене Нације, радили су то без резолуције СБ, онда, раде и сада. Прошло је само неколико година, а ипак се променила администрација. Када се има у виду шта су пре радили исти Американци јасно је да то није проблем једне администрације него једне државе која се понаша као планетарни каубој.

Слобода се прво и основно може дефинисати као спољна. Оног момента када је народ слободан од спољних завојевача он може сам градити власт. Шта ако је већина за комунизам? Или да не буде демократских избора? Шта ако је 99% против америлке музике? Па имају они добру кубанску. Онда онај 1% може да се одсели.
 
Nexus 6:
a sta ako nije...?
sam smisli...da li je moguce da 99% ljudi bude za nesto...ili protiv...?

sustina svega je da budes iskren prema sebi, pa i prema svima ostalima i odgovoris na pitanje u kakvoj zemlji ti zelis da zivis?

Ако није нека дигну револуцију. Своју власт је лако збацити. Ако не могу ко им је крив.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top