Apatija, depresija, dosada...

ja nisam :D

ja sam oduvek bio na granici izmedju bedaka i dobrog raspolozhenja, nikad jedno nikad drugo, manje vishe. ne kazhem da je to dobro... meni i nije. dosadno je. ocju i ja da plachem zato shto me niko ne razume na celom ovom jebenom svetu, a ne da mi ovako puca prsluk za sve to (:
 
Keeper:
@ love_girl:

naravno da te niko ne razume i da si nesrecjna, ti si sama na svetu u svom pubertetu ;p
pazi shto se rimuje.

ti si sama na sveeeetuuuu
u svom puberteeetuuuu


zajebo sam i vladu georgijeva :D

n018.gif

GEORGIEV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a020.gif
 
cek' da dodjes na fakultet.
tek ces tada shvatiti da ipak jeste bilo dobro u srednjoj skoli.
a ondaK nece biti mesta za plakanje i tugu jer ces morati da ucis ko nenormalan (makar ako si na mom fakultetu) i da strepis da li ces pored silnog ucenja uspeti da das uslov.a padanje ispita bice ti kao "dobar dan" .taj prvi je definitivno najgore podneti,ali posle se naviknes :roll:
meni je najgori peiod u zivotu sada bio kada sam krenula na fakulktet,ceo prvi semestar.najredije bih ga izbirsala iz secanja i bacila se na nesto drugo.ovako samu sebe mucim.ali,kao sto rekoh,naviknes se :mrgreen:
srednja skola bese ko pesmica,a sada.... :shock:
 
eeeh, kao vi o srednjoj, ja tako mislim o osnovnoj. da je bilo lako, kako su srecnici oni koji su tu... a kad malo bolje pogledam, pa nije njima uopste lako.

@banshee, dadimar : sumnjam da ste obozavali srednju dok ste isli u nju. :P sve dodje na isto - sto prodje, cini se lepim...
 
Ja sam najsrecnija kada me ostave na miru... nema mi nishta smornije nego kada me neko pochne zapitkivati: "Pa shta ti je? Shto si neraspolozena?... bla, bla"... zato uvijek izgledam veselo... i to, pored dobiti na kojoj sam (manjak dosadnih pitanja i pokushaja pruzanja podrshke i pomoci... buahaha), ima svoju cijenu - loshu povratnu reakciju.
Zapaze i najmanju promjenu, kao da je moja duznost da se uvijek smijem i budem dezurni zabavljach.
Nego, bolje je i to od...
 
Pa, ja samo kazem :"Nisam raspolozena danas" i to je to. Niko ne postavlja suvishna pitanja...
Nego, ako neshto mrzim je nabedjivanje "Bolje je u srednjoj nego na fax-u; Bolje je u srednjoj nego u osnovnoj"... Mislim, svakome je drugachije iskustvo... Meni je mnogo bolje u srednjoj, uzivam dok mogu, a fax-u mogu samo da se radujem jer je to novo iskustvo (ma koliko muchno bilo) i novi izazov (a ja volim izazove), tako iako ljudi prichaju kako je teshko i sl., ja se radujem... :mrgreen:
 
Moon Child:
Kako se lecite od ovih stvari?
Ja sam trenutno uzasno skenj_ana. ova skola me deprimira. pros'o raspust. zaljubljena a on u * materini... itd.

trenutno se lecim knjigom lust 'n' dust od Ane Vuckovic... kupih je zato sto pocinje sa ovakvom posvetom (izdvajam delove): "onima koji su se nekad osecali mizerno", "onima koji su se osecali usamljeno", "onima koji ne znaju sta hoce", "onima koji cesto placu" , "onima koji su petkom uvece ostajali u svojim sobama", "onima koji razmisljaju o samoubistvu", "onima koji nemaju nikoga", "onima koji su stidljivi", "onim koji pricaju sami sa sobom", "onima koje ratovi ne potresaju, ali ce ih rasplakati jedna pogresna rec", "onima koji bi umrli za svoje prijatelje", "onima koji hoce da imaju svoj bend, a ne znaju kako", "onima koji hoce da budu pisci, a ne znaju kako", "onima koji zive u proslosti", "onima koji vole kisu i njen zvuk".... "onima koji mastaju o istoj stvari 3459. noc za redom"....
i tako. smorila sam ali morala sam ovo da otkucam, a vi ne morate da citate enivej...
i ne znam zasto uvek slusam neku bedak muziku kad sam ovakva. samo je jos gore... :(


1. Onima koji hoće da budu pisci a ne znaju kako.


2. Ha, ha, ha, ha, ha, ha.


3. Ko je Ana Vučković?
 
Tinar:
Upravo tako. Ne volim shto ljudi tako olako koriste rech "Depresija". Niko nije stvarno ni svestan shta je to. Zbog depresije se ide chak i u bolnicu...
da, ali klinAchka depresija mozhe dovesti do klinIchke depresije
postoje osobe koje su takve bile i pre puberteta. josh i gore.
pa kako onda na pubertet i godine da svalish krivicu?

dalje, meni sad u srednjoj stvarno jeste bolje... ne znam... valjda smo zreliji pa samim tim i sposobniji i odgovorniji shto se prijateljstava tiche...



@scharfschuetze
2. shta je tachno smeshno?
3. ko je ona? :?
 
Moon Child:
da, ali klinAchka depresija mozhe dovesti do klinIchke depresije
postoje osobe koje su takve bile i pre puberteta. josh i gore.
pa kako onda na pubertet i godine da svalish krivicu?QUOTE]

Moony,je totalno u pravu.
Ne kazem da ne postoje ljudi koji se prosto prenemazu,ali velika je kolicina tinedzera(kao i starijih,a vala i mladjih)koji su nesrecni iz valjanih razloga.
Nekad ljudi to uospte ne primete.
Jako su cesto to bas one osobe koje se nikad ne cine nesrecnima.
Znam iz licnog iskustva.
Niko nije znao kako se decko osecao.
I cap-puko je-dovijdnja prijatno.
Nikome nije rekao.
Ni prijateljima,roditeljima,meni,kome god da je lose.
I sad na sta da svalis krivicu?
Na njega?
Na njegove godine?
Na okolinu?
U sustini na sve te elemnte,jer sve utice.
I onda da,treba citati knjige,pa ako te vec ne ucine da se osetis bolje,pomislices "ima ljudi koji se isto tako osecaju,ili im je cak gore",...u najgorem slucaju makar ces se na neko vreme zaokupiti.
 
Girl next door:
@moon child::: gde si kupila tu knjig? ja je nigde nisam videla(~~~
zainteresovala si me posvetom :P

chini mi se da beshe plato.
josh jedna sjajna knjiga o depresiji je prozak nacija-elizabet vercel.... preporuchujem...

slazhem se sa Alyonom.... a ja mislim i da je nasha generacija generalno depresivna.... valjda zato shto nam je sve dato na tacni, ni za shta ne moramo da se borimo... pritom mislim na to shto imamo i shta da jedemo, i gde da spavamo, i uglavnom i roditelje, svi smo zavrshili/zavrshicjemo neke shkole.... i onda pochnu da te zaokupljaju neke negativne stvari... josh ako si mrakacha osoba po prirodi i na sve gledash sa one tamne strane ume da bude bash zajebano....
 
Moon Child:
a ja mislim i da je nasha generacija generalno depresivna.... valjda zato shto nam je sve dato na tacni, ni za shta ne moramo da se borimo... pritom mislim na to shto imamo i shta da jedemo, i gde da spavamo, i uglavnom i roditelje, svi smo zavrshili/zavrshicjemo neke shkole.... i onda pochnu da te zaokupljaju neke negativne stvari... josh ako si mrakacha osoba po prirodi i na sve gledash sa one tamne strane ume da bude bash zajebano....
Slazem se sa tobom, i te kako... Ima to velikog uticaja, ali ponovo, ti mozesh samog sebe da "disciplinujesh". Mislim, ima perioda kad te zaokupljaju crne misli ali morash da se potrudish da drugachije gledash na stvari, da te ponekad boli uvo i da pokushash da budesh bar malo optimistichniji chovek po prirodi...
 
Da,ali ne mogu bas sve osobe da se izbore sa problemima.
Niti sa tim obicnim pubertetskim bedacima.
Moja nekadasnja naj drugarica je imala problema.
Ogromnih. Bedak,izgubila caleta,svasta joj se desilo.
I izvukla se ona posle nekog vremena,normalno izgledala,krenula da uci,da se sredjuje.
Kad posle mesec dana normalnog ponasanja,vidim je sa cigarom u ruci,onda preko dana razvaljena od rakije.
I sada ko zna gde je.
Cula sam kako se drogira i kako ju je nasla policija 3 dana posle neke zurke na ulici,pre par meseca.
Ne zelim da znam u kakvom je sada stanju.
A da ne pominjem kako je bila u novinama da je prebila sa drustvom baku {koja ju je pri tom izdrzavala i kod koje je zive;a} i mamu {koja je psihicki bolesnik}..
Toliko ima slucaja...:(
 

Back
Top