Apatija, depresija, dosada...

@ Hokli (smeta li ti da te ovako zovem?)

Aha, imali smo u petak jedan chas i mi - bilo je fantastichno! Ja inache obozavam psihologiju, a profesorica radi i kao psiholog u nashoj shkoli, tako da je poznajem od ranije. Ta zena je bash pametna, dovoljno je samo da steknesh neki uvid u njen jako bogat vokabular... I da, zaista, "chitala" je i nas - istina, to joj je u neku ruku posao, ali vidim da se zaista razumije.
Mada, ja mrzim seciranja mog uma, kada neko pokushava da otkrije shta se dogadja u meni, tako da zauzmem neki neutralan stav i nadam se da joj nije poshlo za rukom8)... Funkcionisalo je do sada.
Shta reci - jeeedva chekam sledece chasove. Imam psihologiju vec u utorak, jessss!
 
ja sam bila kod psihologa pre par dana.
sta da kazem, bas je bila fina, lepo smo popricale, but to ne moze da ti resi probleme... samo moze malo lakse da ti bude... jos sam ja 50% vremena pricala o problemima jedne meni drage osobe, a ne o svojim... pa mi je rekla da se ne opterecujem toliko s tim jer ne mogu nista da ucinim... a ja nikako da se pomirim s tim da sam nemocna...
 
kako ja ne volim psihologiju, psihologe, psihijatre i ostalu kompaniju... to je neopisivo.

@ Moon Child ~ drago mi je ako ti je pomoglo. (; hm, nisi nemocjna da budesh tu. uvek je lakshe ako znash da je neko jednostavno tu za tebe. ne mora fizichki, duhom. to je chak i bolje...
 
psihologija se, kao i sve drushtvene nauke koje prouchavaju ljude, zasnivaju na nauchnim modelima kako bi uopshte mogle funkcionisati kao nauke i kako bi izvele makar koji zakljuchak. zbog toga podlezhu generalizaciji. mene muka hvata od pojmova kojima recimo sociologija i psihologija oznachavaju ljude. od pre pola veka pa na ovamo, oznachavaju nas, danashnje, kao "org-man" (organization man). recimo. mamu im ja organizujem.
medjutim, psiholozi i sociolozi mogu biti dobri i precizni u pojedinachnim sluchajevima, u praksi. kad mi ovako teoretski seru, ne podnosim ni njih ni njihovu nauku. ljudi nisu modeli. kad se predje ta granica, onda te nauke postaju neshto drugo i bolje.
 
Moon Child:
zasto ne volis? :)
ja to zelim da studiram, mozda :)
ne volim... zato shto se bave ljudskom dushom (ili 'ajde kako kazhu psihom) na nachin... kao da... kao da je to neshto materijalno, kao da... kao da jednostavno nije ~dusha. i uglavnom sve znaju i za sve postoji neki razuman razlog.
ne umem da objasnim... mozhe biti i jako lepa, ali treba se ograditi.
mozhe biti i zanimljiva. sve je pricha, uglavnom 'logichno' (meni ne bash uvek, bicje da imam uvrnutu logiku ;p)... znam da nisam uzela knjigu u ruke da nauchim tokom cele godine, a dobro sam proshla. (: lagana je, ali meni je muchno da na taj nachin razmishljam.
Keeper:
psihologija se, kao i sve drushtvene nauke koje prouchavaju ljude, zasnivaju na nauchnim modelima kako bi uopshte mogle funkcionisati kao nauke i kako bi izvele makar koji zakljuchak. zbog toga podlezhu generalizaciji. mene muka hvata od pojmova kojima recimo sociologija i psihologija oznachavaju ljude. od pre pola veka pa na ovamo, oznachavaju nas, danashnje, kao "org-man" (organization man). recimo. mamu im ja organizujem.
medjutim, psiholozi i sociolozi mogu biti dobri i precizni u pojedinachnim sluchajevima, u praksi. kad mi ovako teoretski seru, ne podnosim ni njih ni njihovu nauku. ljudi nisu modeli. kad se predje ta granica, onda te nauke postaju neshto drugo i bolje.
ne kazhem da se bash potpuno slazhem, mada ne mogu nacji neshto konkretno chemu bih se protivila. u svakom sluchaju, je l' sam rekla da si lik? (;
Keeper:
recimo. mamu im ja organizujem.
hihihihih :mrgreen:

 
Sramota shto sam promashila ovu temu, izgleda da sam gledala samo prvu stranu na listi. /:
Ne mogu chitati odgovore, sada ne.

Tea, prvo da te pitam za shkolu. Zashto dusho ta shkola kada si to zhelela i josh bila prva na listi? Svrati malo na icq, zaboravila sam ti rukopis do sada vecj. ;p

Drugo, vrlo dobro znash da te necju teshiti i ke*ati u vezi zaljubljenosti zato shto (ponovo) znash da cju ti recji kako je divno shto si uopshte sposobna za to... bez obzira na posledice shto se raspolozhenja tiche. Dok god ti mozhesh tako da se zaljubljujesh, ti si nam zdrava. (;*
Kada budesh sama tumarala ulicama u sitne sate i navukla kuchko-ledeno masku, javi mi se da se zajedno ubijemo. ;p Dakle, preskochimo to. :hop: Tako.

Dalje... hej, bash si me zainteresovala za knjigu. Bacam je na gomilu za chitanje. Hvaja. (;
O jea... prochitaj ~Budjenje od Antoni de Meloa. Mislim da se knjiga mozhe nacji, ali ako se zeznesh, mogu ti poslati kopiju (poshtom naravno ;p).

Shta recji vishe? Fak d apatija. Fak d depresija. Fak d dosada. ::F:: ::F:: ::F:: (znash koji je to smiley (; )
Oni koji se osecjaju usamljeno, upravu su. Svi smo mi usamljeni u svojim lavirintima gde cje se neki zavucji u je8eni, prljavi ugao i plakati, drugi cje se cerekati, treceg cje boleti tuki, a chetvrti cje izrachunati najkracji put i preskakti i rushiti zidove. :chika Hipokrat se prevrcje u grobu:
Svi cje izacji odatle, na ovaj ili onaj nachin. Svi su usamljeni, ali ne i napushteni! Rimembr det. (;

Kako god... Gaji ti melanholika u sebi, ali zato raetardima oko sebe koji ciljaju na slabu tachku ponudi flegmu i samo flegmu. Kolerik, sangvinik... sve to gaji u isto vreme u sebi. (;
Nek' te vodi i razum i emocija, budi brza, ,brza' i je8i svima keve. Flegma r00la.


... i svrati na icq... tako ti palente i mleka... (;*
 
Alexandra9:
Tea, prvo da te pitam za shkolu. Zashto dusho ta shkola kada si to zhelela i josh bila prva na listi? Svrati malo na icq, zaboravila sam ti rukopis do sada vecj. ;p
dakle... (vec sam ti rekla, al' ajd')shkola mi je sad ok.... navikoh se, shta znam. sasvim je fino.+shto kad sam u ustanovi nemam vremena za bedachenje i slichne gluposti koje mi padaju na pamet...

Alexandra9:
Drugo, vrlo dobro znash da te necju teshiti i ke*ati u vezi zaljubljenosti zato shto (ponovo) znash da cju ti recji kako je divno shto si uopshte sposobna za to... bez obzira na posledice shto se raspolozhenja tiche. Dok god ti mozhesh tako da se zaljubljujesh, ti si nam zdrava. (;*
Kada budesh sama tumarala ulicama u sitne sate i navukla kuchko-ledeno masku, javi mi se da se zajedno ubijemo. ;p Dakle, preskochimo to. :hop: Tako.
preskochili...
znash celu prichu.
nije poenta toliko u zaljobljenosti, vishe u tome sto ne mogu da pomognem...

Alexandra9:
Dalje... hej, bash si me zainteresovala za knjigu. Bacam je na gomilu za chitanje. Hvaja. (;
O jea... prochitaj ~Budjenje od Antoni de Meloa. Mislim da se knjiga mozhe nacji, ali ako se zeznesh, mogu ti poslati kopiju (poshtom naravno ;p).
Knjiga je super! jako simpatichna. glavna likusha slusha super muziku. ima bend, lepo se oblachi. heheh... ma ne znam, nikad nisam umela da pricam o knjigama k'o normalan chovek...
Alexandra9:
Shta recji vishe? Fak d apatija. Fak d depresija. Fak d dosada. ::F:: ::F:: ::F:: (znash koji je to smiley (; )
Yeah!!! :)

Alexandra9:
Oni koji se osecjaju usamljeno, upravu su. Svi smo mi usamljeni u svojim lavirintima gde cje se neki zavucji u je8eni, prljavi ugao i plakati, drugi cje se cerekati, treceg cje boleti tuki, a chetvrti cje izrachunati najkracji put i preskakti i rushiti zidove. :chika Hipokrat se prevrcje u grobu:
Svi cje izacji odatle, na ovaj ili onaj nachin. Svi su usamljeni, ali ne i napushteni! Rimembr det. (;
svidja mi se ovo, tako bi ga i moja keva srochila. mislim-deo o flegmatiku, koleriku, sangviniku i melanholiku :)

Alexandra9:
Kako god... Gaji ti melanholika u sebi, ali zato raetardima oko sebe koji ciljaju na slabu tachku ponudi flegmu i samo flegmu. Kolerik, sangvinik... sve to gaji u isto vreme u sebi. (;
Nek' te vodi i razum i emocija, budi brza, ,brza' i je8i svima keve. Flegma r00la.
razume se.

Alexandra9:
... i svrati na icq... tako ti palente i mleka... (;*
svratila, upravo pricamo :) :***
 
Nisam samo sigurna kako da shvatim ovaj komplilent da ti zvuchim k'o mamica. :p
... ali dobro, s obzirom da imam 9 godina, a da umem biti dosadna k'o da imam 99... razumem. ;pPp

(;*



Ne zaboravi na ovu temu kasnije. Dopunjuj je rezultatima ,istrazhivanja' and so on, tako da drugi koji se nadju u slichnom sosu pokupe po neku foru za fajront kartu. (;
 

Back
Top