Anksioznost

Da li je neko imao problema sa halucinacijama na početku uzimanja Pakstona?
Ja imam vidne smetnje uveče. Kad se probudim sve mi igra, dupla slika, pomeraju se stvari, preplašena sam.
Počelo je da se dešava 6. dan nakon povećanja sa 10mg na 20mg ujutro, ali i veče pre.
 
Da li je neko imao problema sa halucinacijama na početku uzimanja Pakstona?
Ja imam vidne smetnje uveče. Kad se probudim sve mi igra, dupla slika, pomeraju se stvari, preplašena sam.
Počelo je da se dešava 6. dan nakon povećanja sa 10mg na 20mg ujutro, ali i veče pre.
idi kod lekrara koji ti je to prepisao i razgovaraj s njim o tome,možda treba da ti menja terapiju
 
idi kod lekrara koji ti je to prepisao i razgovaraj s njim o tome,možda treba da ti menja terapiju
Danas sam se čula sa lekarkom i zakazala kontrolu, ona kaže da je najverovatnije zbog povećanja serotonina jer sam osećala i nalete snažnog uzbuđenja. A juče sam uzela manje rivotrila nego inače, pa se možda pakston jače ispoljio. Tek kad sam uveče u tom stanju uzela rivotril mogla sam da zaspim.
 
Danas sam se čula sa lekarkom i zakazala kontrolu, ona kaže da je najverovatnije zbog povećanja serotonina jer sam osećala i nalete snažnog uzbuđenja. A juče sam uzela manje rivotrila nego inače, pa se možda pakston jače ispoljio. Tek kad sam uveče u tom stanju uzela rivotril mogla sam da zaspim.
samo polako.Treba malo veremena da se ubode odgovarajuči lek i odgovarajuća doza...bitno je samo se javiš lekaru odmah ako nešto ne deluje onako kako se očekuje da bi moglo to da se menja.
Inače ja nemam iskustva sa tim lekom,ja sam koristio sidadtu i nisam imao tako neke neželejene efekte...Rivotril mi je ustvari delovao malo neprijatno.Baš je onako znao da me smori i da mi poremeti koncentraciju.Ne znam kako da opišem taj osećaj,ali baš onako me ubijao u pojam pošto me sobori i uspori i nisam bio ni za šta od njega.
 
samo polako.Treba malo veremena da se ubode odgovarajuči lek i odgovarajuća doza...bitno je samo se javiš lekaru odmah ako nešto ne deluje onako kako se očekuje da bi moglo to da se menja.
Inače ja nemam iskustva sa tim lekom,ja sam koristio sidadtu i nisam imao tako neke neželejene efekte...Rivotril mi je ustvari delovao malo neprijatno.Baš je onako znao da me smori i da mi poremeti koncentraciju.Ne znam kako da opišem taj osećaj,ali baš onako me ubijao u pojam pošto me sobori i uspori i nisam bio ni za šta od njega.
Da, mene rivotril baš spusti jako, sklapaju mi se oči od samo 1/4 tablete. Prija jer opusti, ali teže je raditi.A uz to Pakston takođe ima sedirajuće dejstvo, pa nekad baš budem samo za krevet popodne.
 
Da, mene rivotril baš spusti jako, sklapaju mi se oči od samo 1/4 tablete. Prija jer opusti, ali teže je raditi.A uz to Pakston takođe ima sedirajuće dejstvo, pa nekad baš budem samo za krevet popodne.
pravo da ti kažem meni to nije baš bilo prijatno...iz nekog razloga me je još više zabrinjavalo to što nemogu normalno da funcionišem i osećao sam se baš bezkorisno i stvarno nije bilo prijatno...mada to je kod mene verovatno zato što mi anksioznost ide u paketu sa nekom blazom depresijom
 
Neko je pomenuo lek prozac rekavsi da je u Nemackoj zabranjen., Nije naravno zabranjen nego ima drugo
ime jer se radi o generickom leku koji je neuporedivo jeftiniji od originalnog, a sastav je isti.

fluoxetin
 
Fluoxetin je Flunisan?
Izgleda da jeste:):)

  • Lek FLUNISAN sadrži fluoksetin, koji spada u grupu selektivnih inhibitora preuzimanja serotonina (SSRI), i ima antidepresivno dejstvo.FLUNISAN se koristi u sledećim stanjima:Odrasli Velike depresivne epizodeOpsesivno kompulzivni poremećajiBulimija nervoza: FLUNISAN je indikovan kao dodatak psihoterapiji u cilju smanjenja proždrljivosti i povećanog pražnjenja creva.  Deca i ...

  • Flunisan - Fluoksetin

    https://simptomi.rs/lekovi/4124-flunisan-fluoksetin
    Flunisan® se posle oralne primene brzo i dobro resorbuje, a maksimalne koncentracije u plazmi se postižu tokom 4 do 8 sati. Fluoksetin se uglavnom metaboliše u jetri putem N-demetilacije, pri čemu nastaje aktivni metabolit nor-fluoksetin. Lek se distribuira po ćelom organizmu pa je stoga volumen distribucije veliki (12-42 L/kg). Za proteine plazme se vezuje više od 90 % Ieka. Renalna ...
 
Fluoxetin je i Flunisan, i Flunirin i Prozac...Razliciti nazivi za isti lek fluoxetin hidrohlorid.
Da, genericki lekovi imaju razlicita imena, ali je osnovni sastojak identican.
Uvek treba pogledati taj glavni sastojak i sve je jasno. Ja se uvek cudim kad
ljudi insistiraju da lek kao bude originalan ( recimo Bayerov aspirin) jer to zapravo
nista ne znaci, samo 5xvise para.
 
Eto, dosta Vas kuka kako je lsoe na forumu resavati probleme dok se ne dodje do prvog strucnjaka van foruma, a vidite kako neko moze da razmislja! Bas zato ja guram ovaj forum-terapija trip jer su ljudi opusteni i mogu ama bas sve reci jer znaju da niko nikog ne zna !
Ja sam prvo osetio obruc oko glave i aritmije naravno i pacni napad da cu da umrem rak ono ono ubixu nekog ili neko mene, i otisao sam kod doktora i rekao mi je da imam akcioznost dao mi je tablete i bilo mi je dobro, posle 5 meseci opet isto samo jace i aritmije bolovi u grudima i peckanje nekakvo zatim obruc oko glave toplota jaka glava lice i grudi i gušenje, odem kod doktora za ekg i covek kaze decko tebi je sve u redu sa srcem, odem da snimam pluca i tu sve u redu, opet isto posle 3 meseca od straha dobijem gušenje trnjenje lica bol zeluca klimave noge bol u grudima. Ljudi ja nemam više snage :(
 
Ja sam prvo osetio obruc oko glave i aritmije naravno i pacni napad da cu da umrem rak ono ono ubixu nekog ili neko mene, i otisao sam kod doktora i rekao mi je da imam akcioznost dao mi je tablete i bilo mi je dobro, posle 5 meseci opet isto samo jace i aritmije bolovi u grudima i peckanje nekakvo zatim obruc oko glave toplota jaka glava lice i grudi i gušenje, odem kod doktora za ekg i covek kaze decko tebi je sve u redu sa srcem, odem da snimam pluca i tu sve u redu, opet isto posle 3 meseca od straha dobijem gušenje trnjenje lica bol zeluca klimave noge bol u grudima. Ljudi ja nemam više snage :(
Svako na neki svoj način iskipi, i ponekad je stvarno teško biti staložen.
Da li primećuješ da se dešavaju neke slične stvari tih dana kad to doživljavaš?
 
Imam anksioznost i kao posledicu preskakanje srca koje me strasno nervira. Javio sam se psihologu, odradio sam test licnosti ali jos nije bilo konkretnijeg razgovora jer je phisolog otisao na odmor. Ako ima neko da se lecio od istog problema neka mi kaze sta da ocekujem i koliko traje terapija. Konkretno ja osecam strah i teskocu ni od cega, na primer sedim za kompjuterom i odjednom osetim neku tezinu i strah, takodje imam i gomilu nekih tripova i strahova ali ne bih o tome, ovo je sve pocelo nako strasnog dogadjaja i veliko stresa. Molim za pomoc.
ja patim od toga ali zbog gerba. srce mi je u redu ali imam iste probleme. pomaze mi xanax sr1. lexirium 3x. ali xanax je najbolji. probaj s njim.
 

Back
Top