Quantcast

Anksioznost

giravaru

Zainteresovan član
Poruka
315
Ne izgleda mi kao da su to simptomi anksioznosti,mozda bi ti pomogla i neka masaza
To me i buni... Ne znam dal je anksioznost jer se lečim od toga dugo..... Ili od vrata na kojem ima promena... I to zujanje u uvetu.... I kad se sve sabere i oduzme ja u panici.... Bilo da je organskog ili psihičkog porekla...

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
6.405
A mene zanima kakve su vase vrtoglavice... Opis... sta ocesate u glavi i ostalo? Ja danas skoro iz cista mira posto imam fobiju od vrtoglavuca... Ali bukvalno... Krenem da se obuvam i tap da uzmem patike.. Ma kakvi.... glavu ne mogu da spustim dole... Ustanem tj ispravim se ja ono ok... Nista se ne okrece... Opet da uzmem patiku ma kakvi.... Ja jednostavno nisam mogla da pogledam dole i gore... I ne mogu da opisež taj osecaj... Ne znam ni koga da pitam sta to bi... Jel to psiha... Vrat sa kojim imam probleme i degenerativne promene na c2c3.. C3c4.. C4c5 vratim ptsljenovima ali sam imala uglavnom tenzione glavobolje a ovo dole i gore.... Uzas... Pisi te kakve su vama vrt i sta tada radite? Ja sam iskreno bila kao kip... Ma kao statua...🤥😪😔
E veruj mi da anksioznost itekako moze da izazove simptome kao sto su vrtoglavice i ukocenost vrata , ja sam se nazalost dosta dugo drndao sa tim i znao sam jedno vreme bas cesto da imam takve simptome, pogotovo recimo napolju negde ili u guzvi, ono osecao sam se nervozno i napeto i usled te napetosti i misici su mi bili zgrceni i napeti i osecao sam tu neku "ukocenost" u vratu i vrtoglavicu , ono maltene imao sam osecaj kao da moram da se pridrzim za nesto da ne padnem ili ono imao sam osecaj da ukoliko naglo okrenem glavu ili pogledam gore ili u zemlju da ce mi se zavrteti u glavi i da cu se srusiti (sto se naravno nikad nije desilo) ali vremenom kako je popustala anksioznost i kako sam se psihicki osecao bolje i opustenije tako su i ti simptomi polako nestajali i bivali sve redji i manjeg intenziteta.
Probaj recimo da drmnes neki anksiolitik kad se osecas tako ukoceno, neki bromazepam, demetrin, rivotrol ili sta vec uzimas ponekad (meni je znao da pomogne nekad i da ublazi ili neutralise tu vrstu simptoma jer ipak kad se opuste nervi i misici ne bi trebalo da ima ni te "ukocenosti" i napetosti) , ali nazalost da anksioznost izmedju ostalih itekako moze da izazove tu vrstu simptoma kao sto su ukocenost u vratu, glavobolja, vrtoglavica, nesiguran hod i subjektivni osecaj gubitka ravnoteze, itd.

Rayela

Legenda
Poruka
60.117
A mene zanima kakve su vase vrtoglavice... Opis... sta ocesate u glavi i ostalo? Ja danas skoro iz cista mira posto imam fobiju od vrtoglavuca... Ali bukvalno... Krenem da se obuvam i tap da uzmem patike.. Ma kakvi.... glavu ne mogu da spustim dole... Ustanem tj ispravim se ja ono ok... Nista se ne okrece... Opet da uzmem patiku ma kakvi.... Ja jednostavno nisam mogla da pogledam dole i gore... I ne mogu da opisež taj osecaj... Ne znam ni koga da pitam sta to bi... Jel to psiha... Vrat sa kojim imam probleme i degenerativne promene na c2c3.. C3c4.. C4c5 vratim ptsljenovima ali sam imala uglavnom tenzione glavobolje a ovo dole i gore.... Uzas... Pisi te kakve su vama vrt i sta tada radite? Ja sam iskreno bila kao kip... Ma kao statua...🤥😪😔
Nema to veze sa anksioznoscu nego sa tim problemima koje imas na vratu.
Nisi ti jedina koja ima problem sa tom vrtoglavicom, mnogo ljudi to ima iz raznoraznh razloga.
Ne, nije psiha nego je organski problem. Stavi nogu na stolicu pa tako vezuj patike, a ima
silnih vezbi protiv svih mogucih vrtoglavica, pogledaj youtube klipove, to je jedino sto pomaze.
Nije psiha i ne pomisljaj da uzimas neke lekove.
Pisala si da imas problema i sa uhom, eventuano i poremecen centar za ravnotezu, menier?

giravaru

Zainteresovan član
Poruka
315
Koliko dugo se lecis od anksioznosti i kako napreduje?
Lecim se vec 24 god... Necu da gresim dusu ali je bilo perioda kada sam bila normalna... Imam i terapiju koju pijem isto dugo... Ali i pored terapije meni je i dalje ukocen vrat i ako se masiram.... Radim vezbe... Izgleda cu morati da pricekam sa daljim analizama dok se malo virus ne primiti. Svakako je iki od anksioznosti ili od vrata+?!

lupas

Primećen član
Poruka
716
Lecim se vec 24 god... Necu da gresim dusu ali je bilo perioda kada sam bila normalna... Imam i terapiju koju pijem isto dugo... Ali i pored terapije meni je i dalje ukocen vrat i ako se masiram.... Radim vezbe... Izgleda cu morati da pricekam sa daljim analizama dok se malo virus ne primiti. Svakako je iki od anksioznosti ili od vrata+?!
Nacekaces se,ko zna kada ce ovo da stane

kketi

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima. Citam Vase komentare i iskustva kao i savete koje dobijate. Mislim da je jako dobro imati forum gde ce moci da se sto vise pise i prica o ovoj "nocnoj mori" koju sam i ja prosla. Imam dosta iskustva sa svim stvarima koje vi trenutno prolazite. U celoj toj prici sam skoro 6 godina tako da sam prosla dosta toga. Zelela bih da pomognem svima kojima je pomoc potrebna. Moj e-mail je kketi58@yahoo.com. Slobodno pisite ukoliko zelite da popricate sa mnom i podelite Vase iskustvo, a ja cu dati sve od sebe da Vam pomognem. I zapamtite SVE MOZE DA SE RESI ADEKVATNIM TRETMANOM! Niste sami. 🙂

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.