Alternativa pravoslavlju

Ili da osnujem kakvu svoju crkvu. Teška su vremena, inflacija. Tu bi se još moglo zaraditi. Osmislim kakve obrede i molive za ozdravljivanje, skidanje uroka. Malo to zaogrnem u tradicionalizam, a malo i modernizujem; napravim miks.
 
Ili da osnujem kakvu svoju crkvu. Teška su vremena, inflacija. Tu bi se još moglo zaraditi. Osmislim kakve obrede i molive za ozdravljivanje, skidanje uroka. Malo to zaogrnem u tradicionalizam, a malo i modernizujem; napravim miks.
Kupio sam još pre u antikvarijatu polovan trebnik, treba mi još epitrahilj (to ono što visi oko vrata), sašijem mantiju. Šta još treba? Morao bih da pustim bradu. Bradonje deluje nekako produhovljenije. Ali mi brada slabo stoji. Hm.
Gledam po našim krajevima (živim na Zapadu) pop sa kanisterom vode nakupi i po 10.000 evra. "Bacanje vodice"
 
Alternativa pravoslavlju
Krivoslavlje!

Dosao moj drugar posle 10 godina Kenije. Sedimo, pricamo, I pitam ja njega - u sta veruje taj tamo narod?
A on mi kaze:

Dosao beli covek i sve uzasno iskomplikovao!
Некако ми Православна црква на жалост постаје неуверљива. Неслога. Језуитизам. Лицемерство. Грамзивост.
 
Jehovini svedoci ne dolaze u obzir. Oni su pseudohrišćanska organizacija. Za njih Isus nije Bog. Adventisti tj. subotari isto nema šanse da bih svetkovao subotu sa onima koji su razapeli mog Spasitelja i još vikali "krv njegova na nas i našu decu". Ili da mi baba Vajt bude proročica. Bože sačuvaj.
Izvini pises lazi i vredjas mozda si ti pseudohriscanin pa vredjas prave hriscane
JS su pravi hriscani jer se drze izvornog hriscanstva i Bozje reci.
a tvoje neznanje mrznja i predrasude su drugo
premaBibliji Isus je Bozji Sin dakle ne moze biti Bog
Bog je JHVH jehova
to su osnovne stvari iz Biblije koje ne znas
 
Izvini pises lazi i vredjas mozda si ti pseudohriscanin pa vredjas prave hriscane
JS su pravi hriscani jer se drze izvornog hriscanstva i Bozje reci.
a tvoje neznanje mrznja i predrasude su drugo
premaBibliji Isus je Bozji Sin dakle ne moze biti Bog
Bog je JHVH jehova
to su osnovne stvari iz Biblije koje ne znas
Koliko ga zazivaš bez veze jednog dana može stvarno da mu dopizzzdi i da ti pošalje oganj sa neba da umukneš.
 
Kada bih odlučio napustiti pravoslavlje i preći u neku drugu hrišćansku denominaciju, šta biste mi vi koji ste nepravoslavni preporučiili. Samo hrišćanska dolazi u obzir jer jako volim Jehošu-u iz Nazareta, rođenog u Vitlejemu.
Hajde nepravoslavni hrišćani, navedite zbog čega bi se čovek pridružio baš vašoj denominaciji.
Ko kaze hajde kod mene samo jr moja prava ili druga nema alternativu,bbezi od takve.

Uzmi bibliju uporedi ucenja i koja se u potpunoosti slaze sa Biblijjom ona je.
 
https://www.ancientfaith.com/podcasts/features/150000_converts_in_guatemala
150 hiljada ljudi u Gvatemali prišlo Pravoslavnoj Crkvi. Brojčano najveća konverzija jednog naroda u pravoslavlje od preobraćenja Kijevske Rusije 988.

Imaš istorijski primjer evangelizma u Japanu recimo. Sv. Nikolaj Japanski je ostavio 30 hiljada pravoslavnih u Japanu ali zbog progona Carskog Japana to je do danas spalo na 10 hiljada.
 
https://mediacentre.go.ug/media/president-lauds-orthodox-faith-100-years
"The President, who noted with pleasure that the Orthodox Church has 1.4 million members in Uganda, urged its leaders to mobilize their members towards poverty eradication adding that it was now time for them to sensitise wananchi into commercial activities, like modern agriculture, services, industries and ICT."
Лепо да има и тога. Није тема, али бих препоручио свима да се сваки дан моле за душе упокојених родитеља, предака, родбине, кумова, пријатеља, комшија. То Бог јако цени. Тако помажете и њима и себи.
Одлучио сам да више не пишем на форуму где се позива на убијање Украјинаца и велича исто и никоме ништа. Узрастајте у Христу и чувајте се јереси.
 
Лепо да има и тога. Није тема, али бих препоручио свима да се сваки дан моле за душе упокојених родитеља, предака, родбине, кумова, пријатеља, комшија. То Бог јако цени. Тако помажете и њима и себи.
Одлучио сам да више не пишем на форуму где се позива на убијање Украјинаца и велича исто и никоме ништа. Узрастајте у Христу и чувајте се јереси.
Треба се молити за крај тог братоубилачког рата а не крволочно навијати за једну или другу страну.
 
Ime isusa Jehoshua znaci Jehova je spasenje


:)
BOG JHVH nas spasava preko zrtve Isusa Hrista.

Jovan 3:16 16 Jer je Bog toliko voleo svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.

Od Boga JHVH nam zavisi vecni zivot.
Ајде мућни главицом. Ако је Христос наш Спаситељ а како ти кажеш Јахве је спасење тј. Спаситељ шта ти то говори? Христос = Спаситељ и Јахве = Спаситељ. Мало основношколске математике.
 

Back
Top