Alternativa pravoslavlju

Kada bih odlučio napustiti pravoslavlje i preći u neku drugu hrišćansku denominaciju, šta biste mi vi koji ste nepravoslavni preporučiili. Samo hrišćanska dolazi u obzir jer jako volim Jehošu-u iz Nazareta, rođenog u Vitlejemu.
Hajde nepravoslavni hrišćani, navedite zbog čega bi se čovek pridružio baš vašoj denominaciji.
vidi koje bi duhovne benfite imao. Osim pravoslvlja nisam nasao mnogo toga korisnog.....
Centralno ucenje u pravoslavlju je o prelesti, to niko drugi nema, pa su onako,.... hgh
 
vidi koje bi duhovne benfite imao. Osim pravoslvlja nisam nasao mnogo toga korisnog.....
Centralno ucenje u pravoslavlju je o prelesti, to niko drugi nema, pa su onako,.... hgh
Pravoslavlje ovakvo nekako zavađeno između sebe (Carigrad-Moskva, Moskva-Aleksandrija, Ukrajina), zamućeno ekumenizmom (nije sigurno u sebe da li je ono prava Hristova crkva ili su i druge denominacije deo te Crkve - teorija grana), sad se grle sa papom, sad ne valja papa, pa su papisti jeretici, pa nisu, pa opet priznaju svete tajne papista, zapadne svetitelje priznaju evo veliki pravoslavni bogoslovi današnjice. Cela zbrka u verovanju i praksi.
 
Jehovini svedoci ne dolaze u obzir. Oni su pseudohrišćanska organizacija. Za njih Isus nije Bog. Adventisti tj. subotari isto nema šanse da bih svetkovao subotu sa onima koji su razapeli mog Spasitelja i još vikali "krv njegova na nas i našu decu". Ili da mi baba Vajt bude proročica. Bože sačuvaj.
 
Pravoslavlje ovakvo nekako zavađeno između sebe (Carigrad-Moskva, Moskva-Aleksandrija, Ukrajina), zamućeno ekumenizmom (nije sigurno u sebe da li je ono prava Hristova crkva ili su i druge denominacije deo te Crkve - teorija grana), sad se grle sa papom, sad ne valja papa, pa su papisti jeretici, pa nisu, pa opet priznaju svete tajne papista, zapadne svetitelje priznaju evo veliki pravoslavni bogoslovi današnjice. Cela zbrka u verovanju i praksi.
Ti gledas sa te strane, medutim mene to ne zanima. Gledqm mogucnosti duhovnog noredovanja....
 
Gledam pravoslavne zilote. Sto sinoda. Hvala lepo. Akakije me ne privlači ničim. On svakih par godina menja eklisiologiju i "saveznike". Ove u egzilu slabo nešto i znam. Kako može biti crkva bez episkopa? Gde je njima apostolsko prejemstvo? A i šta oni propovedaju?
 
Da. Misliš. Meni je veći problem zbrka oko apostolskog karaktera crkve. Ne misionari. Kakva je to crkva koja ne širi jevanđelje?
Širi. Pogledaj djelovanje Aleksandrijske Patrijaršije u subsaharskoj Africi. Pravoslavlje raste u Keniji, Tanzaniji, Ugandi. Raste i u Americi. Mitropolit Amfilohije je posjetio pravoslavnu zajednicu u Gvatemali.
 
Širi. Pogledaj djelovanje Aleksandrijske Patrijaršije u subsaharskoj Africi. Pravoslavlje raste u Keniji, Tanzaniji, Ugandi. Raste i u Americi. Mitropolit Amfilohije je posjetio pravoslavnu zajednicu u Gvatemali.
To je sve nešto slabo koliko se drugi trude. Ne razumem zašto se pravoslavlje ne propoveda ovde u Evropi. Gledam oko sebe ove zapadne hrišćane kako propadaju, ništa se pravoslavne crkve ne trude. Samo brinu za svoju dijasporu. Samo ako im baš neko od zapadnjaka dođe pa dosađuje da bi prešao na pravoslavlje. Ma i takve znaju čak i oterati. Kažu im: Možeš biti dobar hrišćanin i kao katolik, evangelik...
Lude li crkve ili su popovi ludi ili je crkva luda!
 
Širi. Pogledaj djelovanje Aleksandrijske Patrijaršije u subsaharskoj Africi. Pravoslavlje raste u Keniji, Tanzaniji, Ugandi. Raste i u Americi. Mitropolit Amfilohije je posjetio pravoslavnu zajednicu u Gvatemali.
Pravoslavna zajednica u Gvatemali?! Tamo žive rimokatolici. To je prozelitizam a ne misionarenje. Upravo se Rimu prigovara prozelitizam u Ukrajini i drugde, a radi se isto. Znači, licemerstvo. Kakav je to bio mitropolit Amfilohije? Sastajao se sa papom i hvalio Franju Asiškog kao svetitelja, a prevodio rimokatolike na pravoslavlje. Znam jednog bivšeg rimokatolika kojeg je pokojni Amfilohije ponovo krstio. To je licemerstvo na delu
 
Pravoslavna zajednica u Gvatemali?! Tamo žive rimokatolici. To je prozelitizam a ne misionarenje. Upravo se Rimu prigovara prozelitizam u Ukrajini i drugde, a radi se isto. Znači, licemestvo. Kakav je to bio mitropolit Amfilohije? Sastajao se sa papom i hvalio Franju Asiškog kao svetitelja, a prevodio rimokatolike na pravoslavlje. Znam jednog bivšeg rimokatolika kojeg je pokojni Amfilohije ponovo krstio. To je licemerstvo na delu
Pa šta ako žive? I njih treba vratiti u pravoslavlje.
 
Kada bih odlučio napustiti pravoslavlje i preći u neku drugu hrišćansku denominaciju, šta biste mi vi koji ste nepravoslavni preporučiili. Samo hrišćanska dolazi u obzir jer jako volim Jehošu-u iz Nazareta, rođenog u Vitlejemu.
Hajde nepravoslavni hrišćani, navedite zbog čega bi se čovek pridružio baš vašoj denominaciji.

Ateizam.

Pogodnosti: Dosta je jeftin, nema tih svečanih protokola, gubljenja vremena po crkvama, ima se više vremena, možeš da se posvetiš porodici i biznisu, lakše skapiraš kako svet funkcioniše kad u pojavama tražiš naučno ili logično objašnjenje umesto "sile sa neba", dobiješ motivaciju da zapneš više i popraviš svoje stanje jer je ono posledica tvog (ne)delovanja a ne "sudbine poslate sa neba", i tako...
 
Ateizam.

Pogodnosti: Dosta je jeftin, nema tih svečanih protokola, gubljenja vremena po crkvama, ima se više vremena, možeš da se posvetiš porodici i biznisu, lakše skapiraš kako svet funkcioniše kad u pojavama tražiš naučno ili logično objašnjenje umesto "sile sa neba", dobiješ motivaciju da zapneš više i popraviš svoje stanje jer je ono posledica tvog (ne)delovanja a ne "sudbine poslate sa neba", i tako...
To ne dolazi u obzir. Verujem u jednog Boga poznatog kao Sveta Trojica. Osvedočio sam se u životu mnogo puta da Bog postoji.
 

Back
Top