Alternativa pravoslavlju

Gedeon

Domaćin
Poruka
4.430
Kada bih odlučio napustiti pravoslavlje i preći u neku drugu hrišćansku denominaciju, šta biste mi vi koji ste nepravoslavni preporučiili. Samo hrišćanska dolazi u obzir jer jako volim Jehošu-u iz Nazareta, rođenog u Vitlejemu.
Hajde nepravoslavni hrišćani, navedite zbog čega bi se čovek pridružio baš vašoj denominaciji.
 
По мени је апсолутно бесмислено слиједити хришћанску деноминацију која није православна. То ми је потпуно нелогично. Смисленије је на ислам прећи или будизам или неку десету религију.
 
Secam se jednog jehovinog iz vojske, nije hteo ni uniformu ni oruzje.Maltretirali su ga zestoko ali je izdrzao, premestili ga posle, verovatno ga pustili.
Ne znam kakav je odnos muslimana prema njima?

To je nenormalno i nije dozvoljeno u demokratiji. U stvari dozvoljavanje ne sluzenja vojske na bazi religije je atavizam iz Kraljevine u demorkatiji, ali nema smisla u demokratiji. Ali u kraljevskoj vojsci je normalno da neko ko nije odan Kralju i zagrobnom zivotu kroz Kralja, ko nije dio carske ekumene ne ide u tu vojsku.
 
По мени је апсолутно бесмислено слиједити хришћанску деноминацију која није православна. То ми је потпуно нелогично. Смисленије је на ислам прећи или будизам или неку десету религију.
Zasto?
Recimo nekom je blisko pravoslavlje ali mu smeta licemerje i nepridrzavanje biblije.
Jehovini su dovoljno blizu pravoslavlja a dovoljno daleko.
 
Šta ja znam. Ako se ujedine sa ovakvim papama koje blagosiljaju gejeve, negde ću morati potražiti gde ću se pričešćivati. Pokojni Amfilohije je hvalio Franju Asiškog kao sveca, Porfirije hvali Leopolda Bogdana Mandića kao sveca...
To su sve dnevne intrige, i nazovimo događaji...

Da oni sami budu bitni o nečemu.


Ali dobro. Jehuša nije bio Hrišćanin zašto ti moraš biti?
 
To je nenormalno i nije dozvoljeno u demokratiji. U stvari dozvoljavanje ne sluzenja vojske na bazi religije je atavizam iz Kraljevine u demorkatiji, ali nema smisla u demokratiji. Ali u kraljevskoj vojsci je normalno da neko ko nije odan Kralju i zagrobnom zivotu kroz Kralja, ko nije dio carske ekumene ne ide u tu vojsku.
Kraljevstva su takodje u suprotnosti sa Isusovim ucenjem. Jel se lepo kaze da su svi ljudi jednaki - kaze se.
Dilovi koji su sklapani su samo sramota crkve.
 
Kada bih odlučio napustiti pravoslavlje i preći u neku drugu hrišćansku denominaciju, šta biste mi vi koji ste nepravoslavni preporučiili. Samo hrišćanska dolazi u obzir jer jako volim Jehošu-u iz Nazareta, rođenog u Vitlejemu.
Hajde nepravoslavni hrišćani, navedite zbog čega bi se čovek pridružio baš vašoj denominaciji.
Dzedajevska religija, koja druga?

1704407528121.png
 
По мени је апсолутно бесмислено слиједити хришћанску деноминацију која није православна. То ми је потпуно нелогично. Смисленије је на ислам прећи или будизам или неку десету религију.
Ti si nelogican pa ti je nelogicno logicno
 
Zbog monarhije. Zavisi kojoj monarhiji pripadas. Kako zelis organizaovano u zagrobni zivot. Ako si za Karla Velikog, onda ides u katolicanstvo, na primjer. Ako si za Kralja Davida, onda ides u Jevreje.
Evo kod anglikanaca je nominalni poglavar crkve kralj Čarls III. Ali i oni su zastranili. Ajde žensko sveštenstvo mi ne smeta, ali gej venčanja. Šta je ovo došlo? Ne možeš više ni u crkvu ići gejevi svuda sa svojom propagandom!
 

Back
Top