Alfa Romeo - Giulietta

Subaru imreca je ruzna na svoj nacin, i bas zato ima karakter..
ima jedan lik u kraju matoru imrecu u originalnom stanju..kad stane na semafor imas utisak da ce zver iz nje da izadje..
u tome jeste poenta..u brutalnosti...;)
 
Subaru imreca je ruzna na svoj nacin, i bas zato ima karakter..
ima jedan lik u kraju matoru imrecu u originalnom stanju..kad stane na semafor imas utisak da ce zver iz nje da izadje..
u tome jeste poenta..u brutalnosti...;)


Naravno da postoje izuzeci. Imprece i Evo-i su primer. I u pravu si, imaju karakter. Ali, kao što rekoh, taj karakter je pomalo, kako bih rekao....... ..navijački. :)
 
Razne bledunjave Tojote, Hondu Akord tajp S prethodne generacije, Leksus LS 600h L i Hondu S 2000 koja je, što se mene tiče, jedina svetla tačka u celoj toj priči, mada i njoj nedostaje snage, motor deluje prenapregnuto i lajavo veći deo vremena (tj. ima smisla samo kada se divlja njome), ali, ako ništa drugo, bar ima zadnju vuču. A i to je bledilo i slaba uteha i neozbiljno deluje u poređenju sa sportskim automobilima sa V6 i posebno R6 mašinama. Posebno me je nervirao digitalni brzinomer koji je više primeren deci i onima koji se tako osećaju.


A kad smo kod dece, setih se i Subaru Imprece išarane Subaru trkačkim bojama, nešto na ovaj fazon

subaru-impreza-wrc1.jpg



Dobro je išla, ne kažem, mada sa popriličnom turbo-rupom i odvratnim podupravljanjem na limitu u krivinama, ali najgore od svega su bile one šare. Najiskrenije sam zažalio što nije imala zatamnjenu staklad, toliko me je blam bilo da me vide u tako seljački unakaženom automobilu, plus sa onim dzinovskim repnim spojlerom, hud skupom i zlatnim felnama. Sve u svemu, auto za tinejdzere, i matorce u krizi srednjih godina.

Da, znaci vozio si nekoliko odlicnih japanskih automobila i za njih kazes da su kanturine? Accord Type S ti nije bio po volji? S2000? Impreza? OK, a sta si to drugo vozio a da nije kanta? I ako si samo provozao, mislis da si kompetentan da sudis o tome? Mozda nisi znao kako ih treba voziti? Na primer, S2000 vrti 10.000rpm i kao i vecina Hondi, trazi obrtaje, takva je koncepcija motora. To ne znaci da ne valja zato sto zahteva nacin voznje koji se tebi ne svidja.
 
Poslednja izmena:
Da, znaci vozio si nekoliko odlicnih japanskih automobila i za njih kazes da su kanturine? Accord Type S ti nije bio po volji? S2000? Impreza? OK, a sta to drugo vozio a da nije kanta? I ako si samo provozao, mislis da si kompetentan da sudis o tome? Mozda nisi znao kako ih treba voziti? Na primer, S2000 vrti 10.000rpm i kao i vecina Hondi, trazi obrtaje, takva je koncepcija motora. To ne znaci da ne valja zato sto zahteva nacin voznje koji se tebi ne svidja.


Osam (ipak ne deset) hiljada RPM je muzika iz V8 ili V10 mašine. Iz četvorocilindraša, to je samo buka. Uvek me je podsećala na zvuk starijih modela blendera.

Za Imprecu rekoh, Tajp S - stvarno ništa posebno, a Leksus bez elektronskih pomagala užasno se zastarelo oseća, a sa uključenom elektronikom otima volan iz ruku (sam ga okreće), što je odvratno! I na taj fazon su svi ambiciozni japanski automobili. Kompjuterima sve rešavaju. Nekako, nema tu suštine.

Setih se sad jedinog japanskog automobila prema kojem stvarno nikako nisam ravnodušan. Leksus LFA. V10, atmosferska, visokoturažna brza mašina, stvarno čistokrvni, ozbiljni sportista. Njega bih voleo da probam.
 
Osam (ipak ne deset) hiljada RPM je muzika iz V8 ili V10 mašine. Iz četvorocilindraša, to je samo buka. Uvek me je podsećala na zvuk starijih modela blendera.

Da, stvarno, 4 cilindra su za do pijace i nista vise.

To sto Japanci nisu imali dugo velike motore sa puno konja je jednostavno sbog njihovog zakona. Ali, to je vazilo samo za civilnu upotrebu. Kad je sport u pitanju, imali su i ranije sta da pokazu. Evo, obavesti se malo:

http://www.japanesesportcars.com/sport/jgtc.php
 
Da, stvarno, 4 cilindra su za do pijace i nista vise.

To sto Japanci nisu imali dugo velike motore sa puno konja je jednostavno sbog njihovog zakona. Ali, to je vazilo samo za civilnu upotrebu. Kad je sport u pitanju, imali su i ranije sta da pokazu. Evo, obavesti se malo:

http://www.japanesesportcars.com/sport/jgtc.php



Zašto pričamo o trkačkim automobilima?


Sem toga, Evropljani iz auto-sporta tehnička rešenja prenose u putničke automobile (BMW M5 prethodne generacije i V10 mašina u njemu, koji je ubedljivo najbolji automobil koji sam ikad vozio, a vozio sam svašta), a Japanci ne.
 
Alfa mora da se voli ,ako ti se ne svidi na prvi pogled ,ma nemoj da je kupuješ.

Jer je ne zaslužuješ,nema tu priče o gorivu o parama to je ljubav prema automobilu zvanom Alfa Romeo.

Koji ponekad ume da bude mrzovoljan ,da zakera ali kojega se sigurno nećete postidjeti i koji neće dozvoliti da budeš postiđen .

E sad ja sam pristrasan ne zamjerite :mrgreen:
 
Da, stvarno, 4 cilindra su za do pijace i nista vise.


Dobro priznade više jednom! :lol:



To sto Japanci nisu imali dugo velike motore sa puno konja je jednostavno sbog njihovog zakona.





Japanci nikad nisu imali velike motore! Japanska auto-industrija je nastala najbezobraznijim i najbednijim kopiranjem evropske, a koje nije čak nadmašeno ni sada već legendarnim kineskim kopiranjem svega i svačega, pa i automobila (ako se ono uopšte i može nazvati automobilima).

Jedan primer u čitavom nizu! Mazda MX-5 je nastala kao kopija britanskih roudstera, čak su male žute jajare snimile zvuk menjača prilikom šaltovanja kako bi to iskopirale u MX petici! Jadni li su i smešni!

I dobro ti je rekao ovaj gore, japanski automobili stvarno su ko bela tehnika. Potrošna roba, bez duše i srca, bez sposobnosti da probude emocije! U potpunosti odslikavaju Japan.
 
Poslednja izmena od moderatora:
. Ocigledno ljudi neznaju sta je sportski ili trkacki motor.


Sportski motor je kada je V12 mašini crveno na devet i po hiljada obrtaja, to je sportski motor! A trkački je..... pa trkački. I tu svako ko učestvuje u tom sportu može da napravi dobru mašinu iz koje će da izvuče tone konja i koja će da valja tih dva sata trke! Problem nastaje kada tako nešto pokuša sa serijskim automobilom! Tu se vidi ko je mudonja a ko pičić! Malo je onih koji mogu iz generacije u generaciju da izvlače gomile snage i visoke obrtaje iz recimo V12 monstruma, na bezbedan, za fabriku ekonomski isplativ način! A velika većina ih je u Evropi!

Pojma bre nemaš!
 
Doduše, LFA je potpuno atipičan za Leksus, pa i za Japance u celini.


Atipičan jeste, i biće poslednji takav. Jednostavno, nisu uspeli da naprave konkurenta Lambu i Ferariju a da ne košta ko obojica zajedno plus BMW M3! Dobar jeste, ali presmešno skup! To znači da ne umeju!


Edit. Svaka budala ume da bedni dvolitarski četvorocilindraš zavrti na 8 hiljada obrtaja, ali sedmolitarski V12 malo njih. Japosi i ako su jednom u istoriji svojoj uspeli da naprave visokoturažni V10, oni hoće 350 hiljada evra za to! Ma nemoj!
 
Poslednja izmena:
Sportski motor je kada je V12 mašini crveno na devet i po hiljada obrtaja, to je sportski motor! A trkački je..... pa trkački. I tu svako ko učestvuje u tom sportu može da napravi dobru mašinu iz koje će da izvuče tone konja i koja će da valja tih dva sata trke! Problem nastaje kada tako nešto pokuša sa serijskim automobilom! Tu se vidi ko je mudonja a ko pičić! Malo je onih koji mogu iz generacije u generaciju da izvlače gomile snage i visoke obrtaje iz recimo V12 monstruma, na bezbedan, za fabriku ekonomski isplativ način! A velika većina ih je u Evropi!

Pojma bre nemaš!

Znaci, video si japanske V8 i V10, pa sad prelazis na V12 :)

Pogledaj link koji je postavio jedan forumas pre par dana da vidis koliko si se nalupao:

http://www.allf1.info/engines/honda.php

I decenijama vec je poznato da su Japanci ti koji su sposobni da naprave motore koji izvlace iz male kubikaze puno konja, a da budu i trajni i pouzdani, a ne evropljani. Ako ti i ovo nije poznato, onda lupas jos vise nego sto sam mislio.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top