Alfa Romeo - Giulietta

Apsolutno je tacno, a argument mozes cuti svakodnevno - razni Mercedesi i Volkswageni brekcu vec decenijama. Stari italijanski dizeli su djubre, a pogotovo ti VM Motori (njihov je isao u Ciroki). Cak mislim da im blok nije bio iz jednog dela, nego svaki cilindar posebno. Ako imas da pitas nekog starijeg majstora, svi do jednog ce ti reci isto - uzas.
potpisujem
vozio džip sa tim motorom
 
VM 2.4 je isao u Alfu 164, imao je do skoro moj komsija, kojeg nisam uspeo da odgovorim od kupovine. Zato je posle pola godine Alfa vec bila na prodaju, ali ne zbog motora. Motor je jedina stvar koja je radila pristojno na tom autu, ali se videlo da nece jos dugo, dosta je bio prevalio. Kad je konacno prodao taj auto, onda sam uspeo da ga ubedim za naredni. To je onaj Yaris o kojem sam vam pricao :) Super autic. Nije limuzina, ali su ljudi prezadovoljni sa njim. Jos ima i lanac umesto kaisa.
 
Вектра је немачки аутомобил. Исто као и Саб 9-3, Фиат Крома и слично. Сви су настали на основу ГМ Епсилон платформе, тако да...имаш још један минус.
 
Vehicles based on the Epsilon I platform:
Regular
2002-2008 Opel Vectra
2003 Saab 9-3
2004 Chevrolet Malibu
2006 Cadillac BLS
Extended
2003 Opel Signum
2004 Chevrolet Malibu Maxx
2005 Pontiac G6
2005 Fiat Croma
2007 Saturn Aura
2008 Chevrolet Malibu


Current and announced vehicles built on Epsilon II:
2008 Opel Insignia, Buick Regal (SWB)
2010 Buick LaCrosse/GM Daewoo Alpheon (LWB)
2010 Saab 9-5 (LWB)
Concept vehicles built on Epsilon II:
2007 Buick Riviera
2007 Opel GTC
2006 Saab Aero X

www.gminsidenews.com
:bye::bye::bye:
 
I šta, na to si potrošila 15 minuta. :lol: A ja čekam ovde, vidim zakucala si se za ovu temu, kapiram guglaš nešto bitno na 'new tab-u', kad ono - ovo. :lol:


E sad, pošto sam ja znao na koju bi ti stranu da pobegneš, mišu klonirani, dok sam čekao ovaj tvoj bedni argument, pronašao sam nešto zanimljivo, pošto znam da mi na reč ne bi verovao, jer sam ja napaljeni klinac koji se loži na bembare! :lol:


Epsilon is General Motors' mid-size front-wheel drive automobile platform. The architecture was developed by Opel, and debuted in the 2002 Opel Vectra and 2003 Saab 9-3. Since this platform falls squarely in the center of the worldwide automobile market, GM plans to produce a great many Epsilon vehicles with over a dozen variations. As of 2005, it is GM's highest volume worldwide platform. Even after the dissolution of the GM/Fiat partnership, both companies retain the rights to continue developing Epsilon-derived models.


http://en.wikipedia.org/wiki/GM_Epsilon_platform


:bye:
 
Poslednja izmena:
Kada sam rekao da nemci najbolje dizel motore prave ,nisam rekao da su drugi losi. Prvi hondin dizel motor koji su oni napravili 2.2 kao sto je neko rekao dobijo je puno nagrada i oborio je dosta rekorda kao np.najmanja potrosnja pri max brz.tih motor...pokazao se odlicno ALI ne moze da parira tj.gubi trku za konkurencijom koja uveliko vec ima vecu ks. Izbacili su accorda tape-s sa 180ks dizel ali karakteristike u odnosu na mercede.bmw motore su slabiji. Neko je spom
enuo motor u grand cirokiju 2.5td , koliko znam ti motori su bili losi,znam da je 2.1td renoov bio jako kvalitetan i prelazio je puno km bez problema. Vozio sam par godina auto sa tim motorom. Opste poznato mercedesov 250,300td u 124kama su u ono vreme bili najbolji najkvalitetniji motori. Fiat je prvi uveo comon rejl ubrizgavanje i njihovi motori su odlicni ali merc,bmw dizeli su u vrhu po karakteristikama u kvalitet ne sumnjam za merce 2.2 kao i za bmw 2.0 i 3.0d.
 
Naravno da postoji nesto bolje sa 200ks i to 6 puta muskiji auto od ovog. Ogibljenje kao kod trkackog vozila, atmo masina od 2.0l iz koje je izvuceno 200ks, koja se vrti do 9000rpm. I moja baba ume da tutne turbo u yugo i da dobije 200ks. Evo, o cemu govorim:

typer-53137.JPG

http://spbcar.ru/news/en/i/2006-12-08/rally_typer_08.jpg
[IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/2006_SAG_-_Honda_TypeR_-01.JPG.JPG

A onda su izvukli 245ks iz iztog tog motora, i dalje bez turba:

[IMG]http://www.autofiends.com/wp-content/gallery/honda-civic-type-rr/Hon_FN2_Type-RR_01.jpg
civic-1.jpg

http://www.tuningnews.net/news/070402b/mugen-honda-civic-type-r-01.jpg[/
[IMG]http://4.***************/_lbhuSbjGhy0/TBgo1CpZMNI/AAAAAAAAE8w/l8lG4bBb58g/s1600/DSC00289.JPG

A sto se tice Siroka, ovo serijsko vozilo od 1.6l i 185ks (opet bez turba) bi ga popisalo samo tako, a uskoro ce biti 15 godina starosti:

][/QUOTE]
ne diraj turbo
najbolje , najače i na kraju zabranjene mašine dolazile su sa turbom
formula i wrc su nazadovali zabranom turbo motora i zabranom grupe b

a da svaka baba zna da nabaci turbo na motor[B] a da to radi [/B] po beogradu bi bilo mnogo zanimljivije
a evo ti link sa hondinim motorima iz formule
[media=youtube]G1BkNmqi1MA[/media]
 
Mozda sam ja malo lose slozio to sto sam rekao. Naravno da treba znanja da se bilo kakav motor slozi da bude dobar, nego sam mislio na ove vw fore. Setili se kako da prodaju svoje stare motore, koje je vreme odavno pregazilo tako sto ce im tutnuti turbinu i dici ih od nekih jadnih ks na nesto prihvatljivo. Mislim da je smesno imati turbo motor od 1200ccm i 105ks. Cak iako je to tako samo zbog ustede goriva, usteda je samo na pocetku eksploatacije takve masine. Pare kasnije odlaze na odrzavanje i poravke takve sprave, a to nekad kosta i nekoliko puta vise nego sto je kod atmosferskog motora.


Ovaj link sto si postavio ka H motorima,

http://www.allf1.info/engines/honda.php

hvala, pregledao sam sa zadovoljstvom.
 
Poslednja izmena:
Naravno da postoji nesto bolje sa 200ks i to 6 puta muskiji auto od ovog. Ogibljenje kao kod trkackog vozila, atmo masina od 2.0l iz koje je izvuceno 200ks, koja se vrti do 9000rpm. I moja baba ume da tutne turbo u yugo i da dobije 200ks. Evo, o cemu govorim:

typer-53137.JPG





Japanski automobili su bezlične kanturine koje u normalnom čoveku ne mogu izazvati ni polovinu emocija koliko uspeva mikrotalasna pećnica.
 
pa jesi li ikad vozio neku japansku bezličnu kanturinu?


Razne bledunjave Tojote, Hondu Akord tajp S prethodne generacije, Leksus LS 600h L i Hondu S 2000 koja je, što se mene tiče, jedina svetla tačka u celoj toj priči, mada i njoj nedostaje snage, motor deluje prenapregnuto i lajavo veći deo vremena (tj. ima smisla samo kada se divlja njome), ali, ako ništa drugo, bar ima zadnju vuču. A i to je bledilo i slaba uteha i neozbiljno deluje u poređenju sa sportskim automobilima sa V6 i posebno R6 mašinama. Posebno me je nervirao digitalni brzinomer koji je više primeren deci i onima koji se tako osećaju.


A kad smo kod dece, setih se i Subaru Imprece išarane Subaru trkačkim bojama, nešto na ovaj fazon

subaru-impreza-wrc1.jpg



Dobro je išla, ne kažem, mada sa popriličnom turbo-rupom i odvratnim podupravljanjem na limitu u krivinama, ali najgore od svega su bile one šare. Najiskrenije sam zažalio što nije imala zatamnjenu staklad, toliko me je blam bilo da me vide u tako seljački unakaženom automobilu, plus sa onim dzinovskim repnim spojlerom, hud skupom i zlatnim felnama. Sve u svemu, auto za tinejdzere, i matorce u krizi srednjih godina.
 

Back
Top