Ако ошамарите своје дете-правац у затвор!

Слажете ли се са овим предлогом закона?


  • Ukupno glasova
    59
  • Anketa je zatvorena .
ja cerke nisam nikada udario cak ni cusnuo...zena je pak neretko dok su bile male,znala da ih shopi po guzi ali obicno kada budu nedokazane,pa prevrnu sok po stolu ili tako nesto,a pre toga im se sto puta kaze nemoj to da diras......e,al zato deca vise vole tatu:) i mene pre poslusaju kada im nesto kazem,nego zenu
zapravo,kod dece,i to male,treba imati zivaca,razgovarati,objasnjavati saliti se...uciti
treba koristiti trikove mesto batina....bukvalno da ih mozgom nateras da te poslusaju,a ne rukom
jednostavno,kada dobijes dete...niko ti nije rekao da ce biti lako....bas kontra..ceka te jedan naporan rad,jedno veliko ulaganje u to dete...ponajvise u ono sto se zove kucno vaspitanje,tako da...ko nema mnogo zivaca da se bakce sa decom....taj poteze da to ''objasni" na precac
 
i jos nesto da dodam pre nego sto izlapim totalno od ove knjizurine

deca su deca,na odredjenom stepenu razvoja,sa odredjenim shvatanjima,sa percepcijom sveta koja je u skladu sa njihovim godinama i uzrastom.

pod pretpostavkom normalne porodice (ne govorim o dilejama i ekstremima) :arrow: malo dete u vecini slucajeva apsolutno nema pojma sta je dobro za njega,a sta nije.cak ni vece dete ne moze uvek da rasudjuje ispravno jer mu fali pre svega iskustva,a onda i jos godina rada i usavrsavanja sebe da bi doslo do onog stadijuma kada moze sam da donosi odluke i da snosi posledice istih.do tada je u nadleznosti roditelja i roditelj treba da se stara o njemu na najbolji moguci nacin.znaci bolje crveno dupe nego steker.bolje crveno dupe nego da pokusa da leti sa terase na petom spratu...itd....super kad moze da se objasni,objasnjavaj tako i treba,al kad ne moze neces sigurno pokusavati da budes politicki korektan,nego drz ne daj spasavaj situaciju :eek:

a deca i nvo,deca koja se bave zastitom ljudskih prava,deca u politici,deca koja u takvim slucajevima trtljaju sta im je neko rekao sta da pricaju etc apsolutno nemaju sta tu da traze :eek: jer da bi se bavio necim moras da razumes pojam toga za pocetak - sta znaci,sta podrazumeva,koga ukljucuje,zasto itd...za neke stvari su jednostavno potrebne godine i iskustvo.jer je u suprotnom neukusno,ko ovo sada :neutral: znaci do osamnaeste cao,idi vrti kamioncice i gradi drvene kucice,vrti klikere sta god :neutral:
 
Ima stvarno nešto i u genima ... Stvarno, ume dete da se rodi dobro, razumno ...

Od mojih troje jedno može i razme priču. Drugo dvoje : možeš da pričaš i da ne prestaješ - ne slušaju, ne čuju, i ne prihvataju ništa do iskustveno ... (na koga li su mamicu im dečiju :lol:)

Nema univerzalnog pravila, već kako Sale reče, kakvo ti dete dopadne - smišljaj vaspitne mere.

Biti apriori protiv šamaranja ili ćuški je baš nerazumno. Dakle ne prebijanja, sakaćenja - nego po debelom mesu a boga mi i šamarčić ...

joj buraz,to si u pravu
genetika je cudo bozije
meni su deca povukla na mene,i mirne su,nisu nikda pravile nikakve probleme,pa ni sad u skoli i vrticu...kazu da su deca za primer
dok recimo...drugari i drugarice iz vrtica i skole...ali narocito vrtica...ima divlje i agresivne dece koliko volis...ali izgleda da je u pitanju genetika
sto rece...po svecu i tropar...ako moras tuci...tuci
pritom...deca danasnja,umeju da budu i lukava i podmukla,sto kazu stari radjaju se a malom maturom...tako da,nekada neka deca prosto mole za batine:)
 
A šta ćemo sa slučajem muškog deteta starog 13 ili 14 godina koje je zalutalo u lošije društvo, pa pravi gluposti po kući? Pomenuću primere gde se došlo u kontakte sa lakšim drogama (da ne pominjemo teže slučajeve), pa alkohol... I onda frka u kući - od uzimanja para, pa maltretiranja druge dece, maltretiranja starijih ljudi... Pubertet fura 200 na sat, on ubeđen (ma šta ubeđen, on ZNA!) da roditelji nemaju pojma ni o čemu, otera majku u PM kad se uradi, a ona sirota proba da mu kaže ''sine, nemoj tako, pusti to društvo''...
Očevi, šta raditi?
 
A šta ćemo sa slučajem muškog deteta starog 13 ili 14 godina koje je zalutalo u lošije društvo, pa pravi gluposti po kući? Pomenuću primere gde se došlo u kontakte sa lakšim drogama (da ne pominjemo teže slučajeve), pa alkohol... I onda frka u kući - od uzimanja para, pa maltretiranja druge dece, maltretiranja starijih ljudi... Pubertet fura 200 na sat, on ubeđen (ma šta ubeđen, on ZNA!) da roditelji nemaju pojma ni o čemu, otera majku u PM kad se uradi, a ona sirota proba da mu kaže ''sine, nemoj tako, pusti to društvo''...
Očevi, šta raditi?

..ukinuti pare..NULA dinara prihod..nek nosi sendvich od kuce da ne bude gladan,
sve shto mu je potrebno - knjige, sveske i ostalo za shkolu - dobija od roditelja,
patike, jakne i slichno - kad se proceni da je vreme, oduzeti mobilni, mp3/4,
odjaviti internet, ogranichiti izlaske..bez para nema divljanja..
..kontrola..svega..ocene, izostanci, ponashanje van kuce, iz svih mogucih izvora..
..ko je reshio da izvuche dete iz ozbiljne krize, nacice vremena i nachina da mu
prati svaku stopu, kao kad je imao 2 godine..
..sa 13-14 ti se chini da je ceo svet tvoj, samo da nije onih smorova kod kuce koji te
smatraju za malo dete..na ovaj nachin se tom detetu pokazuje da josh uvek
ne moze i ne ume sam..naravno, neophodno je pokazivati mu, svakodnevno, na sve
moguce nachine, shto jasnije i dobronamernije - kojim putem treba da krene
da bi za koju godinu mogao i umeo sam..

..@tema:
..treba doneti zakon, da bi se dobio pravni nachin da oni koji prebijaju decu odgovaraju..
..a da ih ima - ima ih..vishe nego shto je ugodno i pomisliti..
..lichno nisam protivnik pedagoshkih cushki..sve dok nose poruku "stani, slushaj i uchi", a ne
"ja sam te rodio/la i ja cu da ti presudim"..i machka lupa machice po njushkici dok uche..
..dok ispituju granice i traze svoje mesto u svetu..ako negiramo prirodu, necemo se dobro provesti..

..mada..
..jedna pametna glava reche ovde da je neregistrovanim
psihijatrijskim sluchajevima svejedno..ako zabrane "cushke",
pronacice suptilne, neagresivne nachine da unishte svoju decu..
..onima koji to nisu, zakon nece napraviti nikakvu razliku..
 
jednom su rekli da je batina iz raja izasla.kao sto vidite roditelji koji se trude razgovorima da od svoje djece naprave normalne ljude, na kraju dobiju potpuno neocekivanu posledicu,odnosno rezultati su nezahvalna,nemoralna djeca koja su nespremna za surovi zivot i potpuno razmazena.ipak samar je nesto sto dijete upamti bolje od price i to je jedini nacin da se od djeteta napravi normalan covjek,osobito u danasnje vrijeme kada razmazenost predstavlja put u beznadje.medjutim,sa samarima ne treba pretjerivati,daleko od toga zlostavljati djecu(daleko bilo), ali ipak kada dijete napravi katastrofalnu gresku prvo treba da dobije samar kako bi bilo svesno da ce u zivotu za lose stvari dobiti kazne gore od tog samara.tek posle samara treba sjesti sa njim i pricati.a vjerujte mi samo samar moze natjerati dijete da ne ponovi istu gresku.ako to uradite u nekoliko situacija,naravno samo kada dijete zasluzi,vjerujte vise necete imati potrebu ni razlog da to ponovite ikada,jer ce dete nauciti lekciju za citav zivot i vec ste od djeteta napravili osobu visokih kvaliteta.Ovo je jedini nacin da odmah pomognete svom djetetu.naucite ga sta smije da radi,a sta ne.Samo ne treba pretjerivati i udarati dijete bas za svaku njegovu gresku,jer to ipak predstavlja nasilje nad njim,samo za one tipa uzeo nesto sto je tudje,opsovao,udario druga/drugaricu... ili nesto gore
 
Када говоримо о деци, мислимо на лица стартости до 18 година. У том животно добу, деца имају право да живе код својих родитеља, али и обавезу да заврше основну школу. Јер, права повлаче са собом и обавезе.
Ако би се овај предлог Закона схватио као озбиљан, јер покушава да реши проблем насиља у породици, ако се то тако може назвати, и ако би послужио као пример за доношење неких нових закона, ја бих поставио једно питање:
На који начин кажњавати децу која остваре слабе резултате у учењу, односно успех им се оцени мањим од одличног?
Ако постоји скала за оцењивање ученика, онда треба правити разлику између насиља у породици и обичне "ћушке". Не треба бити толико наиван, па не разликовати стварно злостављање деце од стране родитеља и/или друштва. То је много већи проблем од, како би "активисти" НВО рекли, "гуркања од стране родитеља". Како се том проблематиком нико није позабавио? Овде се потпуно отвара деци пут, да своје родитеље прогласе криминалцима. а деца к`о деца, сигурно ће у налету беса и пријавити своје родитеље. А шта онда?

Деца се васпитавају до своје пете године живота. Све после тога је надоградња претодног васпитавања и усмеравање кроз живот. Тачно је да има не савесних родитеља, али свакако и немирне деце. Е ту треба избалансирати и реаговати на оног ко греши. Мислим да је свет постао хиперсензибилан, нема флексибилности, иде се из крајности крајност....у 21. веку, ери интелигенције, ми правимо сами себе дебилима.
 
A šta ćemo sa slučajem muškog deteta starog 13 ili 14 godina koje je zalutalo u lošije društvo, pa pravi gluposti po kući? Pomenuću primere gde se došlo u kontakte sa lakšim drogama (da ne pominjemo teže slučajeve), pa alkohol... I onda frka u kući - od uzimanja para, pa maltretiranja druge dece, maltretiranja starijih ljudi... Pubertet fura 200 na sat, on ubeđen (ma šta ubeđen, on ZNA!) da roditelji nemaju pojma ni o čemu, otera majku u PM kad se uradi, a ona sirota proba da mu kaže ''sine, nemoj tako, pusti to društvo''...
Očevi, šta raditi?

A breeeeeeeee !!!!!
Aloooooooooooooooo !!!!!

Hajde u ovom tvom "primeru" podji od pocetka, i videces da je supervizija u slicnom okruzenju, i scenariu neophodna.
Da li se ti pitas kako je to dete "zalutalo u lošije društvo, pa pravi gluposti po kući" ????
Od koga je video model "maltretiranja" ?
Pubertet je nesto o cemu ocigledno znas sa jutarnjeg programa i Tik-Taka!
Sva ta mala stvorenja su cisto i prazno parce hartije koja su ti samo poverena na Brigu i Cuvanje. Sve sto je Posle, je samo ono sto si Ti napisao na cistom i iskrenom, praznom papiru.
To sto mala stvorenja ne shvataju vas pametnice, mudrice, sveznalice, .... pa ciji je to problem ??????????
Ako hoces da te neko razume, nauci da pricas njegov jezik, smisli nesto, sagni se.......
Sta je bre tu cudno ?!?!?

Prvo ih ćuškate, šibate, mlatite, šamarate, dok su slabiji, posle vam krivo što to naučeno gradivo upotrebljavaju na vama ????????

Ajde da se svi skupite pa da dodjete malo kod mene na trening da vas Ja malo Vaspitavam..... "za vase dobro".....

i na kraju:
Jomini, a sto tebi smeta sto ja pisem crveno, zuto, malo ili veliko?
Iskreno verujem da si Ti uredjivao sajt, da bi bila samo tvoja omiljena boja

.... kad me ovako smorite Hrabri i Srčani Junaci i Vitezovi, bas se pitam, sta bi bilo da ste mi blize u RL !?

Na kraju, vasa deca su samo vasi zatocenici, "vi ste im zivot dali", i naravno da imate prava da ih šibate........ dok ne ojačaju.........
 
Невладине организације формирају пројекат закона по којем родитељ би починио кривично дело насиља чак и малом применом силе на дете, то јест у колико би и ошамарио дете или га пак лупио по задњици

Па добро, у том случају нека ме слободно унапред пошаљу у затвор чим ми се роди дете, а исто пошаљу у неки дом за васпитавање, где ће бити заштићено од мог погубног утицаја. :confused:
 
Coffeln, ja bih rekao da po tvome, treba detetu dati sve slobode? Ako je tako, onda ce dete misliti da treba i moze da se opija, uzme drogu...a samo prica, suvo naklapanje...pa to dete moze da cuje i da ne cuje? hm...ne kapriam te bas.... :think:

hajde redom:
SVAKOM ZIVOM BICU TREBA DATI SVE SLOBODE
Ja ponovio bar milion puta:
U ljubavi, i Slobodi - ne postoji gornja granica !

Bas niko normalan ne moze da misli "da treba da se opija, uzme drogu...."
Moras da podjes od samog pocetka. Zasto bi bilo ko, yebeno bilo ko na ovo yebenoj planeti, uzeo sebi bilo sta, yebeno bilo sta, sto je u svojoj sustini destruktivno za njega samog?????????????
Ja sam dovoljno dugo gledao Tswane i Bushmane, i nikad, yebeno nikad nisam primetio da mladunce ćuškaju, i šamaraju starije osobe !!!!
Takodje nisam primetio da mladunci jedu govanca, uzimaju drogu, opijaju se, jedu koprive, udaraju se čekićem po glavi..........
Mladuncima neko mora da pokaze svet, prostor, odnose, opasna mesta, od koga i od cega im preti mala i velika opasnost. To su potencijalno Realni veliki rizici, i otuda i Realni strahovi. Ograncenja i svekolike norme i granice (koje ne priznajem, ali to nije tema) takodje Neko mora da upozna sa bebicama.
Kao sto su lokalni genijalci vispreno primetili: beba ne razume realnu opasnost od struje. Ali bebac sasvim dobro razume, i sasvim dobro shvata razliku u intonaciji, resenost, crvst stav,... a sve to moze da uz Blagost..... ili uz Šamar
To sto Nas obicno mrzi, "nemamo vremena" da se bavimo klincima, ne stizemo da zapusimo rupe na uticnicama......to je mesto od koga treba krenuti
Da se vratim na tvoje pitanje:
Sa velikom kolicinom slobode, dobijes i veliku kolicinu odgovornosti
Ako si pre toga klinca, partnera, bilo koga, nahranio "vitaminima i proteniima" da je Ojacao, da je siguran u sebe, da zna da verujes u njega, da veruje u tebe...... bas nikad, yebeno nikad mladunac nece "uzeti drogu"....or whatever
Sve sto nije ovako, uz pregrst "blind information".....jednostavno postavis odnos kao: dve sukobljene strane. Pre ili kasnije, jaci ce nametnuti svoj model slabije, ili ce slabiji koristiti alterntativne strategije...... dok ne ojača :evil:
 
hajde redom:
SVAKOM ZIVOM BICU TREBA DATI SVE SLOBODE
Ja ponovio bar milion puta:
U ljubavi, i Slobodi - ne postoji gornja granica !

Bas niko normalan ne moze da misli "da treba da se opija, uzme drogu...."
Moras da podjes od samog pocetka. Zasto bi bilo ko, yebeno bilo ko na ovo yebenoj planeti, uzeo sebi bilo sta, yebeno bilo sta, sto je u svojoj sustini destruktivno za njega samog?????????????
Ja sam dovoljno dugo gledao Tswane i Bushmane, i nikad, yebeno nikad nisam primetio da mladunce ćuškaju, i šamaraju starije osobe !!!!
Takodje nisam primetio da mladunci jedu govanca, uzimaju drogu, opijaju se, jedu koprive, udaraju se čekićem po glavi..........
Mladuncima neko mora da pokaze svet, prostor, odnose, opasna mesta, od koga i od cega im preti mala i velika opasnost. To su potencijalno Realni veliki rizici, i otuda i Realni strahovi. Ograncenja i svekolike norme i granice (koje ne priznajem, ali to nije tema) takodje Neko mora da upozna sa bebicama.
Kao sto su lokalni genijalci vispreno primetili: beba ne razume realnu opasnost od struje. Ali bebac sasvim dobro razume, i sasvim dobro shvata razliku u intonaciji, resenost, crvst stav,... a sve to moze da uz Blagost..... ili uz Šamar
To sto Nas obicno mrzi, "nemamo vremena" da se bavimo klincima, ne stizemo da zapusimo rupe na uticnicama......to je mesto od koga treba krenuti
Da se vratim na tvoje pitanje:
Sa velikom kolicinom slobode, dobijes i veliku kolicinu odgovornosti
Ako si pre toga klinca, partnera, bilo koga, nahranio "vitaminima i proteniima" da je Ojacao, da je siguran u sebe, da zna da verujes u njega, da veruje u tebe...... bas nikad, yebeno nikad mladunac nece "uzeti drogu"....or whatever
Sve sto nije ovako, uz pregrst "blind information".....jednostavno postavis odnos kao: dve sukobljene strane. Pre ili kasnije, jaci ce nametnuti svoj model slabije, ili ce slabiji koristiti alterntativne strategije...... dok ne ojača :evil:
ko hoce da cuje, cuje.
ko nece, dzaba.
batine radjaju mrznju.
agresivnost radja agresivnost
sve je jednostavno
 
mislim da treba da se definise pojam > nasilje
po mom misljenju nasilje nije ako dete dobije jednom nedeljno po dupetu da ne bi istrcalo pod kola ili da ne bi upalo u zivotnu opasnost
nasilje je ako dete svaki dan dobaja batine 3 puta dnevno pre i posle jela, ako zivi u strahu od roditelja nasilnika, pa se krije ispod stola....valjda su nevladine organizacije TO htele da sprece.
e sad , posto je tesko napraviti razliku izmedju samarcica i batina, odn od jednog samarcica moze nastati samarcina, valjda je bolje zabraniti bilo koji vid basilja...sem toga, pijanim roditeljima nije tesko da preteraju u batinama
 
Jao...koja naklapanja..
Svako ko je roditelj zna da je vise puta dosao u situaciju da dete fizicki kazni za neko ponasanje.
Znam da ce tema otici u PM i da cemo dobiti gomilu pamentih saveta (bilo je vec ovakvih tema) i to uglavnom od ljudi koji nisu roditelji i zaista ne mogu da garantuju kako ce se i sami ponasati.

Niko normalan nece svoje dete premlatiti niti ga udarati onda kad je besan, ali ima momenata i sitauacija kad takvu kaznu prosto nista drugo ne moze adekvatno da zameni.
I sta sad?
Treba da zbog toga idemo u zatvor a nasu decu da vaspitava neko ko ih bolje poznaje, vise voli i bolje im misli od nas samih.
Ajte molim vas...
To treba da bude namenjeno deci koja zaista jesu zrtva nasilja, ludih roditelja koji ih fizicki i psihicki zlostavljaju, a dozvolicete, to ipak nisu svi i nije vecina roditelja.

Neselektivno uvodjenje i primena zakona moze da ima za cilj samo da se porodici oduzme svaki autoritet i da se zagovara vaspitanje po idealnom modelu iz udzbenika, koji u realnosti prosto nije moguce dostici. Po tom idealnom modelu ni sami kreatori takvih gluposti ne vaspitavaju svoju decu.
Uostalom, ono sto je sada zakon i "a must" u vaspitanju moze vec kroz 10 godina biti demode i prevazidjeno.
Kad sam ja bio beba povijali su nas kao kifle, a sada je to strogo zabranjeno nego se radi siroko povijanje.
Evo, meni i mojoj generaciji nista ne fali ni sto smo tako povijani, a ja sam svom detetu morao da stavljam pavlik aparat mada smo ga povijali kako je savetovano..
 
da nije svako za to da ima dete i to je istina...ali,kad pogledam koliko su nas gledali ili nase roditelje, ipak smo mi mnogo vise oko dece...i kad mu objasnjavas 100 puta, pa vec i sebi delujes kao papagaj, kako li tek njemu delujes...nisam za to da se detetu bude drugar, autoritet mora da postoji a ako nista ne pomaze: ni prica ni kazna nisam protiv ni za fizicko kaznjavanje najblaze vrste (sa mnogo kontrole)...treba i dete da oseti da je preteralo i sta je svojim ponasanjem izazvalo...i tako ih previse stedimo, nije zivot satkan od pamucne vate....
 
..ukinuti pare..NULA dinara prihod..nek nosi sendvich od kuce da ne bude gladan,
sve shto mu je potrebno - knjige, sveske i ostalo za shkolu - dobija od roditelja,
patike, jakne i slichno - kad se proceni da je vreme, oduzeti mobilni, mp3/4,
odjaviti internet, ogranichiti izlaske..bez para nema divljanja..
..kontrola..svega..ocene, izostanci, ponashanje van kuce, iz svih mogucih izvora..
..ko je reshio da izvuche dete iz ozbiljne krize, nacice vremena i nachina da mu
prati svaku stopu, kao kad je imao 2 godine..
..sa 13-14 ti se chini da je ceo svet tvoj, samo da nije onih smorova kod kuce koji te
smatraju za malo dete..na ovaj nachin se tom detetu pokazuje da josh uvek
ne moze i ne ume sam..naravno, neophodno je pokazivati mu, svakodnevno, na sve
moguce nachine, shto jasnije i dobronamernije - kojim putem treba da krene
da bi za koju godinu mogao i umeo sam..

..@tema:
..treba doneti zakon, da bi se dobio pravni nachin da oni koji prebijaju decu odgovaraju..
..a da ih ima - ima ih..vishe nego shto je ugodno i pomisliti..
..lichno nisam protivnik pedagoshkih cushki..sve dok nose poruku "stani, slushaj i uchi", a ne
"ja sam te rodio/la i ja cu da ti presudim"..i machka lupa machice po njushkici dok uche..
..dok ispituju granice i traze svoje mesto u svetu..ako negiramo prirodu, necemo se dobro provesti..

..mada..
..jedna pametna glava reche ovde da je neregistrovanim
psihijatrijskim sluchajevima svejedno..ako zabrane "cushke",
pronacice suptilne, neagresivne nachine da unishte svoju decu..
..onima koji to nisu, zakon nece napraviti nikakvu razliku..

:ok::ok::ok:
 
Neki navode: "Batina je iz raja izašla" a neki dodaju "zato što joj tamo nije mesto"

Zna se tačno šta je nasilje u porodici (član 297 Porodičnog Zakona Srbije iz 2005)

Kada je reč o fizičkoj intervenciji, roditelj ne sme ni na koji način da nanese telesnu-e povrede detetu
PZS 2005 konačno uvodi razliku između nanošenja povrede sopstvenoj deci, ili nekom drugom maloletniku, i predviđa specifične sankcije, a pored njih, da mogu se izreći i neke koje predviđa Krivični Zakonik Srbije 2005.

Po mom mišljenju, ovakav "zakon" koji predviđa kažnjavanje za bilo koji oblik fizičke intervencije, neće nikada zaživeti, jer sastavni deo vaspitanja, s druge strane i vršenja zaštitničke funkcije (jedne od bitnih funkcija porodice) jeste fizička intervencija.

Kao primer: Teško je detetu objasniti na koji način električna energija može da usmrti čoveka i kao efikasan, ja bih dodao jedini način jeste da "malo dobije po dupetu". To je jedna od sankcija koje dete razume, i koje će mu "pomoći da opstane"- postojala od davnina, postojaće.

Naravno, intervencija mora biti umerena,razumska i pedagoška.

I ja se u potpunosti slazem sa tobom.Kad ne bi dobilo malo podupetu nebi poslusalo nikad.Jel treba da gajimo raspustenu bandu? Naravno da ih ne treba lesiti od batina za svakakve gluposti. Malo poguzi,ali samo kad stvarno zasluzi jeste najbolji nacin da se dete dovede u red;)
 
Па добро, у том случају нека ме слободно унапред пошаљу у затвор чим ми се роди дете, а исто пошаљу у неки дом за васпитавање, где ће бити заштићено од мог погубног утицаја. :confused:

:ok::super:
Е, да су мене послали у затвор кад сам их ћушнула, они би сад још увек били у неком дому, вероватно дивно васпитани, са много љубави и пажње... :otkacio:
Моја деца су за сад добри људи, тачно знају шта је добро за њих, шта не, шта је опасно а шта не, причају нам све што им се догађа, од лоших оцена, до похвала које су добили, од симпатија до тога где и са ким излазе. Поштују договорено време изласка, поштују сваки наш договор.
Да ли би то исто радили да су смештени у неко прихватилиште јер сам их повремено ударила по руци или туру до њихове четврте , пете године? :???:
 
Ja sam kao mala dobijala batine,pa opet detinjstvo pamtim kao predivan period mog zivota,gde sam od roditelja dobijala puno ljubavi,neznosti i razumevanja.I upravo zbog tolike ljubavi,kad dobijem batine,uvek sam se pitala koliko je to sto sam uradila lose,kada me je osoba koju najvise na svetu volim,i koja mene voli, istukla zbog toga.Batine ne pamtim kao neke traume iz detinjstva,vec kao neophodno sredstvo pomocu koga sam postala ovakva kakva sam sada,a jako mi se svidja kakva sam sada :D.
Ja moje dete ne tucem,zato sto je jos mali,ponekad ga cusnem po guzi,kada ne mogu na drugi nacin da mu objasnim da je to sto radi opasno po njega,ali kada malo odraste,i ako razgovor ne bude vredeo,a ako je na mene (a i na muza),nece uvek vredeti,po koja vaspitna ce morati tu i tamo da radi.
 
Не односи се на пост изнад, него на неке друге постове.

Симптоматично је то што неко каже ,,ЈА своје дете никад нисам ударио-ла, тукао га је други родитељ...'':otkacio:

Што ипак значи де је дете као дете добијало батине или ћушке!

По чему је онда добро то што га један родитељ није ударио, а други јесте? :dash:

Прво, значи да није било јединства васпитног утицаја, што је за дете нагора могућа комбинација!
Затим, један је родитељ служио као дежурни пандур, а други као тешитељ!

Деца тако васпитана имају све предиспозиције да буду слуђена у свом одрастању, да не разликују добро од лошег, да користе ситуацију како им се ћефне, да манипулишу родитељима и да науче да манипулишу људима око себе.

Такав став о васпитању ништа добро не може донети.

И да ли је то заиста прича ,,моје дете је расло без батина'' (тукао га само тата?! Или, тукла га само мама, иначе није било батина!) ??? :dash:
 

Back
Top