Ma, samo rodi dete!

Мислим да погрешно схваташ, то није притисак, то је само подршка да може и тако а и не мора.
Ти имаш партнерку и довољни сте једно другом, али неко ко остане потпуно сам, сигурна сам да кад тад зажали што нема дете.
Mislim da je tu razlika u razmisljaju gdje zivis, np ja zivim u Holandiji, imamo drustvo od preko 30 ljudi koji nemaju djecu i destetak koji imaju. Oko pola od tih sto nemaju djecu su sami i ne padaju im djeca na pamet, druga prica je kad zivis negde gdje ti svi prijatelji imaju djecu a ti nemas pa moras da zivis porodicnim zivotom koji nemas tj da se prilagodis zivotu ljudi koji imaju djecu.
 
Loši đaci, zavisi kolko loši... Jesu glupi djaci ili manje vredni...

Posle srednje se iskristalisu ljudi i pronadju kako i šta dalje ko u čemu bude uspesan ili manje uspesan...

Isto kao i ljudi uz karaktere...

Ne razumem sta je sad problem, sto neki lošiji djaci su sredili zivote porodice ostvarili se kao roditelji i što je vazno budu dobri...

Oni sad nesto prebacuju ili savetuju tebe sto ti nisi se ostvarila kao roditelj?

Pa teni krivo otkud im to pravo jer su lošiji djaci samim tim ti si pametnija


Pa vidi kazu da je tito ponavljao prvi razred a posto toboz najveći sin otadžbine...


Tako da bi oni trebali da gledaju svoja posla bez da se mesaj u tvoj zivot a ti da shvatiš da to sto si bila streberka u osnovnoj te danas ne cini pametnijom u zrelim godinama a pogotovo ne vise vrednom ili boljim čovekom....


Sram ih bilo kako se ududjuju sa trojkom iz biologije da nesto kazu onoj koja imala peticu sa zvezdicom...

Ju ju ju kako su se samo usudili....
Pamet nije samo obrazovanje,.. a i obrazovanje se ne stiče samo u školi.
 
Neki su još iz srednje škole uspostavili porodice.
Neki su na taj izazov odgovorili tokom studija, neki po dobijanju diplome i posla.
Juče sam pričala sa školskom drugaricom, u busu, onako zvučno pred ostalim putnicima-kaže: "Nemoj više da gubiš vreme, rodi makar jedno dete samo za sebe."
Bili su đaci "ponavljaci", a bili smo i mi, bistri, nadareni i po svemu ispred.
Razgovor sa mojom školskom drugaricom nije više bio takmičarski, konačno smo ljudi koji se razumeju, razgovaraju.... delimo iskustva nesebično, nema više sprega ko je najpametniji, ko ima najbolje ocene.
Nema više podele ko je u čemu tj. u kom školskom predmetu bolji.
Život je ispostavio rezultate-loši đaci imaju tendenciju da dobrim đacima pre ili kasnije drže lekcije o običnom životu sa punim pravom.
WTF?

Mislim da si u zabludi da vise nema nista takmicararski. Mozda ne sa tvoje strane, ali i te kako to postoji cak i kod ljudi od 50+ godina.
Ja sam poslednji put bio na tom skupu na 20 godina mature.
Ne da je bilo takmicenja, nego mi se smucilo da sam sa pola zabave otiso u kafanu sa 2 stara najbolja druga, i bilo mi 3 put lepse u kafančini sa njima nego medju ostatkom generacije i pricama ko je sta pstigao.
 
Mislim da si u zabludi da vise nema nista takmicararski. Mozda ne sa tvoje strane, ali i te kako to postoji cak i kod ljudi od 50+ godina.
Ja sam poslednji put bio na tom skupu na 20 godina mature.
Ne da je bilo takmicenja, nego mi se smucilo da sam sa pola zabave otiso u kafanu sa 2 stara najbolja druga, i bilo mi 3 put lepse u kafančini sa njima nego medju ostatkom generacije i pricama ko je sta pstigao.
Ej kafano mukooooooo

Opa đurđooo

Da si bar išo u Kamenicu u srednju skolu ili vojnu pa da ih i razume čovjek sto se takmičili...
Na poligonu
Na strelistu


Pitomac br 1 u generaciji
 
Loši đaci, zavisi kolko loši... Jesu glupi djaci ili manje vredni...
Svi su jednaki, nema razlike medju njima u odredjenom uzrastu.
Znam to jer poznajem srednjoskolce posto radim sa njima. Bolje ocene ima neko zato sto je odgovoran ili sramezljiv ili zbog ocekivanja roditelja a ne zato sto je mnogo pametan.
Naravno nadje se i poneko talentovan ali to je recimo stvar horoskopa, lezi mu to i to, nije onako kako izgleda iz secanja na djacko doba.

U sustini svaciji uspeh je slican kako u skoli tako i tokom zivota (zive se slicni sablonski zivoti).
 
Svi su jednaki, nema razlike medju njima u odredjenom uzrastu.
Znam to jer poznajem srednjoskolce posto radim sa njima. Bolje ocene ima neko zato sto je odgovoran ili sramezljiv ili zbog ocekivanja roditelja a ne zato sto je mnogo pametan.
Naravno nadje se i poneko talentovan ali to je recimo stvar horoskopa, lezi mu to i to, nije onako kako izgleda iz secanja na djacko doba.

U sustini svaciji uspeh je slican kako u skoli tako i tokom zivota (zive se slicni sablonski zivoti).
Pravila pravila da bi me udavila...
 
Neki su još iz srednje škole uspostavili porodice.
Neki su na taj izazov odgovorili tokom studija, neki po dobijanju diplome i posla.
Juče sam pričala sa školskom drugaricom, u busu, onako zvučno pred ostalim putnicima-kaže: "Nemoj više da gubiš vreme, rodi makar jedno dete samo za sebe."
Bili su đaci "ponavljaci", a bili smo i mi, bistri, nadareni i po svemu ispred.
Razgovor sa mojom školskom drugaricom nije više bio takmičarski, konačno smo ljudi koji se razumeju, razgovaraju.... delimo iskustva nesebično, nema više sprega ko je najpametniji, ko ima najbolje ocene.
Nema više podele ko je u čemu tj. u kom školskom predmetu bolji.
Život je ispostavio rezultate-loši đaci imaju tendenciju da dobrim đacima pre ili kasnije drže lekcije o običnom životu sa punim pravom.
WTF?
Немој да водиш више те разговоре.
 
Neki su još iz srednje škole uspostavili porodice.
Neki su na taj izazov odgovorili tokom studija, neki po dobijanju diplome i posla.
Juče sam pričala sa školskom drugaricom, u busu, onako zvučno pred ostalim putnicima-kaže: "Nemoj više da gubiš vreme, rodi makar jedno dete samo za sebe."
Bili su đaci "ponavljaci", a bili smo i mi, bistri, nadareni i po svemu ispred.
Razgovor sa mojom školskom drugaricom nije više bio takmičarski, konačno smo ljudi koji se razumeju, razgovaraju.... delimo iskustva nesebično, nema više sprega ko je najpametniji, ko ima najbolje ocene.
Nema više podele ko je u čemu tj. u kom školskom predmetu bolji.
Život je ispostavio rezultate-loši đaci imaju tendenciju da dobrim đacima pre ili kasnije drže lekcije o običnom životu sa punim pravom.
WTF?
Najbitnije je da si sa sobom iskrena.
Ako želiš dete, idi ka tome.

Tuđi stavovi i mišljenja... Ipak su tuđi
 
Well...
Sounds good!
Nemoj da primaš k srcu, našem narodu je u krvi da postavlja pitanja koja ih se ne tiču. Ako se nije udala, šta čeka? Ako ima više dece, radi li ona išta u životu sem što se stalno porađa? Ima jedinicu ili jedinca, phhh sebični, ostavili dete bez brata ili sestre..
Pusti to, ko ih šiša. :D
 
Iskreno rečeno ako si srećna i zadovoljna i zdrava to je jedino važno

🤷🏻‍♀️

Moja školska je otišla u španiju i svaki dan video i slike kako noge drži u moru

I kad vidim mlada se zaljubila batalila školu zatrudnila i udala se sa 18 godina, rodila prvo dete pa drugo pa se razvela opet se zaljubila opet se udala i rodila trece dete

Zatim se razvela i živela od države

Uvjek je htela da živi u španiji

Jednog dana spakuje njenog oca koji je u invalidskim kolicima ima penziju i par stvarcica u auto i pravac španija tamo se malko mučila , posvadjala se sa njenim bratom preko fejsa jer nije vratio dug ocu i kao nema dinara nema za jesti, uglavnom svaki dan izvjestava “život u španiji” dok je otac živ i penzija stiže njoj je super i ona uopšte nerazmislja šta će biti ako on umre

A ja cijeli život vučem knjige, posao, pacijenti, osoblje, zdravstvena osiguranja uglavnom spakujem minimum 10 sati radnog dana često i 14

I sve češće kontam ebalo majku ona je u španiji na konju, njoj se u ovo sivo godišnje doba nikad ne pomraci u mislima i u mozgu u nje uvjek sunčano i vedro
 
Ej kafano mukooooooo

Opa đurđooo

Da si bar išo u Kamenicu u srednju skolu ili vojnu pa da ih i razume čovjek sto se takmičili...
Na poligonu
Na strelistu


Pitomac br 1 u generaciji

Prava si pandurčina 😂

Samo visoka škola, za visoke momke 😎

116199620_2475770766048402_2367739248520972474_n.jpg
 
A to sa dete , moja rodjaka je sebi rodila dete

Ko je otac niko ne zna sem nje, rodila i odgajala sama

Iskreno nju je to dete i spasilo jer u ratnom vihoru ostala bez roditelja i brata, sahranila ih u rodnom mjestu

bila je sama
 
Život je ispostavio rezultate-loši đaci imaju tendenciju da dobrim đacima pre ili kasnije drže lekcije o običnom životu sa punim pravom.
Najveća zabluda koju dobri đaci imaju to je da je škola SVE na ovom svetu.
Ne samo da nije SVE već često bude jedno veliko NIŠTA u zavisnosti ko kakve odluke donosi u životu.
Iako opet može nešto značiti i pohvalno je i učenje i sve i naročito disciplina koja se stiče, ali život treba iskusiti, biti jaka osoba, izboriti se sa nedaćama i donositi pametne odluke.
Škola često ne pomogne ni blizu koliko ŽIVOTNA ŠKOLA.

Mislim da ti je dat relativno dobar savet. Sad kako gledaš pitanje...
 
Najveća zabluda koju dobri đaci imaju to je da je škola SVE na ovom svetu.
Ne samo da nije SVE već često bude jedno veliko NIŠTA u zavisnosti ko kakve odluke donosi u životu.
Iako opet može nešto značiti i pohvalno je i učenje i sve i naročito disciplina koja se stiče, ali život treba iskusiti, biti jaka osoba, izboriti se sa nedaćama i donositi pametne odluke.
Škola često ne pomogne ni blizu koliko ŽIVOTNA ŠKOLA.

Mislim da ti je dat relativno dobar savet. Sad kako gledaš pitanje...

Pa mislim da ne misle da je skola sve, vec da je skola dovoljna da osigura pristojan i dostojanstven zivot.
Sto u sredjenim zemljama i jeste slucaj.
 
Prava si pandurčina 😂

Samo visoka škola, za visoke momke 😎

Pogledajte prilog 1519194
Taj desno od tebe i nekako da je visok...
U gardu je bio i moj tast, visok metar i žilet :rotf:

Kakva vojska takva i država.

Zato je i Kosovo citavu 98mu a i 99tu najviše odradila policija. Očistili od učk. Potom je vojska branila granicu da ne udju opet i to sa onim golobradim vojnicima na kosarama njih 200 do 300

A i 91vu su specijalci iz mup radili po terenu vukovara do osijeka...

Dok je vojska išla kreni stani povuci se kreni...

I u rs su bile najudarnije čete upravo ćete SAJ-a

A tu mališana nema medju njima :D
 
Neki su još iz srednje škole uspostavili porodice.
Neki su na taj izazov odgovorili tokom studija, neki po dobijanju diplome i posla.
Juče sam pričala sa školskom drugaricom, u busu, onako zvučno pred ostalim putnicima-kaže: "Nemoj više da gubiš vreme, rodi makar jedno dete samo za sebe."
Bili su đaci "ponavljaci", a bili smo i mi, bistri, nadareni i po svemu ispred.
Razgovor sa mojom školskom drugaricom nije više bio takmičarski, konačno smo ljudi koji se razumeju, razgovaraju.... delimo iskustva nesebično, nema više sprega ko je najpametniji, ko ima najbolje ocene.
Nema više podele ko je u čemu tj. u kom školskom predmetu bolji.
Život je ispostavio rezultate-loši đaci imaju tendenciju da dobrim đacima pre ili kasnije drže lekcije o običnom životu sa punim pravom.
WTF?
Probirač našao otirač 🤗
 
Rodi sebi dete - jedna od meni neprimerenih rečenica na svim nivoima. Dete se ne rađa ''sebi'' već se rađa sa osećanjem da stvaraš jedan nov, samostalan život. Posle ovakvih rečenica, očekujem sledeću, ako ne rodiš dete, umrećeš sa mačkama. I nikako se ne slažem sa time. Svako ima prava na svoj izbor, nevezano za školovanje ili finansije kojima raspolaže. Posebna priča su mi one koje su se ''ostvarile'' kao majke, zar je biti majka neko takmičenje, uspeh koji je ostvarila zahvaljujući biološkoj sposobnosti? Zbog takvog olakog shvatanja roditeljstva, dešavaju nam se zapostavljena deca.
 

Back
Top