"I svetlost sija u tami i tama je nije nadjačala. " Jovan 1: 5

Zato je predanje bitno. U kontinuitetu od svetog do svetog čoveka. Onda nema
gluvih telefona kao da se prenosilo od običnog do običnog čoveka.

A što se monopola tiče.. ja to vidim ovako..
Isus kaže ''Ja sam put, istina i život.'' On sam traži da ga ne doživljavamo kao
neku ličnost, nego simboličo, kao ono što on u suštini jeste. Za mene je Isus
dobro ili savest, a Hrist je najviši stepen svesnosti - svesnost sama. I da, do
Boga se drugačije ne može.
predanje je bitno i velika je prednost pravoslavlja u odnosu na druge grane hrišćanstva zato što je u njemu nagomilano iskustveno znanje i uvidi mnogih duhovnika...od loše osnove koja je Biblija predanje i svetootačka literatura je napravilo nešto što i nije tako loše...
 
ne iznosiš ti Božije gledište nego gledište nekih ljudi od pre 2500 godina kojima je nešto šaptalo reči ..ne možeš znati dal su im demoni pričali ili je to od Boga došlo....
Bozje glediste je Bozja rec.tako da iznoisim Bozje glediste.
Mogu znati. Sve sto je dobro potice od Boga
a zlo od demona
Imamo razum i savest kao unutrasnje merilo dobra i zla.

Ti ne znas jer ne verujes da je Biblija Bozja rec...
Ne trazis Boga nego trazis razloge da ga negiras.
a i to nije tema

1 Jovanova 2

3Ako se držimo njegovih* zapovesti, po tome znamo da ga poznajemo.

4Ako neko kaže: „Ja ga poznajem“, a ne drži se njegovih zapovesti, lažov je i istina nije u njemu

5 Ali ako se neko drži Božje reči, njegova ljubav prema Bogu zaista je savršena.

Po tome znamo da smo u jedinstvu s njim.
6 Ako neko kaže da ostaje u jedinstvu s njim, dužan je da i sam živi kao što je Isus živeo.



Jovan 8:12 Tada im se Isus ponovo obratio: „Ja sam svetlost sveta. Ko god me sledi, neće hodati u tami,

nego će imati svetlost života.“
 
Poslednja izmena:
Bozje glediste je Bozja rec.tako da iznoisim Bozje glediste.
Mogu znati. Sve sto je dobro potice od Boga
a zlo od demona
Imamo razum i savest kao unutrasnje merilo dobra i zla.

Ti ne znas jer ne verujes da je Biblija Bozja rec...
Ne trazis Boga nego trazis razloge da ga negiras.
a i to nije tema

1 Jovanova 2

3Ako se držimo njegovih* zapovesti, po tome znamo da ga poznajemo.

4Ako neko kaže: „Ja ga poznajem“, a ne drži se njegovih zapovesti, lažov je i istina nije u njemu

5 Ali ako se neko drži Božje reči, njegova ljubav prema Bogu zaista je savršena.

Po tome znamo da smo u jedinstvu s njim.
6 Ako neko kaže da ostaje u jedinstvu s njim, dužan je da i sam živi kao što je Isus živeo.



Jovan 8:12 Tada im se Isus ponovo obratio: „Ja sam svetlost sveta. Ko god me sledi, neće hodati u tami,

nego će imati svetlost života.“
Da je Biblija od Boga ljudi koji je čitaju bi bili puni ljubavi posle čitanja i inspirisani da svakom stvorenju pomognu....a znamo da su bili inspirisani na inkviziciju, krstaške ratove, maltretiranje robova i indijanaca u kolonijama koje su osvajali inspirisani Biblijom...
a šta i da očekuješ od knjige u kojoj navodni bog tera svoj izabrani narod (kakva nacionalna sujeta da si izabran narod) da susedni narod zatre uključujući i decu na sisi i domaće životinje...

u Bibliji ljubav je samo reč koju par puta izgovara Isus a kao papagaji ponavljaju sledbenici...tu praktično i nema primera prave ljubavi
 
Da je Biblija od Boga ljudi koji je čitaju bi bili puni ljubavi posle čitanja i inspirisani da svakom stvorenju pomognu....a znamo da su bili inspirisani na inkviziciju, krstaške ratove, maltretiranje robova i indijanaca u kolonijama koje su osvajali inspirisani Biblijom...
a šta i da očekuješ od knjige u kojoj navodni bog tera svoj izabrani narod (kakva nacionalna sujeta da si izabran narod) da susedni narod zatre uključujući i decu na sisi i domaće životinje...

u Bibliji ljubav je samo reč koju par puta izgovara Isus a kao papagaji ponavljaju sledbenici...tu praktično i nema primera prave ljubavi
Vidi dokazano je Biblija Bozja rec...
Svi koji znaju Bibliju i primenjuju je imaju dokaz da je ona Bozja rec.
Jer svi koji je primenjuju su u svetlu...
Dakle njen savet je praktican i istinit...
Bozja rec i Bozje ime izgone i rasteruju demone...
demoni imaju preavo samo na one koji su u mraku i koji ih prizivaju...

Dakle tema nije to o cemu ti pises nego sam vidis naziv teme
tema je Biblijski citat
a Biblija je Bozja rec
a Bozja rec je istina.
 
Vidi dokazano je Biblija Bozja rec...
Svi koji znaju Bibliju i primenjuju je imaju dokaz da je ona Bozja rec.
Jer svi koji je primenjuju su u svetlu...
Dakle njen savet je praktican i istinit...
Bozja rec i Bozje ime izgone i rasteruju demone...
demoni imaju preavo samo na one koji su u mraku i koji ih prizivaju...

Dakle tema nije to o cemu ti pises nego sam vidis naziv teme
tema je Biblijski citat
Biblija je tama...svetlost je u ljubavi prema Bogu i bližnjima...
 
takodje Bozja rec kaze

Isaija 5:20
Teško onima koji za zlo kažu da je dobro, a za dobro kažu da je zlo

koji od tame prave svetlost, a od svetlosti tamu,


koji gorko smatraju slatkim, a slatko gorkim!



Tako da ko izvrce Bozju istinu sam to radi na svoju propast

Isaija je rekao
Isaija 6:20

„Eno mrak pokriva zemlju i tama narode“

. Naravno, to se ne odnosi na tamu u fizičkom smislu. Isaija nije mislio da će Sunce, Mesec i zvezde jednog dana prestati da sijaju

Umesto toga, govorio je o duhovnoj tami.

Ali i duhovna tama je smrtonosna. Gledano na duge staze, ne možemo živeti bez duhovnog svetla, baš kao što ne možemo živeti ni bez fizičke svetlosti Luka 1:79

"da donese svetlost onima koji žive u tami i nad kojima se smrt nadvila poput senke, da nas dovede na put mira.“
 
Poslednja izmena:
Biblija nam razotkriva ko je Bog ovoga sveta i zasto...
Koliko je velik Satanin zao uticaj vidi se u 1. Jovanova 5:19, gde stoji: „Ceo svet je u vlasti Zloga.“

Takodje nam razotkriva da je Sotona Djavo uzrocnik zla...
On se prvi pobunio protiv Boga JHVH i povukao je za sobom i jedan deo andjela koji su
postali Demoni...
Tako da Sotona Djavo zavodi celu nastanjenu zemlju...

1914 god je bio rat na nebu i Isus Hrist ih je pobedio kada je uspostavljeno Bozje Kraljevstvo na nebu
i zbacio ih je na podrucje zemlje gde deluju
od tada oni cekaju unistenje koje im predstoji u buducnosti
nakon sto Bog JHVH unisti sve zlo u Bozjem ratu Armagedonu...

U vezi s tim, Biblija je prorekla:Otkrivenje 12:7-12
Otkrivenje 12:9 I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Đavo i Sotona, koji zavodi sav svijet.
Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i anđeli njegovi.
12 „Teško vama, zemljo i more, jer je Đavo sišao k vama, veoma gnevan, znajući da ima malo vremena!“ .

Zato i jesmo u duhovnoj borbi...

Kako danas Satana utiče na ljude?

Satana utiče pre svega tako što širi duh koji upravlja ljudskim načinom razmišljanja i postupanja. U skladu s tim,

Đavo je u Efezanima 2:2 nazvan ’vladarem koji vlada vazduhom, duhom [to jest preovladavajućim stavom] koji sada deluje u sinovima neposlušnosti‘.
Taj demonski ’vazduh‘ ne podstiče na strah pred Bogom i na dobrotu, već na pobunu protiv Boga i njegovih merila. Na taj način Satana i demoni podržavaju i pospešuju zlo koje čine ljudi.

Prema Bibliji Bog JHVH jehova kao jedini pravi zivi Bog i tvorac univerzuma
ce zauvek unistiti zlo
da bi ljudi mogli kao savrsena bica da zive vecno na Zemlji
 
„Bog je svetlo“

Tama je u duhovnom pogledu povezana sa neznanjem i beznadnošću koja postoji
u Sataninom području — iako on često nastoji da bude ’anđeo svetlosti‘
2 Korincanima 4:4, 11, 14 Efezanima 6:12
I koji zaslepljuje ljude s obzirom na istinu
"A ako je i skrivena dobra vest koju objavljujemo, skrivena je od onih koji odlaze u propast,
4 nevernicima kojima je bog ovog sveta zaslepio um, da do njih ne prodre svetlost slavne dobre vesti o Hristu, koji je Božja slika"

S druge strane, svetlost je povezana sa razumevanjem i prosvetljenošću koja dolazi od Jehove Boga.
Pavle je govorio o svetlu kada je pisao: „Jer Bog, koji reče da iz tame zasvetli svetlost, sasvetli u srcima našima,
da bi poznanje slave Božje zablistalo u licu Isusa Hrista“ 2 Korincanima 4:6
. Duhovno svetlo je tako tesno povezano s Jehovom Bogom da je
apostol Jovan pisao: ’Bog je svetlost i u njemu nema nikakve tame. ‘ 1 Jovanova 1:5

Otkrivenje 22:5

Big Jehova je svetlo učinio dostupnim pomoću svoje reči, koja je danas obilno dostupna u pisanom obliku u Bibliji
Psalam 119:105
Tvoja reč je svetiljka mojoj nozi
i svetlost mojoj stazi

2 Petrova 1:19 Tako je proročanska reč koju imamo još pouzdanija i dobro je što pazite na nju kao na svetiljku koja svetli na tamnom mestu, naime u vašem srcu, dok ne svane dan i ne pojavi se zvezda danica

Dakle, psalmista je u stvarnosti izražavao svoju ljubav prema svetlu kada je pisao: „Kako volim tvoj zakon! Čitav dan bavim se njime. Duša moja drži tvoje opomene, i ja ih volim neizmerno“ Psalam 119:97 ,167

Zato je dobro redovno citati Bibliju i primenjivati je u svom zivotu
sto je put istine i spasenja koji vodi u vecni zivot
 

Back
Top