"I svetlost sija u tami i tama je nije nadjačala. " Jovan 1: 5

Više od toga oni rade. To su oni što i demone u svetlo izvode. Samo se
time ne hvale pa mi imamo utisak da ćute tamo i ne rade ništa.
neki od njih...ima ih raznih...neki su i sami pod uplivom demona a da to i ne vide...nisu svi kao starac Tadej ili Pajsije....mislim da sve zavisi koliko uspeju da se oslobode ega i prigrle ljubav...ako se fokusiraju na formu, na Bibliju i rituale slaba vajda od njih...
 
neki od njih...ima ih raznih...neki su i sami pod uplivom demona a da to i ne vide...nisu svi kao starac Tadej ili Pajsije....mislim da sve zavisi koliko uspeju da se oslobode ega i prigrle ljubav...ako se fokusiraju na formu, na Bibliju i rituale slaba vajda od njih...
Da, naravno da ih ima raznih. Malo ih je. Treba da ih bude 144000 da bi ova
planeta postala prijatno mesto za život. Još samo malo fali..
 
Vi pricate na nivou energije a oni svi koji zele da budu na strani Boga su u duhovnom ratu...
i koji ne zele vec su u njihovoj zamci

Sotona i Demoni su ti koji napadaju ljude na najrazlicitije nacine... da bi ih odvojili od Boga i tako lisili spasenja
I Tako sto im zaslepljuju um u odnosu na istinu
Takodje ljudi pod uticajem demona cine razne grehe koji ih tako udaljavaju od Boga


nasa borba nije sa ljudima i njihovim energijama nego sa duhovnim silama


2.Korincanima 4:3,4 "Ako li je pak jos pokriveno i nase jevandjelje, pokriveno je za one koji propadaju,
4 za nevernike kojima je bog ovoga sveta oslepio razum, da ne vide sjaj svetlosti jevandjelja slave Hrista..."

1 Pet 5:8 Budite trezveni i bdite! Protivnik vaš, đavo, kao lav ričući hodi i traži koga da proždre.
1 Pet 5:9 Branite se od njega čvrstom verom, znajući da jednake patnje pogađaju i vašu braću u svetu.

zato nam Bog daje nacin da se odupremo i borimo protiv tih zlih duhovnih sila

Efezanima 6
Obucite svu Božju ratnu opremu da biste mogli da se oduprete Đavolovim spletkama.
12 Jer se ne borimo protiv krvi i tela, nego protiv vlasti, vođa i vladara ovog mračnog sveta, to jest protiv zlih duhovnih sila na nebu.
13 Zato uzmite svu Božju ratnu opremu, da biste mogli da im se oduprete u zli dan i da, nakon što učinite sve što je potrebno, ostanete postojani.
14 Dakle, budite postojani. Oko struka opašite pojas istine, na grudi stavite oklop pravednosti,
15 a na noge obujte spremnost da propovedate dobru vest mira.
16
Pored toga, uzmite veliki štit vere, kojim ćete moći da ugasite sve plamene strele Zloga.
17 Stavite na glavu kacigu spasenja i uzmite u ruku mač duha, to jest, Božju reč.
18 Istovremeno, molite se u svakoj prilici pod vođstvom duha svakim oblikom molitve i usrdnih molbi.

Ovde jasno pise kako to mozemo postici

oruzjem Bozjim
imamo Bozju rec, veru molitvu...
 
“I svetlost sija u tami i tama je nije nadjačala. “ Jovan 1:5

Svetlo predstavlja istinu i pravednost, nasuprot tami, koja predstavlja zabludu i nepravednost.
Tako Jovan pokazuje da tama neće pobediti svetlo.

Izavor istine Je Bog JHVH Jehova.
Takodje je Bog JHVH izvor fizickog i duhovnog svetla....
I svega dobrog, posto je i sam Bog ljubav.
1 Jovanova 4
7 Voljeni, volimo jedni druge, jer ljubav potiče od Boga, i svako ko voli rođen je od Boga i poznaje Boga.
8 Ko ne voli, nije upoznao Boga, jer Bog je ljubav.

Bog, posto je izvor svetla i jedini svemoguc, njega ne moze nadvladati tama – duhna tama koja potice
od palih duhovnih stvorenja Sotone i Demona.


Bog JHVH Jehova je apsolut i kao Stvoritelj najmocnije bice u univerzumu.
Istina je ono cime Bog osvetljava nas put koji vodi u vecnost.

A istinu mozemo naci u Bibliji posto je ona Bozja pisana rec.
Istina - koja je Bozja rec, osvetljava nama put i rasteruje tamu...

Takodje da nas ne bi nadvladala duhovna tama, trebamo razvijati osobine koje su Bozanske vrline
kao sto su ljubav dobrota, mirmilosrdje itd... Galatima 5:22


Kada imamo osobine Boga koji je izvor svetlosti, time i mi ostajemo u svetlosti i istini i tako nadvaldavamo tamu...

Rimljanima 12

9 Neka vaša ljubav ne bude licemjerna! Mrzite zlo, držite se dobra!

10 Bratskom ljubavlju srdačno ljubite jedni druge! Prednjačite u iskazivanju poštovanja jedni drugima!

2 Radujte se u nadi! Strpljivo podnosite nevolju! Ustrajte u molitvi!

17 Nikome ne vraćajte zlo za zlo! Činite ono što svi ljudi smatraju dobrim!

18 Ako je moguće,koliko o vama ovisi, budite u miru sa svim ljudima!

19 Ne osvećujte se, ljubljeni, nego dajte mjesta srdžbi Božjoj, jerje pisano: “Moja je osveta, ja ću uzvratiti, kaže Jehova.”

21 Ne daj da te zlo nadvlada, nego nadvladaj zlo dobrom!
Или: 5 И светлост светли у тами
и тама је није разумела.
 
Da radi...
ali saveti od Boga su jedini sigurni za nase dobro...
Ljudi mogu da grese...
kroz ljude može da priča Bog a mogu i demoni a najčešće kroz njih govori neko njihovo iskustvo i uvid koji ne mora da bude tačan....
što više ljubavi čovek ima u sebi to veća šansa da kroz njega priča Bog jer on bivajući ljubav tvori volju Božiju i jedno je sa Bogom
što više sujete ima čovek to je veća šansa da ti kroz njega govore demoni...
većina ljudi nije ni tu ni tamo...imaju nešto ljubavi i nešto sujete...
znači od svakog savet primi sa rezervom...samo kao alternativni pogled na tvoju situaciju...
 
Kolosanima 3

1 Dakle, ako ste uskrsnuti sa Hristom, tražite ono što je na nebu, gde Hrist sedi zdesna Bogu.

2 Mislite na ono što je na nebu, a ne na ono što je na zemlji
1 Jovanova 2:15

Nemojte voleti ni svet, ni ono što je u svetu. Ako neko voli svet, u njemu nema ljubavi prema Ocu
a ja tvrdim suprotno
ko ne voli kreaciju naročito živa bića i posebno ljude taj ne voli ni Kreatora...
Bog je život...ko ne voli život, fenomen života, nego neku kreaturu iz knjiga, taj nema veze sa Bogom
 
kroz ljude može da priča Bog a mogu i demoni a najčešće kroz njih govori neko njihovo iskustvo i uvid koji ne mora da bude tačan....
što više ljubavi čovek ima u sebi to veća šansa da kroz njega priča Bog jer on bivajući ljubav tvori volju Božiju i jedno je sa Bogom
što više sujete ima čovek to je veća šansa da ti kroz njega govore demoni...
većina ljudi nije ni tu ni tamo...imaju nešto ljubavi i nešto sujete...
znači od svakog savet primi sa rezervom...samo kao alternativni pogled na tvoju situaciju...
pa eto sam si dao odgovor u prvoj recenici
mogu i demoni da deluju preko ljudi
Zato se ne oslanjamo na ljude nego na Boga...
imamo Bozju rec i molitvu...

Ne mozes znati da li je neko izdemoniziran i da li preko nekoga deluju demoni...
Demoni imitiraju Boga, Moze ti neki covek doci sa ljubavlju ali d anjegov savet bude demonski
Zato treba pitati Boga a ne ljude za savet
 
ti sto tvrdis je tvoje
ja iznosim Bozja glediste na temu

ko je rekao da ne trebamo voleti kreaciju?
ti pogrseno nesto shvatas pa na temelju toga pises
volimo ljude a mrzimo na zlo...
da li znas sta je zlo?
ne iznosiš ti Božije gledište nego gledište nekih ljudi od pre 2500 godina kojima je nešto šaptalo reči ..ne možeš znati dal su im demoni pričali ili je to od Boga došlo....
 
ne verujem da je kroz starozavetne proroke govorio Bog....ima tu raznih upliva....ne mogu da zamislim Boga koji je ljubav da naređuje da se ne ostavi u životu ni dete na sisi...
čak ni za Isusa nisam uveren iako je ispravno i sa dobrim uvidom mnogo toga što je pričao...
Ja verujem da jeste, ali da ja trenutno ne mogu sve tekstove da razumem.
 
Ja verujem da jeste, ali da ja trenutno ne mogu sve tekstove da razumem.
ja ne verujem da SZ ima išta sa Bogom, a od NZ samo Isus liči da ima nešto sa Bogom ali nisam uveren ni za njega... vernici se ponašaju kao da Isus ima monopol na ljubav...on nije uopšte dovoljno pričao o ljubavi, niti primerima pokazao kako da se ima velika ljubav...on se uživeo u ulogu Mesije i činio šta je mislio da se od Mesije očekuje...i još monopolizovao da samo preko njega čovek može doći do Boga...najveći problem je što mi nemamo pristup onome što je stvarno pričao nego onome što je od toga objavljeno u Bibliji...to je prošlo kroz igru gluvih telefona i pitanje je koji deo se izvrnuo u nešto što on nije mislio
 
ja ne verujem da SZ ima išta sa Bogom, a od NZ samo Isus liči da ima nešto sa Bogom ali nisam uveren ni za njega... vernici se ponašaju kao da Isus ima monopol na ljubav...on nije uopšte dovoljno pričao o ljubavi, niti primerima pokazao kako da se ima velika ljubav...on se uživeo u ulogu Mesije i činio šta je mislio da se od Mesije očekuje...i još monopolizovao da samo preko njega čovek može doći do Boga...najveći problem je što mi nemamo pristup onome što je stvarno pričao nego onome što je od toga objavljeno u Bibliji...to je prošlo kroz igru gluvih telefona i pitanje je koji deo se izvrnuo u nešto što on nije mislio
Zato je predanje bitno. U kontinuitetu od svetog do svetog čoveka. Onda nema
gluvih telefona kao da se prenosilo od običnog do običnog čoveka.

A što se monopola tiče.. ja to vidim ovako..
Isus kaže ''Ja sam put, istina i život.'' On sam traži da ga ne doživljavamo kao
neku ličnost, nego simboličo, kao ono što on u suštini jeste. Za mene je Isus
dobro ili savest, a Hrist je najviši stepen svesnosti - svesnost sama. I da, do
Boga se drugačije ne može.
 

Back
Top