Aikido i Realni Aikido reopen

...nisam napomenuo da mi psi imaju 4 i 13 meseci? :D a ovo se desilo pre 3 god...a ja jedini u kraju za poslednjih 10 god koji ima 2 psa :D

u stvari ima jos jedan decko al njegovi imaju 4 i 6 meseci :D

mozda grandmasters moze da putuje kroz vreme Oo
 
Ma šta ja lično mislio o realnom aikidou i Lj. Vračareviču, činjenica je da on jeste obučavao telohranitelje nekoliko predsednika država i da kada ode u Rusiju, na aerodromu ga čeka crveni tepih, vojni orkestar i počasna četa.
Znam, ni ja nisam verovao, dok nisam video snimak... silazi Ljuba iz aviona, intonira se "Hej, Sloveni!", dočekuje ga četa u stavu mirno, spremna za smotru i državni funkcioneri... kao da je zvanična državna poseta.
Takvo kršenje protokola nisam odavno video... :roll:
 
... spreciti napad hvatom za ruku u kojoj je Katana ili noz ...
kata te dori ( "tehnika" "neutralisanja" sake ili zgloba ruke....) jako je tesko prevoditi Japanski isto kao i Srpski na druge jezike....naime svi "dori" napadi su ustvari pokusaji da se osoba onemoguci u kretanju nekog dela tela tako imamo hiji-dori. kata-dori, muna-dori...ima jedna stvar koja ne dozvoljava Aikidou da se razvija kao vestina a to je slepa poslusnost....pratiti Sense-ija do kraja (ja volim da kazem copy-paste) svako ko pokusa da dublje razume i promeni prakticnu stranu Aikidoa je osudjen na propast..... mistifikacija i price o ljubavi i harmoniji ne dozvoljavaju da ova vestina razvije svoju prakticnu stranu. Ja ne tvrdim da treba izbaciti tradiciju ali ako Aikido vec zovemo "borilackom vestinom" neka to i bude, podseticu jos jednom da Aikido kao ime nije smisljeno od strane O'Senseia vec od strane jednog njegovog ucenika a do tada se zvao Aiki-Budo....konsultujte recnike za ovu rec Budo...:kpozdrav:
 
al u onom emisji Olivere Kovacevic je stvarno preterao.

To jeste, i sve vise radi! Ja, ja, ja, ja! Razlozi se mogu nagadjati i ni jedan ga nece opravdati, ali postji nesto sto se zove Ana sto treba da "nasledi" to... Cisto sumnjam da ce se to odrzati i godinu dana kada se Ljuba povuce, a morace jednom, i to njega satra... Nema sina koji bi to uzeo u svoje ruke, zato mislim da se u zadnje vreme proserava po TV-u da treba aikido ubaciti u skole, svim obezbedjenjima i sl. jer ce tako opstati kada njega ne bude... Kontam da je zbog toga... Nije lako posvetiti zivot necemu i kada te ne bude to se raspe. Toga ima svuda samo sto se ne prica jer su neki ti sportovi olimpiski ili sta vec, pa se cuti. Evo karatea-milion stilova, tekvondo se podelio na WTF i ITF a mislim da je bilo isto nekada, nindjucu ima 18 stilova i tako dalje. A do toga ce definitivno doci jer lova je nesto sto je najbitnije na svetu. Braca (Bratislav Stajic) se vec relativnoo davno odvojio, klub se zove Dinamiska sfera i ima meke njegove burgije i tehnike...
O Ljubi mozete pricati kako i sta hocete na osnovu TV-a i vaseg licnog misljenja, ali kao coveku... Kao sto rekoh, znam par ljudi koji se samo poznaju sa njim, nemaju veze sa aikidoom, kazu da je neverovatna ljudina i covek koji hoce uvek da ti pomogne koliko god moze... I jos nisam sreo coveka koji je rekao da mu je nesto lose ucinio ili sl...
I stvarno me vise mrzi da odgovaram na ovakve poruke, jer Ljuba nije tema nego aikido i realni aikido, a gotovo cela tema se svodi na njegovo pljuvanje i "branjenje"... Postoji posebna tema "Realni aikido" pa valjda tamo treba voditi ovakve rasprave, a ne ovde... Ovde bih voleo da cujem nesto o tradicionalnom i uporedjivanju sa realnim, sta to valja (posto sve ne valja, a pricaju o vestini koja je jako slicna njihovoj koliko god poricali, samo sto ovo nije put ljubavi nego Ljubin put...).
 

Back
Top