Aikido i Realni Aikido reopen

Treniram Aikido i prilicno pomno pratim mnoge druge BV preko 10 godina, to si u pravu. DObijao sam i "batine" ali samo na treningu ;) Uzivo nisam ni morao da se tucem, nosim utoku sa sobom! :hahaha:

Ljudi nazalost pogresno prezentuju Aikido ne samo kod nas u zemlji nego i napolju, mada ima izuzetaka. Upoznao sam i takve. :ok:

A sto se tice MMA, UFC, Pride-a i slicnog vec je bilo reci o tome 100 puta....
 
Kasnim vecito kasnim....nemam vremena odraslo se bre mora da se sljaka....Vidi ako kazemo da je Morihei ili O'sensei izmislio autenticnu borilacku vestinu,to bas ne odgovara istini, nekako mi izgleda da vuce osnove iz Daito ryu aiki jujitsu...koje je Morihei naucio od jednog od poslednjih samuraja cuvenog Takeda klana i oblasti Aizu. Ponovo ponavljam da sam iz Aikikai-a i da realni aikido nikada nisam trenirao ali cinjenice o Aikidou se takodje ne mogu obrisati...A sto se tice ranga koji je Ljuba sebi dao....imam jedno pitanje koji je rang Doshu (Moriteru Ueshiba)? Mislim da nema rang ....bar je izbegao zle komentare. Ljuba radi to sto radi i zaradjuje na tome koliko toliko...
 
Vi ste vec u zakasnjenju, ja sam sa mojim drugarima iz kluba vec izmislio Balkansku samoodbranu. ;) Izbacili smo sve religijske elemente i prilagodili je nasem balkanskom mentalitetu... :lol:

Само немој да као Љуба па да промениш јапанске називе полуга и кретања и напада, то мене лично нервира ;) Када кренете са реализацијом јави, ја ћу до тада завршити са реалним, па да као и сваки патриота и србијољубац кренем у нову српску вештину :hahaha1: ;) :ok:
 
So, evo npr Я, vedžbam 16 1/2 godinica tradiciju i nedavno sam imala priliku da proradim neke tehnikice sa sa par jakih i iskusnih realaca.

Vidite npr., Я sam olako mogla uraditi zadatu tehnikicu na nekom realcu, bilo je i zena, ali volim probati jaci pol, dok tu istu tehnikicu nekoliko njih nije moglo na meni nejakoj to uraditi.

Jedino realno objasnjenje je da su oni mnogo fini kao momci te me nisu hteli povrediti ili me uciniti tužnom.
Drugo, nerealno, objasnjenje je da su oni mnogo fini kao momci, ali kao ajkidoke su kao devojke.
 
i bez trabunjanja da svaki majstor ima svoj stil...

O tehnici.

moze neko da je ponovi ili ne.
moze neko da je zna ili ne.
moze neko da je razume ili ne
i moze neko da je oseca ili ne.

Ali u sustini, tehnika je jedna i zna se kad! kako! i zasto! funkcionise.

Pod uslovom da je vas trener savladao na taj nacin tehniku, on vam je može pokazati i pomoci objasniti ali nista više.

Sve ostalo zavisi od samog pojedinca i kao poseban, nevezano za trening, segment ili nadogradnja, kako ce doticni naucene,spoznane i senzibilno usvojene tehnike i primeniti. I dali (lida dila ladi) će ih primeniti, uopšte!?

So, ošla sam da operem kosu!
 
Sto bi rekao Bruce Lee:" Svaka samoodbrana je odlicna, ako ostanete nepovredjeni".

Meni se aikido svidja, ne zbog Stevena Segala ( jedini ne azijat, koji je otvorio skolu Aikida u Tokyo-u).
Pitanje.

Da li bih ja sa 1.70m imao sanse protiv sirovine od 2.00m ? Verovatno ne.
 
:klap::klap::klap:

Pozeljno je da se smanjis do subatomskih velicina da te taj grmalj-sirovina od 2000mm ne moze pronaci
Microscope.jpg
 

Back
Top