AI vodic u distopiju

on samo raspolaze sa poznatim.
Да. И ако се повеже са осталим рачунарима, у којима су сва наша знања и експерименти, војна технологија, биолошко оружје...а зна да учи и решава задатке?
Ти полазиш од претпоставке да ми управљамо њиме, ја од претпоставке да може да се отргне контроли.

pa pazi..mozak je najsavrseniji kompjuter.
Sto bi rekao jedan moj, nažalost pokojni prijatelj. Gledao je neku emisiju o krokodilima. Kaže, krokodil ima 8 g mozak. Sa tih 8g je savršeno prilagođen već stotinama miliona godina. Savršeno nalazi hranu, nepogrešivo bira partnerku...
A čovek? Prosečno 1300,1400 g mozak. Sa tih kilu i kusur mozga bez Lidla neće naći hranu, savršeno će izabrati pogrešnu partnerku.. 🤣
Inteligencija, a? 🤔

Да. И ако се повеже са осталим рачунарима, у којима су сва наша знања и експерименти, војна технологија, биолошко оружје...а зна да учи и решава задатке?
Ти полазиш од претпоставке да ми управљамо њиме, ја од претпоставке да може да се отргне контроли.
Jeste, AI ce uz pomoc kvantnih kompjutera da nas unisti sve, a pogotovo poslove moderne levicarske srednje klase. :ceka:

Sto bi rekao jedan moj, nažalost pokojni prijatelj. Gledao je neku emisiju o krokodilima. Kaže, krokodil ima 8 g mozak. Sa tih 8g je savršeno prilagođen već stotinama miliona godina. Savršeno nalazi hranu, nepogrešivo bira partnerku...
A čovek? Prosečno 1300,1400 g mozak. Sa tih kilu i kusur mozga bez Lidla neće naći hranu, savršeno će izabrati pogrešnu partnerku.. 🤣
Inteligencija, a? 🤔
E baš, al taj sa 1300 g mozga je napravio Lidl gde neće morati da vuče kravu za zadnje noge u vodu da bi se nahranio ;)

ma nemojte se plasiti
nikad nece doci do ai apokalipse.
prosto je nemoguce jer je tehnika isuvise zavisna od komponenti sistema

na prvom mestu u protoku podataka
da li si svesna koji kapacitet mreze mora da postoji?

samo za autonomne automobile je vec izasla studija koja kaze da ni 5G mreza nece moci da podnese kolicinu razmene informacija izmedju automobila pa mozda cak i 6G nece moci da ishendluje kad se omasovi a to su samo automobili a gde je sve ostalo?.

a sad zamisli kad krene vestacka inteligencija da razmenjuje podatke i da sve kontrolise..to je nenormalan prenos podataka koji nijedna mreza ne moze da podnese
Po toj logici ne moze da se hakuje niko jer eto treba jaka mreza
A ko sta radi samo hakuju
Sto ai ne bi mogla da hakuje ko i covek sto radi

Glupost, nametnuli su ljudima agendu da moraju da rade kao u konclogoru da ne bi crkli od gladi, i sad im je problem ako se koncepcija srusi. Ta postojeca, visevekovna agenda je problem i distopija a ne ono sto sledi..

E to je suština priče, imamo najveću manipulaciju na svetu u vidu termina koja se zove "novi svetski poredak" na šta se masovno pecaju (pogotovo razni desničari i teoretičari zavere), kao zamisli neki tu zlikovci žele da nam uvedu nekakav novi svetski poredak, pa mislim šta , jel to pokušavate reći da je ovaj aktuelni poredak dobar i da ga treba očuvati i zadržati status kvo, poredak gde je čitava planeta zagadjena i srlja u propast, gde deca masovno umiru od gladi i bolesti, gde za operaciju deteta traže 2 miliona dolara, gde gotovo 2/3 čovečanstva nema pristup elementarnim životnim potrebštinama kao što su hrana, čista i zdrava pijaća voda, lekovi, dom i krov nad glavom, zdravstvena zaštita, obrazovanje, itd, gde je velika većina ljudi neprekidno izložena nekoj torturi, eksploataciji, diskriminaciji, non-stop živi u strahu i pod stresom i gde su još od malih nogu programirani da budu robovi i da služe takvom sistemu, i sad zamisli neki zlikovci hoće da razruše tu idilu i da nametnu novi svetski poredak. :roll:
Mislim šta sad bi mi kao trebali da se plašimo toga ili da se borimo da očuvamo aktuelni poredak, pa naravno da ne, mislim mi pošto-poto i trebamo i moramo da se borimo za neki totalno novi poredak i humaniji svet jer distopiju već živimo (već vekovima pa i milenijumima unazad) i to treba da nas brine, šta se SAD dogadja a ne šta tamo neki likovi (za koje ne znamo ni dal uopšte postoje) misle (a i kao da mi to pa i možemo znati).

Tako da mene ne da me ne brine sudbina ovog poretka već zaista i navijam da se brže-bolje raspadne pa da pokušamo i probamo nešto novo i drugačije i nešto posve humanije i više po meri čoveka (jer je ovaj ovakav poredak totalno nehuman i apsolutno nije nimalo po meri čoveka i u skladu sa prirodnim i Božijim zakonima).

da li fotografija moze da se fotka po pravilima?

moze.

postoje zakonitosti koje ako se ispostuju prave fotografiju bolju od neke druge
po tome se razlikeje fotka koju kad pogledas kazes "ok" i kad pogledas kazes "wow"
ali i sama znas da nekad bas krsenjem pravila dobijas fantastican rezultat..
.. vestacka inteligencija nikad nece doci do tog stadijuma..ona ce praviti dobre fotke..strogo po pravilima, ali onaj umetnicki filing nece moci nikad da dosegne.
Koga briga za umetnicki dojam ako udje u bankovne racune i sjjebe ti pare, isklikce sa tvojom karticom nakit na aliexpresu ko i svaka zena :zper:

E da i zaboravljas jako bitnu cinjenicu
Svest ko svest, ali empatija se uci, ne radjas se empatican, ucis kroz drustvene norme sta je ok sta nije
Ko ce nju da uci? Neki fini cika ili neki zli cika?
ne slazem se sa tobom
neki ljudi imaju izrazeniju empatiju od drugih
verujem da se radjas sa njom..ili je imas ili nemas
ti samo vremenom izgradis osecaj prema nekome ili necemu i norme ponasanja ali sama empatija je licna i ne zavisi od vaspitanja i slicno.

Back