AI vodic u distopiju

ma gde ce..si normalan..jedino da krene sam da istrazuje, da gradi, da stvara a na prvom mestu istancuje milione pametnih robota koji ce to sve moci i da urade a za koje mora da obezbnedi resurse da ih uopste i napravi sto znaci da mora da dodatno istanucje robote rudare, robote transportere itd itd..kompletnu logistiku. a od cega?

samo 5G mreza zahteva baznu stanicu na svakih 500 metara
znas koliko je to baznih stanica?
zato mi i nemamo u srbiji jos 5G
ko ce izgradioti sve to
svaka druga zgrada ce morati da ima antenu.

mogu msiliti sta ce biti za 6G
Opet razmišljaš kao čovek. Možda AI razvije tehnologije i protokole potpuno strane čoveku, a mnogo moćnije. Pričamo teorijski.

ma nemojte se plasiti
nikad nece doci do ai apokalipse.
prosto je nemoguce jer je tehnika isuvise zavisna od komponenti sistema

na prvom mestu u protoku podataka
da li si svesna koji kapacitet mreze mora da postoji?

samo za autonomne automobile je vec izasla studija koja kaze da ni 5G mreza nece moci da podnese kolicinu razmene informacija izmedju automobila pa mozda cak i 6G nece moci da ishendluje kad se omasovi a to su samo automobili a gde je sve ostalo?.

a sad zamisli kad krene vestacka inteligencija da razmenjuje podatke i da sve kontrolise..to je nenormalan prenos podataka koji nijedna mreza ne moze da podnese
Знаш да је први рачунар био велики као соба, и то огромна соба?
Сада га имаш у телефону, много јачи и бржи.

Само кажем колико се брзо развија.
nenormalno brzo
za to okrivljuju proboj vanzemaljske tehnologije jer se postavlja logicno pitanje
ako nam je trebalo 500.000 godina da dodjemo do vatre, jos 300.000 godina da dodjemo do tocka 100.000 godina da smislimo primitivnu alatku kako se u 100 godina od tehnologije srednjeg veka doslo do modernog doba, kompjutera, atomeske energije itd itd...

Jedini problem koji ja vidim kod AI, koja je dostigla singualritet, je da padne u ruke (tj. da njome upravljaju) neki teroristi ili slicni manijaci kojima je cilj da unistavaju i ubijaju.
Takva AI ce im pomoci da vrlo lako kreiraju oruzja za masovno unistenje.

A sama AI, ne verujem da bi imala motiv da ista uradi protiv nas.

nenormalno brzo
za to okrivljuju proboj vanzemaljske tehnologije jer se postavlja logicno pitanje
ako nam je trebalo 500.000 godina da dodjemo do vatre, jos 300.000 godina da dodjemo do tocka 100.000 godina da smislimo primitivnu alatku kako se u 100 godina od tehnologije srednjeg veka doslo do modernog doba, kompjutera, atomeske energije itd itd...
Napredak ide geometrijskom progresijom i to je normalna pojava. Mene cudi sto nije jos brzi razvoj. Mislim ne cudi me, vise se ulaze u vojske nego u nauku :)

ai nista ne izmislja
on samo analizira i obradjuje postojece.
ai nema mogucnost sopstvene kreacije vec samo reciklira vec poznato na fantastican nacin.
Он учи. То није само проста синтеза, анализа и репродукција постојећих података.

Back