Ahtisari-Srbi krivi kao narod----

"Srbi krivi kao narod"?

Oštro: Srpski pregovarači Leon Kojen i Slobodan Samardžić


Srpski pregovarački tim u međuvremenu je zatražio od specijalnog izaslanika Ujedinjenih nacija za status Kosova Martija Ahtisarija da razjasni svoju izjavu da su "Srbi krivi kao narod" i upozorio ga da takva tvrdnja dovodi u pitanje njegovu nepristrasnost u pregovorima. Koordinator tima Leon Kojen izjavio je da su beogradski pregovarači Ahtisariju 10. avgusta uputili pismo u kome izražavaju "najdublje nezadovoljstvo i ogorčenje" zbog te izjave, ali da do sada nisu dobili odgovor. Primajući srpsku delegaciju u Beču 8. avgusta, Ahtisari je, "u svojstvu specijalnog izaslanika generalnog sekretara Ujedinjenih nacija", rekao "da su Srbi krivi kao narod", a to su "potvrdili svi članovi srpske delegacije koji su prisustvovali razgovoru", piše u pismu koje su uputili Kojen i drugi koordinator Slobodan Samardžić.

Govoreći o procesu decentralizacije, Slobodan Samardžić je rekao da je zahtev srpske strane da na Kosovu bude osnovano 12 novih opština sa srpskom većinom uslovljen povećanim nadležnostima lokalnih vlasti i njihovim direktnim vezama sa Beogradom. On je pojasnio da je "ceo koncept decentralizacije baziran na uspostavljanju institucionalnih mehanizama za zaštitu srpske zajednice" na Kosovu i Metohiji i da je "prirodni tok" da se najpre razgovara o nadležnostima, pa tek onda o broju novih opština.

Koordinator beogradskog tima Leon Kojen rekao je da "Oliver Ivanović sistematski monopoliše ime i autoritet Srpske liste za Kosovo za svoje lične predloge". "Ono što radi Oliver Ivanović, i kada podnosi predloge Ahtisariju, i kada se sastaje sa premijerom Kosova Agimom Čekuom, jeste politička manipulacija", rekao je Kojen.

Ahtisari je poručio vlastima u Beogradu da politika koju je vodio Slobodan Milošević "mora biti uzeta u obzir" pri odlučivanju o statusu Kosova. "Svaka nacija na svetu ima svoj teret za koji treba da plati", rekao je Ahtisari na konferenciji za novinare, odgovarajući na zahtev koordinatora srpskog pregovaračkog tima da razjasni svoju izjavu da su "Srbi krivi kao narod".
 
untouchable:
Свалити кривицу за нешто (а и даље не знамо шта) на цео народ - у најбољој пракси хитлеровог окривљивања Јевреја за све, није фашизам?
И извини, како сам то ја фашиста?
Ja mislim da je on fasista (ovo je valjda prvi put da tu rec ovde upotrebim, ali ja za drugu ne znam kad je ovaj covek u pitanju i njegova fasisticka izjava)!
Necemo da zamenjujemo teze, pa da ne bude kriv onaj koji tu i takvu izjavu plasira, a mi da budemo krivi sto je na pravi ( i jedini) nacin komentarisemo.
Neka se sada vidi "nepristrasnost" doticnog "gospodina", sram ga bilo!
 
Plava Bilja:
Ja mislim da je on fasista (ovo je valjda prvi put da tu rec ovde upotrebim, ali ja za drugu ne znam kad je ovaj covek u pitanju i njegova fasisticka izjava)!
Necemo da zamenjujemo teze, pa da ne bude kriv onaj koji tu i takvu izjavu plasira, a mi da budemo krivi sto je na pravi ( i jedini) nacin komentarisemo.
Neka se sada vidi "nepristrasnost" doticnog "gospodina", sram ga bilo!
nepristrasnost zapadnih politicara nikada nije ni dovedena u pitanje. kadija te tuzi kadija ti sudi.
nije mi od pocetka bilo jasno, ovi pregovori u becu. to je cisto pro-forma jer svi znamo sta ce biti. samo da bi posle rekli da je bilo dogovora a ne na silu
 
serb_pagan:
bezveze...sta vam je sad kriv ahtisari? nije on kriv sto se srbi i albanci mrze odvajkada i sto nikad nisu umeli da zive zajedno ko ljudi...bolje da se odvoje i da ih nase oci vise ne vide..aj sad aaaaaaaaaaaaaaaaaaa,svi horski na ahtisarija...bem vas lude
ta sta on zna. finac:roll: njegov najveci problem je bio koliko je zagrejao saunu
sta on ima pojma o odnosima albanaca i srba. balkan niko u svetu ne razume. to je i problem!
 
Plava Bilja:
Ja ne cuh da je on rekao da su Albanci krivi kao narod, samo Srbi....
pih nemoj biti smesna. da on kaze da su albanci krivi:roll:
sta bi onda bilo? zasto su nas bombardovali ako su albanci krivi? znas sta bi se sve dovelo u pitanje tada?? ovako su srbi krivi i za bosnu i hrvatsku.
ma srbi su krivi bre za sve. mi smo ti sada zrtveno jagnje, na nas se sve svaljuje sada. jer smo umesani u sve ratove, mi smo najmanji zajednicki delitelj pa udri po nama.
doduse i ameri su isto najmanji zajednicki del. ali njih nemoze da podjebava eu i ahtisari
 
veKsla:
znaci sad bi nislije trebali nagrnuti gunj zatarabiti se u avliju i bole ih uvo ko ce im uskoro zakucati na kapiju....ili beogradjani da na autokomandi i kod careve cuprije naprave rampu pa da ih bole za sve sta je izvan toga.....no da se vratim reakcijama dobosara i povremenih raznosaca plakatnih parola....ustvari tim ljudima sta lepe plakate nije za zameriti,posteno odrade posao a da i nezapamte tekst parole koje su lepili po tarabama i kandalaberima....ovde su interesantni nastupi dobosara koji funkcionisu po principu koncentricnih krugova....bolesni vodja se dokopa na desetak sekundi nekog medija,izlaje se nabrzaka a onda pomocnici zanosioca zhivana na krivini krenu u talambas,koristeci sve moguce nacine eksponiranja u javnosti...jadni polomise se objasnjavajuci "tupim"
sugradjanima viziju i genijalnost bolesnog vodje....a zasto su dobosari tako energicni i otresiti u odricanju,davanju,prepustanju,ostavljanju...zato sta nikada nista u zivotu nisu posedovali,nisu stvorili,a onda nisu imali i sada nemaju i nikada nece imati sta da izgube...za njih je sve pa i otimanje sopstvene zemlje istrosen prezervativ,osim ako nemisle da ga posle namenske upotrebe naduvaju i puste u vazduh,po mogucnosti sa neke tvrdjave iznad reke,ako na glavnom gradskom trgu nema dovoljno vetra....inace dobosari su simpaticne pojave u filmovima,pozorisnim predstavama a moze ih se sresti i u knjigama ko ih cita i to onako sve sa dobosom izazivali su ipak pozornost prolaznika namernika....a danas,danas dobosar moze da stane na trg i da galami da se odrice svoje zemlje,animirao bi poneki zacudjujuci pogled opet nekog prolaznika namernika ili u proseku nikoga ,osim mozda lokalnog DODZ-a koji ce nonsalanto podici nodu i markirati ga jer mu je nenajavljen upao u reon...

jel pagane...posto se ti i veksla slazete i razumete vidim jako dobro, sta znaci bre ovo DODZ ???
 
On il je lud il je glup.....Ova izjava je takav zicer za srpske nacionaliste, da je to strašno.........Možda je u pitanju samo provokacija ali i u tom slučaju krajnje neprimerena izjava......Marty ako stvarno tako misliš go **** yourself......
 
SIGNATURE 350:
ma znam. nebi bio prvi put, a verovatno ni poslednji:roll:
ali to je stvarno tako. oni i sami to znaju ali toliko su ekstremni u svojim stavovima da nesmeju pred drugima to da priznaju.
ja mislim da bismo mnogo brze napredovali ka boljem standardu ako bi se otresli kosova, ali i ne okretali se ka njemu vise.
ali opet kazem, to je nemoguce

Hm, da, mozda bi bilo super kada bi se otresli i radikala?
Zatim, ostaju samo jos i oni umereniji koji se ne slazu sa demokratama.
Ipak, posle njih dolaze i oni koji ne simpatisu ni jednu stranku, nego jednostavno ljudi koji vole svoju zemlju.
Mozda se posle nadje jos poneki "neprijateljski" cinilac i kocnicar "boljeg sutra" Srbije, ali tada cete imati vec iskustva sa "otresanjem" neprijatnih elemenata na putu ka Evropi... :lol: :lol: :lol:
 
Mnogi govore da nas niko nishta ne pita i da ce odliuka o nezavisnosti biti doneta jednostrano..i to je OK al shto nas onda stalno prisiljavju na pregovore sa Albancima?Nije sve bash tako..njima je mnogo vazna za dalju perspektivu nasha saglasnost,za buducnost.... i ako trenutno ona nishta ne znachi-oni ce i ovako i onako Kosovu dati nezavisnost....a nasha nesposobna politika nas je dovela da nam niko od velikih igracha ne shtiti ledja....treba doneti odluku,dalekoseznu...kad Kosovo dobije nezavisnost da li da se i svi preostali Srbi isele ili ne..ako je moguce da porezive da ostanu ali umnjam..kada dobiju nezavisnost Albanci ce prvo krenuti na preostale Srbe da ih proteraju ili poubijaju...tako da je mozda bolje povuci se odatle da ne izgine narod.Ali ako svet sada na Albance gleda sa blagonaklonoshtju to ne znachi da se situacija nece promeniti u daljoj buducnosti.Najvaznije je ne odstupati od dugorochnog nacionalnog interesa-tako su radili Hrvati i uspeli,znachi chekati makar 100 godina i 100 godina raditi na vracnju nasheg dela teritorije.
A EU je jedna najobichnija smejurija..u perspektivi bezuspeshan pokushaj Nemachke,Francuske i Velike Britanije da kontrolishu ostatak Evrope.Puci ce kad tad ko ex-yu samo bez krvi..zivi bili pa videli.A najjadnije su mi te fraze"kakve veze imaju granice kad cemo svi ponovo biti bez granica u EU?"To je potpuna izmishlotijna..jer da je tako shto bi se onda svi ovoliko glozili na Balkanu i za usrani kamen kao npr. prevlaku a kamoli neshto znachajnije kao shto je Kosovo.
Ahtisari je samo maskota..ko zna ko mu je i zashto nalozio da bash sada to kaze.
 
Ovo je jos jedan pokusaj provociranja srpskog pregovarackog tima i nipodastavanje njegovih pregovarackih nastojanja da se sacuva Kosmet.

Ovakva jedna izjava od Martija Ahtisarija nista ne iznenadjuje, s obzirom da se on i negova MKG zalazu za nezavisno Kosovo i Metohiju.

Okriviti jedan narod za individualne zlocine koji su nesumnjivo pocinjeni na Kosmetu, od strane raznih Arkanovaca i slicnih nekontrolisanih jedinica, ali koji nisu bili zvanicna politika drzave ima za posledicu pored provokativnog nastupa prema pregovarackom timu i jos jednom stvaranja slike da je za celokupno desavanje na ovim prostorima u poslednjih 15 godina kriv srpski narod...........
 
Jadno je sve to. Tako javno lik izjavi glupost i niko mu nista ne moze.
Bas me zanima kako ce ova nasa vajna vlada da se odnose prema tom gospodinu i njegovoj izjavi.
Kreten.
A mi ne smemo izgubiti Kosovo, fakat je da tamo zivi mnogo vise siptara, ali to je politika principa.
Nasi politicari moraju pronaci nacina da se politicki izbore za Kosovo, to je velika odgovornost i razumem njihovu situaciju, pogotovo kada pregovaraju sa tipovima koji daju ovakve izjave. Ovaj verovatno nije ni obavesten o tome.
 
Potpuno ispravna izjava Martti Ahtisaari-ja. Tijekom 90-ih gradjani Srbije su kolektivno podržavali Miloševićevu koljačku i genocidnu politiku nad susjednim narodima,neki su u njoj aktivno učestvovali a neki prećutno pomagali nečinjenjem. I ona manjina koja je protestvovala i bivala tučena i ubijena nije protestvovala zbog onoga što je činjeno u Hrvatskoj,Bosni i na Kosovu nego zato što su životarili pod sankcijama i bombama u siromaštvu-dakle iz potpuno sebičnih razloga.
No,ono što je najbitnije jeste da su ove izjave nadležnih ljudi u kosovkom pitanju početak priznavanja neovisnosti Kosovu koje će konačno uslijediti krajem godine. ČESTITKE NEOVISNOM KOSOVU!
 
Whale političari su napravili sranja.....Dok su se u Srbiji u vrme najžešćeg rata u Bosni održavali antiratni skupovi, jel toga bilo u Hrvatskoj? Ovo je ozbiljne tema koja izaiziva emocije i mislim da je bolje da prođe bez provokacija.......
 

Back
Top